Lagi w grze

Nie wiem czy to powszechny problem czy też nie ale od jakiegoś czasu mam straszny problem z lagami w tej grze. Kiedy zadaję cios wojownikiem to widzę jak energia bossa spada po pięciu czy nawet dziesięciu sekundach. Zdarza się że mam na ekranie totalny freeze i uderzam tylko ja. I uderzam w nic bo hp bossa ani drgnie. Po "powrocie" do normalnej walki nagle boss ma 30% mniej życia. I powtarza się to zarówno na raidach jak i dungeonach albo nawet na zwykłych mapach. Czasem nawet na zdanie questu muszę czekać kilka sekund. Również wezwanie kurczaka równa się z jazdą w powietrzu przez pierwsze kilka chwil. Serio zniechęca to do gry. Przez pierwszy miesiąc nie miałem kompletnie żadnych problemów z tym no a teraz to jakiś koszmar. Internet nic się nie zmienił, problem sprzętu niemożliwy. Może ktoś ma jakieś pomysły albo spotkał się z czymś podobnym?

a jakieś info o sprzęcie lub chociażby o necie....? bo sam już gram na tym samym sprzęcie i necie i żadnych problemów nie mam.

info z hdd czy się "nie kończy" czy tam z info od temp

co do aktualnego textu z fusów zapraszam/y do wróżbity Macieja czy innego "kaznodziei"

Ja bym raczej obstawiała Internet. Miałam podobne lagi przy problemach z siecią.

Internet mam świeżo po generalnej wymianie wszystkiego co się da. 80 mb/s, ping na poziomie 20.

Core i7, 16gb, R9 390 czyli sprzęt odpada. Radeon roczny.

Dyski SSD Cruciala też nie byle jakie.

Wnioski?

Nie wiem o co chodzi ale ja nagle też zacząłem coś takiego mieć z dwa tygodnie temu. Nie zwróciłem uwagi czy to się stało po jakiejś aktualizacji czy nie. Sam wywróżyć też nic nie mogę bo gra zaczęła ciąć z dnia na dzień bez żadnych przyczyn. Na tydzień odstawiłem grę, zobaczę dzisiaj czy coś się zmieniło.

Jezeli masz neta z Orange ( neostrade nie lte ) no to witaj w tej pieknej sieci :) Niestety ale orange ma problemy z serwerami FF14 i nic na to nie poradzisz . Mozesz pisac . zglaszac oni o tym wiedza od roku i nic nie robia . Sam mialem ten problem ale zakupilem pingzapera . Bez tego FF dla mniei jest neigrywalny praktycznie.

Ja przez pierwszy miesiąc grania w Finala miałam naprawdę spore problemy. Teraz też czasami coś delikatnie przylaguje, ale to się zdarza może raz na tydzień. Pomaga mi zwykle parę minut przerwy w grze (nawet bez wychodzenia z niej), żeby wszystko wróciło do normy. Stąd moja pewność, że problem tkwi po stronie sieci, bo mój Internet nie jest demonem prędkości i mu się to zdarza. Internet mam z Plusa.

Jezeli masz neta z Orange ( neostrade nie lte )  no to witaj w tej pieknej sieci  Niestety ale orange ma problemy z serwerami FF14 i nic na to nie poradzisz . Mozesz pisac . zglaszac oni o tym wiedza od roku i nic nie robia . Sam mialem ten problem ale zakupilem pingzapera . Bez tego FF dla mniei  jest neigrywalny praktycznie.

Nom t4l4r ma racje orange ma ogromne problemy nie tylko w Polsce a na świecie gracze maja problemy zapewne kolejnego masowego ddosa dostają na serwer to i wam się obrywa

Nie wiem czy to powszechny problem czy też nie ale od jakiegoś czasu mam straszny problem z lagami w tej grze. Kiedy zadaję cios wojownikiem to widzę jak energia bossa spada po pięciu czy nawet dziesięciu sekundach. Zdarza się że mam na ekranie totalny freeze i uderzam tylko ja. I uderzam w nic bo hp bossa ani drgnie. Po "powrocie" do normalnej walki nagle boss ma 30% mniej życia. I powtarza się to zarówno na raidach jak i dungeonach albo nawet na zwykłych mapach. Czasem nawet na zdanie questu muszę czekać kilka sekund. Również wezwanie kurczaka równa się z jazdą w powietrzu przez pierwsze kilka chwil. Serio zniechęca to do gry. Przez pierwszy miesiąc nie miałem kompletnie żadnych problemów z tym no a teraz to jakiś koszmar. Internet nic się nie zmienił, problem sprzętu niemożliwy. Może ktoś ma jakieś pomysły albo spotkał się z czymś podobnym?