Komputer do ±10.000 (również do VR)

Dzień dobry,

Trochę temu założyłem temat z prośbą o złożenie zestawy do około 7.000 na okolice maja/czerwca. Nie mniej jednak budżet jak i wymagania trochę się zmieniły, toteż zakładam nowy temat. Sprzęt potrzebuję w miarę szybko, także nie ma co czekać kolejne miesiące na nowe premiery.

Cena: Na początku chciałbym zaznaczyć, że kwota ±10.000 jest elastyczna. Rozumiem, że niekiedy warto dopłacić te 500 czy 1000 zł dla znacznego poprawienia zestawu, jednak w ramach rozsądku, żeby nagle nie wyszło 15.000+, na co niestety nie mogę sobie pozwolić.

Wymagania: gry będą najbardziej wymagającą aktywnością na sprzęcie. Chciałbym być w stanie grać na najwyższych ustawieniach, jak również zasmakować VR. Tytuły które mam na myśli to głównie Star Citizen oraz Elite Dangerous.

Dodatkowo chciałbym poprosić o pomoc w wyborze monitora do ww. sprzętu. Niestety w ogóle nie orientuję się w cenach monitorów, dlatego proszę założyć, że nie będzie on uwzględniony w ww. budżecie. Chciałbym aby był to po prostu monitor, który będzie pasował do wymagań komputera.

Z góry serdecznie dziękuję za pomoc.

Witam sam ostatnio mysle nad zakupem blaszaka i poskladalem cos takiego: http://www.morele.net/inventory/info/qK60hV/

Mysle ze taki komputer w pelni spelnie twoje oczekiwania a i zostanie troszke grosza na zakup lepszego monitora :D kwestia monitora chcialbys bawic sie w 4k ? przy jednej karcie dasz rade obecnie jednak przy nadchodzacych tytulach moze pojawic sie z czasem problem. Monitor do 4k bedzie tez swoje kosztowac mozna liczyc ze jakis sensowny 3-4tys czy wolisz pozostać przy full HD? i kupic juz troche lepszy monitor ktory z tym komputerem bedzie wspoldzialac na pelnych obrotach przez dluzszy czas ?

Wrzuć po prostu najlepsze dostępne części na rynku z możliwością dodania w przyszłości kolejnego GTX 1080 - o ile 1 nie wystarczy do 4k. Monitora nie podpowiem, bo nie jestem na tyle bogaty, by szukać kiedykolwiek sprzętu pod 4k :D

Nawet nie chce mi się szukać części, bo jedynym dylematem jest jedna czy 2 karty graficzne no i ile dasz za monitor - od którego wyjątkowo zacząłbym szukanie w twoim przypadku.

Masz masę propozycji za 7-8k zł. Bardziej pomocy można szukać przy tańszych wersjach komputerów, gdzie ma się dylematy gdzie uciąć, a gdzie dodać by nie wyjść poza budżet. Twój jest na tyle wysoki, że nie masz takich zmartwień.

Skoro priorytetem jest wydajność, to (przy tak wysokim budżecie) najlepszym wyborem będzie inwestycja w platformę HEDT: https://www.morele.net/inventory/info/7eh0q2/

A jeśli chodzi o monitor do powyższego zestawu, wybierałbym między AOC AGON AG271UG i Acer XB271HKbmiprz

Skoro priorytetem jest wydajność, to (przy tak wysokim budżecie) najlepszym wyborem będzie inwestycja w platformę HEDT: https://www.morele.net/inventory/info/7eh0q2/

A jeśli chodzi o monitor do powyższego zestawu, wybierałbym między AOC AGON AG271UG i Acer XB271HKbmiprz

Uważam, że nie warto inwestować w dysk SSD 500GB za prawie 1100zł. Lepiej kup od razu SSD 1TB za 1275zł (np: Crucial MX300 1TB) lub mniejszy SSD na system + HDD, co kosztowałoby 500-600zł.

Do takiego komputera koniecznie musisz sobie kupić monitor 4k. Benchmarki pokazują, że 1080ti bardzo dobrze radzi sobie z 4k i osiąga nawet stabilne 60fps. 2 kart nie warto kupować, lepiej wziąć tego 1080ti.

Pamięć Quad? Nie warto, w grach nie ma zupełnie żadnej różnicy pomiędzy Dual i Quad.

Ta na tym komputerze będziesz grał w 4k, dlatego dobrym kandydatem na procesor jest AMD Ryzen 1700.

Rozumiem, że masz 10k złotych talonów na wydanie, ale czasami nie warto. za około 8k (nawet mniej) dostaniesz zupełne max, które jest Ci potrzebne do grania w VR i 4k ~60fps z ustawieniami ultra. Oczywiście, można władować do pcta wszystkie najdroższe części z morele, ale po co?

nie wiem czy kupujacy bedzie grywac tez w gry online ale ja osobiscie wolalbym zostac przy m.2 od samsunga 500gb w zupelnosci wystarczy na gry i system a jest jednoczesnie kilkukrotnie szybszy od Cruciala MX300 co fajnie sprawdzi sie przy wczytywaniu lokalizacji itp wygoda na lata. odnosnie monitora to monitor do 4k droga sprawa jak i same gry w 4k pojedynczy 1080ti po oc ledwo w obecnych grach jest w stanie utrzymac plynne 60 kl/s za rok bedzie mu brakowac mocy i bedzie trzeba dokladac 2 karte liczac komputer 9tys monitor 4tys i za rok 2 karta 3tys robi sie po roku 16tys na komputer z monitorem. Troche sporo dlatego osobiscie do tego zestawu dalbym monitor 2560x1440

https://www.morele.net/monitor-asus-rog-swift-pg278q-665554/

2560x1440

27 cali

reakcja 1ms

3 tryby 60hz/120hz/144hz

g-sync

G-sync fajnie sprawdzi sie dzieki karcie zielonych w srodku a i mocy nie zabraknie na taka rozdzialke na dlugi czas za 11tys. obudowa przy zdemontowaniu szuflady na dyski gotowa na instalacje 2 karty msi 1080ti (zajmuje 2.5 slota) w przyszlosci gdyby jednak mial ochote na 4k badz odczuwal brak mocy.

Odnosnie procka obecnie ryzen jeszcze nie pokazal co potrafi dlatego zostalbym przy i7 7700k ktory w obecnym momencie sprawdzi sie troche lepiej w grach a jak tworca tematu napisal to własnie gry beda najbardziej wymagajaca rzecza na jego kompie :D

Uważam, że nie warto inwestować w dysk SSD 500GB za prawie 1100zł. Lepiej kup od razu SSD 1TB za 1275zł (np: Crucial MX300 1TB) lub mniejszy SSD na system + HDD, co kosztowałoby 500-600zł.

Do takiego komputera koniecznie musisz sobie kupić monitor 4k. Benchmarki pokazują, że 1080ti bardzo dobrze radzi sobie z 4k i osiąga nawet stabilne 60fps. 2 kart nie warto kupować, lepiej wziąć tego 1080ti.

Pamięć Quad? Nie warto, w grach nie ma zupełnie żadnej różnicy pomiędzy Dual i Quad.

Ta na tym komputerze będziesz grał w 4k, dlatego dobrym kandydatem na procesor jest AMD Ryzen 1700.

Zaproponowany przeze mnie dysk jest znacznie wydajniejszy niż rzeczony Crucial MX300 1TB. Choć, po głębszym zastanowieniu zmieniłbym go na Plextor M8Pe(G) 512GB: pod względem wydajności plasuje się gdzieś pomiędzy, przebija jednak oba dyski pod względem żywotności (kości MLC vs TLC w dwóch pozostałych).

Oba monitory, które zaproponowałem wspierają 4k.

Różnica jest, choć niewielka, na korzyść quad channel. A skoro x99, w przeciwieństwie do platform konsumenckich, obsługuje pamięci pracujące w trybie czterokanałowym, a priorytetem jest wydajność, to grzechem byłoby z tego nie skorzystać.

Na chwilę obecną polecanie Ryzena jako procesora do gier można uznać jedynie za kiepski żart.

Zaproponowany przeze mnie dysk jest znacznie wydajniejszy niż rzeczony Crucial MX300 1TB. Choć, po głębszym zastanowieniu zmieniłbym go na Plextor M8Pe(G) 512GB: pod względem wydajności plasuje się gdzieś pomiędzy, przebija jednak oba dyski pod względem żywotności

prawda ma 2.4 mln godzin zywotnosci gdy samsung ma 1.5mln godzin tylko prawda jest taka ze 2.4mln h to okolo 273 lat a 1.5mln h to okolo 171 lat dlatego jednak caly czas sklanialbym sie ku samsungowi bo koniec koncow ta zywotnosc wiele nie zmienia a jest troche szybszy i na przestrzeni lat uzytkowania napewno bedzie to szybkie mile i bezawaryjne uzytkowanie :D

1080ti przy grach jak star sitizen czy elite w 4k to troche malo :). Ale do reszty bardzo spoko. Ja bym brał zestaw który byl podany jako 1 pod postem autora. Problem taki ze zestaw ma 10000 a jeszcze monitor. Kolejna sprawa obudowa, jeżeli interesuje cie tylko wydajność(jej wentylacja umiejscowienie złącz USB) a nie jej wygląd też można przyciąć. Ewentualnie można dac inna płytę główną tańszą i moze od MSI maja dobrą sekcje audio(testowalem). Oczywiscie wszystko do 1 posta @Gymbo

Mnie zastanawia mnie jedno pakujecie topowe karty graficzne, dyski, monitory etc, a oszczędzacie na płycie głównej? To jak by zrobić samochód sportowy z silnikiem V8 na drewnianej ramie. A ma być to komputer za 10k :)

Mnie zastanawia mnie jedno pakujecie topowe karty graficzne, dyski, monitory etc, a oszczędzacie na płycie głównej? To jak by zrobić samochód sportowy z silnikiem V8 na drewnianej ramie. A ma być to komputer za 10k 

Poniewaz ta plyta glowna posiada wszystko co tak naprawde potrzeba dobrze sie na niej kreci itd... wiec po co ladowac 2 tys w plyte dla kilku ledow jakiegos przycisku itp? mozna dolozyc do czegos sensownego :P

1080ti przy grach jak star sitizen czy elite w 4k to troche malo :). Ale do reszty bardzo spoko. Ja bym brał zestaw który byl podany jako 1 pod postem autora. Problem taki ze zestaw ma 10000 a jeszcze monitor. Kolejna sprawa obudowa, jeżeli interesuje cie tylko wydajność(jej wentylacja umiejscowienie złącz USB) a nie jej wygląd też można przyciąć. Ewentualnie można dac inna płytę główną tańszą i moze od MSI maja dobrą sekcje audio(testowalem). Oczywiscie wszystko do 1 posta @Gymbo

Tak jak zauwazyl @FreeQ mozna pare groszy urwac jednak skladajac zestaw patrzylem pod jego wydajnosc oraz mozliwosc dobrego oc na tej plytce spokojnie mozna krecic i7 do 5GHz spogladalem tez na jego wyglad dlatego wszystkie elementy są czarno czerwone :P niby pier**la ale przy tak drogim sprzecie fajnie gdy ciekawie sie prezentuje :lol: No obecny koszt tego zestawu to jak dobrze pamietam niecale 9200 monitor 2 tys 11200 calosc w zakresie nieco wiekszym niz chcial tworca tematu :)

Temat 4k @FreeQ dobrze zauwazyl ze pojedynczy 1080ti to nadal malo dla niektorych gier dolozenie kolejnego gtx 1080ti i mostku to dodatkowe 4 tys i monitor kolejne 3.5tys co daje 13.2 za kompa i 3.5 na monitor a to juz duzo wiecj.

Jednak jezeli kupujacy naprawde chce pograc w 4k w tym i nadchodzacym roku moze wymienic gtx 1080ti na 2 gtx 1080 koszt takiego komputera to byloby jakies dolozenie 1.8 tys do karty graficznej wzgledem ti i 200zl na mostek czyli razem zestaw jakies 11.2 tys i monitor okolo 3.5 tys :P to chyba najlepsze opcje :what:

Maly edit plyta glowna posiada mostek sli w zestawie wiec w razie checi instalacji gtx 1080 w sli nie trzeba takowego mostka dokupywac zawsze 200zl w kieszeni

Mnie zastanawia mnie jedno pakujecie topowe karty graficzne, dyski, monitory etc, a oszczędzacie na płycie głównej? To jak by zrobić samochód sportowy z silnikiem V8 na drewnianej ramie. A ma być to komputer za 10k 

Ponieważ nie widzę powodu, żeby dopłacać do bajerów. Płyta, którą zaproponowałem posiada w zasadzie wszystko, co potrzeba, z solidną sekcją zasilania włącznie.

Jeżeli mowa o monitorze to bym szedł na kompromis. 1440p z 120hz(większości i tak można podkręcić do 144hz).

Poniewaz ta plyta glowna posiada wszystko co tak naprawde potrzeba dobrze sie na niej kreci itd... wiec po co ladowac 2 tys w plyte dla kilku ledow jakiegos przycisku itp? mozna dolozyc do czegos sensownego 

Ja zawsze kupuje dobry kręgosłup bo tego nie wymieniasz tak często jak inne komponenty w PC i tu nie chodzi o przyciski czy ledy a materiały z jakich została wykonana, chyba zgodzisz się że komponenty asusa a asrock'a będą się różniły jakościowo nawet jeśli jest to filia asusa.

AsRock to nie jest już jakaś tam firma która stara się zapełnić segment tanich MOBO. Nie te czasy. Ale mogę być nieobiektywny bo jestem cichym funboyem AsRocka od momentu kiedy miałem styczność z ich MOBO :). Kiedy byłem posiadaczem proca 2500k i kupiłem płytę główną na Z77 właśnie tej barki byłem bardzo pozytywnie zaskoczony co dała mi do zaoferowania :) .

Ja zawsze kupuje dobry kręgosłup bo tego nie wymieniasz tak często jak inne komponenty w PC i tu nie chodzi o przyciski czy ledy a materiały z jakich została wykonana, chyba zgodzisz się że komponenty asusa a asrock'a będą się różniły jakościowo nawet jeśli jest to filia asusa.

Dlatego to nie jest najtansza plyta glowna od asrock'a jest to juz model ktory sami nazywaja modelem premium.

nie zawsze trzeba placic duzo by byc z czegos zadowolonym :) to tak jak z samochodem nie musi byc to odrazu ferrari lamborghini bugatti mclaren porsche czy inna sportowa ikona by dawalo frajde asrock to takie audi znajdziesz tu samochod dla przecietnego Kowalskiego 1.4 jakies podstawowe wykonczenie ale znajdziesz tez auto dla prezesa firmy czy auto dla osoby ze sportowym zacieciem o sporych osiagach B)

Dzień dobry,

Trochę temu założyłem temat z prośbą o złożenie zestawy do około 7.000 na okolice maja/czerwca. Nie mniej jednak budżet jak i wymagania trochę się zmieniły, toteż zakładam nowy temat. Sprzęt potrzebuję w miarę szybko, także nie ma co czekać kolejne miesiące na nowe premiery.

Cena: Na początku chciałbym zaznaczyć, że kwota ±10.000 jest elastyczna. Rozumiem, że niekiedy warto dopłacić te 500 czy 1000 zł dla znacznego poprawienia zestawu, jednak w ramach rozsądku, żeby nagle nie wyszło 15.000+, na co niestety nie mogę sobie pozwolić.

Wymagania: gry będą najbardziej wymagającą aktywnością na sprzęcie. Chciałbym być w stanie grać na najwyższych ustawieniach, jak również zasmakować VR. Tytuły które mam na myśli to głównie Star Citizen oraz Elite Dangerous.

Dodatkowo chciałbym poprosić o pomoc w wyborze monitora do ww. sprzętu. Niestety w ogóle nie orientuję się w cenach monitorów, dlatego proszę założyć, że nie będzie on uwzględniony w ww. budżecie. Chciałbym aby był to po prostu monitor, który będzie pasował do wymagań komputera.

Z góry serdecznie dziękuję za pomoc.