Laptop do mmorpg pomocy

Witam. W zbliżającym się miesiącu będe chciał kupić laptop min. do grania w mmorpg. Chciałbym na nim zagrać w Bless , Revelation Online, Swtor , wow.

Nie orientuje się w k. graficznych i powiem szczerze ,że nie wiem którą wybrać. Kwota nie jest zbyt duża myśle ,że ~4 000zł (raczej to max. na ten moment) . Żadne inne gry mnie nie interesują. Wiem ,że kwota nie jest zbyt duża ale niestety są inne wydatki i tylko na tyle mogę sobie pozwolić.

z góry dziękuje za pomoc

Jaki rozmiar 15/17"? Potrzebujesz z systemem?

preferowałbym 17' ale w najgorszym wypadku 15' również może być

Lenovo Y700-17 + Crucial MX300 275GB - przynajmniej w 17" jest lepsza matryca niż w 15"
MSI GL72 7QF i inne w tym przedziale niestety maja matryce TN.

Z 15" warto rozważyć Acer VX5-591G z GTX 1050

Witam. W zbliżającym się miesiącu będe chciał kupić laptop min. do grania w mmorpg. Chciałbym na nim zagrać w Bless , Revelation Online, Swtor , wow.

Nie orientuje się  w k. graficznych i powiem szczerze ,że nie wiem którą wybrać. Kwota nie jest zbyt duża myśle ,że ~4 000zł (raczej to max. na ten moment) . Żadne inne gry mnie nie interesują. Wiem ,że kwota nie jest zbyt duża ale niestety są inne wydatki i tylko na tyle mogę sobie pozwolić.

 

z góry dziękuje za pomoc

Co do laptopa do mmorpg - musisz być tak mobilny ? Nie lepiej stacjonarkę ?

Co do laptopa do mmorpg - musisz być tak mobilny ? Nie lepiej stacjonarkę ?

wyraznie npisal laptopta po co glupie pytania.

Osttanio kupilem HP omen ...960m 4gb ii5 8 gb ram ,128ssd polecam za okolo 3800:)

I co z tego ? Może lepiej będzie dla tego Pana jak kupi komputer stacjonarny ? Jeśli notebook ma leżeć na biurku to wybacz, ale stacjonarka będzie lepszym wyborem. Sam mam laptopa, lecz ja go używam jako pomoc w nauce i nosze tam i z powrotem. Za 3500 można mieć hyperbooka z i5 i GTX 1050...

http://sklep.hyperbook.pl/hyperbook-n85-i57300hq-8gb-120gb-ssd-1050-p-26128.html?osCsid=3f23d3a5e51123d118983d4e2c40cb85

Cale życie używałem stacjonarny komputer więc ta ironia jest zbyteczna:) nastały takie czasy ,że wchodzi w rachubę tylko laptop.

1.960m nie wiem czy poradzi sobie z tymi grami? Jak z nią jest w praktyce?

2.1050 wygląda duzo lepiej na papierze a w praktyce?

3.Co do hyperbooka myślałem nad nim bo cena i wydajność idą w parze ale czy czasem nie ma problemów z grzaniem się?

1. Sam mam, nie oferuje az takiej wydajności jak to reklamowali, karta już stara, każde nowe stery = %mniej fpsow w nowszych grach

2. W praktyce problemy ze sterownikami(juz naprawili).

2. Każdy laptop będzie sie grzał, najlepiej bierz i5 bo bedzie chłodniejszy. Hyperbook ma dobre chodzenia. U mnie w Y700-15ISK tempy i7 to max 80'C. W laptopach i tak nie otrzymasz pełnej mocy mobilnego procesora.

Zdaje sobie sprawe z mocy. Jednak chciałbym pograć w w/w gry na high ustawieniach nawet nie musi to byc rozdzielczość 1920x1080. Targetem są tylko i wyłącznie mmorpg. Także który sprzęt byś polecił? Zdecydowanie w tych pieniądzach powiedzmy 4500zl 1050ti to chyba max.? 17 cali się nie znajdzie?

Ceny do gier zaczynaja sie od 5.5k zl minimalnie. Chcesz grac na high musisz slono zaplacic. Za 4k zl postawisz stacjonarke ktora pociagnie wsio na ultra 1080p.

Ludzie kochani nie ma możliwości by była to stacjonarka ile razy mam pisać. Gry o których piszę to nie battlefied 1 czy titanfall 2 itd. TAKIE GRY MNIE NIE INTERESUJĄ!!!! Nie powiesz mi ,że na sprzęcie za 4000 zl nie program w mmo ...

Cale życie używałem stacjonarny komputer więc ta ironia jest zbyteczna:) nastały takie czasy ,że wchodzi w rachubę tylko laptop. 

 

1.960m nie wiem czy poradzi sobie z tymi grami? Jak z nią jest w praktyce?

 

2.1050 wygląda duzo lepiej na papierze a w praktyce? 

 

3.Co do hyperbooka myślałem nad nim bo cena i wydajność idą w parze ale czy czasem nie ma problemów z grzaniem się?

wna 960m zagrasz w wiekszosc gier na ful hd wiec co Ty piszesz o wowie revolution czy blessie.... nie sluchaj znawcow z tego forum bo oni tylko umia napisac 1050 albo kup stacjonarke... 960m/1050m to bedzie kilka fpsow w gore przy garch typu wiedzmin pewnie zrobi roznice ale w mmo rpgach raczej znikoma gdzie procek sie liczy i dysk ssd.

co do hyperbokow jak juz pisalem wiele razy - laptop skladak to nie stacjonarka...i nie kupil bym laptopa skladaka za nic w swiecie , co do tego hyperbooka 128gb ssd - do czego ten dysk ma byc ? na 1 gre??....

za ta cene to komedia nie laptop . w normlanym sklepie czy gdzies oddajesz na gwarancje i dziekuje dostajesz nowy jak nie dziala tutaj ? ....modl sie by ktos ci odeslal i kiedy zreszta nie masz pojecia tak naprawde skad sa czesci bo orginaly to raczej nie sa w takich cenach :) juz widze jak znajdzie sie ktos chetny za 2 lata kupic no name laptopa...:) sory ale firmowe >no name i od zawsze tak bylo.

do 4k omen zamiata kazdego lapka. tyle ze ciezko je juz dostac.

Racja. Kupując "normalny" laptop wolę mieć pewność i pewną gwarancję dlatego wolałbym kupić w sklepie stacjonarnym. Dzięki za info odnośnie k.graficznych. do mmorpg i5 czy i7 czy w graniu nie będzie różnicy? Bo teraz juz nie wiem czy brać 15' z 1050m czy 17' z 960m?

wna 960m zagrasz w wiekszosc gier na ful hd wiec co Ty piszesz o wowie revolution czy blessie.... nie sluchaj znawcow z tego forum bo oni tylko umia napisac 1050 albo kup stacjonarke...  960m/1050m to bedzie kilka fpsow w gore przy garch typu wiedzmin pewnie zrobi roznice ale w mmo rpgach raczej znikoma gdzie procek sie liczy i dysk ssd.

 

 

co do hyperbokow jak juz pisalem wiele razy - laptop skladak  to nie stacjonarka...i nie kupil bym laptopa skladaka za nic w swiecie , co do tego hyperbooka 128gb ssd - do czego ten dysk ma byc ? na 1 gre??....

za ta cene to komedia nie laptop . w normlanym sklepie czy gdzies oddajesz na  gwarancje i dziekuje dostajesz nowy jak nie dziala tutaj ? ....modl sie by ktos ci odeslal i kiedy zreszta nie masz pojecia tak naprawde skad sa czesci bo orginaly to raczej nie sa w takich cenach 

Gów** wiesz a się wypowiadasz. Lepszy składak niż jakiś kijowy sprzęt za grosze, którego nawet otworzyć nie możesz. http://www.hyperbook.pl/wsparcie/ - polecam a potem opisuj pierdoły. Skoro takie 960M cudowne to spoko ale nie licz na dużo .. Sam mam znafffco i7 6700HQ + GTX 960M. GTX 1050 = NOWSZA architektura a co za tym idzie będziesz dłużej wspierany niż 960M, druga sprawa nvivida postarza swój sprzęt, jest dużo materiałów na ten temat, dlatego najnowsze sterowniki to już nie to samo co sterowniki stabilne z dnia premiery GTX 960M. Co do różnicy w wydajnośći - będzie zauważalna + lepsze stery. W MMO nie tylko procesorem się żyje. Grafa też ważna, możesz podnieś szczegóły takie jak cieniowanie i gra wygląda niebo lepiej a procesor ? - to procesor - postacie, efekty skilli a reszta to serwer.

Racja. Kupując "normalny" laptop wolę mieć pewność i pewną gwarancję dlatego wolałbym kupić w sklepie stacjonarnym. Dzięki za info odnośnie k.graficznych. do mmorpg i5 czy i7 czy w graniu nie będzie różnicy? Bo teraz juz nie wiem czy brać 15' z 1050m czy 17' z 960m?

Nie no .. Kup jeszcze w Euro RTV AGD ... Bierz i5 z 1050M ! i NIE KUPUJ lenovo/asusa/msi, najlepiej acer bądź clevo czyli np. hyperbook. Reszta = płacisz za markę. Chyba, że chcesz dobrą jakość dźwięku to wtedy musisz wziąć Lenovo Y700-15/17 z i5 + GTX960M (procesor i tak cię będzie ograniczał w tym modelu bo producent blokuje turbo).

Acer VX5-591G ten jest ok? Zawsze myślałem ,że acer to raczej awaryjność..ale poprawcie mnie bo to dawno temu było..

Acer VX5-591G ten jest ok? Zawsze myślałem ,że acer to raczej awaryjność..ale poprawcie mnie bo to dawno temu było..

Acer jest awaryjny, lecz to się tyczy starszych modeli, te nowsze są lepiej wykonane i mają ciekawy design. Ten acer jest ok, szukaj coś z SSD bo szybszy system to stabilniejsza gra.

Co do lenovo to na 100% mogę odradzić, ponieważ serwis to totalne dno. Jedyne co cieszy to dość porządny system chłodzenia, lecz przez fabrycznie odcinane turbo w grach zazwyczaj nie da się tego srpawdzić w 100% czy się grzeje czy nie ... Dlatego polecam coś w stylu acer/clevo bo reszta to marka. Wracając do polecanych laptopów - http://www.nhl.pl/ wstąp tutaj, załóż sobie konto i napisz co chciałbyś a jakie masz propozycje. Odpiszą Ci lepiej.

2.1050 wygląda duzo lepiej na papierze a w praktyce? 

Jest lepsza od 965M czyli ponad 30%
http://laptopmedia.com/highlights/laptop-gpus-battle-nvidia-geforce-gtx-1050-ti-vs-gtx-1060-gtx-1070-and-gtx-1080-specs-and-benchmarks/

Intel 128GB SATA SSD Seria 600p M.2 2280 TLC 3DNAND - PCIe NVMe na system polecam z modeli do 300zł

http://ark.intel.com/pl/products/94917/Intel-SSD-600p-Series-128GB-M_2-80mm-PCIe-3_0-x4-3D1-TLC

mam takie noobowskie pytanie : Jeśli pisze : "możliwość montażu dodatkowego dysku M2 (brak elementów montażowych) " to rozumiem ,że mogę dokupić i sam zamontować ssd ?