BnS na dzień dzisiejszy

Witam.

Chciałbym się dowiedzieć jak wygląda popularność polska i nie tylko w grze BnS na dzień dzisiejszy. Bardzo spodobała mi się ta gra gdyż jest bardzo dynamiczna i non target. Gram aktualnie w wowa ale ta gra już mnie nudzi, osiągnąłem tam wszystko i to zaledwie w 3 miesiące teraz oprócz world questów i podnoszenia ilvl nic nie ma. PvP też po jakimś czasie się nudzi. Dlatego chciałbym pograć w coś bardziej dynamicznego BnS na taką grę wygląda. Może ktoś mi poradzi czy warto się w to pakować a może ktoś już tam gra i mi pomoże na początku. Czekam na jakieś propozycje i pozdrawiam.

Oczywiście, że warto zaczynać. Populacja wygląda bardzo dobrze więc zawsze znajdziesz ludzi na instancje. Polaków również jest mnóstwo. W ostatnich patchach uprościli proces ulepszania broni i akcesoriów więc teraz nowi gracze mają troszkę łatwiej dogonić tych starszych. Nie trzeba się teraz tak jak wcześniej męczyć z daily na co wszyscy ludzie narzekali. Szybciej dobijasz do momentu w którym masz większy wybór w tym co robisz.

Warto też z innego powodu. W tej grze masz pewność, że nie zostanie zamknięta jak to się dzisiaj często dzieje z innymi tytułami. Gra cały czas się rozwija i masz pewność, że nowa zawartość będzie cały czas dodawana.

Sam długo szukałem jakiegoś MMO i B&S jako jedyne potrafiło mnie zatrzymać przy sobie. Na obecną chwile ta gra to jedna z najlepszych pozycji na rynku.

Panie po co się męczyć ze starym kotletem bez optymalizacji i ekranami wczytywania do 5m (zależnie jakiego masz kompa)BnS dawno straciło swoich graczy i urok na mapach widać dosłownie garstki ludzi. Zapraszam do REVELATION take zwany BnS killer gra jest świetna można nawet latać ! Na klasy skile jak i non target byś nie narzekał ponadto Revelation nie jest tak cukierkowe i oleiste jak BnS .

Panie po co się męczyć ze starym kotletem bez optymalizacji i ekranami wczytywania do 5m (zależnie jakiego masz kompa)BnS dawno straciło swoich graczy i urok na mapach widać dosłownie garstki ludzi. Zapraszam do REVELATION take zwany BnS killer gra jest świetna można nawet latać ! Na klasy skile jak i non target byś nie narzekał ponadto Revelation nie jest tak cukierkowe i oleiste jak BnS .

A jak z gold sellerami ogarneli ich bo to mnie odstraszało revelation?

Widzę że temat troszkę schodzi na inny tor ja tu chciałem się dowiedzieć coś o BnS. Jeszcze nie próbowałem tego Revelation możliwe że ściągnę ale to w innym temacie poruszę. Jak na razie mi się podoba BnS ale jeśli piszecie że coraz mniej ludzi w to gra to się jeszcze zastanowię nie chce tracić czasu na kilka gier bo i tak coraz mniej go mam.

@Bayera

Opisałem Ci sytuację, a Ty posłuchałeś się posta trolla...

Wszystko zależy od grupy serwerów na której będziesz grał. Ludzi na Windrestcie, gdzie byś nie polazł jest od groma ludzi. Na czacie co jakiś czas widać trudną polską mowę czy to rekrutujące polskie clany. Nie wiem jak na innych ale może ktoś się później wypowie.

I tak jak mówi @RayXX nie słuchaj się trolla, że to odświeżony kotlet bo i tak to odświeżone danie jest lepsze niż świeże ale posklejane z kilkunastu innych (niezbyt świeżych) dań Revelation Online. Co prawda, po premierze Revelation ludzi w BnS ubyło, na jakiś czas bo już wracają, zawiedzeni tak zwanym "killerem BnS". sam jestem jednym z nich.

PS. Blade and soul jak i Revelation Online jest pseudo-non-targetem.

BnS ma się bardzo dobrze. Porównywanie do Revelation jest uwłaczające dla Blade and Soul. Revelation Online to typowa, bezmózga chińszczyzna bez ładu, gdzie główną atrakcją jest autotracker i robienie ładnych screenshotów w świecie, który jest po prostu chaotycznie sklecony, bez żadnej historii czy polotu.

Blade and Soul z kolei to produkcja AAA od NCSoft'u, jednej z najlepszych firm od MMORPG, ze świetnym story, głębokim systemem walki i światem, który ma jakiś sens i spójność.

Pewnie, Blade and Soul ma swoje wady. Między innymi jest stosunkowo mało contentu open world, gearowanie się jest czasochłonne, a zarówno w PvE, jak i PvE jest bardzo wysoki skill cap, wymagający refleksu i myślenia.

Mimo to, różnica jakościowa jest tak olbrzymia, że nie ma się nad czym zastanawiać - w chwili obecnej jedyne porządne MMORPG to FFXIV, BnS, Aion i WoW. Może jeszcze gdzieś się znajdzie miejsce dla GW2, TESO, SWTOR, czy nawet TERA, ale cała reszta to strata czasu, z Revelation na czele. W BnS'a ludzie będą dalej grali, gdy Revelation będzie od lat zamknięte. Sto procent.

Mimo to, różnica jakościowa jest tak olbrzymia, że nie ma się nad czym zastanawiać - w chwili obecnej jedyne porządne MMORPG to FFXIV, BnS, Aion i WoW. Może jeszcze gdzieś się znajdzie miejsce dla GW2, TESO, SWTOR, czy nawet TERA, ale cała reszta to strata czasu, z Revelation na czele. W BnS'a ludzie będą dalej grali, gdy Revelation będzie od lat zamknięte. Sto procent.

Podpisuje się obiema rękami i nogami pod tym co kolega napisał. 100% z tym ,że SWTOR i TERA mają tendencje do spadku populacji .(z w/w gier nie wiem jak populacja stoi w Aion)

O i bardzo mi się te odpowiedzi podobają. A więc z chęcią pogram dłuższą chwilkę w BnS. Bardzo podobają mi się klasy są zróżnicowane. Polecacie jakiś serwer lub realm??

W aiona grałem miesiąc temu na barusie i jest sporo ludzi choc jak czytalem lepiej wybrać inny serwer jeśli nie masz problemu z angielskim. Gra fajna ale trzeba dużo mieć wolnego czasu aby po osiągnięciu 66 lvl coś zdzialac bo jest naprawdę dużo rzeczy do zrobienia, jedyny minus to trzeba mieć gp aby coś w grze zrobić

Co do serwera to tylko i wyłącznie Windrest.

Wiecie może jak wybrać serwer bo nie pamiętam jaki wybrałem? Już znalazłem. Dziękuje za pomoc, można zamknąć.

Elo zainstalowałem Blade and Soul. Jutro rano pobiorę(rano lepszy downloadning mam). To serwer Windrest wybrać tak?

Od razu pisze: szukam polskiej gildii.

 Nie trzeba się teraz tak jak wcześniej męczyć z daily na co wszyscy ludzie narzekali.


co przez to rozumiesz? kiedys gralem dawno temu w to i te daily rzeczywiscie jeden z powodow przez ktore odpuscilem gre, a teraz co ? nie ma ich? czytam tematy z lutego to kazdy pisze, ze trzeba robic daily, a tu marzec i piszesz ze nie trzeba sie z daily meczyc, jakas aktualizacja? jak to wyglada teraz ??

Po ostatniej aktualizacji kiedy ścieżka ulepszania broni uległa dużemu uproszczeniu sporo się zmieniło. Teraz dużo łatwiej jest ulepszyć broń do poziomu "True Boss" czyli do poziomu bezpośrednio przed bronią legendarną. Dodatkowo wprowadzono biżuterię Pinnacle która jest dobrą alternatywą dla biżuterii True Boss. Oznacza to, że nie musisz się teraz długo męczyć z ulepszaniem broni i biżuterii tak jak kiedyś to miało miejsce. Ulepszasz broń do True Ivorymoon, dropisz biżuterię Pinnacle i jesteś wtedy na poziomie ~600AP, a tu masz już sporą dowolność. Oczywiście - robienie daily dungeonów nadal jest jedną z lepszych opcji zarabiania golda ale na poziomie 600AP jesteś już w stanie zarabiać na inne sposoby np. farmiąc Naksuna w Mushin Tower, siedząc na Soulstone Plains, robiąc 24 osobowe rajdy (MSP, DoKV).

PS. W sumie nigdy nie rozumiałem też tego narzekania ludzi na daily. W B&S wbijasz i te ważniejsze daily dungeony możesz zrobić w 1-1,5h. MOŻESZ bo nikt Ci tego nie każe robić. Możesz równie dobrze iść i bawić się na PvP czy robić cokolwiek innego, a ludzie zawsze o tym pisali jakby ktoś nad nimi stał z batem i kazał im na siłę klepać codziennie daily. Oczywiście z daily dungeonów masz dużo golda i jeśli nie będziesz ich robił to nie będziesz tak szybko rozwijał postaci jak gdybyś robił je regularnie ale czy w grach chodzi o to aby tylko rushować do zdobycia wszystkiego naj ? W B&S na pewno nie.


@RayXX ma jak najbardziej słuszną rację, warto zaczynać grę w BnS zwłaszcza na serwerze Windrest, sam pogrywam w razię co zapraszam mój nick Pan Patrick

ściągamy właśnie ze znajomymi i bedziemy cisnac ;)

Warto bo na dzień dzisiejszy to gra z najlepszym combatem (nie bez powodu organizowane są turnieje PvP na dużą skalę), ciekawymi klasami, wymagającymi instancjami, bez P2W oraz co ważne z gwarantowanym contentem na przyszłość.

Jedyne do czego się można przyczepić to tak jak ktoś tu już napisał mała ilość contentu w open world (co z tego co mi wiadomo w przyszłych patchach ulegnie zmianie) oraz optymalizacja która z uwagi na silnik nie stoi na najwyższym poziomie.

W razie jakichkolwiek pytań służę pomocą.

Witam serdecznie. Mam do was pytanie związane z populacją na serwerach EU a dokładnie o naszych szlachetnych rodaków. Czy w grze jest nas sporo i na jakich serwerach i czy jest jakiś spis gildii na dzień dzisiejszy ?? Pozdrawiam :D