Najlepsza rasa dla poszczególnych klas (pytanie o raciale)

Witam, mam parę :)

Która rasa pod względem raciali jest najlepsza dla:

- Nightblade'a łucznika

- Nightblade'a walczącego w zwarciu

- Dragonknight'a nastawionego na DPS (czy jedna rasa jest najlepsza dla wszystkich Dragonknight'ów?)

- Sorcerer'a?

Wiem, że mogę sobie zobaczyć raciale na wiki (zrobiłem to) i dopasować, ale nie jestem jakimś znawcą, więc wolę się zapytać i mieć pewność.

Czy jest jakaś strona, która wskazuje najlepszą rasę dla danej klasy? Pytam, bo wiele razy do tej gry podchodziłem i za każdym razem rodziło się pytanie: "którą rasę wybrać?" :D

Z góry dziękuję za odpowiedź.

1. Łuk nigdy nie jest główną bronią. Czysty "łucznik" nie istnieje.

2. Rasa to wybór resource, nie klasy. W przypadku DPS:

-Jeżeli idziesz pod Stamina - Redguard lub Khajit.

-Jeżeli pod Magicka - Altmer lub Dunmer.

1. Łuk nigdy nie jest główną bronią. Czysty "łucznik" nie istnieje.

2. Rasa to wybór resource, nie klasy. W przypadku DPS:

-Jeżeli idziesz pod Stamina - Redguard lub Khajit.

-Jeżeli pod Magicka - Altmer lub Dunmer.

O czyżby to ten Might Tay, który spamił na Discordzie jakie teso jest gówniane? (:

Witam,  mam parę 

Która rasa pod względem raciali jest najlepsza dla:

- Nightblade'a łucznika

- Nightblade'a walczącego w zwarciu

- Dragonknight'a nastawionego na DPS (czy jedna rasa jest najlepsza dla wszystkich Dragonknight'ów?)

- Sorcerer'a?

Wiem, że mogę sobie zobaczyć raciale na wiki (zrobiłem to) i dopasować, ale nie jestem jakimś znawcą, więc wolę się zapytać i mieć pewność.

Czy jest jakaś strona, która wskazuje najlepszą rasę dla danej klasy? Pytam, bo wiele razy do tej gry podchodziłem i za każdym razem rodziło się pytanie: "którą rasę wybrać?" 

Z góry dziękuję za odpowiedź.

- NB łucznik i NB w zwarciu polecał bym Khajiita i poza tym znam pare osób z czystym łucznikiem i osiągają kolosalny DPS, głównie dlatego, że łuk ma mocny dmg pod trucizne.

- Jak pod magicke to polecam Dunmera, jeśli Stamine to Khajiita lub Redguarda

- Pod maga to Bretona by mieć większy regen magicki albo Altmera by mieć większy DPS

Ale pamiętaj, że rasa będzie miała praktycznie zerowy wpływ na końcowy efekt jeśli nie będziesz "idealny" :)

http://deltiasgaming.com/ tutaj masz pisane wszystkie klasy i jakie rasy są do nich odpowiednie. Na owej stronie wszystko jest aktualizowane na bieżąco teraz do patcha 2.7. Wykres powyżej odpowiada do buildów z mojej strony jeżeli chcesz grać totalnym melee dps to tylko Khajiit, aczykolwiek możesz grać także innymi rasami lecz twój dps będzie trochę słabszy od podanej w wykresie rasy. Wczoraj cały dzień oglądałem testowałem i myślałem nad buildem i wziąłem osobiście Khajiit'a DK stamina a dokładnie OP build czyli Butcher. W tej chwili nie gra się pod 2hand DPS tylko bardziej dagger*dagger +bow to w ej chwili jest najlepszy zestaw dla TP lub DK pod staminę : http://deltiasgaming.com/eso-stamina-dragonknight-dps-build/#burning

http://deltiasgaming.com/   tutaj masz pisane wszystkie klasy i jakie rasy są do nich odpowiednie. Na owej stronie wszystko jest aktualizowane na bieżąco teraz do patcha 2.7. Wykres powyżej odpowiada do buildów z mojej strony jeżeli chcesz grać totalnym melee dps to tylko Khajiit, aczykolwiek możesz grać także innymi rasami lecz twój dps będzie trochę słabszy od podanej w wykresie rasy. Wczoraj cały dzień oglądałem testowałem i myślałem nad buildem i wziąłem osobiście Khajiit'a DK stamina a dokładnie OP build czyli Butcher. W tej chwili nie gra się pod 2hand DPS tylko bardziej dagger*dagger +bow to w ej chwili jest najlepszy zestaw dla TP lub DK pod staminę : http://deltiasgaming.com/eso-stamina-dragonknight-dps-build/#burning

Szczerze nie polecam używać czyichś buildów i wiele razy już się o tym wypowiadałem. To nie jest POE gdzie bez builda zginiesz :I

A ja szczerze polecam sugerować się buildami innych osób by poznać mechanikę skilli i postaci, jak również działania setów i broni typu Maelstorm, Master.

Także polecam i dlatego wrzuciłem buildy szczególnie jak jesteś nowym graczem a owa rasa do owej klasy bardzo pomaga czy w utrzymaniu staminy,magic lub ilości hp. Zielony gracz powinien kierować się buildami tak samo jak w PoE a potem jak już osiągnie jakieś doświadczenie sam będzie kombinował co mu jest lesze.

No właśnie nie do końca tak to działa w TESO, tutaj wiele rzeczy jest innych, dużo lepiej wychodzi jeśli gracz sam stworzy swój build.

No chyba że zrobi Light Armor Stamina Sorca Tanka ._. Ale tego nie zrobi na pewno xD

O czyżby to ten Might Tay, który spamił na Discordzie jakie teso jest gówniane? (:

Zastanawia mnie czy nadejdzie kiedyś dzień w którym przestaniecie wsadzać nie moje słowa do moich ust.

Nigdy nie napisałem, że ESO jest gówniane, tylko, że jest nudne i nie ma wyzwań w PvE. Tyle.

Co do buildów, to na start, dopóki nie zrozumiesz jak działa Twoja klasa/setup, najlepiej się wzorować na czyimś buildzie. Potem niekoniecznie.

http://esoacademy.com/builds/promise-land-of-a-dk/ taki build da radę na orka 2h ?? :)

http://esoacademy.com/builds/promise-land-of-a-dk/ taki build da radę na orka 2h ?? :)

Widze, że coraz dalej idą poglądy Markusa, który na siłe chce wepnchnąć gotowe buildy w spolecznosc TESO, mimo tego, że naprawde nie są one potrzebne ani lubiane :I

Widze, że coraz dalej idą poglądy Markusa, który na siłe chce wepnchnąć gotowe buildy w spolecznosc TESO, mimo tego, że naprawde nie są one potrzebne ani lubiane :I

Gdyby nie były potrzebne i lubiane to nie cieszyłyby się taką popularnością, rzadko kiedy w jakimś MMO widziałem tyle poradników buildów w postaci filmików lub specjalnie tworzonych do tego stron, owszem, może i takie były ale te w ESO wyróżniają się ogromną ilością wyświetleń więc jest na to raczej ogromny popyt. A to czy dają komuś fun, to inna sprawa, ludzie mają obsesję na punkcie idealnego builda, nauczeni schematem, że w poprzednich MMO można było coś porządnie spieprzyć.

Moim zdaniem w ESO są lepsze i gorsze buildy ale nie jest to jakaś ogromna różnica, przestudiowanie skilli daje w sumie sporo frajdy i pozwala stworzyć build który i robi robotę i gameplay sprawia ogromny fun, w wielu buildach z internetu które są dobre często można spotkać się z tym pierwszym, owszem robią robotę ale niekoniecznie gameplayem zachwycają osobę która z tego skorzystała.

Tak czy siak, skille można resetować, można i podchwycić a później stworzyć coś własnego.

Gdyby nie były potrzebne i lubiane to nie cieszyłyby się taką popularnością, rzadko kiedy w jakimś MMO widziałem tyle poradników buildów w postaci filmików lub specjalnie tworzonych do tego stron, owszem, może i takie były ale te w ESO wyróżniają się ogromną ilością wyświetleń więc jest na to raczej ogromny popyt. A to czy dają komuś fun, to inna sprawa, ludzie mają obsesję na punkcie idealnego builda, nauczeni schematem, że w poprzednich MMO można było coś porządnie spieprzyć.

Moim zdaniem w ESO są lepsze i gorsze buildy ale nie jest to jakaś ogromna różnica, przestudiowanie skilli daje w sumie sporo frajdy i pozwala stworzyć build który i robi robotę i gameplay sprawia ogromny fun, w wielu buildach z internetu które są dobre często można spotkać się z tym pierwszym, owszem robią robotę ale niekoniecznie gameplayem zachwycają osobę która z tego skorzystała.

Tak czy siak, bskille  można resetować, można i podchwycić a później stworzyć coś własnego.

Nie wiem czy taki jest na nie popyt, szczerze z moich znajomych in game to max 1/10 osób używa czyichś buildów

Nie wiem czy taki jest na nie popyt, szczerze z moich znajomych in game to max 1/10 osób używa czyichś buildów

Może trochę inaczej, ktoś nowy wbija do ESO i nauczony z poprzednich gier szuka builda do swojej klasy bo chcę jakoś w miarę poprawnie zacząć swoją drogę z klasą którą sobie wybrał to zastanawia się czy nie zrobić tego odrazu - czy nie skorzystać z builda z internetu, skoro są takie popularne to chyba nie bez powodu, myślę, że takie sobie pytania zadają osoby które z ESO wcześniej styczności nie miały, sam mówię to na moim przykładzie i przykładzie dwóch kolegów.

Wychodzą filmiki, miesiąc mają, tydzień i nabijają po 5-50k wyświetleń, nowy gracz wnioskuje, że skoro takie są popularne to dobry build od prosa jest w tej grze niezbędny, z biegiem czasu i ze wzrostem wiedzy na temat gry wielu z nich stwierdzi, że jednak niekoniecznie :) Nikt na początku nie wie czy w ESO da się coś spieprzyć i czy gra bez builda nie ma racji bytu.

Ja tam zostałem wrzucony sam, byłem samotnym khajiitem kotkiem, któremu nikt nie chciał pomóc za czasów gdy nie było polskich gildii, a graczy tez nie było aż tak dużo no i tak jakoś się uczyłem sam od siebie no i jestem cały:)

Ja tam zostałem wrzucony sam, byłem samotnym khajiitem kotkiem, któremu nikt nie chciał pomóc za czasów gdy nie było polskich gildii, a graczy tez nie było aż tak dużo no i tak jakoś się uczyłem sam od siebie no i jestem cały:)

Świetnie ale jak sam stwierdzasz, było mniej ludzi i nie miał Ci kto pomóc, ale teraz są ludzie i wielu jak widać jest chętnych do pomocy więc jeśli ktoś tego chcę to niech po prostu skorzysta. Ty tej pomocy nie otrzymałeś ale to nie znaczy, że inni też muszą podzielić ten los.

Taki los jednak dosyć dużo uczy ;)

A ja szczerze polecam sugerować się buildami innych osób by poznać mechanikę skilli i postaci, jak również działania setów i broni typu Maelstorm, Master.

Nie no weź, dostajesz na tacy setup ciekawe komu się chce kombinować co i dlaczego. Nie raz widziałem ludzi którzy brali sobie buildy z internetu i płacz był potem ,,a bo Deltia na tym robi 50k, a ja nie" albo ,,jak to się stało, że ginę". Nie polecam od początku rżnąć buildy z neta no chyba, że już osiągnęło się jakiś poziom i szuka się wyłącznie w celu uzupełnienia wiedzy. :)

PS: Zgadzam się z Radinynem :)

Witam, mam parę :)

Która rasa pod względem raciali jest najlepsza dla:

- Nightblade'a łucznika

- Nightblade'a walczącego w zwarciu

- Dragonknight'a nastawionego na DPS (czy jedna rasa jest najlepsza dla wszystkich Dragonknight'ów?)

- Sorcerer'a?

Wiem, że mogę sobie zobaczyć raciale na wiki (zrobiłem to) i dopasować, ale nie jestem jakimś znawcą, więc wolę się zapytać i mieć pewność.

Czy jest jakaś strona, która wskazuje najlepszą rasę dla danej klasy? Pytam, bo wiele razy do tej gry podchodziłem i za każdym razem rodziło się pytanie: "którą rasę wybrać?" :D

Z góry dziękuję za odpowiedź.