Szukam graczy do badania związane z licencjatem

Witajcie forumowicze. Zwracam się do Was z dosyć niecodzienną prośbą. Szukam osób do wspólnej gry, ale na dosyć innych, myślę bardzo ciekawych, jak i korzystnych warunkach. Może więc od samego początku.

Mam na imię Łukasz i jestem studentem III roku filologii angielskiej na Uniwersytecie Śląskim i jak to na trzecim roku bywa pisze pracę licencjacką. Temat mojej pracy związany jest z nauką języka angielskiego z wykorzystaniem gier MMORPG. Celem moich badań jest zorganizowanie około 10 osób w wieku 13-18 lat, z którymi co najmniej 2h w tygodniu (bądź częściej, bo byłoby miło) umawiam się na, nazwijmy to sesje, we wspólnie wybranym tytule MMORPG (biorę pod uwagę np. Path of Exile). Podczas takich sesji gramy razem oraz ćwiczymy język angielski czynnie go używając w kontekście danego tytułu przy użyciu któregoś z komunikatorów (TeamSpeak, Discord itd.). Całość powinna trwać ok. 4 tygodnie, może nieco dłużej, zależy jak byśmy się wyrobili. Po wszystkim przygotowuję kwestionariusz, który rozsyłam między uczestników badania i wykorzystuję go później w pracy. Prosiłbym, aby osoby zainteresowane wzięły temat poważnie żeby wszystko mogło przebiec pomyślnie i bez większych komplikacji ;)

Tyle teorii, a teraz coś bardziej od siebie. Wchodzę na ten portal regularnie 2008 roku i to poniekąd nakierowało moje zainteresowania w taką właśnie stronę. Temat w dziedzinie nauczania języków obcych jest całkiem młody, ale nie ulega wątpliwości, że dla tak skomputeryzowanej generacji jaką tworzymy jest on istotny i godny rozwijania, z czym wierzcie mi, zgadza się większość moich wykładowców z dziedziny metodyki nauczania. Sam z resztą grając kiedyś w Last Chaos na amerykańskim serwerze dzięki komunikacji z innymi graczami oraz czytaniu zawartości samej gry (questy itd.) nauczyłem się bardzo dużo angielskich słówek i gramatyki. Zapewne większość z Was zna lub kojarzy słowo „potion”, które co prawda większość wymawia tak jak czyta się w języku polskim zamiast „połszyn”, ale sami widzicie, że jest to już jakaś znajomość języka obcego pozyskana z gier, a z kolei jak powinno się to słowo poprawnie wypowiadać sam zorientowałem się dopiero na studiach :D Tak więc z grania w gry da się wyciągnąć bardzo fajne korzyści, tylko trzeba chcieć, a z racji, że jest to łączenie przyjemne z pożytecznym, gorąco zachęcam i liczę, że znajdzie się jak najwięcej zmotywowanych uczestników.

Jeśli macie jakieś dodatkowe pytania piszcie tutaj lub w prywatnych wiadomościach.

Pozdrawiam, Łukasz.

Ile płacisz za godzine? xD

Chętnie wezmę w tym udział :) Sam angielskiego nauczyłem się głównie dzięki Youtube oraz mmo. raw

W szkole podstawowej eng nie było za moich czasów, karmili nas cyrylicą. Mój pierwszy kontakt z tym językiem miałem w salonie gier, były tam flipery i kilka gier telewizyjnych, typu space invaders, battlezone. Wtedy to człowiek sam z siebie dochodził do znaczenia słów w języku eng. Oczywiście nie było tego wiele :) Game Over, Launch game, ball jak i same nazwy gier.

Później technikum i język niemiecki, na studiach nie było już sensu zaczynać uczyc się innego języka :) Ale w tym okresie już całkiem nieźle szlo mi w grach, później pojawił się internet i gry mmo, i z racji teo trzeba bylo szlifować znajomość eng. Po 20 prawie latach z grami mmo, internetem, calkiem dobrze potrafię porozumieć się z innym graczem wladającym eng.

Można powiedzieć ze tak, gry pomogły mi nauczyć sie tego języka, jednak jest to wiedza podstawowa, nie dogadam się z lekarzem, inżynierem, kucharzem (żarcie potrafiłem zamówić w knajpie :D )ale z mechanikiem samochodowym już doskonale:)

Twoje kryterium jest pathetic " 13-18 lat ".

Osoby w tym wieku mają eng w szkole. Jeżeli ktoś w tym wieku uczy się eng w grach, to jego życie będzie wyglądało jak Ziemia 30 milionów lat temu. Mi już eng potrzebny do niczego nie jest, swoje w życiu osiągnąłem. Ale taki 13-18 latek z eng wyuczonym w grach będzie popychadłem i nieudacznikiem życiowym.

BTW, jak sobie nie radzisz to poproś dziekana studium licencjackiego żeby stworzył grupę nieudaczników (max 3 jełopów) , wtedy lepiej Ci(Wam) pójdzie :D

Dlaczego w wieku od 13 do 18 lat ? Mam 23 lata, ale chcetnie pomogłbym Ci w napisaniu tej pracy.

Akurat gram w grę która wymieniles dla przykładu od jakis 3 miesiecy. Angielski znam tak sobie (troche ze szkoly, bo jechałem na dwójach-trójach), ale właśnie duzo uczę się jezyka z gier. Dla przykladu wcześniej grałem na zagranicznym serwerze w Metin 2.

W takim razie z chęcią wezmę udział. :P Znam język angielski, no tak...dogadam się.
Mam 18 lat, uczę się ang pare dobrych lat i z chęcią dowiem się więcej, a jeśli może to pomóc i tobie, to biorę.

Tak jak i kolega wyżej - jak akceptujesz kogoś dość starszego ( 20 lat ) oraz biegłego w tym języku to z chęcią pomogę!

Pozdrawiam i powodzenia! :)

Witaj mam 18 no już za 2 dni 19 lat. Chciałbym się przyłączyć, jeśli grać mamy coś w okolic 2h tygodniowo to każdą grę przeboleje (nie każdy tytuł mi podchodzi ale to temat rzeka tak więc zgadzam się praktycznie na wszystko) angielski znam w miarę komunikatywnie z tym że na papierze, czatach i artykułach. Jeśli chodzi o zastosowanie czasów to praktycznie zero teorii a w praktyce czasem samo wychodzi. Sam również jestem ciekawy wyników i jak samej pracy. Co od czasu kiedy mogę grać to gdzieś w okolicach po 18 w tygodniu i różnie w weekendy od 9 nawet do godzin po 24 (Ale wiadomo czasem jest różnie). Co do samego projektu to mam pytanie w temacie samej nauki, podczas jakim sposobem podczas gry. Bo wiadomo podstawowe elementy gry większość graczy poznaje w przeciągu 10 dni (oczywiście chodzi mi że w języku angielskim), a nauka ma być bardziej rozbudowana. Cóż dałem sobie rade w eve online w korpie się dogadać tu też jakoś poradzę. No tylko jeszcze pozostała moja bariera językowa. Cóż liczę na przyjemną i efektywną współprace. Cóż mogę Ci na privie wysłać jakieś dane kontaktowe do mnie w razie wypadku, łatwiej mnie złapać online mobilnie niż na pc.

Edit:

Z tym że dosyć szybko potrzebuje info w jaką gierke gramy (wiecie pobranie i te sprawy) no i czy gramy tylko razem czy dozwolona jest gra na tych charach w czasie kiedy nie "uczymy się".

Witaj mam 18 no już za 2 dni 19 lat. Chciałbym się przyłączyć, jeśli grać mamy coś w okolic 2h tygodniowo to każdą grę przeboleje (nie każdy tytuł mi podchodzi ale to temat rzeka tak więc zgadzam się praktycznie na wszystko) angielski znam w miarę komunikatywnie z tym że na papierze, czatach i artykułach. Jeśli chodzi o zastosowanie czasów to praktycznie zero teorii a w praktyce czasem samo wychodzi. Sam również jestem ciekawy wyników i jak samej pracy. Co od czasu kiedy mogę grać to gdzieś w okolicach po 18 w tygodniu i różnie w weekendy od 9 nawet do godzin po 24 (Ale wiadomo czasem jest różnie). Co do samego projektu to mam pytanie w temacie samej nauki, podczas jakim sposobem podczas gry. Bo wiadomo podstawowe elementy gry większość graczy poznaje w przeciągu 10 dni (oczywiście chodzi mi że w języku angielskim), a nauka ma być bardziej rozbudowana. Cóż dałem sobie rade w eve online w korpie się dogadać tu też jakoś poradzę. No tylko jeszcze pozostała moja bariera językowa. Cóż liczę na przyjemną i efektywną współprace.   Cóż mogę Ci na privie wysłać jakieś dane kontaktowe do mnie w razie wypadku, łatwiej mnie złapać online mobilnie niż na pc.

 

Edit:

Z tym że dosyć szybko potrzebuje info w jaką gierke gramy (wiecie pobranie i te sprawy) no i czy gramy tylko razem czy dozwolona jest gra na tych charach w czasie kiedy nie "uczymy się".

Otóż projekt wygląda tak, że gramy w parę osób w tym samym czasie komunikując się werbalnie przez jeden z komunikatorów, np. Team Speak. Do pracy wybrałem MMORPG, ponieważ zawierają one spory potencjał językowy tj. np. questy, które będziemy wypełniać. Oczywiście będziemy się starać komunikować w języku angielskim, ustalimy sobie ważne hasła typu chociażby "heal me" itd. Ja sam z kolei odpowiadam na ewentualne pytania i wątpliwości odnośnie samego języka. Jestem również otwarty na Wasze propozycje, bo zawsze może ktoś wpaść na bardzo ciekawy pomysł jak możemy sobie tą kwestię urozmaicić i uatrakcyjnić :)
Co do gry, pytam każdego z osobna, czy ma jakieś typy i na razie jedynymi opcjami wydają się być WoW oraz PoE, ale możliwe, że wybierzemy dwa tytuły dla urozmaicenia rozgrywki, kontentu i Waszych upodobań. Osobiście wolałbym aby nasze postacie były na tym samym lub podobnym poziomie abyśmy mogli wykonywać te same czynności.
Czekam na priv od Ciebie odnośnie tego jak możemy się skontaktować :)

Mam 18 lat i chętnie się przyłącze jeżeli jesteś zainteresowany.

17 rocznikowo 18lv. Rozumiem i znam całkiem sporo z języka angielskiego. Jednak nie odpowiadają mi gry jak WOW i POE, jednak jakiś GW2 bym nie pogardził :)

Prawie 19

Jak nie przeszkadza to daj znać

MMO? Staaary ja się uczyłem angielskiego grając w pokemony na GBC :P

"Znowu grasz w te gry..." - mówi mama
"Mamo ja właśnie współpracuje nad pracą licencjacką, więc proszę mi nie przeszkadzać" - mówi 13 latek ; )

Mam 17 lat, z wielką chęcią przyłączyłabym się do tego projektu.

Daj znać czy 20 latek Ci odpowiada. Osobiście proponowałbym Discord-a zamiast Team Speak-a 3.

Angielskiego zacząłem uczyć się od I klasy technikum, wcześniej miałem z nim styczność tylko w grach MMO i kilku single player-ach. Daj znać na priv jak coś, dziś wieczorem się odezwę.

Twoje kryterium jest pathetic " 13-18 lat ".

Osoby w tym wieku mają eng w szkole. Jeżeli ktoś w  tym wieku uczy się eng w grach, to jego życie będzie wyglądało jak Ziemia 30 milionów lat temu. Mi już eng potrzebny do niczego nie jest, swoje w życiu osiągnąłem. Ale taki 13-18 latek z eng  wyuczonym w grach będzie popychadłem i nieudacznikiem życiowym.

Co Ty Pier..dzielisz ;) Ja jestem takim przykładem i w wieku 25 lat osiągnąłem więcej, niż Ty mając tyle samo lat.

Mam 19 lat chętnie się dołączę bo w sumie cała moja znajomość angielskiego pochodzi z Gier

W szkole podstawowej eng nie było za moich czasów, karmili nas cyrylicą. Mój pierwszy kontakt z tym językiem miałem w salonie gier, były tam flipery i kilka gier telewizyjnych, typu space invaders, battlezone. Wtedy to człowiek sam z siebie dochodził do znaczenia słów w języku eng. Oczywiście nie było tego wiele  Game Over, Launch game, ball jak i same nazwy gier.

Później technikum i język niemiecki, na studiach nie było już sensu zaczynać uczyc się innego języka  Ale w tym okresie już całkiem nieźle  szlo mi w grach, później pojawił się internet i gry mmo, i z racji teo trzeba bylo szlifować znajomość eng. Po 20 prawie latach z grami mmo, internetem,  calkiem dobrze potrafię porozumieć się z innym graczem wladającym eng. 

Można powiedzieć ze tak, gry pomogły mi nauczyć sie tego języka, jednak jest to wiedza podstawowa, nie dogadam się z lekarzem, inżynierem, kucharzem (żarcie potrafiłem zamówić w knajpie  )ale z mechanikiem samochodowym  już doskonale:) 

 

Twoje kryterium jest pathetic " 13-18 lat ".

Osoby w tym wieku mają eng w szkole. Jeżeli ktoś w  tym wieku uczy się eng w grach, to jego życie będzie wyglądało jak Ziemia 30 milionów lat temu. Mi już eng potrzebny do niczego nie jest, swoje w życiu osiągnąłem. Ale taki 13-18 latek z eng  wyuczonym w grach będzie popychadłem i nieudacznikiem życiowym.

 

BTW, jak sobie nie radzisz to poproś  dziekana studium licencjackiego żeby stworzył grupę nieudaczników (max 3 jełopów) , wtedy lepiej Ci(Wam) pójdzie  

Nie zgadzam się z Twoją opinią. Ja angielski miałem od 1 klasy podstawówki. Czytać się nauczyłem jeszcze w przedszkolu bo potrzebne mi było do gry bo nic nie rozumiałem a wiedza tam była niezbędna. Teraz z tego co mam w szkole (nie liczę czasów i gramatyki) to znam tyle słówek z gier że spokojnie czytam artykuły po angielsku, oglądam filmy czy anime a nawet w eve w korpie się potrafiłem dogadać z ludźmi bez problemu. Biadolisz od rzeczy. Niemiecki miałem w gimnazjum a rosyjski mam teraz w technikum i wiesz co, z niemieckiego potrafię policzyć do trzech a z rosyjskiego znam tylko cyrylice i nic więcej. Czemu jest tak a nie innaczej, bardzo prosty powód bo człowiek się szkolił w tym języku, język to nie tylko gramatyka i odmiana. Podstawą są słówka bez których nic nie zrobisz. Tyle w temacie. Mówisz że taki ktoś jak ja będzie nieudacznikiem życiowym. No cóż no może nie jestem jeszcze milionerem, ale administruje serwer ts3, w szkole ludzie mnie szanują, podchodzę do matury, już mam zaplanowane studia, robotę za granicą na wakacje już mam. Dziewczynę również mam mimo iż jestem graczem. No nie wiem co ty uważasz za sukces w życiu, ale mi to na ten moment wystarcza i powiem Ci więcej nie liczy się z kąd pobierasz wiedze, ważne że ją pobierasz. Tyle w temacie. Wiesz czemu biorę udział w projekcie? Bo jeszcze mi jej mało, html, css, javaScript, php, sql, ts3, gimp, corel, photoshop, blender. Nie wiem czy by ci się chciało ogarnąć chociaż jeden z tych języków/programów. Ja ogarnołem wszystko tylko z powodu że mnie zainteresowały. Nie opanowałem ich do perfekcji bo jest ich za dużo a jeszcze mam egzaminy , szkołę i oczywiście dziewczynę. Nie rozumiem co masz na myśli z tym popychadłem i nieudacznikiem życiowym. Wiesz co kiedyś faktycznie może tak i było lecz człowiek się uczy i jak będzie dostatecznie mądry to sobie poradzi i Ty mój kolego wcale nie musisz się o to martwić. Nawet kodeks karny i kodeks cywilny liznąłem bo mi był potrzebny (zasrani nauczyciele zawsze chcą postawić na swoim). Rozpisałem się no cóż widocznie nie rozumiem co masz na myśli kiedy czytam Twoją wypowiedź. jest chaotyczna jak Dzik.

Co Ty Pier..dzielisz  Ja jestem takim przykładem i w wieku 25 lat osiągnąłem więcej, niż Ty mając tyle samo lat.

Serio? masz chatę , 3 auta i fona z numerami do 20 dziwek?