Załamka

Witam serdecznie, jestem graczem który uwielbia grać i tu proszę was o pomoc bo chyba się wypaliłem.... przez wiele lat miałem komputer gdzie odpalały mi gry tylko do 2009 + kilka wyjątków ale to naprawdę musiały mieć optymalizację mega typu Borderlands..

przechodziłem po 3 razy Sacred..

Spoiler
<div class="ipsSpoiler_contents">
	<p>
		 
	</p>

	<p>
		<sub>około 20 razy gothica 1-2</sub></p>

	<p>
		<sub>ponad 10 razy Final Fantassy 8-9 </sub></p>

	<p>
		<sub>po 2-3 razy </sub></p>

	<p>
		<sub>Final fantasy 1-6</sub></p>

	<p>
		<sub>neverend</sub></p>

	<p>
		<sub>gods kraina nieskończoności </sub></p>

	<p>
		<sub>Warcraft 2-3 </sub></p>

	<p>
		<sub>Anno 1701</sub></p>

	<p>
		<sub>Call Of duty 1-2 </sub></p>

	<p>
		<sub>Chrono Cross </sub></p>

	<p>
		<sub>Chrono Trigger </sub></p>

	<p>
		<sub>Devil May Cry </sub></p>

	<p>
		<sub>Pokemony fire red </sub></p>

	<p>
		<sub>Alone in the Dark 4 </sub></p>

	<p>
		<sub>NFS </sub></p>

	<p>
		<sub>Prince of Persia </sub></p>

	<p>
		<sub>Vagrant story</sub></p>

	<p>
		<sub>SIllent hill</sub></p>

	<p>
		<sub>Paraside Eve 2 </sub></p>

	<p>
		<sub>Diablo</sub></p>

	<p>
		<sub>i jeszcze było kilka tytułów </sub></p>

	<p>
		 
	</p>
</div>

i nagle BUUM z tygodnia na tydzień widziałem coraz to niby ciekawsze gry że wychodzą więc w końcu odrobinę podbiłem mojego blaszka teraz odpali mi 78% gier do 2016r które wyszły

i co? pod jarany ogarniam jedną z ciekawszych gier którą widziałem i była fajna hmm gram gram w pewnym momencie wychodzę z gry i usuwam... nudna jest brakuje jej czegoś co wciągnie mnie

i tak do tej pory z 20 tytułami zrobiłem,, nie wiem czym to jest spowodowane ale wszystkie te gry nowe nużą i nudzą mnie więc proszę o radę a nawet błagam dajcie mi tytuły gier które mnie wciągną na maxa od pierwszych godzin

Teraz próbuję swoich sił w Elder Scroll Skyrim podobno to zacny rpg

Niestety doświadczam podobnego wypalenia. Ze swojej strony polecę Ci Dragon Age Origins. Best game ever :P

W sumie to trochę ciężko się wypowiedzieć w tym temacie. Wydaje mi się, że większość graczy przechodzi przez takie "wypalenie" w pewnym momencie swojego życia, co nie znaczy, że winę tutaj ponosi koniecznie coś związanego z naszą psychiką. Mamy tutaj dwie strony medalu - z jednej strony mamy graczy, którzy oczekują coraz to nowszych rozwiązań, coraz większych wyzwań; z drugiej strony mamy tutaj developerów, którzy muszą sprostać tym oczekiwaniom. Gry sprzed ~2009 roku miały swój czar, nie były one tworzone tylko dla pieniędzy, ale w pewnym stopniu i z pasji, tymczasem obecni twórcy powoli odbiegają od tego schematu i raczej skupiają się na pieniądzach, co też troszkę zniechęca graczy (developerzy zamiast myśleć jak gracze i dawać nam coś niespodziewanego, przygotowują dla nas "odgrzewanego kotleta" z miałką fabułą i schematami żywcem zerżniętymi z innych gier). Tego okresu raczej nie unikniemy, ale z mojej strony mogę polecić krótką przerwę od komputera (mi pomogła, chociaż to raczej tymczasowe rozwiązanie, które jednak się cyklicznie powtarza). Jakiś wypad na ryby, spędzenie trochę czasu na świeżym powietrzu, krótki odpoczynek od gier (tak od 3 do 7 dni w moim wypadku). Taki chwilowy odpoczynek zazwyczaj odrywa nas od schematyczności gier i pozwala wrócić z nowymi siłami. Wydaje mi się, że w tej chwili to najlepsze rozwiązanie, o ile twórcy gier nie przygotują dla nas jakiegoś nowego produktu odstającego od obecnie produkowanych gier (co jest raczej marną szansą, bo z tego co ostatnio patrzę na wychodzące tytuły, to z MMORPG tylko Peria Chronicles wprowadza jakieś urozmaicenie w formie "programowania w grze" , chociaż sam projekt i tak przypomina "Everquest Next" aka "Landmark"). Wydaje mi się, że tylko ta opcja wchodzi w rachubę (no chyba że chciałbyś wypróbować jakiś nowy gatunek gier, w które jeszcze nie grałeś, chociaż z tego co widzę, to jednak jest mała szansa na znalezienie dla Ciebie czegoś nowego, jednak żeby nie było, życzę powodzenia :) ).

To normalne. Już się nagrałeś więc mózg nie dostaje aż takiej stymulacji od gier. Mało tego pewnie też dorosłeś, rozumiesz, że masz rzeczy do zrobienia i trzeba być odpowiedzialnym. Nagle granie zaczyna pobudzać wrażenie straty czasu i jakoś tak się odechciewa.

Moja rada? Wbij na discord i graj z ludźmi https://discord.gg/Q5MFK6d wszystkie gry są dużo ciekawsze w party. W innym wypadku, idk, oglądaj trailery i spróbuj zbudować sobie na coś hype.

Dziękuje za zainteresowanie tematem co do przerwy zaproponowanej przez Jianxx odpada gdyż w ciągu tygodnia nie gram gdyż nie mam czasu, zostają mi weekendy ale trafne spostrzeżenie że gry które dziś wychodzą nijak się mają do starszych gier jeśli chodzi o fabułe i wciągnięcie gracza na wiele dni

Love3 co do mmo próbowałem w kilku jedyny mmo który mnie naprawdę przyciągnął to Guilds Wars 2 miło się w niego grało ale w końcu i w ten tytuł przestałem wchodzić..

a na inne mmorpg nie mam czasu

Sem; Dragon age przez prowadzenie drużyny w ten sposób mnie odpycha

Czaję, każdy lubi co innego ale na niskich poziomach trudności drużyna "sama się prowadzi" :D @Love3 ma tutaj całkowitą rację jeśli chodzi o grę z ludźmi. Nic tak nie urozmaica rozgrywki jak prawdziwi towarzysze.

Trudno coś polecić bo masz bardzo różne gatunki które łączy w sumie tylko 1 - klasyki z przeszłości. Teraz takich gier coraz mniej, ale spróbować możesz:

  • Pillars of Eternity - gra w rodzaju klasycznych rpgów, zachęca super klimatem, niezłą mechaniką gry i przyjemną oprawą audiowizualną,
  • - GTA V - jest naprawdę wciągającym tytułem AAA i jednym z nielicznych GTA które przeszedłem od początku do końca,
  • Dark Souls 1/2/3 - świetna seria rpgów, która przywraca model rozgrywki z dawnych lat, po prostu nie wybaczający błędów (gamepad obowiązkowy),
  • LotR: War in the North - tytuł troszkę mniej świeży, ale mógł przejść bokiem, gra przypominająca trochę znane i lubiane adaptacje filmowe z konsol (Dwie Wieże, Powrót Króla). Polecam w grze ze znajomym chociażby na hamachi,
  • Wiedźmin 3 - naprawdę wciąga, gra budową przypomina Red Dead Redemption, duży otwarty świat, nastawiona na fabułę, wykonywanie zadań i eksplorację,
  • Nowe Tomb Raider'y - grałem w pierwszą, nic nie oczekując dostałem przyjemną, niezbyt wymagającą przygodówkę na równe 24h (100%) o której nie można powiedzieć, że jest hitem, ale trudno też doszukać się minusów,
  • DirT Rally - powrót klasycznych rajdów, alternatywa DirT 1 i 2, świetny model jazdy, przepiękne krajobrazy, mając kierownicę nawet za 80zł można wczuć się i zapomnieć na chwilę o innych popularnych tytułach,
  • Fifa - może zaskoczenie, ale zawsze trzyma jakiś tam poziom, jeżeli jesteś fanem piłki nożnej to prowadzenie klubu może wciągnąć na jakiś czas,
  • Risen 1 - pozostałych części bym nie polecił, pomimo wad czuć mechanikę klasycznych Gothiców, która potrafi przytrzymać.

Poza tym, być może któryś Assassins' Creed, niektóre gry z tej serii mogą wciągnąć ze względu na eksplorację i elementy do zbierania,chociaż większość z nich cechuje przeciętność i monotonność, tytuły których nie testowałem, ale mogą być interesujące: Sródziemie Cień Mordoru, Zaginięcie Ethana Cartera, Divinity First Sin, Obcy Izolacja, Valiant Hearts, The Banner Saga.

Skyrim to na pewno dobry wybór, grywalnością trzyma do dzisiaj co jest już raczej mało spotykane (to już 6 lat!).

Prawda jest taka ze najlepsza gra jest taka z ktora mozesz grac z znajomymi :). A by nie robic offtopa proponuje Wiedzmina 3(możesz śmiało zaczynać od tej części i staraj się przebolec 1 lokacje jaką jest bialy sad) seria Mass Effect(naprawdę zacna trylogia) SpecOps the Line(jeżeli przymnkiesz oko na grafikę fabula powinna Cię porwać) Im Alive(bardzo spoko gra)

i Am Alive grałem... pograłem może z 20h i nie miałem ochoty na dalszą grę

Mass Effect grałem kawałek nie trawię gatunków gdzie akcja dzieje się w dalekiej przyszłości

Wiedźmina 3 przeszedłem jak pożyczyłem konsole ps4

specOps the Line hmm sprawdzę aczkolwiek jak fpsy to tylko sieciowe

Pillars of Eternity muszę odpocząć od izometryków za dużo ich ostatnio grałem chce coś teraz w 3d

Dark Souls- zamierzam ogarnąć

lotR: War in the North - pograłem trochę ale przejadłem się filmami i starszymi grami tej serii

Tom Raidery nie mój styl w ogóle

DirT Rally serii nie lubię wolę NFS gdyż lubię poganiać się z policją :D

Ale zauważyłem jedno muszę odpocząć chyba od gatunków single-player i zamierzam przerzucić się na którąś z tych gier

CSGO - leży na steam ale wtedy za słaby pc miałem żeby dało się grać komfortowo

Battlefield 4 lub hardline 1 nie moje klimaty

lub jakiś mmorpg ale jaki ma dużą populację?

Jeśli interesuje cię fabuła to polecam Brothers: The tale of two sons.

według mnie od czasu do czasu trzeba spróbować gier w innym gatunku. Sprawdź sobie metroLL, dooma, forze horizon3(jak masz w10), może prototype jedynkę gry, gdzie bawisz się gameplayem .. just cause 3 ... ostatecznie można zakupić GTAV i w trybie fpp urywa jajka

Witam serdecznie, jestem graczem który uwielbia grać i tu proszę was o pomoc bo chyba się wypaliłem.... przez wiele lat miałem komputer gdzie odpalały mi gry tylko do 2009 + kilka wyjątków ale to naprawdę musiały mieć optymalizację mega typu Borderlands..

przechodziłem po 3 razy Sacred..

Spoiler
<div class="ipsSpoiler_contents">
	<p>
		 
	</p>

	<p>
		<sub>około 20 razy gothica 1-2</sub></p>

	<p>
		<sub>ponad 10 razy Final Fantassy 8-9 </sub></p>

	<p>
		<sub>po 2-3 razy </sub></p>

	<p>
		<sub>Final fantasy 1-6</sub></p>

	<p>
		<sub>neverend</sub></p>

	<p>
		<sub>gods kraina nieskończoności </sub></p>

	<p>
		<sub>Warcraft 2-3 </sub></p>

	<p>
		<sub>Anno 1701</sub></p>

	<p>
		<sub>Call Of duty 1-2 </sub></p>

	<p>
		<sub>Chrono Cross </sub></p>

	<p>
		<sub>Chrono Trigger </sub></p>

	<p>
		<sub>Devil May Cry </sub></p>

	<p>
		<sub>Pokemony fire red </sub></p>

	<p>
		<sub>Alone in the Dark 4 </sub></p>

	<p>
		<sub>NFS </sub></p>

	<p>
		<sub>Prince of Persia </sub></p>

	<p>
		<sub>Vagrant story</sub></p>

	<p>
		<sub>SIllent hill</sub></p>

	<p>
		<sub>Paraside Eve 2 </sub></p>

	<p>
		<sub>Diablo</sub></p>

	<p>
		<sub>i jeszcze było kilka tytułów </sub></p>

	<p>
		 
	</p>
</div>

i nagle BUUM z tygodnia na tydzień widziałem coraz to niby ciekawsze gry że wychodzą więc w końcu odrobinę podbiłem mojego blaszka teraz odpali mi 78% gier do 2016r które wyszły

i co? pod jarany ogarniam jedną z ciekawszych gier którą widziałem i była fajna hmm gram gram w pewnym momencie wychodzę z gry i usuwam... nudna jest brakuje jej czegoś co wciągnie mnie

i tak do tej pory z 20 tytułami zrobiłem,, nie wiem czym to jest spowodowane ale wszystkie te gry nowe nużą i nudzą mnie więc proszę o radę a nawet błagam dajcie mi tytuły gier które mnie wciągną na maxa od pierwszych godzin

Teraz próbuję swoich sił w Elder Scroll Skyrim podobno to zacny rpg