Wasze porady na zarobki i ulepszanie przedmiotow

Witam. Na początku dodam, że poszukuję informacji po polsku.

Bardzo było by miło dowiedzieć się od doświadczonych graczy jakie macie dobre sposoby na zarobek. Osobiście zastanawiam się żeby zainwestować w workerow jednak nie wiem ile muszę ich mieć by widzieć jakiś sens ich posiadania oraz co robić z materiałami które wydobywają. Czy spoty inne niż piraci przynoszą wam duży zysk? Lepiej biegać w party czy solo?

Jak nalepiej ulepszać przedmioty takie jak boss armor czy dandelion?

Ja łowie ryby. Dziennie wyciągam 30 Mln samego łowienia. Jeśli grind to piraty albo jak czuje ze mam szczęście to hexy i ogry licząc na dropa. Ulepszanie to failstacki, failstacki I jeszcze raz failstacki boss Gear gorzej się ulepsza bo każde spalenie kosztuje cię około 3, 5 mln do naprawy.

nikt nie tworzy poradników w wersji polskiej. Gra została zhejcona po tym jak gro "pro" polaków podostawało bany za cheaty, strona o BDO umarła, bo DEVsi zbanowali za cheaty założyciela strony... i tak kółko się zamknęło... polska społeczność zaczyna wracać do gry dopiero.... a materiałów jest od ciula pana... nie wiem czy kiedykolwiek znajdzie się ktoś, kto zechce tłumaczyć wszystko po PL... nawet w newsach na stronie nie ma pełnych informacji o grze....polski discord z BDO to sącząca się zaropiała rakiem i toną cebuli rana... jedyne czego można tam dostać to migreny ;]

Człowiek stara się jak może ale to też walka z wiatrakami...

Polecam crafcenie grunili raczek(polecam tez robić wędki) :D na yt masz cały poradnik poświęcasz czas raz na kilka dni i masz zysk no i farma nic tak nie daje hajsu jak farmienie mobow nie słuchaj się ludzi ze z łowienia da się zarobić xD bzdura no chyba ze zostawiasz na noc na afku/bocie Dobrym sposobem tez są konie ale w to musisz zainwestować prawdziwy Hajs (znam kilku polaków co tak robią ale mieszkają za granica )możesz dołożyć do tego robienie piwa workerzy zbierają ci kartofle/pyry/ziemniaki a ty z nich gotujesz piwo :D dobrym sposobem jest tez powysyłanie workerow z specyficzne nody (np jeden niedaleko pustynie wydobywa ci wode ktora jest droga i sam zaoszczędzasz na kupowaniu lub robieniu jej ) jest ich kilka no i z czasem zaczniesz zarabiać na wszystkim nie tylko na jednym spędzając cały dzień na łowieniu 20 mil xD jak zaczniesz ogarniać cały zarobek sobie zautomatyzujesz zaczniesz taniej kupować surowce potem je przerabiać itd i np 2 h raz na kilka dni przerodzi ci sie w stały zysk i da ci czas abys mógł bezlitośnie bic moby po głowach

MIalem tylko napisać o grunilu ale mnie poniosło :D

Bo ogólnie nie ma takiego złotego środka, znaczy nie da się na jednej rzeczy zarabiać miliardy bo jedna rzecz zazwyczaj jest albo niewystarczająca albo ściśle powiązana... workerzy to must have bo pracują cały czas jak ty jesteś online- moja gra chodzi 24/24.

Robiąc wiele innych rzeczy workerzy dostarczają mi matsów z których crafcę różne rzeczy i dodatkowy zarobek.. Farma mobów.. cóż jak masz iść na 2h na zarobek i nie masz jeszcze ku temu odpowiedniego gearu i musisz przepychać się łokciami na spotach to jednak proponuje wszystko inne dookoła...

Ogólnie to powiem tak z własnego doświadczenia oraz doświadczenia moich znajomych:) największa kasa jest z Grindu a teraz dla czego tak uważam. Czas jaki poświęcisz na zbieranie matsów oraz i wszelkie przygotowania nie da ci takiego zarobku jak grind np na suzanach. Np ja na Suzanach zarabiałem od 12kk do 16kk na godzinę grając DK bez awakeningu. Obecnie muszę przeprowadzić parę testów jak by to obecnie wyglądało gdyż mobki padają szybciej :D. Są ludzie którzy zarabiają nawet do 30kk na godzinę ale tego sam nie sprawdziłem więc nie mogę potwierdzić. Inne sposoby zarabiania są tylko oderwaniem się od grindu które też dają jakieś korzyści. Dorobić się można również jak są eventy np na Black Stony oraz Hardy i Sharpy z Gatheringu jeżeli masz z 400 energi oraz Gathering na Master + buff z Kamasylvy to możesz smiało dorobić się 1kkk w ciągu tygodnia tylko wygląda to tak że co tylko naładuje ci się energia (buff+łóżko) gatherujesz co zajmuje ci ok 2godzinki (przepalenie całej energii) i robisz to przez cały tydzień nawet jeśli wypadnie ci to o godzinie 4 rano to nastawiasz budzik i gatherujesz tak że nie jest łatwo :)

Będą ludzi którzy powiedzą Ci "Ja zarobiłem na Tradingu 200kk" tylko nikt nie powie Ci że przygotowania trwały ok 2-3 tygodnie na zrobienie paczek itd. bądź nabicia skilla. U nas znajomek chwalił się że zarobił 200kk na Cookingu ale później dodał że 3 miesiące odkładały mu się matsy XD czy jakoś tak :D

Co do ulepszania eq dam ci tabelkę która pokazuje ile FS musisz mieć na dany + eq

Serio.. na biżu na pri robisz na 15fs.. tabelka przesadzona xD

Serio.. na biżu na pri robisz na 15fs.. tabelka przesadzona xD

Bo ludzie mają farta... na 30 FS na PRI potrafi się zjarać.

Jak biżu kosztuje <10kk to się bawić możesz ale jak wydajesz na szt. 60kk+ to się 10x zastanowisz nad FSami.

Bo ludzie mają farta... na 30 FS na PRI potrafi się zjarać.

 

Jak biżu kosztuje &lt;10kk to się bawić możesz ale jak wydajesz na szt. 60kk+ to się 10x zastanowisz nad FSami.

U mnie ogry,crescenty robią na 15-20fs, każdy tak robi i prawie zawsze tak wchodzi.. :P

Nie warto robić więcej niż 25 iż to nie opłacalne a i tak powyżej pewnej granicy podobno fs już nic nie dają ;P

granice koncowe do TRI to 25, 35, 44. Powyżej nie zwiększa się szansa, ale teorii jest więcej niż czegokolwiek szczególnie, że u nas nie ma dodatkowych FSów czyli Valkiria Cry.

Ludzie mówią o różnych rzeczach, co i ile robią... ja dziś spaliłem 5x na PRI Witch Erringi na 17FSach, i 4x na DUO przy 25FSach, bo podobno mówią iż 24 styka ;]

Tak samo wyżej, każdy powinien mieć full tet nie dochodząc nawet do 100Fsów... jeden wielki shit na kółkach.

PRI ma największą szanse powodzenia, nawet jeśli urwiesz te 10% to i tak masz 40%+ na wbicie...

Niech ludzie zaczną wbijać biżu na TRI... jak będą mieli za sobą spalenie kilku miliardów to wtedy może docenią moc FSów , jeśli wytrzymają takie akcje ;P

Witam. Na początku dodam, że poszukuję informacji po polsku. 

 Bardzo było by miło dowiedzieć się od doświadczonych graczy jakie macie dobre sposoby na zarobek. Osobiście zastanawiam się żeby zainwestować w workerow jednak nie wiem ile muszę ich mieć by widzieć jakiś sens ich posiadania oraz co robić z materiałami które wydobywają. Czy spoty inne niż piraci przynoszą wam duży zysk? Lepiej biegać w party czy solo?

 Jak nalepiej ulepszać przedmioty takie jak boss armor czy dandelion? 

W calej grze nie ma lepszego zarobku niz trade top 10 graczy(najbogatszych) z eu i usa to wlasnie zarobili na trade,naeet grind sie przy tym chowa.Sa o tym filmilki jak i gdzie sie to robi,na yt.

Sam zaczelem i powiem tak jestem zaskoczony jak duzo mozna na tym zarobic mimo nerfa.

nie wiem dlaczego dobrą zmianę ludzie nzywaja nerfem ;] ale mało istotne...

Poza grindem można wiele zarobić i to o wiele więcej niż na samym grindzie, szczególnie kiedy ma się ten 60, 61 i grindowanie nie jest takie potrzebne.

Nie wiem dlaczego zwlekają tak z tą kamasilvą... kamasilva to teren dla grinderów, to miejsce w którym będą zarabiać tak jak pro handlowcy.. przepaść i tak i tak będzie między ludźmi... ja rozumiem że chcą jak najbardziej wyrównać poziom... ale ludzie w 2-3 miesiące nie nadrobią tego co ludzie zrobili prze 6miesięcy+.

Osobiście jestem grinderem, uznaję jeden słuszny zarobek - grind. Denerwuje mnie, że traderzy zarabiają a ja muszę się dalej męczyć...

nie wiem dlaczego dobrą zmianę ludzie nzywaja nerfem ;] ale mało istotne...

 

Poza grindem można wiele zarobić i to o wiele więcej niż na samym grindzie, szczególnie kiedy ma się ten 60, 61  i grindowanie nie jest takie potrzebne.

 

Nie wiem dlaczego zwlekają tak z tą kamasilvą... kamasilva to teren dla grinderów, to miejsce w którym będą zarabiać tak jak pro handlowcy.. przepaść i tak i tak będzie między ludźmi... ja rozumiem że chcą jak najbardziej wyrównać poziom... ale ludzie w 2-3 miesiące nie nadrobią tego co ludzie zrobili prze 6miesięcy+.

 

Osobiście jestem grinderem, uznaję jeden słuszny zarobek - grind. Denerwuje mnie, że traderzy zarabiają a ja muszę się dalej męczyć...

Szkoda ,ze nie do konca zalapales z tym tradem.Ja grinduje a paczki robia sie same .Raz w tygodniu je oddajesz i tyle.Takie rozwiniecie afk,zamiast ryb robisz procesing a pozniej paczki btw.Zobacz filmiki na yt,i poczytaj na reddit

Moja rada dla początkującego:

Po pierwsze wbij minimum 56lvl na kanałach Olvia (100%exp) wszystkie przedmioty z kalendarza sprzedawaj i kup eq typu bronie na PRI oraz Armor na PRI biegaj w biżuteria Jaretta

Po drugie wbij minimum 300 energii przyda się do gatheringu

Po trzecie nabij ponad 250 kontrybucji którą wydasz na pracowników oraz nody

Po czwarte za energię mieszaj pracowników tak aby mieć tylko tych pomarańczowych oraz żółtych

Dzięki temu od początku będziesz posiadał jakieś dochody i oraz będziesz miał materiały na różne przedsięwzięcia :)

Witam. Na początku dodam, że poszukuję informacji po polsku.

Bardzo było by miło dowiedzieć się od doświadczonych graczy jakie macie dobre sposoby na zarobek. Osobiście zastanawiam się żeby zainwestować w workerow jednak nie wiem ile muszę ich mieć by widzieć jakiś sens ich posiadania oraz co robić z materiałami które wydobywają. Czy spoty inne niż piraci przynoszą wam duży zysk? Lepiej biegać w party czy solo?

Jak nalepiej ulepszać przedmioty takie jak boss armor czy dandelion?