Przejściówka d-sub -> dvi-d

Witam,

w marcu kupuję nową kartę graficzną i mam taki problem. posiadam nieco stary monitor LG Flatron W1943SB, który posiada tylko złącze D-sub a kupowany GPU wymaga DVI-D. no i niestety chwilowo mnie nie stać na nowy monitor więc pomyślałem o zainwestowaniu w przejściówkę na te 2-3 miesiące, zanim odłożę na nowy ekran. jako, że jestem w temacie całkiem zielony mam kilka pytań. czy orientujecie się jak to jest z tymi przejściówkami? jak to działa w praktyce, czy występują przy tym jakieś anomalie? i czy się opłaca i jaką wybrać? zrobiłem już mały rekonesans w tym temacie i znalazłem przejściówki w cenach od paru do kilkudziesięciu złoty. widziałem też opinie, że przy niektórych nowszych grach nie bardzo to chce współpracować. także z góry dzięki za każdą pomoc, pozdrawiam :P

Będzie działać we wszystkich grach, nie musisz się martwić. Sam mam 2 manitory LG i Acera nie pierwszej młodości i przez lata nie było żadnych kłopotów. Kup tylko w jakimś w miarę porządnym sklepie a nie najgorszą chińszyznę, i będzie git.

Przecież d-sub to sygnał 100% analogowy, a DVI-D to sygnał 100% cyfrowy. Nie dość, że nie znajdziesz takiej przejściówki to tym bardziej nie ma prawa to działać. Będziesz potrzebował do tego konwertera cyfrowo-analogowego. Wtedy będzie to chulać, ale może to nie do końca dobrze wyglądać. Taki konwerter to koszt 70 złotych minimum przy czym jakbyś nie chciał typowej chińszczyzny to zabulisz więcej.

Ja mam taki konwerter d-sub - > dvi-d w Media Markcie kupiłem za 130 zł (może trochę przepłaciłem). Mam nie nowy monitor a gtx 1060 wymagał tego konwertera. Jednakże nie ma dramatu i wszystko ładnie śmiga, więc nie bój się kupować.

Zamiast wyrzucać pieniądze w błoto na jakieś konwertery poczekaj z zakupem karty graficznej :) ew. kup ją i zamontujesz razem z nowym monitorem

Podaj model karty graficznej może wykorzystuje DVI-I, który wysyła sygnał i cyfrowy i analogowy. W tym przypadku przejściówka będzie działać w 100% lecz jeżeli jednak tylko DVI-D to tylko konwerter w takim przypadku.

Podaj model karty graficznej może wykorzystuje DVI-I, który wysyła sygnał i cyfrowy i analogowy. W tym przypadku przejściówka będzie działać w 100% lecz jeżeli jednak tylko DVI-D to tylko konwerter w takim przypadku.

1070 od MSI

Zamiast wyrzucać pieniądze w błoto na jakieś konwertery poczekaj z zakupem karty graficznej  ew. kup ją i zamontujesz razem z nowym monitorem

zawsze można odsprzedać albo zostawić pod drugi monitor, żeby mieć szybki dostęp do przeglądarki podczas gry, czy coś. :P

Na tej samej zasadzie możesz wziąć https://www.morele.net/karta-graficzna-palit-palit-geforce-gtx-1070-gamerock-8gb-gddr5-256-bit-3x-dp-hdmi-dvi-ne51070t15p2g-932428/ dorzucić 200 złoty i kupić nowy monitor za 400.

Na tej samej zasadzie możesz wziąć https://www.morele.net/karta-graficzna-palit-palit-geforce-gtx-1070-gamerock-8gb-gddr5-256-bit-3x-dp-hdmi-dvi-ne51070t15p2g-932428/ dorzucić 200 złoty i kupić nowy monitor za 400. 

z kilku powodów preferuję jednak wersję od MSI. monitor chcę kupić jakiś lepszy, z wyższej półki dlatego ten konwerter przydałby się na te 2-3 miesiące, zanim uzbieram. po za tym problemem jest też mój "lekko" wysłużony GTS450, który już ledwo ciągnie.

No niestety w najnowszej wersji już nie dają DVI-I, a szkoda. Co do kupna to lepiej byłoby wybrać wersję od Ksarou. Ostatecznie wybór należy do ciebie.

do niedawna użytkowałem właśnie taką : http://allegro.pl/przejsciowka-elmak-savio-cl-25-czarny-i6717701603.html?utm_source=google&utm_medium=cpc&ev_campaign=plaallegro

nie wiem skąd ją miałem (chyba parę miałem z grafikami) ale z tego co pamiętam kosztowała 6zł (niekoniecznie mi chodzi o tą z linku co podałem) a o typ jaki wystarczy na te 2-3 miechy

ale nie było z nią żadnych problemów wszystkie gry działały i pewnie by działały jakbym nie kupił okna z wejściem hdmi

@marins

Ta przejściówka działała bo miałeś kartę z wyjściem DVI-I (przez który można wysyłać sygnał analogowy jak i cyfrowy), teraz Nvidia przeszła na DVI-D które jest w pełni cyfrowe i takie przejściówki w ogóle nie zadziałają bo nie można od tak sobie zamienić sygnału cyfrowego na analogowy i z powrotem bez żadnego konwertera.

@marins

Ta przejściówka działała bo miałeś kartę z wyjściem DVI-I (przez który można wysyłać sygnał analogowy jak i cyfrowy), teraz Nvidia przeszła na DVI-D które jest w pełni cyfrowe i takie przejściówki w ogóle nie zadziałają bo nie można od tak sobie zamienić sygnału cyfrowego na analogowy i z powrotem bez żadnego konwertera.

czyli jednak jestem w ciemnej d*pie z tym wszystkim

Potwierdzam, czeka Cię wymiana monitora. Ja tak miałem, sprzęt wymieniony miesiąc temu, cieszyłem się jak dziecko, a tu niespodzianka! Dodatkowy wydatek, czyli monitor, który używa DVI-D (nie mylić z DVI-I). Szukałem, pytałem - nie ma przejściówki. No chyba, że chcesz się bawić przez kabel HDMI :)

Potwierdzam, czeka Cię wymiana monitora. Ja tak miałem, sprzęt wymieniony miesiąc temu, cieszyłem się jak dziecko, a tu niespodzianka! Dodatkowy wydatek, czyli monitor, który używa DVI-D (nie mylić z DVI-I). Szukałem, pytałem - nie ma przejściówki. No chyba, że chcesz się bawić przez kabel HDMI 

no nic. :lol: w takim razie poczeka się z chwilę z kartą. póki co dyskusję uważam za wyjaśnioną a resztę lajków za udział w dyskusji rozdam jutro, jak sie tylko limit odnowi. także jeszcze raz dzięki za pomoc.

@dethrone możesz zrobić tak

1.Kupić adapter z display portu do d-sub(vga),będzie to zdecydowanie pewniejsze niż zakup przejściówki hdmi>vga

https://www.morele.net/kabel-sandberg-displayport-d-sub-0-15m-czarny-50843-602277/ używałem tej przez jakiś czas i nie było problemów z tym adapterem

lub

2.Kupic karte starszej generacji,możesz się rozglądać na allegro za gtx 970/Gtx 980 ewentualnie r9 380x te karte posiadają wejście DVI-I i są całkiem wydajnie ,przy odrobinie szczęścia możesz je nawet złapać w dobrej cenie

Witam,

w marcu kupuję nową kartę graficzną i mam taki problem. posiadam nieco stary monitor LG Flatron W1943SB, który posiada tylko złącze D-sub a kupowany GPU wymaga DVI-D. no i niestety chwilowo mnie nie stać na nowy monitor więc pomyślałem o zainwestowaniu w przejściówkę na te 2-3 miesiące, zanim odłożę na nowy ekran. jako, że jestem w temacie całkiem zielony mam kilka pytań. czy orientujecie się jak to jest z tymi przejściówkami? jak to działa w praktyce, czy występują przy tym jakieś anomalie? i czy się opłaca i jaką wybrać? zrobiłem już mały rekonesans w tym temacie i znalazłem przejściówki w cenach od paru do kilkudziesięciu złoty. widziałem też opinie, że przy niektórych nowszych grach nie bardzo to chce współpracować. także z góry dzięki za każdą pomoc, pozdrawiam :P