Ultima Online

Witam wszystkich, chciałbym serdecznie zaprosić was do wspólnej gry jaką jest Ultima. Zgaduje, że nazwa mogła się wam obić o uszy bo gra ma już swoje lata a nadal według mnie nie wyszło tak dobrej gry, która oferuje tak sporej ilości zabawy i adrenaliny grając PVP. Serwer, który prezentuje jest polskim shardem, istnieje już ładnych parę lat a dotacje na utrzymanie jego nadal wpływają od graczy. Wiele nie będę pisał bo trzeba by było samemu sprawdzić, jeśli poszukujecie dobrego klimatu to ta gra będzie naprawdę dobrym wyborem. Shard poszukuje nowych ludzi bo jak wiadomo, nie każdy już lubi ten typ gier a w szczególności grafikę, także ja odsyłam do strony skąd można się dowiedzieć/zagłębić w świat ultimy.

http://mw-shard.pl/

W razie jakichkolwiek pytań zapraszam na PW albo najlepiej tutaj pod tematem. Pozdrawiam.

Nie wiem czy ogarne ale Pobieram :)

Można tam zostać wampirem? Pamiętam, że na starszych wersja Ultimy Online była taka możliwość i trzeba było pisać tickety do MG na shardach by ci tą rasę/klasę przydzielili i wiem, że potem w nowszych wersjach ultimy coś tam z nimi przekombinowali. Nie jestem z tym do końca na czasie a chętnie bym sobie popykała wampirem bo całkiem fajne skille mają.

Na początku to prawda ciężko, ale wystarczy znalezc dobrego kompana, albo kogoś kto pomoże na starcie. Tutaj http://mw-shard.pl/index.php?exec=show_help można wejść na IRC'a i popytać ludzi, na pewno ktoś odpowie.

@Hasira Tak można zostać wampirem, nie potrzeba niczego wysyłać ani niczego uzgadniać z adminami, każda możliwa opcja jest otwarta.

PS. na forum można znalezc pewną gildię, zwie się Apocalypto - chętnie przyjmie nowych graczy.

Lo jezusie słodki - Mephisto dalej to prowadzi? Pamiętam go jeszcze z czasów, jak był adminem na Dream Masters ;)

@Gajin Tak dalej to prowadzi, zapraszamy więc do gry, im więcej ludzi tym lepiej!

Stary wyjadacz (który nie miał okazji wczuć się w ultimę) pobiera :)

@Brzydki Bardzo dobrze się składa - to dobra pora aby posmakować prawdziwej atmosfery, która oferuje Ultima. Bardzo miło zobaczyć, że jednak są jeszcze ludzie, którzy nie pragną nie wiadomo jakiej grafiki. Ultima ma w sobie to coś... Trzeba samemu to sprawdzić.

Zachęcam raz jeszcze wszystkich do spróbowania tego tytułu. Na wszelkie pytania postaram się odpowiedzieć, więc śmiało proszę pytać!

Zapraszam do jakiejkolwiek dyskusji, jeśli ktoś ma jakieś problemy proszę pisać.

Co do kolegów wyżej, już spróbowaliście? jak pierwsze wrażenia?

Szkoda że obecnie tak mało graczy już gra w Ultimę (co dziwne, taki 2007scrape się bardzo dobrze trzyma a legendarna ultima jest już bardzo zapomniana) , gdyby nie to to chętnie odświeżył bym sobie wspomnienia. Może gdyby ktoś zrobił newsa przypomniającego o tym tytule to by się kilkunastu chętnych znalazło

@Mustang1x1 Właśnie dlatego szukamy nowych graczy, to dzięki nim ta gra na shardzie jeszcze żyje. News na pewno by coś zdziałał gdyby nie to, że ultima nadal ma swoje prawdziwe serwery co za tym idzie taki post nie zostanie nigdzie wstawiony. Jedynie co nam zostało to czekać, ale przy tym wyborze gier co jest będzie ciężko o kogoś nowego a wiadomo nie każdy lubi ten typ.

Zapraszam do gry wszystkich chętnych, warto!!

Hmm, a jak jest starymi nieaktywnymi kontami na serwie są usuwane czy zostają?

Kurde czytając temat wspominający UO aż mi się grać zachciało :P przez niemal 11 lat grałem w tego MMORPGa (na różnych serwerach MK, MW, CL (R), PVP Arena, MG, HD.....)

Jak jest z online obecnie na MW? Da się spokojnie pograć? czy raczej gra tylko kilka osób i tylko kogoś spotykamy w Banku Britt?

I ostatnie pytanie :P Jak szybki jest przyrost statystyk i skilli? Trzeba sporo poświęcać czasu żeby wbić max statystyki czy raczej można sobie spokojnie grać nie zarywając nocek i w miarę spokojnie wykoxać postać?:P

@luki12301 Z kontami jest tak, że jeśli ma ono mniej niż rok to usuwane jest po 60 dniach. Dobrze się składa bo też kiedyś grałem na Cl'ce dopóki nie padła, ale widać że wytrwały weteran z Ciebie jak na tylu shardach grałeś. Można by było rzec, że jesteś przykładem jak ultima może przytrzymać gracza, nawet na tyle lat.

Z online jest różnie, nie raz nawet dochodzi do 30 online a czasem do 20. Zależy to od dnia, także spotkać kogoś w banku jak i na koxie da radę.

Ogólnie żeby wykoxać postać nie trzeba się za wiele napracować, są gainy na statystyki raz na 24h, które dają przyśpieszenie ich przyrostu. Skille można również szybko skoxać robiąc zamówienia, które są dostępne u NPC. Robiąc zamówienia również statystyki nam rosną. Także jak widać nie trzeba zarywać nocek, tylko grać spokojnie i bez żadnego nerdzenia aby być kimś.

Jeśli masz jeszcze kontakt z innymi kumplami z shardów miło by było abyś szepnął im jakieś słówko, może też zaczną grać.

Wypisałem tylko część serwerów :P nie chciało mi się wszystkich wypisywać... :D ale to prawda przygoda z UO trwała ponad 10 lat... I jak to mówili gdy kończyłem z UO "EEtam i tak wrócisz..."

Weteranów jak najbardziej szukamy a przy okazji możecie pomóc młodym w rozwoju lub dać jakieś cenne wskazówki. Najlepiej grać ze znajomymi - lepszy klimat a także gdy jesteście w grupie jest dodatkowo większy przyrost statystyk, więc warto.

Temat jak widzę przynosi sukcesy, nowe postacie zawitały na shardzie, bardzo mi miło że jednak was trochę zachęciłem, tylko nie przestraszcie się początku bo jak wiadomo one są własnie najtrudniejsze, ale od tego jest forum gry albo irc, proszę pamiętać, że zawsze pomożemy.

Zapraszamy, zapraszamy, proszę o ile jest taka możliwość o dzielenie się pierwszymi przygodami ze świata ultimy :)

Czy MW nie jest czasem jednym z tych klimatycznych serwerów z ultra wolny gainem i perma banami za mówienie "lol" w grze?

Jaki jest sens zaczynania gry jeśli potrzeba jest poł roku makrowania by wbić 10 punktów skilla w górnictwie?

Dodatkowo nie znam polskiego shardu w którym GMi by się nie propsowali lub w którym by nie "wpływali" na powodzenie swoich kolesiów. Polskie shardy UO są jak partie komunistyczne.

@Xom Nie wiem jak było kiedyś, ale już tak nie ma. Tak jak pisałem są gainy raz na 24h i postać można na prawdę szybko skoxać.