Co jest takiego w PoE? Kilka pytań

Witam :)

Zauważyłem, że PoE jest bardzo popularne i ludzie uważają ten tytuł za nawet najlepszego HnS. Ja nigdy nie lubiłem gatunku HnS, kiedyś grałem w MU Online i wciąż wspominam tę grę jako najlepszą choć traktowałem ją bardziej jako MMORPG niż HnS. Ostatnio spróbowałem po raz pierwszy Diablo 1 i gra mi się bardzo spodobała, więc postanowiłem sprawdzić także PoE. Ku zdziwieniu gra mnie zaczęła nudzić bardzo szybko, przeszedłem kilka początkowych lokacji i oprócz ładnej grafiki i efektów to nic mnie nie przyciągnęło. Taki zwykły średniak. Stąd założyłem temat bo chciałbym poznać co stoi za tak wysoką oceną tej gry, może dopiero z czasem na późniejszym etapie gra staje się lepsza?

- Co według Was jest w tej grze takiego extra ponad inne gry HnS? Jakieś plusy/minusy?
- Jak radzilibyście zacząć i grać przez pierwszy okres aby móc się do tej gry przekonać?
- O co chodzi w tych ligach? Oprócz tego, że tam testują jakiś nowy content, po co miałbym to grać zamiast tej zwykłej stałej ligi? Czemu tak się ludzie śpieszą żeby szybko tam wystartować itd?
- Jaki jest cel gry, jak to wygląda z punktu np. weterana? Zakłada postać, expi do maxa, farmi co dalej? Zakłada nowe postacie i tak w kółko? Czy coś jeszcze jest do robienia?
- Jest sens grania solo? Jeśli nikt ze znajomych nie gra.

Ogólnie chciałbym w tej grze najpierw dojść do late/end game i dopiero ocenić. Ale do tego czasu wydaje mi się to takie.. nijakie. Wygląda to tak, że czyszczę mapę, wracam do miasta sprzedać loot, lecę czyścić znowu i znowu wracam sprzedać loot. Nawet EQ nie zmieniam za często bo nic ciekawego nie leci. Napiszcie może trochę od siebie jak to wygląda jeśli chodzi o sens/cel gry i jak wygląda nasza przygoda może być nawet w punktach co mamy do zrobienia oprócz oczywiście levelowania i czyszczenia mapy po mapie.

Odpowiadając przynajmniej częściowo:

1. Na pewno wolność w tworzeniu swojej postaci, jak nie zależy Ci na każdym punkcie dpsa jaki tylko w aktualnej wersji jesteś w stanie wyciągnąć możesz tworzyć bardzo ciekawe buildy. Klimat gry też jest bardzo fajny, jak poczytasz co NPC mówią, poczytasz te tabliczki i inne elementy historii masz bardzo ciekawą opowieść o dziejach tego kontynentu, o wygnańcach, poza tym sama grafika i konstrukcja poziomów mają ten brudny klimat walki o przetrwanie. Nawet przedmioty jakie zdobywasz wpisują się w ogólną estetykę gry;
2. Graj for fun, bez spiny na jakieś super osiągi, pierwsze postaci to raczej nauka gry i bossów i różnych funkcji gry, bo zdążyło się tego nazbierać. Nie wiem co tam teraz jest w mecie, ale mi się grało bardzo fajnie maruderem ze spinem(tak to się chyba nazywało);

3. W ligach każdy zaczyna od nowa, masz nowe mechaniki udostępnione, występują one o wiele częściej niż ich ewentualny, bo nie zawsze przechodzi do standard, odpowiednik w zwykłej lidze. Możesz łatwo nazbierać wartościowych przedmiotów, albo unikatów które inaczej ciężko by było zdobyć, no i zarobek jest o wiele lepszy, dużo więcej dostaniesz za przedmioty w ligach niż na standardzie. To powinno odpowiedzieć, czemu wszyscy się tak spieszą, chcą jak najwięcej z każdej ligi wyciągnąć bo te przedmioty i walutę mogą wykorzystać potem na swojej głównej postaci na standardzie. Ewentualnie chcą po prostu pobawić się w środowisku gdzie inflacja nie zabiła jeszcze jakiś szans na dostanie albo sprzedanie fajnych przedmiotów;

4. Cel gry to jak w każdym HnS coraz lepszy gear i coraz wyższy poziom. Grasz i przechodzisz fabułę, potem robisz mapki i liczysz na drop. Gra się na hardcorze np jak chcesz nowego wyzwania, albo stara się jak najwięcej osiągnąć w lidze. A możliwości jest tyle, że spokojnie i bez jakiegoś znudzenia można sprawdzać różne buildy, postacie, czary itp;

5. Ja grałem solo i jest ok, masz teraz nawet ligę solo gdzie party jest niedozwolone. Ogólnie granie w party w mechanice gry ma taką funkcję, że masz więcej potworów i przedmiotów, ale musisz się nimi dzielić. Co kto lubi w zasadzie.

Ja już jakiś czas nie gram więc może ktoś kto ma świeższe doświadczenie Ci napisze co tam teraz jest fajnego do robienia, z tego co pamiętam to odblokowywanie labiryntu, sam grind i loot zajmował czas (ale to jak w każdym HnS) masz te mapki, możesz się bawić w craft przedmiotów, jest co robić jak masz czas i chęci. Ogólnie wiadomo, że sedno zabawy tkwi w endgame tam zaczynasz prawdziwe zdobywanie przedmiotów i waluty, wcześniej to uczysz się postaci i jak nią grać, bo w sumie dość łatwo jest w tej grze paść szczególnie później. Pierwsze poziomy to tylko taka rozgrzewka.

Też zacząłem Marauderem. Wybierałem spośród Templara i Łucznika. Nie mam jakiejś presji na progres, ogólnie lubię gry przechodzić już od początku nie traktuję tego jako zwyczajnej drogi do endgame'u. W niektórych grach nawet lepiej grało mi się właśnie podczas levelowania niż na końcu ;d

Słyszałem taką opinię, że bez kupienia dodatkowych slotów w skrzyni (za realną walutę) nie będzie można efektywnie farmić i handlować w endgame czy to prawda?

Czyli te ligi to jakby takie dodatkowe ligi gdzie każdy gra tylko po to aby więcej zarobić i po nagrody + poznanie nowych mechanik? A i tak każdy ma główne postacie na standardzie? Jest gdzieś jakieś info podawane na temat tych lig i tego co trzeba w nich osiągnąć aby dostać te rzeczy i jakie konkretnie to są rzeczy? Bo nie wiem czy mam wejść i grać normalnie jak na standardzie czy inaczej. I jeśli zaczynamy od zera innymi postaciami to jak to później trafia na naszą główną postać na standardzie?

A jeszcze te liguestone bo mi dropią często na standardzie. Mam zbierać wszystkie i za każdym razem wykorzystywać byle jaką ważne aby wykorzystać czy warto w jakiś określony sposób tego używać?

1. Jesteś świeżym graczem, naprawdę dłuższą chwilę Ci to zajmie zanim znajdziesz tyle wartościowych itemów, które warto będzie trzymać. A i wtedy nie zaboli Cie kupno jednego czy dwóch stashy
2. O samej lidze jest na stronie PoE lub jej wikipedii ( http://pathofexile.gamepedia.com/Legacy_league ), natomiast o zadaniach w lidze jest specjalna zakładka "Challenges" w grze pod przyciskiem H. Masz tam podane 40 misji, które możesz zrobić. W górnej części zakładki masz coś w rodzaju banera, w którym po najechaniu myszką możesz zobaczyć co dostaniesz (w tej lidze jest to legacy footprints, legacy weapon effect oraz legacy portal, w międzyczasie odblokowujesz części totemu do swojego hideoutu (w grze jest housing system))
3. Leaguestones na standardzie może przydają się w jakiś sposób np. do expienia czy dropu, nie wiem, nie używałem. W lidze mają trochę większe znaczenie, bo są do nich stworzone konkretne misje (oczywiście nie musisz ich wykonywać za pomocą tych kamyczków, ale one Ci to przyśpieszają) jak np. zabij 21 typów Tornmented Spirit czy użyj trzech leaguestones na raz. Przy niektórych misjach będziesz musiał je połączyć jak np. w zadaniu, gdzie musisz zabić rogue exile z talismanem (Anarchy lgs + Talisman lgs). Póki co możesz ich używać bez większego stresu - a nuż uda Ci się wypełnić parę zadań. W end-game natomiast masz już lgs bez wymagań co do poziomu i możesz je trzymać do odpowiedniego momentu.
A i co do pytania kiedy powinieneś zacząć (wiadomo, możesz teraz, ale...) - według mnie nie ma lepszego momentu niż po wejściu patcha 3.0. Będzie wtedy 10 aktów, które przechodzisz raz i możesz zacząć się zajmować end-game, a na ten czas po przejściu 4 aktów dostajesz te same 4 akty, ale mobki są trochę trudniejsze (niezbyt zachęcające, prawda?)
Mimo wszystko jakbyś potrzebował jakiejś pomocy (np. odblokowanie portali, zawsze to szybciej przejdziesz te piekło z aktami) to pisz - gram teraz postacią pod nickiem FSTemutsi, spróbuję pomóc w razie czego

Też zacząłem Marauderem. Wybierałem spośród Templara i Łucznika. Nie mam jakiejś presji na progres, ogólnie lubię gry przechodzić już od początku nie traktuję tego jako zwyczajnej drogi do endgame'u. W niektórych grach nawet lepiej grało mi się właśnie podczas levelowania niż na końcu ;d
 

Słyszałem taką opinię, że bez kupienia dodatkowych slotów w skrzyni (za realną walutę) nie będzie można efektywnie farmić i handlować w endgame czy to prawda?
 

Czyli te ligi to jakby takie dodatkowe ligi gdzie każdy gra tylko po to aby więcej zarobić i po nagrody + poznanie nowych mechanik? A i tak każdy ma główne postacie na standardzie? Jest gdzieś jakieś info podawane na temat tych lig i tego co trzeba w nich osiągnąć aby dostać te rzeczy i jakie konkretnie to są rzeczy? Bo nie wiem czy mam wejść i grać normalnie jak na standardzie czy inaczej. I jeśli zaczynamy od zera innymi postaciami to jak to później trafia na naszą główną postać na standardzie?
 

A jeszcze te liguestone bo mi dropią często na standardzie. Mam zbierać wszystkie i za każdym razem wykorzystywać byle jaką ważne aby wykorzystać czy warto w jakiś określony sposób tego używać?

Przejście gry na trzech poziomach trudności możesz traktować jak samouczek i szkolenie postaci. Takie stopniowe przygotowanie jej do robienia mapek.

Bez kupienia dodatkowych slotów. Słowo klucz to "efektywnie", bez stash tabów masz mało miejsca, a zbierasz essencje, karty, currency, itemki do robienia np. recipe na chaosy, młotki, skill gemy zvallowane i te zwykłe ale z quality, zwyczajnie wszystko Ci się nie zmieści w tym co masz za darmo. Dokupujesz albo normalne stash taby, masz więcej miejsca i wystawiasz itemki na poe.trade programem Acquisition, albo o wiele wygodniej robisz to poprzez premium stash taby. Na upartego możesz grać za darmo ale krew potem zalewa i kupno tego Currency stash taba + premium stash tab to zbawienie.

Ligi to rzecz piękna, grasz na lidze robisz challange, dostajesz za darmo dane itemki z item shopu takie jak footprinty, skrzydła, jakieś efekty. Start Ligi to świeża ekonomia, więc w niektórych buildach jest o wiele taniej. Potem postać przechodzi na Standard więc nic nie tracisz tylko zyskujesz.(ja osobiście gram tylko na ligach, gdy liga się kończy i moja postać idzie na standard to jest to dla mnie jak jej kasowanie, gram tylko na ligach)

League Stony wykorzystujesz byle jak gdyż te twoje działają do określonego levelu. Dopiero na te z końca gry jest jakiś popyt.

Kupować nic za realną gotówkę nie planuję dlatego się zastanawiam czy jest sens grać. Nie ma możliwości np. przerzucenia kilku itemów na inną postać/konto? Bo tak to faktycznie na zbieranie tego wszystkiego raczej na pewno miejsca nie starczy.

Ja się nie śpieszę, szczerze to dalej mnie to nie przekonuje aby grać na tych ligach w sumie bez różnicy dla mnie przynajmniej teraz póki zaczynam i i tak niewiele ogarniam, ale poczytam zaraz coś więcej o co dokładnie w tym chodzi to pewnie zmienię zdanie :P Tylko jakby ktoś wyjaśnił jak te postacie przechodzą na standard po zakończeniu ligi no bo powiedzmy łącznie zagram w 20 ligach i różnymi klasami będę chciał to będę miał później 20 postaci na standardzie?

- Co według Was jest w tej grze takiego extra ponad inne gry HnS? Jakieś plusy/minusy?

To, że gra ma od groma możliwości tworzenia buildów i to, że end game nie polega głównie na grindzie (oczywiście można oprzeć swój end game na farmieniu strandow vs/vfb, ale także można skupić się na zabijaniu end game bossow czy farmieniu laba). No i jest to raczej najbardziej popularny hns na rynku.

- Jak radzilibyście zacząć i grać przez pierwszy okres aby móc się do tej gry przekonać?

Twoje pierwsze postacie będą nadawać się do śmieci, nie przejmuj się tym, każdy to przechodził. Dobre buildu przychodzą z czasem jak będziesz miał currency i wiedzę o mechanikach ktore sa w grze.

- O co chodzi w tych ligach? Oprócz tego, że tam testują jakiś nowy content, po co miałbym to grać zamiast tej zwykłej stałej ligi? Czemu tak się ludzie śpieszą żeby szybko tam wystartować itd?

Po pierwsze, większość ludzi gra na tymczasowych ligach. Na stałej lidze gra maksymalnie 20% populacji, gdzie nawet na tymczasowym hardcorze gra około 30%. Większości ludzi standard nie obchodzi. Dlaczego? Praktycznie teraz na standardzie nie ma sporej ilości mechanik, które zostały wprowadzone w czasie wprowadzania nowych lig. Breach, perandus, tempest, beyond (prócz map moda), warbands (prócz niektórych map), onslaught - tych mechanik nie ma lub są w bardzo okrojonej wersji, więc ciężko nawet zauważyć.

Po drugie standard jest zniszczony przez inflacje, co nie jest dziwne jak co 3 miesiące spływa ogromna ilość currency i gearu do jednej ligi i jedynie co można z nią robić teraz to craft (bo od wejścia legacy nie możesz "powrócić" do starszych lig przez Zanę). Ciężko kupić podstawowy gear, a jak już to za większą cenę niż na lidze. Nawet jeśli masz zamiar grać na standardzie, to i tak lepiej teraz zaczać na lidze, bo zwyczajniej łatwiej wystartować. No i jest więcej ciekawszych mechanik.

Po trzecie, standard nikogo nie obchodzi prócz tych co tam grają. Dla weterana nie jest problemem osiągnąć tam cokolwiek kiedy jego wszelkie dorobki z kilku/nastu lig właśnie się tam znajdują. Nie wspominając, że na lidze masz 40 challangy i po wykonaniu danej ilości dostajesz danego mtxa (skórkę), którą możesz jedynie zdobyć na tej lidze i tylko z tych challangy. Nie kupisz ich w shopie

- Jaki jest cel gry, jak to wygląda z punktu np. weterana? Zakłada postać, expi do maxa, farmi co dalej? Zakłada nowe postacie i tak w kółko? Czy coś jeszcze jest do robienia?

Cel musisz ustanowić sobie sam czy chcesz farmić end gamemowe bossy, farmić do 100, farmić map dla dropu czy laba dla dropu i enchantow. Tak naprawdę wszystkie cele łączy jedno: posiadanie jak największej ilości currency czy dopieszczanie swego buildu za pomocą waluty.

- Jest sens grania solo? Jeśli nikt ze znajomych nie gra. 

Ta gra to głównie gra solo, jedynie kiedy masz czynność z innym graczem to podczas tradeu, wykonywanie rotacji z innymi (co zajmuje raptem chwile) czy jak rzeczywiście potrzebujesz pomocy, ale większość dobrych buildów potrafi poradzić sobie z każdym contentem solo.

A jeszcze te liguestone bo mi dropią często na standardzie. Mam zbierać wszystkie i za każdym razem wykorzystywać byle jaką ważne aby wykorzystać czy warto w jakiś określony sposób tego używać?

Skoro dropią ci leaguestone'y to nie grasz na standardzie (tam nawet nie ma możliwości ich użycia). Przechodzi do zakładki challanges/achievments i w następnej zakładce legacy ich używasz. Każdy kamień mówi Ci jaką mechanike dodaje do następnej instancji, a jeśli nie wiesz co to za mechanika to wiki stoi otworem.

Słyszałem taką opinię, że bez kupienia dodatkowych slotów w skrzyni (za realną walutę) nie będzie można efektywnie farmić i handlować w endgame czy to prawda?

Nie ma co ukrywać, to prawda. Bez płacenia masz raptem 4 stashe non premium, czyli praktycznie nic. Samo currency pewnie zje Ci jednego stasha, karty to samo, mapy to samo, esencje troche mniej ale tez zajmują miejsce. A gdzie miejsce na gear który może się przydać czy miejsce na wystawienie przedmiotu na sell? No właśnie po dłuższym zaznajomieniu się z tytułem zwyczajnie zaczyna brakować miejsca. Można handlować bez wydawania złotówki, ale jest to robione poprzez zewnętrzny program i lepiej wydać kilka złoty na premium taba lub ulepszenie non premium aniżeli walczyć z tym.

Tylko jakby ktoś wyjaśnił jak te postacie przechodzą na standard po zakończeniu ligi no bo powiedzmy łącznie zagram w 20 ligach i różnymi klasami będę chciał to będę miał później 20 postaci na standardzie?

Spokojnie, teraz jest 18 liga w historii gry więc na tylu nie zagrasz, ale jak masz zamiar grania jedną postacią podczas trwania jednej trzy miesięcznej ligi to gra szybko Ci się znudzi, granie jednym buildem cały czas jest zwyczajnie nudne po dłuższym czasie niż 2 tygodnie (dla mnie nawet krócej). Po zakończeniu ligi wszystkie idzie na standard, włącznie z postaciami i ich gearem oraz tym co masz w stashu. Cap na postacie normalnie jest 25, więc po tych 25 bedziesz musial kupic sloty lub zaczac usuwac postacie.

Ups faktycznie, nawet nie zauważyłem, że gram na lidze choć byłem w 100% przekonany, że zaznaczałem standard. Dzięki za całe info, na razie nie będę dopytywać więcej bo i tak te rzeczy i mechaniki w grze nie są do końca jasne to będę musiał ogarnąć już w praktyce albo poczytać jakieś wiki.

Mam prawdopodobnie słaby build bo wziąłem Maraudera i pakuję wszystko w perki na pancerz, max HP i wysysanie HP po ciosach. Nie podobają mi się w ogóle te duże perki do których się dochodzi, więc nawet nie mam pomysłu w co iść dalej. Za niedługo pewnie będę padać i nie przejdę dalej :P Co wtedy zrobić? Jak widuję w mieście ludzi na moim lvlu to mają już jakieś sety ciekawe albo w ogóle cali się świecą kiedy ja wyglądam dalej jak jakiś rozbitek prawie choć mam złote przedmioty na sobie wszystko z dropa. Jest sens kupować ze sklepu białe i je robić na takim niskim levelu? Bo nie wiem skąd ludzie takie przedmioty mają tak szybko.

Ups faktycznie, nawet nie zauważyłem, że gram na lidze choć byłem w 100% przekonany, że zaznaczałem standard. Dzięki za całe info, na razie nie będę dopytywać więcej bo i tak te rzeczy i mechaniki w grze nie są do końca jasne to będę musiał ogarnąć już w praktyce albo poczytać jakieś wiki.
Mam prawdopodobnie słaby build bo wziąłem Maraudera i pakuję wszystko w perki na pancerz, max HP i wysysanie HP po ciosach. Nie podobają mi się w ogóle te duże perki do których się dochodzi, więc nawet nie mam pomysłu w co iść dalej. Za niedługo pewnie będę padać i nie przejdę dalej  Co wtedy zrobić? Jak widuję w mieście ludzi na moim lvlu to mają już jakieś sety ciekawe albo w ogóle cali się świecą kiedy ja wyglądam dalej jak jakiś rozbitek prawie choć mam złote przedmioty na sobie wszystko z dropa. Jest sens kupować ze sklepu białe i je robić na takim niskim levelu? Bo nie wiem skąd ludzie takie przedmioty mają tak szybko.

Jedynym źródłem hajsu dla twórców gry (GGG) są wyglądy skilli/zbroi, pety, stash taby. będziesz wyglądał jak kupa przez długi czas. Co robić jak build(a raczej jego brak) okaże się kupiasty? Albo nowa postać z porządnym buildem z forum od ludzi którzy znają się na tej grze, albo "orb of regret" i wszystko resetujemy po czym rozdajemy tak jak jakiś gość w buildzie na forum napisał bo się zna na grze, albo rozdawaj z głową w inne miejsca. Cofnąć można nawet wybory bandytów (jeśli grasz pod hp to oczywiście pomogłeś Oak-owi w drugim akcie, prawda?). Czy jest sens crafcić itemy na niskim levelu? Ja biegałem tylko z wydropionym eq i dawałem radę, wystarczy patrzeć się na resy przy przedmiotach, w twoim przypadku Life -> elemental resistance -> armor (hp wzięte w drzewku będzie procentowo zwiększać Ci każdą statystykę HP w przedmiotach).

Wstaw sobie na pasek quicksilver flaszki zrób je na niebiesko(orb of transmutation) i przy użyciu orb of alteration zmieniaj in statystyki aż dostaniesz Immune to Freeze, a na drugiej Immune to Bleeding, ratuje życie bardzo często.

Ok dzięki. A jest może jakaś stronka jak np. w Hearthstone gdzie jest lista decków i można sortować od np. oceny, popularności czy kosztu i łatwo można sobie ogarnąć najlepszy/najtańszy deck. Bo tak na forum jak patrzyłem to ciężko mi ocenić, który build do PoE będzie lepszy jeśli się na tym nie znam a jest ich tam masa od różnych osób. Dodatkowo każdy taki build wymaga też pewnie innego stylu gry.

Z tego co wiem to nie ma takiej stronki, musisz szukać tego co Ci odpowiada, nawet z wyglądu skilla i próbować. Pewnie zanim dojdziesz do wymarzonej postaci po drodze "zmarnujesz" z pięć innych. Dobrze jest oglądać streamy, popytać, nawet w google wpisać "newbie poe builds". Znajdziesz takie poradniki, które krok po kroku przeprowadzą Cię i przez proces expienia, ubierania i potem czyszczenia mapek itd.

Z prostych, którymi można grać w tym co się znajdzie albo w tanich unikalnych przedmiotach.
Fireball,

Summon Raginig Spirit (SRS),

Tornado shot,
Ice shot... i pewnie 3000 innych, których nie znam :D

Buildy tak proste we wszystkim, że spokojnie można pofarmić i czerpać przyjemność z gry czy pozbierać walute na kolejne postacie.

Ok dzięki. A jest może jakaś stronka jak np. w Hearthstone gdzie jest lista decków i można sortować od np. oceny, popularności czy kosztu i łatwo można sobie ogarnąć najlepszy/najtańszy deck. Bo tak na forum jak patrzyłem to ciężko mi ocenić, który build do PoE będzie lepszy jeśli się na tym nie znam a jest ich tam masa od różnych osób. Dodatkowo każdy taki build wymaga też pewnie innego stylu gry.

Każdy build będzie lepszy od jego braku..

Po wejściu na forum PoE wchodzisz w zakładkę z klasami, wybierasz tam postać i pierwszy temat to powinna być lista buildów, tam możesz sobie popatrzeć.

Witam :)

Zauważyłem, że PoE jest bardzo popularne i ludzie uważają ten tytuł za nawet najlepszego HnS. Ja nigdy nie lubiłem gatunku HnS, kiedyś grałem w MU Online i wciąż wspominam tę grę jako najlepszą choć traktowałem ją bardziej jako MMORPG niż HnS. Ostatnio spróbowałem po raz pierwszy Diablo 1 i gra mi się bardzo spodobała, więc postanowiłem sprawdzić także PoE. Ku zdziwieniu gra mnie zaczęła nudzić bardzo szybko, przeszedłem kilka początkowych lokacji i oprócz ładnej grafiki i efektów to nic mnie nie przyciągnęło. Taki zwykły średniak. Stąd założyłem temat bo chciałbym poznać co stoi za tak wysoką oceną tej gry, może dopiero z czasem na późniejszym etapie gra staje się lepsza?

- Co według Was jest w tej grze takiego extra ponad inne gry HnS? Jakieś plusy/minusy?
- Jak radzilibyście zacząć i grać przez pierwszy okres aby móc się do tej gry przekonać?
- O co chodzi w tych ligach? Oprócz tego, że tam testują jakiś nowy content, po co miałbym to grać zamiast tej zwykłej stałej ligi? Czemu tak się ludzie śpieszą żeby szybko tam wystartować itd?
- Jaki jest cel gry, jak to wygląda z punktu np. weterana? Zakłada postać, expi do maxa, farmi co dalej? Zakłada nowe postacie i tak w kółko? Czy coś jeszcze jest do robienia?
- Jest sens grania solo? Jeśli nikt ze znajomych nie gra.

Ogólnie chciałbym w tej grze najpierw dojść do late/end game i dopiero ocenić. Ale do tego czasu wydaje mi się to takie.. nijakie. Wygląda to tak, że czyszczę mapę, wracam do miasta sprzedać loot, lecę czyścić znowu i znowu wracam sprzedać loot. Nawet EQ nie zmieniam za często bo nic ciekawego nie leci. Napiszcie może trochę od siebie jak to wygląda jeśli chodzi o sens/cel gry i jak wygląda nasza przygoda może być nawet w punktach co mamy do zrobienia oprócz oczywiście levelowania i czyszczenia mapy po mapie.