Wybór telefonu, dziwne kryteria!

Cześć wszystkim!

Patrząc na tragiczny stan mojego HTC M8s ( oraz na fakt, że cholernie nie lubię tego telefonu ) - Stwierdziłem, że czas na zmianę.

Zaczynając od początku - budżetu w sumie nie określam, na pewno nie zapłacę ekwiwalentu Iphone'a 7, natomiast telefony mi służą bardzo długi czas - więc nie mam zamiaru oszczędzać.

Teraz przechodząc do meritum sprawy. Wiem, że pewnikiem zostanę 'zjedzony' przez niektórych z Was, będących miłośnikami najszybszych / najlepszych telefonów. Otóż, nie zależy mi na tym. Dla mnie telefon ma być ekstremalnie miły i przyjemny w obsłudze. Z takich 'przyziemnych' wartości to jako taką uwagę zwracam na aparat, gdyż robię dość sporo zdjęć.

Więc czego szukam? Telefonu z możliwie najfajniejszą nakładką systemową, najbardziej intuicyjną obsługą, takiego który będzie kompanem w mojej kieszeni, a nie tylko sprzętem :D

Jak wygląda moje użytkowanie telefonu? Chyba jako istny endemit... Głównie z niego dzwonię :D. Poza tym używam: Snapchata, Instagrama i FB. No i okazjonalnie pogram sobie w jakaś głupawą gierkę z marketu - więc wymagań sprzętowych praktycznie nie posiadam.

Idąc tą logiką - zacząłem się zastanawiać nad Iphone 6s. Cenowo jest w miarę okej. Dodatkowo posiada kilka śmiesznych bajerów, które mi się podobają ( Siri, Find My Friends ). No i dodatkowo, studiuję na saksach i sprzęt z Jabłkiem na tyle jest tutaj kompletnie dominujący. ( Jako ciekawostkę powiem, że na roku 4 osoby mają 'normalne' laptopy, a jest nas 180 osób na roku :D )

Macie jakieś inne typy? Może jednak Apple?

Pozdrawiam!

Jeśli chodzi o telefony aktualnie cena/jakość to Xiaomi. I nie. To nie jest żart. Sprawdź sobie.

Właśnie cena/jakość jest jedną z ostatnich cech na jakich mi zależy :P

Jak takie xiaomi się sprawują na codzień?

Mam i7 miałem i6s - różnice wizualne są minimalne w obu, różnice w użytkowaniu praktycznie żadne.

Twoje wymagania spełni prawie każdy telefon z androidem bądź IOS'em.

i6s to całkiem fajny telefon, obecnie używam go jako alternatywna słuchawka, na pewno spełni Twoje wymagania.

Ja mam Iphone 6s i polecam, wszystko śmiga błyskawicznie, jest bardzo prosty w obsłudze i ma mało bajerów, jest to po prostu TELEFON a nie jakiś pól-komputer i wyróżnia go prostota

do tego przyjazny dla aplikacji społecznościowych, bateria mi trzyma 5-7 dni

Jeżeli cena nie jest dla Ciebie wartością pierwszorzędną to darowałbym sobie większość chińczyków (typu xiaomi, leeco, zuki itp.) i postawił na Samsunga Galaxy S7. Gdybyś jednak chciał trochę oszczędzić to polecam OnePlus 3T.

Zostaw w cholerę iPhony bo to dopłacanie za firmę nie otrzymując nic w zamian

jesteś gadżeciarzem to bierz coś z androidem.

Nowe Xiaomi mają stockowo MIUI - jeden z najbardziej przejrzystych i user-friendly softów :).

Właśnie cena/jakość jest jedną z ostatnich cech na jakich mi zależy 
Jak takie xiaomi się sprawują na codzień?

Jeśli stosunek cena jakość nie jest dla Ciebie kryterium to kup iPhona. Będziesz miał gówno w złotej obudowie i będzie dzwonić a i wydasz dwie pensje.

Jeśli stosunek cena jakość nie jest dla Ciebie kryterium to kup iPhona. Będziesz miał gówno w złotej obudowie i będzie dzwonić a i wydasz dwie pensje.

Ile miałeś iPhonów znawco? :D Ale tak na własność. Nie rozumiem ludzi którzy maja problem z tym, na co inni wydaja własne pensje. Przez lata miałem androidy i też byłem sceptyczny do iOSa. 1,5 roku temu kupiłem i6s, po tym jak kolejny z rzędu android nie spełnił moich oczekiwań, od premiry mam i7 i jestem bardzo zadowolony. Kosztuje tyle, ile klient jest skłonny za niego zapłacić. Ja nie mam z tym problemu.

Za to zniknęło mi kilka problemów z tel, które miałem z androidami:

- iPhone ma najlepszy zestaw głośnomówiocy jaki spotkałem - dla osób które dużo jeżdża jak ja, to wielka zaleta

- koniec z "parzeniem" baterii w ręke, przy dużym obciażeniu tel (och, kochane HTC...)

- koniec z rozładowanym przez noc tel - jeśli zapomniałem podłaczyc na noc androida, rano w najlepszym wypadku miałem 10% baterii. iPhony maja najlepszy system zarzadzania bateria w stanie spoczynku jaki widziałem - przez noc znika mi max 2-3% baterii

- serwis Appla. Pamiętam jak coś mi padło w Samsungu. Musiałem do autoryzowanego serwisu przynieść tel w pudełku, karte gwarancyjna i fakturę zakupu + dowód osobisty. W applu przynosisz tel i dowód osobisty i tyle. Po stwierdzeniu usterki, wymieniaja Ci tel na nowy

- jest nowe wersja OS, to wiesz, że jeśli masz do 5 modeli wstecz, to będzie Ci działać bez zacięć. Pamiętam jak ostatnio znajomemu-znajomego przywracałem Androida, bo wgrał sobie 6.0 i nie dało się używać tel, takie miał ściny. Że tylko wspomnę o faworyzowaniu Nexusów i Pixeli, poprzez wypuszczanie najnowszego softu najpierw dla nich, a dopiero kilka tygodni/miesięcy później dla "gorszych dzieci" androida

Jest tego dużo więcej, ale żeby nie było, tel ma dla mnie kilka minusów, min debilny system aktywacji tel po zakupie, wymuszanie upradów iOSa i system kontroli wypłacalności Apple ID.

Ale nadal sa to 2 najlepsze telefony (6s i 7) jakie miałem do tej pory. Porówanie mam spore, bo pracuję w branży zapewnienia jakości aplikacji mobilnych, gdzie mam dostęp do najnowszych zabawek na wyłaczność (Google Pixel ssie btw), więc obstawiam, że przewinęło mi się przez ręcę więcej tel niż 99% z was.

Ale to tylko moja subiektywna opinia. iPhone kosztuje swoje owszem, ale w cenie dostaję pakiet, jakiego inni producenci nie oferuja.

PS: Nie jestem fanbojem Appla, nie mam makbooka, uznaję wyższość PCtó z winda a MacOSa nie trawię

Ile miałeś iPhonów znawco?  Ale tak na własność. Nie rozumiem ludzi którzy maja problem z tym, na co inni wydaja własne pensje. Przez lata miałem androidy i też byłem sceptyczny do iOSa. 1,5 roku temu kupiłem i6s, po tym jak kolejny z rzędu android nie spełnił moich oczekiwań, od premiry mam i7 i jestem bardzo zadowolony. Kosztuje tyle, ile klient jest skłonny za niego zapłacić. Ja nie mam z tym problemu. 

Za to zniknęło mi kilka problemów z tel, które miałem z androidami:

- iPhone ma najlepszy zestaw głośnomówiocy jaki spotkałem - dla osób które dużo jeżdża jak ja, to wielka zaleta

- koniec z "parzeniem" baterii w ręke, przy dużym obciażeniu tel (och, kochane HTC...)

- koniec z rozładowanym przez noc tel - jeśli zapomniałem podłaczyc na noc androida, rano w najlepszym wypadku miałem 10% baterii. iPhony maja najlepszy system zarzadzania bateria w stanie spoczynku jaki widziałem - przez noc znika mi max 2-3% baterii

- serwis Appla. Pamiętam jak coś mi padło w Samsungu. Musiałem do autoryzowanego serwisu przynieść tel w pudełku, karte gwarancyjna i fakturę zakupu + dowód osobisty. W applu przynosisz tel i dowód osobisty i tyle. Po stwierdzeniu usterki, wymieniaja Ci tel na nowy

- jest nowe wersja OS, to wiesz, że jeśli masz do 5 modeli wstecz, to będzie Ci działać bez zacięć. Pamiętam jak ostatnio znajomemu-znajomego przywracałem Androida, bo wgrał sobie 6.0 i nie dało się używać tel, takie miał ściny. Że tylko wspomnę o faworyzowaniu Nexusów i Pixeli, poprzez wypuszczanie najnowszego softu najpierw dla nich, a dopiero kilka tygodni/miesięcy później dla "gorszych dzieci" androida

 

Jest tego dużo więcej, ale żeby nie było, tel ma dla mnie kilka minusów, min debilny system aktywacji tel po zakupie, wymuszanie upradów iOSa i system kontroli wypłacalności Apple ID.

 

Ale nadal sa to 2 najlepsze telefony (6s i 7) jakie miałem do tej pory. Porówanie mam spore, bo pracuję w branży zapewnienia jakości aplikacji mobilnych, gdzie mam dostęp do najnowszych zabawek na wyłaczność (Google Pixel ssie btw), więc obstawiam, że przewinęło mi się przez ręcę więcej tel niż 99% z was.

 

Ale to tylko moja subiektywna opinia. iPhone kosztuje swoje owszem, ale w cenie dostaję pakiet, jakiego inni producenci nie oferuja.

 

PS: Nie jestem fanbojem Appla, nie mam makbooka, uznaję wyższość PCtó z winda a MacOSa nie trawię

1. Mało który telefon teraz się nagrzewa. Głównie to był problem Snapdragonów starszej generacji.
2. Nigdy nie przytrafiło mi się, aby android rozładował mi się przez noc.
3. Iphone nie oferuje nic więcej ponad telefony, które są po 1000zł tańsze.

4. Nikt nikomu nie mówi na co ma wydać pensje. Autor pyta o telefon co jest równoznaczne z chęcią poznania opinii innych użytkowników.
5. Co do serwisu - możliwe. Nigdy nie musiałem iść z samsungiem do serwisu więc nie wiem.
6. Wsparcie dla Iphona 5s skończy się najprawdopodobniej w tym roku.
7. Miałem iPhona 3 i 5s.
8. Iphone ma zestaw głośnomówiący a ja mam słuchawkę bluetooth.

Ile miałeś iPhonów znawco?  Ale tak na własność. Nie rozumiem ludzi którzy maja problem z tym, na co inni wydaja własne pensje. Przez lata miałem androidy i też byłem sceptyczny do iOSa. 1,5 roku temu kupiłem i6s, po tym jak kolejny z rzędu android nie spełnił moich oczekiwań, od premiry mam i7 i jestem bardzo zadowolony. Kosztuje tyle, ile klient jest skłonny za niego zapłacić. Ja nie mam z tym problemu. 

Za to zniknęło mi kilka problemów z tel, które miałem z androidami:

- iPhone ma najlepszy zestaw głośnomówiocy jaki spotkałem - dla osób które dużo jeżdża jak ja, to wielka zaleta

- koniec z "parzeniem" baterii w ręke, przy dużym obciażeniu tel (och, kochane HTC...)

- koniec z rozładowanym przez noc tel - jeśli zapomniałem podłaczyc na noc androida, rano w najlepszym wypadku miałem 10% baterii. iPhony maja najlepszy system zarzadzania bateria w stanie spoczynku jaki widziałem - przez noc znika mi max 2-3% baterii

- serwis Appla. Pamiętam jak coś mi padło w Samsungu. Musiałem do autoryzowanego serwisu przynieść tel w pudełku, karte gwarancyjna i fakturę zakupu + dowód osobisty. W applu przynosisz tel i dowód osobisty i tyle. Po stwierdzeniu usterki, wymieniaja Ci tel na nowy

- jest nowe wersja OS, to wiesz, że jeśli masz do 5 modeli wstecz, to będzie Ci działać bez zacięć. Pamiętam jak ostatnio znajomemu-znajomego przywracałem Androida, bo wgrał sobie 6.0 i nie dało się używać tel, takie miał ściny. Że tylko wspomnę o faworyzowaniu Nexusów i Pixeli, poprzez wypuszczanie najnowszego softu najpierw dla nich, a dopiero kilka tygodni/miesięcy później dla "gorszych dzieci" androida

 

Jest tego dużo więcej, ale żeby nie było, tel ma dla mnie kilka minusów, min debilny system aktywacji tel po zakupie, wymuszanie upradów iOSa i system kontroli wypłacalności Apple ID.

 

Ale nadal sa to 2 najlepsze telefony (6s i 7) jakie miałem do tej pory. Porówanie mam spore, bo pracuję w branży zapewnienia jakości aplikacji mobilnych, gdzie mam dostęp do najnowszych zabawek na wyłaczność (Google Pixel ssie btw), więc obstawiam, że przewinęło mi się przez ręcę więcej tel niż 99% z was.

 

Ale to tylko moja subiektywna opinia. iPhone kosztuje swoje owszem, ale w cenie dostaję pakiet, jakiego inni producenci nie oferuja.

 

PS: Nie jestem fanbojem Appla, nie mam makbooka, uznaję wyższość PCtó z winda a MacOSa nie trawię

Bzdury, bzdury i jeszcze raz bzdury.

Kolega wyżej wyjaśnił większość wad jakie wymieniłeś, i nijak mają się do tego co jest teraz. Miałem 11 telefonów z androidem w swoim karierze, o dziwo żaden nie rozładował mi się o więcej niż 2% w ciągu nocy. Ale to tylko tak na marginesie.

Przejdzmy do porównania najnowszych modeli. Iphone 7 którego miałem okazję przez tydzień testować, nie okazał się niczym wspaniałym, ekran o wątpliwej rozdzielczości 750x1334, gdzie standardem w telefonach jest Full HD, małe zagęszczenie pikseli, brak slotu na kartę pamięci, okropny design ( takie kwadratowe kloce wychodziły na początku kariery smartfonów dotykowych).

Można tak wymieniać i wymieniać, posiadacze iphonów ubzdurali sobie że te telefony są super i niezawodne itd, a wmawianie że po przesiadce z androida na OSa nastały czasy cudów i wychwalanie w niebiosa jak to bardzo zmieniło ich życie, to tylko mamienie ludziom oczu.

To oczywiście moja subiektywna ocena, jednak fakty mówią same za siebie i jak widzę jak ktoś po raz kolejny wychwala iphony że są o niebo lepsze to nóż się w kieszeni otwiera, bo tak naprawdę wcale nie są lepsze, jednym słowem to co teraz wyprawia się z iphonami to śmiech, Steve Jobs się w grobie przewraca...

Zamiast przedstawić argumentację przemawiającą za wybranym przez was telefonem, to skupiliście się na "obalaniu" mojej subiektywnej oceny telefonu który używam...

To jakaś moda nowa, nie mieć samemu nic do powiedzenia, a lubować się w krytykowaniu innych? Czy taka mentalność posrana?

Nie zgadasza się ze mną? Luz. Pochwal to co lubisz samemu, Twoja wypowiedź będzie konstruktywna a samemu nie wyjdziesz na obraźliwego malkontenta...

Zamiast przedstawić argumentację przemawiającą za wybranym przez was telefonem, to skupiliście się na "obalaniu" mojej subiektywnej oceny telefonu który używam...

 

To jakaś moda nowa, nie mieć samemu nic do powiedzenia, a lubować się w krytykowaniu innych? Czy taka mentalność posrana?

Nie zgadasza się ze mną? Luz. Pochwal to co lubisz samemu, Twoja wypowiedź będzie konstruktywna a samemu nie wyjdziesz na obraźliwego malkontenta...

Oczywiście że nie , próbuje tylko wyprowadzić cię z błędu, bo piszesz bzdury na temat baterii, przegrzewaniu się procesorów itd. Ale skoro tak bardzo się uniosłeś to widzę że trafiłem w sedno, i poczułeś się strasznie urażony z tego powodu, cóż bywa, ja przepraszać nie zamierzam bo piszę tylko prawdę.

A co do tematu: Skoro autorowi zależy tylko i wyłącznie na dzwonieniu i serwisach społecznościowych oraz aparacie to nada się praktycznie każdy nowszy model zaczynając od tych z 2016r.

Intuicyjna obsługa i prostota, telefony z androidem i tak są na tyle proste że jak widzimy dzisiaj dzieci potrafią je obsługiwać bez problemów., więc nie rozumiem czego dokładnie autor oczekuje. Każdy telefon można teraz dostosować do własnych potrzeb, są tryby tzw: Prosty, gdzie mamy zaledwie parę najważniejszych ikonek, wszystko można dostosować pod siebie dosłownie wszystko.

Dlaczego jestem takim przeciwnikiem Iphonów, a no dlatego że cena nie jest adekwatna do samej zawartości, głównie płaci się za to jabłuszko z tyłu i inny system. Jak już wspominałem nic specjalnego, ale to tylko moja subiektywna ocena.

Więc ostatecznie od siebie polecę: Samsunga S6 Edge który jest w przystępnej cenie , ma wszystko czego można wymagać od telefonu, bardzo łatwo można dostosować w nim wszystko do własnych potrzeb, pojemnościowy ekran który zapewni dobrą przejrzystość, ciekawy design, świetny aparat i wiele innych cech.

Zamiast przedstawić argumentację przemawiającą za wybranym przez was telefonem, to skupiliście się na "obalaniu" mojej subiektywnej oceny telefonu który używam...

 

To jakaś moda nowa, nie mieć samemu nic do powiedzenia, a lubować się w krytykowaniu innych? Czy taka mentalność posrana?

Nie zgadasza się ze mną? Luz. Pochwal to co lubisz samemu, Twoja wypowiedź będzie konstruktywna a samemu nie wyjdziesz na obraźliwego malkontenta...

Przecież właśnie to zrobiłem. O co ci chodzi? Napisałem na początku jaki telefon polecam, ty napisałeś swój blok tekstu a ja ostatecznie wypunktowałem z czym się nie zgadzam.

Wiesz za co lubię wasze pokolenie?

Wasza nieumiejętność współpracy, wasza arogancja, poczucie wyższości własnego zdania nad zdaniem innych i egocentryzm, czynią z was tak słabych pracowników, że nigdy nie będe się musiał marwtić o to,że wygryziecie moje pokolenie z rynku pracy ^^

Powiedziałem swoje, kończę się udzielać w temacie, gdzie Twoje zdanie i tak będzie najważniejsze i skupisz się za wszelką cenę na udowadnianiu tego :) Posrały się wam chłopcy priorytety, ale to nie mój problem..

chcesz, to odpisz, będziesz miec ostatnie słowo ;)

Wiesz za co lubię wasze pokolenie?

Wasza nieumiejętność współpracy, wasza arogancja, poczucie wyższości własnego zdania nad zdaniem innych i egocentryzm, czynią z was tak słabych pracowników, że nigdy nie będe się musiał marwtić o to,że wygryziecie moje pokolenie z rynku pracy ^^

 

Powiedziałem swoje, kończę się udzielać w temacie, gdzie Twoje zdanie i tak będzie najważniejsze i skupisz się za wszelką cenę na udowadnianiu tego  Posrały się wam chłopcy priorytety, ale to nie mój problem..

 

chcesz, to odpisz, będziesz miec ostatnie słowo 

Śmiechłem, skisłem i upadłem XD, za to twoje pokolenie myśli, że młodsze to gówniaki bez wiedzy i doświadczenia. No ale co zrobisz, to się nazywa bycie ignorantem, nie bądź taki do przodu dziadek bo cię z tyłu braknie ;). Co ma forum internetowe do pracy?

Co do telefonu to ja od siebie polecam samsunga s7 (który jest podobny cenowo do iphona, ale moim zdaniem jest on dużo lepszy) natomiast jeżeli nie masz takiego budżetu to zastanów się nad samsungiem s6 i wersję sobie sam wybierz (mi się podobają edge, aczkolwiek active też są dosyć fajne). Jeżeli miałbym polecić coś innego prócz samsunga to będzie to xiaomi redmi note 3 pro.

Wiesz za co lubię wasze pokolenie?

Wasza nieumiejętność współpracy, wasza arogancja, poczucie wyższości własnego zdania nad zdaniem innych i egocentryzm, czynią z was tak słabych pracowników, że nigdy nie będe się musiał marwtić o to,że wygryziecie moje pokolenie z rynku pracy ^^

 

Powiedziałem swoje, kończę się udzielać w temacie, gdzie Twoje zdanie i tak będzie najważniejsze i skupisz się za wszelką cenę na udowadnianiu tego  Posrały się wam chłopcy priorytety, ale to nie mój problem..

 

chcesz, to odpisz, będziesz miec ostatnie słowo 

Strasznie mi się podoba jak wywyższasz się że jesteś ze starszego pokolenia, że zawsze wiesz lepiej. I co tak nagle z tym rynkiem pracy?, jakieś niespełnione ambicje? Próbujesz się dowartościować błędnie nam uświadamiając że nic nie osiągniemy, przez nasz charakter i upór.

To ty tutaj wysnułeś błędne założenia co do telefonów z androidem, a teraz nie chcesz się przyznać do błędu. @Motasina starał ci się uświadomić że wprowadzasz kogoś w błąd, podając błędne informacje co do działania telefonów z androidem.

To ty tutaj jesteś ignorantem na PRAWDZIWE informacje, podaliśmy nasze subiektywne zdania, ale ty oczywiście, nie podając żadnych argumentów próbujesz wmówić że to my popełniamy błędy. Przykro mi ale wszystkie cechy które wymieniłeś tyczą się tak naprawdę ciebie.

Oceniasz mnie jako pracownika, chociaż nawet mnie nie znasz, ja dzięki swojemu charakterowi i uporowi dążę do własnego celu, czego nie można powiedzieć o tobie, wywyższasz się i uważasz za lepszego co jest strasznie egoistyczne.

Mam nadzieję że zostało ci trochę oleju w głowie i przeczytasz wszystko jeszcze raz to co napisałeś, i zdecydujesz się na zmianę takiego nastawienia. To co teraz zaprezentowałeś swoim postem, to tylko i wyłącznie dno intelektualne.

Wiesz za co lubię wasze pokolenie?

Wasza nieumiejętność współpracy, wasza arogancja, poczucie wyższości własnego zdania nad zdaniem innych i egocentryzm, czynią z was tak słabych pracowników, że nigdy nie będe się musiał marwtić o to,że wygryziecie moje pokolenie z rynku pracy ^^

 

Powiedziałem swoje, kończę się udzielać w temacie, gdzie Twoje zdanie i tak będzie najważniejsze i skupisz się za wszelką cenę na udowadnianiu tego  Posrały się wam chłopcy priorytety, ale to nie mój problem..

 

chcesz, to odpisz, będziesz miec ostatnie słowo 

A wiesz za co lubię Twoje pokolenie? Za to, że zawsze wie kto z jakiego pokolenia jest. Jak jesteś taki bardzo leciwy to moje pokolenie się o prace również nie boi bo twoje zaraz wymrze.


A Ty G3Ryon już daj spokój. Chłopak się popisał jak Golfem na śniegu, skończyły mu się argumenty to już nie ma co "strzępić ryja" ;)

Oneplus 3t za lekko ponad 2k (zalezy gdzie kupisz) masz telefon co niszczy konkurencje... no i aparat ma całkiem dobry, napewno lepszy od tych które znajdziesz w smartfonach od xiaomi