Laptop typowo do gier

Siema, z racji że dużo latam, a w mieszkaniu nie mam miejsca na blachę potrzebuje laptopa który pociągnie high endowe produkcję. Aktualnie mam Lenovo y50-70 w wersji najmocniejszej, nie pamiętam dobrze parametrów. Myślałem że go sprzedam i dołożę do nowej maszynki.

Mój budżet to około 5000 zł, może być tysiak w tą albo w tą, ale więcej niż 6k nie chce dawać.

Jakie propozycje?

Skoro napisałeś 'high endowe' to rozumiem że 1060 minimum?

https://www.ceg-hardcorecustom.com/product/laptop-gaming-clevo-p670rp6-g-sync-intel-skylake-ddr4-nvidia-pascal-gtx-1060-vr-ready

skylake

https://www.ceg-hardcorecustom.com/product/laptop-gaming-clevo-p650hp6-g-sync-intel-kaby-lake-ddr4-nvidia-pascal-gtx-1060-vr-ready

kaby lake.

oczywiście tylko clevo.

Laptopów do gier się nie kupuję bo nie mają wystarczającej mocy by pociągając gpu i cpu.. Sugeruje kupić sobie laptop że średniej półki i wziąć ubezpieczenie na całego łapka ,bo wiadomo w lapku jak coś Ci padnie to koszty są horrendalne a tak ubezpieczenie pokryje :) i nie będzie bólu d*py .

@miroll, mówisz moim językiem, dzięki ;) pogrzebie, poszukam i może jeszcze jakiś kluczyk rabatowy znajdę.

Ps: dodałem więcej ramu i pasty chłodzące.

@dupcynkrossing, po co mi sprzęt ze średniej półki skoro mam mojego lapka, prawda jest taka, że po prostu nie mam miejsca na blaszaka, a gram dużo podróżuje jeszcze więcej, zaczynam studia "zdalne" więc taki laptop do gier starczy mi w sumie do wszystkiego ;P

a mnie stać.

Pojawił się problem. A właściwie dylematem bo nie wiem czy wybrać tego laptopa co polecił @mirollczy pójść w stronę msi ge72vr apache pro-477 który jest tylko trochę droższy od tego co mi polecił.

W jego skład oczywiście wchodzi sam laptop (i7-7700hq, gtx 1060 6gb, 16 gb ram) i dodatkowe pierdoły w postaci. Myszy, plecaka, podkładki i słuchawek.

To znaczy, ten Apache ma kartę 3GB a Clevo mają pełnoprawnego 1060 6GB + procesor jest z nowszej generacji (*W porównaniu do tej drugiej opcji) :).

Tutaj masz recenzję tego MSI na renomowanym portalu:

https://www.notebookcheck.net/MSI-GE72VR-6RF-Apache-Pro-Notebook-Review.189916.0.html

(tylko tu uwaga bo testy są robione na 6GB grafice - a nie jak w przypadku linka co podałeś - 3GB)

Ogólnie recenzent chwali - zwłaszcza że ten MSI posiada 120Hz ekran co jest duuużą rzadkością w laptopach (Bardzo duży + Jeżeli zamierzasz grać w esportowe FPS'y)

@miroll, podsyłam zdjęcie wybranej przeze mnie specyfikacji i od razy ceny.

http://pasteboard.co/GMgrlhoA.png

Mam nadzieję, że link działa.

Co o tym myślisz? Clevo wychodzi dość drogo jak go poskladalem, około 1300 funtów, tutaj mam tego msi w podobnej cenie. Nie myśl, że jestem w niego ślepo zapatrzony xd. Po prostu fajnie wygląda, marka dość znana a i lepszy procesor w cenie.

Powiem tak: kadłubkom clevo po prostu ufam. Dlaczego?

Co jest największą zmorą wszelkich laptopów z dopiskiem 'gaming'? Temperatury. Clevo są tak świetnie robione że mają jedne z najlepszych (jezeli nie najlepsze) układy chłodzenia. Reszta jest dla mnie na dalszym planie bo podzespoły można sobie dowolnie skonfigurować ale chłodzenia i struktury przewodów/radiatorów nie a mniejsze temperatury przekładają się na żywotność takiego laptopa.

MSI do tej pory miałem tylko 15.6 i dosyć stare modele jak GE60 sprzed 4-5 lat i one miały pojedyńczy i mało wydajny układ chłodzenia (porażka).
Z tego co widzę, ten Apache ma podwójny - a recenzje sugerują że dosyć wydajny - układ chłodzenia.


Więc czemu nie :). MSI ma dobry support więc w razie czego problemów z serwisem by nie było.
Poszukaj/poczytaj jeszcze opinie ludzi na temat tego konkretnego modelu jak to z nim wygląda np. po roku użytkowania i wtedy podejmij decyzję. Oferta jest całkiem atrakcyjna :)

Aaa raz kozie śmierć, idzie do Mnie ten MSI, na niedzielę powinien być

Do zamknięcia

Siema, z racji że dużo latam, a w mieszkaniu nie mam miejsca na blachę potrzebuje laptopa który pociągnie high endowe produkcję. Aktualnie mam Lenovo y50-70 w wersji najmocniejszej, nie pamiętam dobrze parametrów. Myślałem że go sprzedam i dołożę do nowej maszynki.

Mój budżet to około 5000 zł, może być tysiak w tą albo w tą, ale więcej niż 6k nie chce dawać.

Jakie propozycje?