Kolejność wbijania dodatkowych klas (gathering i crafting)

Mam już prawie wymaksowanego botanistę i zastanawiam się, w co uderzyć dalej, żeby w przyszłości nie mieć problemów ze zdobywaniem materiałów do craftingu. Myślałam nad fishingiem i miningiem, i rozwinięciem najpierw klas związanych ze zbieraniem surowców, ale nie wiem, czy to odpowiednia droga. Co doradzicie?

Mining raczej, bo większość klas craftingowych korzysta właśnie albo z botanistów, albo miningu, a najczęściej obu na raz. Jeżeli chcesz craftować i nie kupować materiałów z MB, choć część i tak część będziesz musiał, to wymaksuj te dwie klasy i wtedy zacznij crafting. Tak jest najłatwiej. Fishing właściwie taki ważny nie jest, więc to sobie na koniec zostaw, zanim zaczniesz kucharzyć ;)

Crafting tak czy siak musisz wbic na wszystkich crafterach na min 50 . Tu od czego zaczniesz nie ma znaczenia w tym wypadku poki nie osiagniesz na all crftach 50. Wtedy dopieor mozesz myslec ktore w jakiej kolejnosci wbic na 60. Bo bez cross skili crafterskich nie jestes w stanie crafcic czegokolwiek dobrego.

Nie ma zbytnio sensu wbijania czegoś najpierw. Klasy w FF dopełniają się. Matsy z jednego crafta są używane w drugim, ale niekoniecznie są z gatheringu, a nawet jeżeli są, to potrzebujesz wyposażenia na zdobycie ich.

Nie musisz wbić wszystkich klas na 50. Zależy Ci, w pierwszej kolejności:

-ALC na 50

-GSM na 54

-ARM na 50

-WVR na 50

-CRP na 50

-CUL na 37

-LTW na 50

W dokładnie tej kolejności.

Da Ci to główne, i najważniejsze, cross-class skille. Potem leveluj równocześnie, ulepszaj wyposażenie systematycznie.

Jeżeli chcesz levelować klasycznie, zacznij od LTW i WVR - gear to podstawa. Jeżeli masz dobre wyposażenie z BTN, to możesz od razu robić MIN i zbierać matsy dla GSM i ARM. Leveluj też w przerwach ALC - Tricks of Trade i Comfort Zone to jedne z najważniejszych skilli.

Mam już prawie wymaksowanego botanistę i zastanawiam się, w co uderzyć dalej, żeby w przyszłości nie mieć problemów ze zdobywaniem materiałów do craftingu. Myślałam nad fishingiem i miningiem, i rozwinięciem najpierw klas związanych ze zbieraniem surowców, ale nie wiem, czy to odpowiednia droga. Co doradzicie?