Black Desert , Nowy gracz

Siemka , planuje zacząć grac w black deserta. Ale zupełnie nie wiem jak zacząć. Jaka klase wybrać , gdzie grindowac , jakie robic questy, jak ogolnie dobrze zacząć. Proszę o jakies porady. dziekuje i pozdrawiam.

I czy jest p2w lub co kupic.

Obejrzyj filmiki z grindu i pvp klasami po awakeningu a następnie zagraj tą która Ci się najbardziej podoba - jeżeli po 56 nie spodoba Ci się to zmienisz. Wbicie 56 na kanale Olvia to jakieś 2 dni dla nowego bez gearu.

Czysty grind odpuść narazie - progresuj w miarę z questami tak abyś nie musiał się później wracać, żeby je zrobić. Więcej questów = większa wiedza (niektóre dają wiedzę) + punkty kontrybucji (must have) + skill pointy. Takie 100+ Energii i CP na początkującym 56 to powinno być minimum aby cokolwiek zacząć. Dodatkowo niektóre questy mają limit poziomu więc mogą Ci uciec.

W ustawieniach questów "O" zaznacz na samym dole "ALL" - niektóre są domyślnie ukryte.

Polecam robić wszystkie questy - Side + od duszka, dla skill pointów i właśnie punktów kontrybucji. - Tak, na początku zaboli ich ilość ale potem podziękujesz.

Poradniki : http://dulfy.net/2016/08/05/black-desert-master-guide-list/ i http://www.blackdesertfoundry.com/list-of-guides/

Jeżeli chodzi o Gear.. to najlepiej by było gdybyś wziął 3x Heve i na 50-56 dostaniesz questa na Dim Magical Armor. Robisz wszystkie Questy a następnie upgradujesz do Roaring Dim Magical. Broń Yurie omijaj i załatw Rosara (Lepiej). Jest to najlepsze wyjście, ze względu na bonusy i późniejsze przejście na boss armor bez psucia bonusów. Akcesoria Jarette (dostajesz jako nowy z kalendarza) na początku wystarczy - potem Duo Schultz - Tri Bares Necklace - 2x PRI Blue Coral Earring albo 1x Blue + 1x Pri Mesto/PRI Red Coral Earring. 2x Pri-Duo Red Coral Rings.

Co do klas to jeszcze 3 grosze: Graj tą klasą która Ci się podoba a nie tą która jest obecnie OP inaczej koniec końców znudzi Ci się gra a nie wyobrażam sobie grindowania setek godzin klasą której nie lubię. Słabsze klasy i tak będą teraz buffowane aby nie nerfić silniejszych.

Jako początkujący będziesz dostawał sporo bonusów w tym Value Packi - nie używaj ich obecnie. Zatrzymaj je na późniejszy etap rozgrywki.

Obecnie trwa event na darmowe jajko z przedmiotami, polecam się zapoznać zawsze to zapewni Ci darmowy przypływ środków na początek rozgrywki:

Polecam też zapoznać się z tym tematem: https://mmorpg.org.pl/forum/topic/89672-nowi-gracze-seria-pytań/

Sporo odpowiedzi tam znajdziesz na inne pytania.

Jakiegos Peta na początek kupic czy cos. Czy z tej waluty z gry będę miał na jakiegoś?

Jeżeli chodzi o zakupy z Item Shopu - obecnie nic nie kupuj, no może pety. Kup jak z pewnością zdecydujesz się na klasę, którą będziesz grał. Dlaczego? Bo waga czy sloty są przypisane do postaci więc jak kupisz na klasie A i zdecydujesz się zmienić na B to kasa wtopiona.

Pety to w sumie zależy ile kasy chcesz na przeznaczyć, jeżeli poważnie myślisz. Obecnie możesz kupić 4x T1 różnego rodzaju a potem jeżeli będziesz pewny, że zostaniesz w grze to możesz kupić więcej i wrzucić na T3-T4.

Ja to polecam kupić każdego rodzaju: Psa, Kota/królika, pande, lisa. Ptaki bym omijał, może i wyglądają fajnie ale animacja podnoszenia nieco wydłuża czas i wykrywanie elit na nic się później nie przydaje tak naprawdę według mnie.

Z waluty z gry nie dostaniesz peta. Jedynie za Eventy + 5000 zalogowanych godzin no i dom aukcyjny ale trzeba mieć szczęście.

A co bys na początek polecał. W jakiej cenie wogole one sa?

Od 9 Euro (900 pereł) do 11 Euro (1100 pereł) za sztukę . Królik obecnie na przecenie to 880 pereł.

Przelicznik pereł to 1 Euro za 100 Pereł.

Edytowałem post wyżej i masz opisane co do petów.

A jak wygląda sytuacja z ekwipunkiem. Dostaje się slota za misje lub cos? Czy tez trzeba placic.

Dostajesz za questy jakieś ~30 slotów i dodatkowo z Value Packu 100 Wagi i 16 slotów.

Wiec na tym eq z 1 lvl jechać do 56 jak rozumiem?

Kasa szybko wpada więc będziesz w stanie szybko kupić sobie zielony. Dodatkowo Agerian możesz szybko wyfarmić w Castle Ruins/ Bloody Monastery gdzie będziesz miał questy i grindował.

Znalazłem poradnik gdzie expic na danym lvl , powiedz mi czy on jest aktualny.

http://the-expendables.eu/index.php?/topic/45-levelowanie-1-60/

Aktualny, jednak niektóre można ominąć ale jest spoczko.

http://www.blackdesertfoundry.com/leveling-1-60-guide/

Tutaj też możesz sprawdzić.

Calkiem okej wybrane spoty do lvl-owania. Jednak i tak wszystko zalezy od klasy ktora wybierzesz i gear jaki bedziesz mial. Poza tym na 53-54 mozesz takze sprobowac isc na Sausany, mozliwe ze ktos doda Cie do swojego party, a tam jest zdecydowanie lepszy exp :) . Jakbys chcial to moge Cie nawet przeciagnac przez 50-56.

Zaczynam gierke Musa czy jakos tak. Na początek będę robil questy a dalej to jakos ogarne.

Jak nick bedziesz mial w BD? Moge Cie dodac do znajomych i odpowiedziec na wszelkie inne pytania ktore moga sie pojawic.

PaaZz

A a jak rozdawac skille , mogę teraz rozdac a później dac reset?

Darmowe resety masz od 1-55. Na 56 lvl dostajesz questa na darmowy reset skilli przez 24h.

Podepnę się do tematu. Mam dylemat. Znudzony swoją Wiedźmą nie mogę się zdecydować Valkiria czy Dark Knight.

Czy jest możliwość posiadania wszystkich skilli, tak że reset już nie będzie miał sensu ?