Petycja w sprawie artykułów

My, niżej podpisani użytkownicy forum i serwisu MMORPG.org.pl

wnosimy do administratora serwisu prośbę o odebranie, redaktorowi "Guru" prawa do pisania i

publikacji tekstów dotyczących gier semi-mmo:

-Path of Exile

-Diablo III

-Overwatch

-Paladins

Prośbę argumentujemy faktem, że jego artykuły zawierają mnóstwo

niepotrzebnych nawiązań i porównań, co uniemożliwia prawidłowy odbiór całości

i prowokuje do kłótni.

Jednocześnie, wnosimy o przyznanie redaktorowi "Pefrix" pierwszeństwa w sprawie pisania i

publikacji tekstów, dotyczących w/w gier.

Z całym szacunkiem do Guru. Inne twoje artykuły, są naprawdę dobre i przyjemnie się je czyta, ale kiedy poruszasz temat Diablo, PoE, Overwatcha czy Paladins zwyczajnie nie da się na to patrzeć. Robisz masę porównań czy nawiązań (często zresztą nietrafionych). Zaczęło dochodzić już do sytuacji, kiedy pół newsa o nowym bohaterze w Paladynach, było z jakiegoś powodu o OV :)

My, niżej podpisani użytkownicy forum i serwisu MMORPG.org.pl

Ja się pod niczym nie podpisywałem. Te kilka osób, którym tak bardzo przeszkadzają newsy Guru to nie jest cała społeczność mmorpg.org.pl. Subiektywną część newsa po prostu zignoruj, to nie jest wcale takie trudne.

Tobe

Guru jest tu od początku i kto jest tu swoje nie rusza go takie coś, ale takie piz*. które wychowały się na poprawności europejskiej, jak ty, myślą że jakimiś petycjami śmiesznymi mogą coś zrobić, aby ci jakiś czarnuch za twoją pizdowatość czarnego wsadził w d*pę ;) Nie pozdrawiam.

Prośbę argumentujemy faktem, że jego artykuły zawierają mnóstwo

niepotrzebnych nawiązań i porównań, co uniemożliwia prawidłowy odbiór całości

i prowokuje do kłótni.

Trzy ostatnie newsy o PoE - ani słowa o D3.

https://mmorpg.org.pl/news/zobacz/jakis-maniak-wbil-juz-100-level-na-nowej-lidze-path-of-exile

https://mmorpg.org.pl/news/zobacz/mamy-nowy-rekord-path-of-exile

https://mmorpg.org.pl/news/zobacz/path-of-exile-2-6-0-startuje-dzisiaj-wieczorem-przygotujcie-sie-na-gigantyczne-kolejki

Trzy ostatnie newsy o Overwatch - ani słowa o Paladins:

https://mmorpg.org.pl/news/zobacz/nie-grasz-ale-zdobywasz-expa-problem-z-afk-ami-w-overwatch

https://mmorpg.org.pl/news/zobacz/bastion-i-jego-ptaszek-nowy-komiks-z-overwatch

https://mmorpg.org.pl/news/zobacz/overwatch-jest-od-teraz-prawdziwym-shooterem-wreszcie-dostalismy-wyszukiwarke-serwerow

Dwa ostatnie newsy o Paladins - jedna wzmianka o Overwatch ("Chociaż – mała szpileczka w stronę Paladins - jedna z jej umiejętności (Impasse) bardzo przypomina lodową ścianę od Mei z Overwatch. Poza tym nie mamy się do czego przyczepić.")

https://mmorpg.org.pl/news/zobacz/nowa-postac-z-paladins-nowa-postac-z-overwatch

https://mmorpg.org.pl/news/zobacz/paladins-jest-od-dzisiaj-survivalem

Jesteś przewrażliwiony. Pozdrawiam

@guru

Możliwe i przepraszam za to. Nie śledzę strony codziennie.

@guru

Możliwe i przepraszam za to. Nie śledzę strony codziennie.

Nic się nie stało. Miłego dnia:)

Chciałem dać lajka ujemnego, no ale niestety się nie da :rolleyes:

guru weź 6 news na tyle w których wprowadzasz heit to jest nikły procent ^^... prawda jest taka że ty po prostu wybierasz sobie jakiś dany tytuł i prowadzisz z nim wojenkę dla przypomnienia news o GW2...aktualnie news OW, D3(ogólnie blizzard)...pewnie za niedługo zmienisz na inny tytuł...ja powiem tak mi nie przeszkadza ze czasami wprowadzisz taką kłótnie w news ale ostatnio robisz to nagminnie co powoduje że się news czyta co raz gorzej wiec po prostu trochę z tym stonuj.

A czemu mnie nikt nie pytał o zdanie, czy chcę na te tematy pisać?

@Pefrix chcesz czy nie chcesz ale mógłbyś być tym naczelnym dla dobra wszystkich. Staż mały ale klasa spora. Wczorajszy artykuł o patoli kompletnie nie powinien pojawić się na portalu i zastanawiałem się kilkukrotnie czy po prostu go nie usunąć zaraz po wrzuceniu ale nie chce mi się użerać. Rozumiem, że to kontrowersja ale serio trzeba ratować wyświetlenia danego dnia jakimś przychlastem, który związany jest z Tibią? Kilka jego filmów, wielkie halo i promocja dla kogoś, kto na żadnej stronie głównej szanującego się serwisu nie powinien się pojawić. Za przeproszeniem wysrano się wczoraj na stronę główną.

Druga sprawa już skoro jakiś temat poruszamy:

" UPDATE: My.com podobno ruszyło dupsko i rozpoczęło walkę z gold-sellerami. Wprowadzili wczoraj jakieś filtry blokujące linki – zobaczymy, czy na dłuższą metę okaże się to skuteczne. "Pracujemy nad udoskonaleniem naszego systemu anty-cheata i anty-spama. Prosimy wszystkich o cierpliwość." "

To fragment newsa... wypowiedź o firmie, która daje nam klucze, edycje prasowe, pomaga w giveawayach. Ja rozumiem, że guru teraz totalnie się tym nie zajmuje ale w ramach szacunku dla całej redakcji mógłby czasem ugryźć się w jęzor. To jest wbijanie noża w plecy redakcji i na kilometr śmierdzi EGOIZMEM. Jasne, redaktor naczelny nie gra w 90% gier o których pisze (nie trudno wywnioskować po wielu dziwacznych stwierdzeniach, które mijają się z prawdą) ale są osoby takie jak Pefrix, który załatwia klucze, ja który czasami chętnie uzyska grę w ramach współpracy czy Chmarus, który korzysta z usług reklamowych danych gier i co? Jak później mamy pisać do firm, prosić o cokolwiek skoro serwis przez pryzmat takich docinek/głupich haseł/syfu uznawany jest za szmatławiec. Wypadałoby zainstalować w mózgu odrobinę etyki bo za jedną osobę cierpi cała reszta i ma pod górkę. Black Desert umieściło nas na jakiś czas w obrębie swojej czarnej listy bo kilka newsów w ramach zamkniętych BETA Testów było totalną porażką. Z resztą nie pierwszy raz w mailu od danego wydawcy pojawia mi się wzmianka o guru bo PR'owcy od gier o niego dopytują żeby potwierdzić prywatne opinie.

Tylko czekałem na takie zażalenie na forum po wczorajszym wybryku GURU z newsem

Przesadzacie, dajcie już spokój z tym krytykowaniem Guru, jest jaki jest, czasem walnie artykuł nie na miejscu ale forumowa społeczność ustawi go w komentarzach do pionu i jest ok

Ja tam zawsze powtarzam że bez Guru nie było by portalu i newsów, jego pseudo-newsy nie trzymają się standardowego, oklepanego schematu przez co bywa śmiesznie i nerwowo

Ja tam nie lubię nudy na wszystkich płaszczyznach życia i tyczy się to też newsów na tym portalu gdzie Guru walnie newsem innym niż te oklepane na innych "profesjonalnych" stronach

Ja tam dobrze na portalu się bawię wiedząc zarazem ze kolejny news Guru może albo rozśmieszyć albo podjudzić społeczność

Może nie jest to profesjonalne podejście do pracy ale jest to też jakiś sposób na portal

Poza tym kontrowersja i hejt dobrze w obecnych czasach się sprzedają, wystarczy spojrzeć na kontrowersyjne newsy i ich wyświetlenia czy ilość komentarzy pod takim newsem

Kto chce zdjąć guru z rowerka, to pw do mnie.

Ale bez guru byłyby też klucze do gier, więcej konkursów z nagrodami. Wszystko. Aktualnie to wygląda tak, że większość wydawców zdaje sobie sprawę, że nie ma co liczyć na promocje tutej, gdyż dwa newsy dalej dostaną niesłusznie po d*pie albo jakaś prywatna opinia guru wypłynie w świat. Guru tym stylem pisania działa troche na niekorzyść całego portalu. Co z tego, ze generuje wyświetlenia z reklam skoro cała redakcja nie może się doprosić o klucze od wydawców, czy coś co można rozdać w jakimś konkursie. Kasa z reklam się zgadza, ale co po tym jak wszyscy wydawcy nigdy nie zgodzą się na współpracę. PepeFeels

Ja to bym zabronił używania screenów z sao do newsów

Jedyna rada dla tych, którzy chcieliby coś zmienić - po prostu nie wchodźcie w newsy, które zostały stworzone w celu nabijania wyświetleń na shitstormie. Żadnego innego rozwiązania nie widzę.

@Blath ingnorowanie problemu to najgorsze co może być, jeżeli coś jest zle to przykro mi ale trzeba to naprostować nawet jeżeli naprostowanie tego będzie nieprzyjemne i czasochłonne. To że Guru nie włącza mózgu podczas pisania newsów i nie myśli nad tym jakie mogą być konsekwencje [wczoraj sie popisał] to jego wina i tego że ludzie przez te pare lat przymykali oko na to a nawet bawili sie w jego gierki. Wywalenie Guru to było by zbyt wiele jednak pstryczek w nos mógł by coś zdziałać, jednak prawda jest taka skoro Chmarusa nie widać ni jak na portalu jeżeli chodzi o nasz pkt widzenia to znaczy tylko tyle że spuścił psa by robił wyświetlenia i nawet nad nim nie panuje, wiec prawdopodobnie pstryczka w nos nie będzie a ten cały temat to spam i niechciany temat w oczach Chmarusa.

Dodatkowo Guru nie broń się 5 normalnymi newsami skoro na swoim koncie masz tych o które chodzi w tym temacie od groma.

Ale ja nie mówię o ignorowaniu problemu. Raczej o najskuteczniejszej metodzie jego rozwiązania, a więc zmniejszeniu ilości wyświetleń kontrowersyjnych newsów.

@Gizorro - Nie ogarniasz. Jak pojawiały się portale o mmo inne od tego, to każdy je zlał i dalej będzie zlewał, bo czytelnicy po prostu chcą wiedzieć co się w gierkach dzieje, jakość przekazu niech idzie w diabli jak sie Guru za mocno pomyli to ktoś pewnie w komentarzach naprostuje. Ponieważ nie ma innych dostępnych stron, Guru nie musi dbać o jakość więc idzie na sensacjonalizm, może to po prostu reliktowy styl który wykształcił gdy portal miał niepoważne rozmiary. Dlatego wznieca ludzi do dyskusji w komentarzach, za każdym razem jak ktoś do nich potem wraca sprawdzić odpisy czy wypowiedzieć się kolejny raz tylko nabija więcej wyświetleń i centów z reklam. Coś co w sumie jest potrzebne bo portal może i być największym bo nie ma innego ale dalej do kopalni złota mu daleko. Ani portal ani kanał na youtubie nie robią żadnych poważnych dochodów.

Blath w tym momencie po prostu upomina ludzi, że jak im nie pasuje sensacjonalizm, to potrzebują więcej samodyscypliny w nie łapaniu się na te wszystkie teksty i komentarze. Jeżeli by to wyświetleń nie robiło, to nie byłoby problemu.

Problemu który jak powtórzę, przeciętnym użytkownikom specjalnie nie przeszkadza.

Przeszkadza z kolei wydawcom i developerom czego nie trzeba się dziwić. Strona właściwie jest pozbawiona PR ponieważ obecnie internet funkcjonuje w oparciu o osobowości. Od czasu sukcesu youtuberów każda jedna miejscówka podbija sobie fanbase tworząc przedstawicieli, a potem modląc się aby nie uciekli na patreona. Więc teraz na to się patrzy, a mmorpg.org.pl ma jednego, jest nim Guru i często gada on nieprzychylnie o grach. Bez obrazy ale cała reszta redaktorów na portalu jest jak szum radiowy wokół jego aktywności, bo po prostu robią mniej. (Tu znowu wspominam, że portal nie robi porządnych pieniędzy, więc ciężko aby ludzie byli nadaktywni). Skoro większość wydawców potrafi wpisać na czarną listę takiego Jima Sterlinga czy TotalBuiscita, tylko dlatego że są oni nieprzekupni albo zbyt szczerzy, to czemu mamy się spodziewać, że będą przychylni budować relacje z portalem który w sposób losowy krytykuje ich produkty wyolbrzymiając każde jedne przewinienie w community którejkolwiek ich gry.

Co mnie z kolei intryguje w tym abstrakcyjnym tematem jednoosobowej petycji to fakt, że Xaorus zdradza te żale z swojej perspektywy publicznie na forum. Moglibyście się redakcją nawet zebrać na zwykłą internetową konferencję i po prostu ustalić jakieś zasady i ideologie portalu, przepisy czy podejście, wedle których chcecie prowadzić content aby wydawcy jak My wiedzieli czego się od was spodziewać. Myślę, że dałoby się znaleźć złoty środek w którym Guru mógłby szturchać kijem community bez wyzywania wydawców. Portal jak najbardziej może mieć cechy i osobowości kolokwialne w zachowaniu czy ekspresji, to nawet lepiej was między sobą wyróżnia. Osobiście filmików Xaorusa nie lubię bo jest on bardziej polonistycznie poprawny niż wszyscy inni z którymi rozmawiałem w życiu. Co też nie jest złe, bo mamy dwóch kontrastujących redaktorów, co ożywia portal. Dobrze jednak abyście się zebrali, przegadali co pomaga portalowi a co mu szkodzi, i znaleźli sposób na amplifikowanie jednego unikając drugiego.

Love3, odnośnie Twojego ostatniego akapitu - już nie raz i nie dwa ktoś to proponował. Pisał: "Ludzie, ogarnijcie się. Zbierzcie się, pogadajcie, weźcie pod uwagę wskazane przez czytelników problemy". I od tamtego czasu jest jeszcze gorzej. Taką odgórnie przyjęto politykę i żadne petycje tego nie zmienią.

Ja się pod niczym nie podpisuję drodzy koledzy :)