Szukam gry podobnej do Dark Soul

Gatunek: RPG, Dark Fantasy - TYLKO DUNGEONÓWKA
Sprzęt: Laptop Lenovo y50-70, ale wszystko mi do tej pory śmiga
Cechy: Szukam gry z ciężkim klimatem, mrocznym. Głównym atutem powinna być walka, zręcznościowa, trudna do opanowania, wymagająca taktyki. Cóż, takie coś spotkałem w Dark Souls i to mi przypadło do gustu. Zastanawiałem się mocno nad vindictius, ale mocno przerysowana grafika i co gorsza narzucane postacie.

Dla mnie po prostu musi być kreator postaci, inaczej nie potrafię się utożsamiać z postacią.

Model płatności jest nie istotny, żadne EA nie wchodzi w grę.

Przypadły mi do gustu;

-Teso - obecnie w tą grę gram, bawię się trochę światem, gram typowo Role Play.

-Neverwinter Online - fajne, ale na chwilę

-Archage - tak samo jak powyżej - zwykle mmorpg nie wyróżnia się niczym specjalnym

Nie przypadły mi do gustu:

-Vindictius, nie podoba mi się sweet fantasy, narzucone klasy postaci.

-Tera online, taki typowy rpg który niczego specjalnego od gracza nie wymaga

-World of Warcraft - fajne, ale nie lubię jak gra się powtarza, taki normalny juz rpg, znaczy - mam na myśli to towarzyszące uczucie "już to gdzieś widziałem"

- Path of Exile - świetna gierka, ale nie dla mnie. Gdyby coś takiego tylko w stylu 3 osobowego action rpg

@dopisalem kilka tytułów po to by sie juz nie powtarzały, postanowiłem że najlepiej sprawdzi się w tym rodzaju dungeonowka

Black Desert?

Black Desert ? - Nice JOKE

Szczerze nie wiem czy istnieje takie MMO... dla mnie przypominało Wizardy Online ale zostało zamknięte (choć tam trochę zrypany interfejs i sterowanie było, ale w moim odczuciu podobne i podobny poziom trudności) :/ ale niestety jest tylko na JP dostępne i niedługo też zamkną :/

Dragon's Dogma jak wyjdzie wreszcie. Nic innego mi nie przychodzi do głowy.

BTW - jeśli lubisz Soulsy, a masz Scholar of The First Sin, to po 25 lutego, na Reddicie jest akcja powrotu społeczności do gry - znajdzie się sporo ludzi. ;)

Super dzięki za odpowiedzi. A co jeśli chodzi o Warframe? Jak ta gra wygląda. Siedzę juz 3 godzinę przeglądając różne gry, ta wygląda fajnie, fakt science fiction ale takie, hm, ciemne, niepokojące poniekąd. O co tam chodzi i jak to wygląda?

jak nie grałes w Warframe to polecam, super optymalizacja, piękna grafika jak na kilkuletnią grę, no i fajne klimaty (fakt że nie fantasy, ale taki specyficzny s-f)

Ciężko o taką grę sam szukam czegoś podobnego. W Vindictiusa sam grałem fajne ale dłuższą metę nudne, sam ostatnio zastanawiałem się żeby do tego nie wrócić.

Path of Exile
gra dosyć rozbudowana, drzewko skilli ogromne, mroczna, klasy postaci w żaden sposób się nie ograniczają możesz zrobić sobie marudera(z wyglądu typowy berserker) pod maga, F2P, brak kreatora postaci za kase można dokupić transmogi i zmianę wyglądu animacji skilli, izometryk , rozwija się (news o patchu 3.0)

walka, zręcznościowa, trudna do opanowania, wymagająca taktyki.

tu wszystko zależny od buildu jakim grasz.

WoW
mocny role play (podział na ,tank ,heal ,dps), mroku to tam zawile nie znajdziesz chociaż kto wie ja grałem tylko do cataclysm, transmogi, kreator postaci jest ale nie tak rozbudowany jak black desert, model płatności P2P lub serwery prywatne.
walka system target
opanowanie, zręczność i taktyka to zależny czym grasz i pod co, te ostatnie mocno pod instancje duże raidy.

Tego bym ci nie polecił gra się za bardzo nie rozwija, a twórcy wbijają jej gwoździe do trumny kolejnymi patchami ale ze pasuje do do tego co podałeś to ją wyminie Diablo 3.

@edit
Co do Warframe grałem długo od bety skończyłem jak wprowadzali skrzydła, nie wiem co tam obecnie jest, z początku fajna trudna ale potem jak już się coś tam wydropisz, wymaksujesz banalna i nudna. Kiedy w to grałem duża role odrywały eventy które dawały naprawdę fajne mody(itemki do ulepszania broni postaci) dawały potężnego kopa broni czy postaci. Kiedyś głównie w tej grze eliminowało się hordy botów mieczem, pistoletem, skillem, po to by dropić, maksować, wbijać range klanowi (gra mocno pod klan bez niego trochę cie ominie, jak trade kilka broni).

Jeszcze jej nie ma ale ślinię się na nią https://mmorpg.org.pl/news/zobacz/ethos-mmo-w-stylu-dark-souls

A ja natomiast polecił bym ci wypróbować grę Gloria Victis ;)

Krótka odpowiedź: Nie ma, długa odpowiedź: nie ma w europie.

Jak wcześniej wspomniano Dragon's Dogma Online jest podobna do Dark soulsa, tak samo jak Monster Hunter. Podstawą gier akcji tego typu jest pasek staminy i system non-target, dwie rzeczy które mało która gra ma, zwłaszcza razem. Polecałbym zamiast tego zagrać w Dragon's Dogmę singleplayerową na steamie. Alternatywnie dla samego pvp For Honor jest poniekąd podobne do dark soulsa jednak bliższe bijatyce. Zresztą dla dueli masz DS3 anyway.

Warframe jest spoko grą jednak niczym nie podobną do Dark Soulsa. Warframe to bardzo ładny i bardzo casualowy grindownik który pozwoli ci bez większego wysiłku zabijać setki wrogów w wystrzałowy sposób. Ma całkiem spoko kampanię i dużo featureów, acz wszystko sprowadza się do farmienia zasobów na nowe bronie, którymi można wyfarmić więcej broni. Główny problem tej gry to walki z bossami (skonstruowane na marnowanie czasu) oraz focus developerów na wprowadzanie więcej zapychaczy do gry zamiast poprawiania błędów w designie. Jak się wkręcisz to starczy ci na dość długo.

Moja odpowiedź może brzmi absurdalnie, ale Tibia. Wróciłem do niej po ponad 10 latach, i wyprawy na exp są transem, który kojarzy mi się właśnie z Dark Souls. Korzystam z zapamiętywanych i powtarzanych ścieżek, jako paladyn mocno pilnuję pozycji mojej postaci, podejmuję ryzyko szybszego expu na silniejszych potworach, ale z ryzykiem bardzo bolesnej śmierci, więc pilnuję taktyk. Gra jest surowa i nie wybacza, dokładnie jak Dark Souls. Jeszcze jedno skojarzenie, że w Tibii w ramach gry otwierają się nowe ścieżki i skróty, więc kolejne podobieństwo.

Czyli warframe to nie dla mnie, bo z tego co piszecie to jest nisko wymagający, wow też odpada bo to zwykle mmorpg, zresztą do tego mam The Elder Scrolls Online, PoE to hack and Slash w którym spędziłem około 3 godziny i dałem sobie spokój, nie mój styl niestety. Szkoda, że moje poszukiwania sczezną na niczym...

Tego Vindictius'a po prostu nie mogę zdzierżyć. Wydawać by się mogło, że ona ma najbliżej do tych mechanizmów znanych mi ze Soulsami, ale tak mnie boli ten azjatycki smęt i narzucone abstrakcyjne postacie, że szok...

@

tak, ten Dragon Dogma wygląda na to czego szukam, ale to niestety nie istnieje

Vindictus? Albo jakaś inna dungeon-ówka?
System walki jest podobny. Uniki, stamina itd.

A znasz jakieś?

Mam pytanie grałeś w TERE, z tego co słyszałem teraz jest coraz gorzej w porównaniu z tym co było kiedyś. Ale i tak radzę spróbować bossy w end game potrafią zabić na strzała, trzeba unikać ich ataków a jeśli spodobały Ci się soulsy to bierz postać mele i jedziesz. Z tym że kiedyś tak było teraz to nie wiem czy nie po nerfili tych bossów. Niech ktoś bardziej na czasie mnie poprawi bo ostatni raz jak farmiłem alkachesty i opuściłem grę było chwilę przed podzieleniem BR na normal i hard.

A znasz jakieś? 

Dungeonówki? Dragon Nest oraz jeszcze jeden tytuł z końca tamtego roku. Nie pamietam nazwy.

Możliwe że Dauntless jest grą na którą czekasz

EDIT.

Kritika Online

Niestety Dauntless jest w fazie produkcji i nie wiadomo kiedy dokładnie wyjdzie, ale fakt wygląda obiecująco

Tak, zdarzyło mi się grać w Tere, ale wychodzę z założenia że jeśli chodzi o system walki to dungeonowe gry raczej nie ma konkurencji. Po prostu łatwiej zrobić tego typu świat i go doszlifować

Cześć,

Sam szukałem długi czas gry mmo w takim stylu co Ty, i z mojego doświadczenia mogę Ci powiedzieć, że nic takiego nie znajdziesz co Ci się w 100% spodoba. WoW'y, aiony i inne metiny to płytkie gry z maksymalnie dwoma sensownymi buildami na postać, cukierkową grafiką i pełnym item shopem z absurdalnymi cenami za pierdoły. Wiele osób może się nie zgodzić ale te wszystkie "top 10 ever mmo" to gierki nastawione na maksymalny zysk jak najniższą ilością pracy, w których ilość contentu jest strasznie mała i sztucznie powiększona przez systemy typu wejście na raid raz na tydzień, czy drop itemku z szansą 0.00000000000000000000000000000000001%.

Najmroczniejszy klimat znajdziesz najprawdopodobniej w poe (patrz: 3 akt). Gra nie jest typowym mmo, jest to zwykły h&s, ale rozwija się dobrze, jest trudna pod względem mechaniki i budowania postaci. Lecz niestety kooperacja jest tam w gruncie rzeczy marna i działa tylko w szczególnych przypadkach więc można to traktować jako grę single-player. Na pewno warto spróbować, przynajmniej dla klimatu.

Jeżeli interesuje Cię rozwijanie postaci, planowanie buildu, itp. warto zobaczyć DDO (dungeons and dragons online). Moim zdaniem nie ma lepszej gry pod tym względem. Klimat może nie jest mroczny ale na pewno nie jest cukierkowy. Gra na pierwszy raz jest bardzo trudna i wymagająca. Duża ilość pułapek które zabijają Cię natychmiast, puzzle i potwory które rzeczywiście mogą Cię zabić. niestety minusem tej gry jest przestarzała grafika i system płacenia za dlc mniej więcej jak w eso. Dodatkowo kilka lat już ma i przez to większość graczy to starzy wyjadacze przez co nowym graczom może być trochę ciężko samemu, przynajmniej z początku. Jest to moja ulubiona gra w którą gram od 9 lat z różnymi przerwami.

Ogólnie grałem w wiele gier. Od wow'a po tibie poprzez dungeon fightery, cs'y, lole i inne badziewia ale te dwie gry które podałem najbardziej mi podpasowały właśnie ze względu na klimat i to, że są trudne (wymagają umiejętności a nie setki przegranych godzin). Jednocześnie są dość specyficzne i nie każdemu się spodobają. Najlepiej jakbyś samemu jeszcze obejrzał kilka filmików odnośnie tych gier i poczytał na temat mechaniki. Jakbyś miał jakieś pytania to śmiało możesz pisać pw.

To moze Continent of the Ninth? Non-target dungeonowka (walka blizej ma do dragon nesta niz vindictusa) ktora moze dark fantasy nie jest ale cukierkowo tez nie wyglada.

Wow, to niesamowite, jak obszerne posty tutaj piszecie. Dzieki wielkie, ale tak jak wspominałem wyżej, poe mnie nie przekonał, w DDO grałem, to xos lubię, ale to jednak typowe mmorpg z mało zręcznościowym system walki. Może sie podobać.

Postanowiłem aktualizować post pierwszy z każdą waszą odpowiedzią.