TIBIA od ZERA!

Witam,

Temat zaczynam bo sama gra mnie osobiscie ciekawi od bardzo dawna, otóż zastanawiam się od dłuższego czasu czy by nie zacząć grać Tibie.

I tutaj biegnę z sprostowaniem. W tibie nigdy w życiu nie grałem i zupełnie nie znam mechaniki gry. Mimo mojego wieku ( 27 lat ) nigdy nie mialem okazji sprawdzić tego tytułu.

Nasuwa się kilka pytań:

- Czy jest sens zaczynania od zupełnego zera ?

- Czy lepiej wybrać serwer prywatny czy może oficjalny ?

- Preferuje grę solo, czy mechanika gry pozwala samotnym graczom swobodnie i komfortowo grać ?

- Jeżeli już zdecyduje się zagrać to jaką klasę najlepiej wybrać na początek i na solo ?

Bardzo proszę o poważne podejście do tematu :)

Będę bardzo wdzięczny za każdy argument który rozwieje moją wątpliwość .

Cześć! Ze swoich doświadczeń, powiem Ci że nie warto zaczynać gry na RL Tibii... Masa botów, kicki, lagi...
Gdybyś na prawdę chciał zacząć, to chyba najlepiej znaleźć dobry serwer prywatny, mogę Ci podać linka na PW do przyzwoitego serwera na tibii 7.4 (zdaniem wielu najlepszy okres tibii 7.4-7.6)

Gra solo jest miła i przyjemna ale dopiero gdy wytrenujesz sobie postać, a to może trwać bardzo długo, bo "skillowanie" to nudna i żmudna czynność.

Na początek poleciłbym Ci knighta, aczkolwiek właśnie skillowanie do około 70+ sword/axe/club i shielding zajmie dosyć troszkę nawet na OTS-ie.

Również nie polecam real tibi ; )jak kolega wyżej wymienił aktualnie roi się tam od boterów niby wprowadzają nowe anty cheaty ale efektów nie ma . Również polecam ots pod 7.4 aktualnie pykam więc mógłbyś dołączyć mogłbym wytłumaczyć co i jak :D

Nie jestem pewien czy prywatny serwer o którym mówią powyżej podszedłby Ci do gustu. Gra na wersji 7.4 to duży orzech do zgryzienia. Jeśli preferujesz grę solo nie polecałbym Ci postaci magicznych, chyba, że lubisz pracować na komputerze a w tle robić runki na tibii. Bez run po 40 levelu na profesji magicznej będzie Ci mega ciężko, a im wyższy level tym więcej supplies potrzebujesz. Paladyn jest chyba najlepszą profesją dla początkującego. Tak na prawdę nie musisz skillować. Grałem z najlepszymi paladynami i każdy mówił, że skillowanie na palku to głupota. Nie słuchaj użytkowników powyżej bo botów na prywatnym serwerze 7.4 jest tyle samo jak i nie więcej jak na real tibii. Wiem bo sam jak grałem miałem odpalone do 8 klientów i ani razu ban nie poleciał, jeśli chodzi o wybór serwera na medivii to polecałbym Legacy 2x exp trochę łatwiejszy. Real tibii nie tknąłem od wersji 8.6, ale wydaje się dość przyjazna dla początkujących. Wszystko się wydaje dość proste na globalnej tibii. I co najlepsze mogłabyś grać jaką chcesz profesją - nie ma tam szczególnego stopnia trudności dla profesji, każda jest tak samo łatwa. Na nowej tibii postacie magiczne mają różdżki, które były dodane w wersji 7.6 i umiliły życie druidów i magów.

Osobiście poleciłbym Ci medivie, żaden inny prywatny serwer. To jest jedyny taki serwer w swoim rodzaju, ale i tak ma swoje plusy i minusy.

PS. Jeśli chodzi o grę solo to nie ma z tym żadnych problemów. Tibia jest przyjazna dla graczy solo jak i w grupie. Radziłbym jednak załapać się do jakiejś gildii rpg dla własnej protekcji, żeby Cię randomowo nie zabijali bez żadnych konsekwencji.

PS2. Czy jest sens zaczynania od zupełnego zera? Nie widzę sensu zaczynania gry na medivii gdzie każdy jest już wyexpiony. Za to na real tibii startują podobno jakieś nowe serwery.

PS3. http://medivia.wikispaces.com/Guides Jeśli zdecydujesz się na medivie masz tutaj pare guideów.

Dzieki za odp :)

Myślę ze na początku mimo wszystko zacznę grać na oficjalnym serwerze i zagram paladynem .

Poszukam w necie jeszcze poradników dla początkującego gracza aby ułatwić sobie start :)

Boty na RL? Max kilka na 500 os online. Kicki? ?Owszem byly ale problem naprawiony. Generalnie polecam zaczac od Ots imitujacych RL naprzykład hexera. Kiedy wbijesz na niej jakos z 200 i bedziesz wiedzial kim grać to RL stoi dla cb otworem.

A co do osób promujących 7.6... Dla świeżaka beda za trudne. W dodatku są nudne poniewaz sa pozbawione najnowszych miejscowek i questow. 7.6 gorgorąco odradzam.

A ja polecam rl. Ots to tylko pvp, zero klimatu i same boty biegaja, co sobie ustawi auto sd czy heala i wygraj z takim. Na rl jest jako taki klimat, i nie ma dużo botów. :) Jak najbardziej polecam rl tibie, jak chcesz pograć dłużej.

Co za brednie wypisują dwa pierwsze pionki w pierwszych postach...... Boty? 18 kwietnia ruszyly 3 nowe serwery z ochroną i na zadnym nie ma ANI JEDNEGO bota. Na innych może gdzieś jeszcze spotkasz ale to śladowa ilość. Efekt od 21 marca po ogloszeniu battleye jest niezaprzeczalny. Kicki i lagi? Ja wrocilem do gry w połowie marca to mialem 1 kicka na jakies 180h grania.....albo i wiecej godzin....jest znacznie lepiej i gra sie naprawdę dobrze. Nie słuchaj opinii byle ścierek i sprawdź sam najlepiej

PS polecanie grania na medivi czyli tibi 7.4..... Nawet dla doświadczonego gracza tibi to wymaga nakładu sporo czasu, napewno dużo więcej niż w rl tibi więc odradzam.

Graj na Morcie/Anticy choć bardziej polecam Mortę ponieważ jest tam stary system pvp który jest ładny i przejrzysty. Teraz nie wiesz o co chodzi ale po grze na zwykłym pvp po jakimś czasie byś się wkurzył ;P Graj kim chcesz wszyscy są wporzo chyba, że grasz stricte pvp to palek odpada bo jest najgorszy ;) Choć sam od siebie polecam sorca/knighta(mowa o pacc tylko i wyłącznie po 30lvlu). Nie graj na otsach ani 7.4/7.6 itp. bo to nie jest przyjazne w dzisiejszych czasach dla nowych graczy.

Zawsze mogę pomóc i coś dać n a start.

Co za brednie wypisują dwa pierwsze pionki w pierwszych postach...... Boty? 18 kwietnia ruszyły 3 nowe serwery z ochroną i na zadnym nie ma ANI JEDNEGO bota.  

Co do bota to się z tobą nie zgodzę bot działa i ludzie go używają na nowych serverach , więc musimy poczekać czy Anti-chit naprawdę będzie działał poprawnie i zacznie banować tych ludzi.

A co to Pani wyżej to polecam RL Tibie ze względu na łatwy start , jeśli zamierzasz kupić PACCA-premium (co polecam) to zacznij grac na nowym serverze VITA teraz tam najwięcej ludzi i nisko lvlowych więc zawsze znajdziesz party, a co do postaci to tak jak wyżej dla początkujących palladyn najlepsza opcja chyba ,że wolisz melee to knajt polecam też dobry dla początkujących.

Witam, nie chce zakładać nowego tematu, wiec tak jak kolega który założył temat również jestem nowym graczem w świecie tibi i gram na morcie, zacząłem druidem i jakoś ciągnę, ale mam pare problemów, wiec czy jest ktoś na tyle miły aby pomoc w grze ? Nie mowię tu o goldzie itp tylko o wytłumaczenie jak grać, np. Jak nauczyć sie skilli druidem ? Co na początek kupować, gdzie iść ? Pacc to nie problem mam od 1lvl. Z góry dziękuje za pomoc. Pozdrawiam

Raczej odradzał bym gry na prywatnych serwerach, wiadomo dzisiaj jest jutro może go nie być, dodatkowo na oficjalnych serwera jest wolniejszy progres więc masz więcej czasu na naukę gry. Moim zdaniem obecnie są 3 serwery warte uwagi Antica, Morta i Vita. Dwa pierwsze serwery polecam ze względu na wysoką populacje i pewność że to się nie zmieni. Vita jest nowym serwerem, ma zaledwie kilka dni więc zawsze jest ten aspekt że bierzesz brał udział w progresie serwera, jedyny minus jest taki że nie wiadomo jak będzie wyglądała populacja za jakiś czas. Jeżeli zaczniesz grać na Antica lub Vita pisz do Liewy lub Murdi. Jak będę to zawszę chętnie pomogę.

Wczoraj zacząłem grać od zera na serwerze Olympia - jest to świat non-pvp. Jestem w podobnym wieku do Ciebie, również niezbyt wiele wiem o grze. Jeżeli miałbyś ochotę pozwiedzać grę bez napinki, zapraszam :)

PS. Jest to real tibia. Jestem za slaby na świat PVP, stąd decyzja o optional PVP :)

Peace

Jerry

Jestem weteranem tej gry także walcie do mnie pytania o wszystko. Bladesq napisz na priv dokładnie o co chodzi a odpowiem w najbliższym czasie.
Co do nowego servera to odradzam!!! Jako początkujący gdziekolwiek pójdziesz to będzie ultra dużo osób, ciężko o eq, będzie dużo pk itp. W tym wyścigu szczurów się nie odnajdziesz serio.

"W tibie nigdy w życiu nie grałem i zupełnie nie znam mechaniki gry. Mimo mojego wieku ( 27 lat ) nigdy nie mialem okazji sprawdzić tego tytułu. "

Uwaga: wiem, że to temat o TIBII i moja wypowiedź tutaj nie będzie zbyt popularna, ale czuję się zobligowany do napisania tego:

Nie graj w to coś.

jeżeli chcesz spróbować retro gierki, która jest DUŻO lepsza w każdym dosłownie aspekcie - może oprócz % polskich ćwierćinteligentów w stosunku do ogółu graczy - pograj w Runescape.

Jeżeli chcesz po prostu sprawdzić by 'poznać wroga', by zobaczyć co to - okej.

Jeżeli mimo wszystko zagrasz w TIBIE i Ci się spodoba napisz mi proszę prywatną wiadomość i krótko opisz 'dlaczego'. Potraktuj to jak projekt naukowy :)

27 lat i zaczynać (i zostać na dłużej) w 2017 roku grę w Tibie jest dla mnie arcyciekawym psychologicznym ewenementem.

@miroll Nie rozumiem dlaczego jest to psychologiczny ewenement? Ja nie umiem znaleźć gry która mi spasuję tak jak Tibia ponieważ lubię jak widzę czarno na białym pvp bo gdzie indziej jest taki ładny system klatek co daje mi możliwość doboru posunięć ;) Bo sorry ale mass pvp w wowach/l2/aionie jest po prostu słabe. Biegają ludzie którzy wchodzą w swoje tekstury i klikają tab 1 2 3 dead i kolejny raz to samo. Gdzie taktyka? Gdzie sens jak nawet nicków nie widać ;)

Jeśli @Czojus byłby z młodego rocznika to jeszcze bym Cię zrozumiał @miroll, ale jeśli jest starszy to czemu miałaby mu nie pasować tibia? Jakiś ból d*py chyba, że koledzy w podstawówce nie grali w to co Ty.

Tibia jest bardzo słabą grą - o to mi chodzi. Mamy 2017 rok kiedy większość gier jest dużo lepsza - i o ile rozumiem ludzi którzy grali/wracają do gry z sentymentu, bo grali za dzieciaka czy coś, o tyle zupełnie nie rozumiem jak do tak badziewnej gry można próbować podejść od 0 mając na celu znalezienie dobrej i grywalnej rozgrywki.

Właśnie młodszy = minecrafty i tibie to można zrozumieć bo młody i mało co jeszcze w życiu widział, więc cięzko mu wyrobić własne zdanie.

Możesz nazwać to stereotypami - ja wole określenie statystyka.

Tibia jest bardzo słabą grą - o to mi chodzi. Mamy 2017 rok kiedy większość gier jest dużo lepsza - i o ile rozumiem ludzi którzy grali/wracają do gry z sentymentu, bo grali za dzieciaka czy coś, o tyle zupełnie nie rozumiem jak do tak badziewnej gry można próbować podejść od 0 mając na celu znalezienie dobrej i grywalnej rozgrywki.

Właśnie młodszy = minecrafty i tibie to można zrozumieć bo młody i mało co jeszcze w życiu widział, więc cięzko mu wyrobić własne zdanie.

Możesz nazwać to stereotypami - ja wole określenie statystyka.

jakich gier xD

Ok kolego od statystyki podaj mi grę z równie dobrym pvp jak w Tibii ;) A co do grywalności to jest świetna w systemie 2D przecież nikt nie karze Ci expić w jednym miejscu 12h dziennie bo szybko lvl leci. Zawsze można grać dla siebie i nie bawić się w wyścig. Ja zawsze wolałem iść na expa z kolegami gdzie mieliśmy 40% mniej expa na godzinę niż solo ale zawsze była obecna zabawa przy tym :)