Ultima Online

tzn raz na dzien można dostać +1 do statów? Czyli trzeba 2/3 roku by wymaksować same statystyki? Jaki tam jest cap statów 225? A jak jest z gainami skilli? cap 700? ile potrzeba czasu na wbicie 0.1 do skilla?

@Xom Postacie z sumą statystyk większą od 140 mają możliwość użycia komendy .gain, która na godzinę przyśpiesza przyrost statystyk i to już zależy od Ciebie i progu statystyki, w którym się znajdujesz. Jak masz np. 70 str to będzie Ci mniej rosło niż na 60 i zależy to też jak dobrze wykorzystasz ten czas ( gdzie pójdziesz, na jakie moby, z jaką bronią) dużo by wymieniać.

Co do drugiego pytania:

- od 20 do 40 lat - statcap 200 punktów.
- od 40 w górę - przyrost o 1 punkt co 15 dni online (5 lat postaci).
Statcap osiąga swoją maksymalną wartość 225 w wieku 165 lat.

Co do trzeciego pytania o skillcap:

Po stworzeniu postaci wynosi 700. W wieku 25 lat postać osiąga wartość 815. Każda postać, posiada 100% poza skillcapowego miejsca na rozwinięcie rzemiosła lub przemysłu. A ponadto każda postać może posiadać 2 umiejętności, które może rozwinąć do poziomu 105%.

Do wbicia skilla ile czasu potrzeba? to zależy jaki skill - ogólnie rzecz biorąc wszystko idzie szybko.

Ciągle ktoś przybywa, zapraszam raz jeszcze.

Nie brzmisz wiarygodnie, wszystko co piszesz wygląda jak uniki. Powiedz wprost, komunistyczny ultra klimatyczny serwer z mega powolnym gainem :D Pewnie jeszcze macie kamieniołomy do ktorych wysyłacie graczy za złamanie przepisów gdzie muszą x godzin przekopywać by móc znowu grać :D

Mega powolny gain? To zapraszam na inne shardy, gdzie potrzeba 5 lat aby mieć skoxaną postać, nie będę wiele pisał ponieważ lepiej ściągnąć te 700mb czy max 1gb i się samemu przekonać. Kamieniołomy? powiedz mi dlaczego tak uważasz? Nie grałeś a się wypowiadasz, nie znasz realiów MW. Pozdrawiam.

Zagrałbym ale po pierwsze nie mam z kim, po drugie za bardzo nie ogarniam (Chociaż kiedyś grałem). Po trzecie, trochę dużo czasu zajmie skillowanie i rozwój postaci. ;/

@avi33 Jest parę ekip na serwerze, jest nowa gildia którą przedstawiałem już wcześniej, nowi się znajdują więc jest z kim grać. No wiadomo trochę czasu trzeba poświęcić, ale patrząc na inne shardy to tutaj żeby skoxać postać to naprawdę jest ogromna różnica.

A więc jest ktoś chętny żeby pograć od nowa? Jeśli tak, to spróbuję. :) Z kimś łatwiej ogarnąć wszystko.

Odezwij się może tu: http://www.lary.sileman.net.pl/apo/intro.html - jest podany irc, może kogoś tam złapiesz.

Mega powolny gain? To zapraszam na inne shardy, gdzie potrzeba 5 lat aby mieć skoxaną postać, nie będę wiele pisał ponieważ lepiej ściągnąć te 700mb czy max 1gb i się samemu przekonać. Kamieniołomy? powiedz mi dlaczego tak uważasz? Nie grałeś a się wypowiadasz, nie znasz realiów MW. Pozdrawiam.

Sory ale to brzmi jak mega powolny gain, grałem na MW chwilke jeszcze gdy ten shard był nowy, bo jest on nowy gdyby go przyrównać do CL czy DM. Polskie pseudo klimatyczne shardy nie oferują nic poza zakompleksioną administracją na power tripie i potwornym kolesiostwem, już lepiej zagrać na jakimś dużym zagranicznym shardzie o porządnym wsparciu jak np oficjalnym shardzie emulatora RunUO czyli UOGamers. Będzie przynajmniej te 300 graczy a nie jak na MW max 10 w tym admin i jego koledzy którzy szukający w tym temacie kogoś nowego do bicia :D Nie będzie tam też spowolnionego do pełzania gainu i nieoskryptowanych rzeczy.

Zabawne jest jak ludzi wprowadzasz w błąd gadając że na innych shardach trzeba 5 lat by skoksać postać, na normalnym shardzie ze znacznie większą ilością ludzi, wymaksowanie statów i skilli zabierze ci do 2 tygodni i to bez makrowania, jesli jestes biegly w easyUO albo uzywasz Razora to w mniej niz tydzien zrobisz staty i skille. Wyfarmienie itemkow zajmie oczywiscie troche dluzej.

Gram od kilku dni na MW, ale samemu ciężko się gra moglibyście trochę przyśpieszyć skillowanie, może byłoby więcej ludzi, grałem kiedy na UOclone, tam fajnie skille rosły, bo bicie jedno i to samo przez miesiąc to trochę zmuła. Ja osobiście w tygodniu mam mało czasu na grę, jak pewnie większość ludzi, i w prawdzie nie opłaca mi się grać, bo zanim coś osiągnę to minię dużo czasu.

@avi33 Możesz dać propa na forum z tym przyśpieszonym skillowaniem, może coś zmienią a i tak jest dużo szybszy niż był kiedyś i z drugiej strony też ludzie nie lubią jak jest za łatwo, dużo ludzi lubi wyzwania. Napisz na forum, zobaczymy jaki będzie odzew jeśli jakoś to dobrze wytłumaczysz dlaczego byś chciał większy gain to może się uda.

Odkopałem ten temat bo kilka dni temu rzucił mi się w oczy z braku czasu nie miałem możliwości się tutaj udzielić. Grałem bardzo malo UO w sumie to za gówniarza chętnie spróbuje czy są jakieś rzeczy istotne jakie newbie powinien wiedzieć ?

@Ristofer Hm... niech pomyśle, uważam że na www jest wszystko dokładnie wyjaśnione - jeśli czegoś nie rozumiesz jest od tego irc, tam z chęcią pomożemy młodym, zapraszam :)

Pobieranie patcha 'patch_5-11.mw' z 'mw-shard.pl'...
Błąd: Nie znaleziono pliku na serwerze.

Czy miał ktoś taki problem i zna jego rozwiązanie :D? Przy pathowaniu klient wyrzuca informacje ze gra jest aktualna ;

Nieaktualne pomógł wujek google aczkolwiek problem pojawia się przy każdym pathu i trzeba je ręcznie pobierać ze Strony MW zostawiam to info dla kogoś kto będzie miał problem i również będzie szukał pomocy.

Pozdro

Zapraszam zapoznać się z fejsbukowym profilem : https://www.facebook.com/MysteriousWorld.UO/?hc_ref=SEARCH&fref=nf

Są tam zamieszczane wszystkie informację i nawet filmiki z tego co się dzieje na shardzie. Opisy nowych funkcji jak działają czy jak z nich korzystać i sporo innych rzeczy. Wszystko jest na bieżąco aktualizowane a posty zostają dodane nawet codziennie!

@Ristofer Dziękuje Ci, że wstawiłeś tu rozwiązanie problemu z instalacją, na pewno się komuś to przyda! jeszcze raz dzięki!!

Na shard wszedł nowy patch... nowe zmianki, dodany loch i wiele innych ciekawych rzeczy dla graczy. Klient został zmieniony i nie występują już problemy z jego instalacją. Zapraszam zapoznać się z nimi na stronie mw-shard.pl albo na facebooku.

Zapraszam do spróbowania, to nic nie kosztuje! - gra jest całkowicie F2P

Polecam sprawdzać nasz profil facebookowy, są na nim materiały video m.in z różnych eventów.

Sam zastanawiam sie czy nie wrocic na server . Jaki macie online z 20 osob jest wieczorkiem ?