Problem z kartą sieciową

Witam!

Wymieniłem dzisiaj w swoim kompie kartę graficzną oraz zasilacz. Od tego czasu moja sieć wifi ma tylko 1 kreskę zasięgu, nawet jak udostępniam internet z telefonu który leży obok komputera jest to samo. Internet jest 10x wolniejszy, lagi w grach. Czy możliwe, że przy wymianie sprzętu coś uszkodziłem, lub pominąłem jakiś kabelek który powinienem podłączyć do płyty głównej?

Każde urządzenie elektryczne i elektroniczne wysyła zakłócenia, być może ten zasilacz jest cienki.

Sieć wi-fi jest narażona na ciągłe zakłócenia, nawet gdy będziesz podgrzewał szamkę w mikrofali to możesz mieć problemy. Zmień zasilacz na poprzedni i zobacz jak to wygląda, jeżeli będzie ok, to oddaj na gwarancji tego szrota co kupiłeś.

Albo kup porządny router.

Zakładam, że jeśli byś coś źle podłączył to by w ogóle nie działało, a nie tylko trochę. Najlepiej po prostu podaj model swojego zasilacza, co by się upewnić, że nie kupiłeś jakiegoś za 7 dolarów na aliexpress.

Mi to wygląda na źle podłączoną kartę sieciową. Kiedyś podobny problem miałem z sieciówką w lapku (chyba im spadł) rodziców. Okazało się, że antenka (1 z 2) nie była dobrze podłączone i karta działała w swoim podstawowym zasięgu, czyli z jedną kreską.

Karta sieciowa zintegrowana. Podłaczyłem stary zasilacz i bez zmian 1 kreska zasięgu i prędkosc 5mb/s (powinno byc conajmniej 50).

Zapomniałem dodać, ze podczas wymiany przypadkowo wyrwałem/odpiąłem cienki kabelek który idzie z obudowy do... no własnie nie mam pojęcia skąd on się wypiął, może to przez to straciłem zasięg? Daje fotke kabelka może ktos rozpozna co to jest.

http://www.fotosik.pl/zdjecie/969cf696eecb7f13

Właśnie o tym wspominałem. Wyrwałeś kabel do antenki i teraz masz bardzo słaby zasięg.

Problem rozwiązany temat do zamknięcia. Kupiłem adapter wifi pod usb i po sprawie :).

@roxisq

Jeżeli interesuje ciebie naprawienie poprzedniej karty wifi to po prostu poszukaj na tej karcie wifi takiego gniazda jak jest na tym zdjęciu (po prawej stronie od podłączonego kabelka jest pozłacane gniazdo do którego należy podłączyć tamten kabelek) Wiadomo nie będzie w tym samym miejscu, ale wygląda tak samo.

Witam!

Wymieniłem dzisiaj w swoim kompie kartę graficzną oraz zasilacz. Od tego czasu moja sieć wifi ma tylko 1 kreskę zasięgu, nawet jak udostępniam internet z telefonu który leży obok komputera jest to samo. Internet jest 10x wolniejszy, lagi w grach. Czy możliwe, że przy wymianie sprzętu coś uszkodziłem, lub pominąłem jakiś kabelek który powinienem podłączyć do płyty głównej?