Nowy w Revelation

Witam. Niedawno podobny temat zakładałem w dziale BnS odnośnie tamtej gry. Chciałbym się dowiedzieć od graczy bądź fanów Revelation jak jest w tej grze z populacją Polaków bądź ogólnie graczy. Na jakim serwie grają i czy warto poświęcić tej grze uwagę na dłuższy czas. W grze Blade and Soul zdobyłem max lvl i "troszkę" poznałem tą grę teraz dla porównania chciałbym spróbować zagrać w jego konkurenta czyli Revelation. Może ktoś by się wypowiedział kto już porównywał te gry (czynną grą a nie biernym trollingiem). Proszę o pomoc.

Polaków masz sporo na serwerze Moonsea. Na innych serwerach też ich oczywiście znajdziesz ale nie w takich ilościach ;)
Czy warto poświęcić tej grze uwagę? Jest za free więc jedyne co tracisz to trochę miejsca na dysku i czas :) Nic nie stoi na przeszkodzie abyś sam sprawdził czy Ci się podoba. Jak będziesz pytał innych osób czy warto, to każdy powie co innego ;)
Jedyne podobieństwo z BnSem to chyba motyw gry :P Wali Azją aż miło :D

Hej! (Absolutnie nie warto grać.)

Z populacją Polaków nie jest najgorzej (Absolutnie nie warto grać.). Zwłaszcza na serwerze moonsea jest nas najwięcej (Absolutnie nie warto grać.), jest nawet kilka solidnych gildii :). (Absolutnie nie warto grać.)

Jeśli szukasz zabawy z non-targetem (Absolutnie nie warto grać.) to bardzo się rozczarujesz. Revelation to jeden z najbardziej tępych mechanicznie gniotów (Absolutnie nie warto grać.) dostępnych na rynku.

PvP też nie istnieje. (Absolutnie nie warto grać.) Ale tutaj Revelation ssie tak okropnie, że aż szkoda się rozpisywać.. (Absolutnie nie warto grać.)

Stosunek wydawcy do graczy jest żałosny (Absolutnie nie warto grać.), szereg kwestii dialogowych jest po chińsku, a w samej grze (Absolutnie nie warto grać.) są elementy które nie są dostępne dla nas w ogóle.

Dodatkowo my.com zaczyna czuć pot na d**ie związany z gigantycznymi kosztami tworzenia tego "czegoś" (Absolutnie nie warto grać.) co w swoim najlepszym momencie wyglądało jak dzieło dumnego gnojożuczka - wprowadzając coraz bardziej wypaśny item shop.

A wspomniałem już, że absolutnie w to.. coś nie warto grać? - I nie jest to moja indywidualna opinia. - Sprawdź wyniki aktualnej ankiety na głównej stronie portalu. Ponad 80% uważa tę grę za fail. (te 7% wyników to pewnie Kosiauke wymazujący cookies i wtóre głosujący na pierwszą opcję :P Taki żarcik. Nie bij!)

Zostań przy Blade&Soul. Już ktoś wcześniej na tym forum napisał, że w B'n'S ludzie grają - i będą grali jeszcze na długo po tym, jak RO zniknie zostawiając za sobą tylko fetor i złe wspomnienia.

Pozdrawiam.

Mogę się podpisać straciłem 2 tyg na to by posłuchać muzyki rodem z Perfect World , po 2-3h na robienie wszystkiego co można zrobić (casualowa gra). Spodziewałem się więcej ale cóż...Poza brakiem oleju na ciele jak w BnS i lataniem nie znajduje tu nic co mogło by mnie zatrzymać na dłużej więc odinstalowałem .

Nie chcę stawać w obronie gry której jeszcze do końca nie poznałem, ale:

- Kto gra w gry mmorpg dla grafiki? Jak sam gatunek wskazuje to gry nastawione do wspólnej zabawy z innymi graczami. Wow ma słabą grafikę i coraz gorszą fabułę ale ludzie ciągle grają.

- W Blade and Soul grafika nieźle wygląda ale co z tego jak wszystko się świeci jakby ciągle te postacie były "spocone" lub "olejem" wysmarowane. Na początku bardzo mi przypadło go gustu BnS ale z kolejnym lvlem i nowymi kombosami zaczęło mi to bardziej przypominać Tekena niż gatunek RPG. No i te pvp tylko 1vs1 3vs3 i niby BG 6vs6 jakoś nie przemawia to do mnie.

- W Revelation też jest cukierkowo no cóż... (ja zawsze wyłączam co się da i nawet to ładnie zaczyna wyglądać). PvP w revelation z tego co oglądałem bo jeszcze osobiście nie testowałem jest troszkę bardziej urozmaicone BG walki o zamki itp.

- A najważniejsze co jest fajne w Revelation to podział na klasy Healer Support Tank i DD od dawien dawna takie coś działało i tak powinno być.

Przeglądam to forum i szukam nieraz gry MMORPG nastawione bardziej na PVP niż PVE ale większość z Was pisze że takich nie ma więc po co krytykować producentów którzy chcą to zmienić i wprowadzają coś nowego. Też chciałbym grę z siege jak z L2 z arenami i BG jak z WOWa z rajdami jak z BnS i grafiką jak z Wiedźmina ale niema czegoś takiego. Czekam na premierę Bless online może to coś wniesie świeżego. A tak naprawdę to każda gra może być fajna jak się gra w gronie przyjaciół i dla zabawy a nie dla osiągnięcia czegoś co się powinno osiągać w realu.

Pozdrawiam.

Nie chodzi o to, że grafika jest zła, ale niewidzialne ściany, chińskie krzaki w questach nawet tych niskopoziomowych, nie omijalne "płotki", już nie piszę o klaustrofobicznych, brzydkich dungach co w grze z takim budżetem to trochę śmiech.

Jedne co trochę ratuję tą grę to wszelkie opcje social.

Ok.

Ok.

....ok? Widzę, że trzeba będzie trochę bardziej opisać tego gniota.

Owszem, już teraz próbujesz bronić tej gry. Twój stosunek nie jest ani ambiwalentny.. ani poparty dosłownie żadnym argumentem myślowym, ani doświadczeniem.

I wybacz, już na wstępie ten ton - po prostu mam alergię na takie podejście.

A więc:

1-o. "Kto gra w gry mmorpg dla grafiki? Jak sam gatunek wskazuje to gry nastawione do wspólnej zabawy z innymi graczami. Wow ma słabą grafikę i coraz gorszą fabułę ale ludzie ciągle grają." - każdy. Dosłownie każdy. Jeśli ktoś twierdzi inaczej, kłamie. Gdyby było inaczej cały świat napierdzielałby w ADOM'a w jakiejś wersji online, Warhammer by nie upadł, a DDO byłoby jednym z najbardziej zaludnionych MMORPGów na rynku.; I nie przyrównuj niczego do wowa, ta gra jest lata poza zasięgiem konkurencji. - Tu Cię odsyłam do reddita, bo nie chce mi się pisać całego wywodu. (Ale szczerze, mówienie o jakości uniwersum wowa na podstawie tylko i wyłącznie fabuły przedstawionej w grze, to jak opisywanie Gwiezdnych Wojen na podstawie tego co widziałeś w filmach. Tak się po prostu nie robi.. wstyd.. ; A graficznie, widziałeś jak wow wygląda na absolutnie maksymalnych detalach? Wątpię, inaczej byś takiej durnoty nie napisał.)

2-o. "W Blade and Soul grafika nieźle wygląda ale co z tego jak wszystko się świeci jakby ciągle te postacie były "spocone" lub "olejem" wysmarowane. Na początku bardzo mi przypadło go gustu BnS ale z kolejnym lvlem i nowymi kombosami zaczęło mi to bardziej przypominać Tekena niż gatunek RPG(...)" - Mechanicznie gra została tak stworzona, taki był jej plan, jej zamysł. Tego się trzymano. Nawet w jej opisie na stronie producenta Ci o tym mówią!; I fakt, olej bije po oczach.. ale, no cóż, taki urok większości produkcji ze wschodniej Azji. Jeśli chcesz grę, która miażdży BnS pod każdym względem, a jest mniej tekkenowa, to sprawdź sobie PSO2.

3-o. PvP. I aż mi ręce opadły. Próbujesz pisać o PvP.. nigdy nie biorąc w nim udziału?! To jak geniusze teoretycy mówiący o medycynie ratunkowej. Albo wielki znawca kunsztu wojennego, co na samą myśl o działaniach zbrojnych chowa się w piwnicy, bo nawet P22 w rękach nigdy nie miał. Nikt, ale to absolutnie nikt nie zaprzeczy że RO ma szereg opcji dostępnych dla gracza. Ale co z tego, skoro - i tu czytaj uważnie - mechanicznie, czyli na poziomie silnika produkcji, pvp jest tak absolutnym szajsem, że nawet Ubisoftowski For Honor się śmieje. W to się po prostu nie da grać. (Chyba, że jesteś człowiekiem z gigantycznym ego, zerowym intelektem i jeszcze mniejszymi umiejętnościami gry w cokolwiek i rypiesz vanguardem. Ale to inna inszość.)

4-o. "A najważniejsze co jest fajne w Revelation to podział na klasy Healer Support Tank i DD od dawien dawna takie coś działało i tak powinno być." O cholera jasna. Święta mateczko co ogóra kisić nie chciała. MMORPG z podziałem na klasy?! Next-gen. Wołajcie Guru! ...Ty tak na poważnie? Aż.. nie, ja odkładam klawiaturę i.. sam nie wiem. Po prostu... co..

A ten, pozdrawiam.

I nie, w tę chińską podróbę fajansu nie warto grać. - możesz wierzyć na słowo, opis, cokolwiek, ludziom którzy byli na tyle głupi żeby poświęcić tej grze zbyt dużo czasu.

mi się tam revelation online spodobało. chociaz nie gram za dużo. W grze jest masa kontentu - szkoda że w języku chińskim ale to BETA! przecież.

gra jak wszystkie free to play czyli kaske trzeba wydać prędzej czy później.

- ja gram w sumie tylko dla podziału na klasy ponieważ 90% nowych gier tego podziału nie ma. no i nie można być milionerem z afkowania jak w black dessert.

1-o. "Kto gra w gry mmorpg dla grafiki? Jak sam gatunek wskazuje to gry nastawione do wspólnej zabawy z innymi graczami. Wow ma słabą grafikę i coraz gorszą fabułę ale ludzie ciągle grają." - każdy. Dosłownie każdy. Jeśli ktoś twierdzi inaczej, kłamie. Gdyby było inaczej cały świat napierdzielałby w ADOM'a w jakiejś wersji online, Warhammer by nie upadł, a DDO byłoby jednym z najbardziej zaludnionych MMORPGów na rynku.; I nie przyrównuj niczego do wowa, ta gra jest lata poza zasięgiem konkurencji. - Tu Cię odsyłam do reddita, bo nie chce mi się pisać całego wywodu. (Ale szczerze, mówienie o jakości uniwersum wowa na podstawie tylko i wyłącznie fabuły przedstawionej w grze, to jak opisywanie Gwiezdnych Wojen na podstawie tego co widziałeś w filmach. Tak się po prostu nie robi.. wstyd.. ; A graficznie, widziałeś jak wow wygląda na absolutnie maksymalnych detalach? Wątpię, inaczej byś takiej durnoty nie napisał.)

3-o. PvP. I aż mi ręce opadły. Próbujesz pisać o PvP.. nigdy nie biorąc w nim udziału?! To jak geniusze teoretycy mówiący o medycynie ratunkowej. Albo wielki znawca kunsztu wojennego, co na samą myśl o działaniach zbrojnych chowa się w piwnicy, bo nawet P22 w rękach nigdy nie miał. Nikt, ale to absolutnie nikt nie zaprzeczy że RO ma szereg opcji dostępnych dla gracza. Ale co z tego, skoro - i tu czytaj uważnie - mechanicznie, czyli na poziomie silnika produkcji, pvp jest tak absolutnym szajsem, że nawet Ubisoftowski For Honor się śmieje. W to się po prostu nie da grać. (Chyba, że jesteś człowiekiem z gigantycznym ego, zerowym intelektem i jeszcze mniejszymi umiejętnościami gry w cokolwiek i rypiesz vanguardem. Ale to inna inszość.)

4-o. "A najważniejsze co jest fajne w Revelation to podział na klasy Healer Support Tank i DD od dawien dawna takie coś działało i tak powinno być." O cholera jasna. Święta mateczko co ogóra kisić nie chciała. MMORPG z podziałem na klasy?! Next-gen. Wołajcie Guru! ...Ty tak na poważnie? Aż.. nie, ja odkładam klawiaturę i.. sam nie wiem. Po prostu... co..

A ten, pozdrawiam.

I nie, w tę chińską podróbę fajansu nie warto grać. - możesz wierzyć na słowo, opis, cokolwiek, ludziom którzy byli na tyle głupi żeby poświęcić tej grze zbyt dużo czasu. 

1) Jak ktoś gra w MMORPG dla grafiki to jest tylko jego indywidualna sprawa, niemniej jednak po swoich znajomych oraz środowiskach w których się otaczam mogę śmiało powiedzieć, że takie osoby to jest mniejszość-mniejszości. Dlaczego ma nie przyrównywać do WoW'a? Nikt nie odbiera WoW'owi zasług ani tego ile wniósł w gatunek MMORPG ale to nie oznacza że ma jakikolwiek "immunitet". ;)
3) Mam nadzieje, że ten punkt to taki celowy śmieszek, szczególnie przywołanie gry Ubisoftu, która ni w jedną stronę, ni w drugą - nie ma nic wspólnego z MMORPG.. UWAGA! Jestem graczem RO, który posiada 59lvl i ZAPRZECZAM! o:

Mi osobiście system PvP pasuje. Chyba jedyne co bym zmieniła to to, że można wybierać czy chce się grać battlefieldy 20vs20 czy 10vs10, a nie że jest zmiana co drugi dzień.. Bo nie wszystkim muszą pasować obie mapy.

4) Kompletnie nie zrozumiałeś o co chodziło w podanym przez siebie cytacie, więc pozwól że Ci wyjaśnię. Nie chodzi o podział na klasy, z którego tak kpisz ale o to, że w sporej większości MMORPG'ów na rynku, coś takiego jak święta trójka (healer, dps, tank) - nie istnieje albo granice są bardzo mocno rozmyte.

Panie Mikooo co ty wiesz o zabijaniu ty stara d... jesteś. A tak serio:

Każdy może mieć inne podejście jakie chce i nic Ci do tego jednym się pewne gry podobają inne mniej.

Co do grafiki w grach to nie jest najważniejsza jest potrzebna taka żeby w oczy nie gryzła i tyle i znowu każdemu się co innego podoba. A w WoWa grałem od TBC do teraz i uwierz mi (zresztą wisi mi to) idzie mi na maxa ale nigdy nie korzystam z maxymalnych detali bo inaczej często gęsto postaci nie było widać od nadmiaru świecących speli czy broni czy tam innych dupereli na BG ( i znowu niektórym się to podoba mnie nie).

Co do Twojej wypowiedzi odnośnie pvp to faktycznie jeszcze nie grałem pvp w RO ale pisanie że się nie da hmmm "chyba TY" znam kilka osób które bardzo sobie chwalą ten system walki pvp i wcale nie maja wielkiego ego i są inteligentni. Po prostu może mają inne zdanie niż TY.

Podział na rolę klas w mmorpg jest bardzo istotny przynajmniej dla mnie i jak widzę nie tylko patrz post wyżej.

A tak ogólnie ludziom się może podobać RO i nic na to nie poradzisz a pisanie w tak subiektywny sposób o grze jest bardzo nieprofesjonalne, że Tobie się nie podoba to już wszyscy wiedzą ale można mieć inne zdanie prawda ??

Witam. Niedawno podobny temat zakładałem w dziale BnS odnośnie tamtej gry. Chciałbym się dowiedzieć od graczy bądź fanów Revelation jak jest w tej grze z populacją Polaków bądź ogólnie graczy. Na jakim serwie grają i czy warto poświęcić tej grze uwagę na dłuższy czas. W grze Blade and Soul zdobyłem max lvl i "troszkę" poznałem tą grę teraz dla porównania chciałbym spróbować zagrać w jego konkurenta czyli Revelation. Może ktoś by się wypowiedział kto już porównywał te gry (czynną grą a nie biernym trollingiem). Proszę o pomoc.