Nowa dusza kilka pytań

Cześć, ściągam i zaczynam grać, więc mam pytania.

1. Czy da się z sztyleciarza zrobić łyka?

2. OD jakiej ligi zacząć?

3. I jakim serwer, gdzie gra duże graczy w tym polskich?

4. Jak expić, bo walałbym grind? Eksterminacja istnień to moje nowe hobby nowe hobby.

1. A można po polsku? Nie ma czegoś takiego jak sztyleciarz czy łyk. Ale jeśli ci chodzi o zrobienie nie buildu na shadowie to nie ma z tym problemu.

2. Jest tylko jedna liga, są tylko jej odmiany (HC, SSF etc.). Start następnej ligi wraz ze startem 3.0

3. Wybór serwera ma znaczenie tylko dla pingu bo i tak możesz grać z kazdym.

4. Sam sobie odpowiedziałeś na pytanie.

Zrobiłem błędy i je przeoczyłem, jaki wstyd.

Rozwinie ktoś temat z tymi ligami, od jakiejś konkretnej ligi mam zacząć grać czy na stantard?

Polecam ligę - świeża ekonomia, która znacznie ułatwia życie :)

Serwer? Nie ma czegoś takiego, są tzw. bramki ^^ które mają wpływ na twój ping :)

Expienie.. hmmm do poziomu 68 polecam robić wątek fabularny - następnie mapki, zaczynając od T1 po samo T16 :)

Opis dość uproszczony, ale spokojnie kilka godzin i będzie wszystko jasne ! :)

Jeżeli potrzebujesz bardziej dogłębnej pomocy, śmiało.

Jak robię postać do wyboru mam standard i jeszcze dwie, jedną hardcore.

Ta na środku, i poszukaj sobie jakiś buildów na necie, na YT jest tego dużo, tak samo poradniki jak rozwalić jakiego bossa :D

Liga Legacy: standard - nie ma perma śmierci, hardcore - jest perma śmierć (tzn. przeniesienie na ligę standard bez możliwości powrotu na danej postaci). Liga Legacy (aktualnie trwająca) pozwala ci zbierać przedmioty kosmetyczne za wykonywanie wyzwań (kliknij H). Standard jest zawsze dostępny w grze, bez względu na inne ligi - on także dzieli się na hardcore oraz soft. Tak jak napisał @XTroLLu następna liga wyjdzie ze startem 3.0 więc masz czasz na zrobienie wyzwań na tej. Legacy charakteryzuje się tym, że masz league stone'y które zmieniają właściwości map na które wchodzisz, np: Breach league stone spawnuje na następnej mapie breacha.

Czyli, że jak gram na lidze a ta się skończy to moja postać przepadnie czy wróci na standard a kolejną ligę będę musiał zaczynać od nowa kolejną postacią? Trochę to zagmatwane dla nowego gracza.

Postać idzie na standard lub standard hc jak grasz na legacy hc i nie zginiesz do konca ligi.

No dobra to teraz skończyła się liga, moja postać poszła na standard i.. co dalej? Na tym standardzie co mogę robić? Czy to tak się toczy tylko w okół tych lig?

Grać? Na standardzie jedynie nie ma mechanik zwiazanych z liga lub sa dostepne pod inna postacia, poza tym niczym sie nie rozni od ligi (jesli chodzi o gameplay).

No dobra to teraz skończyła się liga, moja postać poszła na standard i.. co dalej? Na tym standardzie co mogę robić? Czy to tak się toczy tylko w okół tych lig?

To jest hack'n'slash, nie wiem czego więcej oczekujesz. Od diablo 1 wszystko kręci się wokół wbijania max poziomu i zbieraniu coraz lepszego ekwipunku, dzięki któremu możesz robić end game - tak samo jest w PoE. Wszystkie mechaniki z lig są dostępne pod postacią dodatkowych modów w mapach (z tego co mi wiadomo)

Mowiac prosto masz postać na LIDZE grasz sobie wraz z dodatkowymi mechanikami jakich nie ma na STANDARDZIE, LIGA się kończy postać przechodzi na STANDARD i nie ma już tych dodatkowych mechanik, ale nadal masz mapy, atlas i tak dalej wiadomo grasz sobie by ogarnąć właśnie ostatnie mapy i atlas wychodzi NOWA LIGA robisz pistać NOWĄ i grasz znowu na LIDZE z nowymi mechanikami. Sorka ale tu nawet nie ma nad czym sie głowić jest to bardzo prosty mechanizm LIGA się kończy wszystko ląduje w jednym miejscu i czekasz na kolejna lige gdzie zaczynasz od zera proste jak budowa cepa.

dla nowego nie jest to takie oczywiste :)

To jest hack'n'slash, nie wiem czego więcej oczekujesz. Od diablo 1 wszystko kręci się wokół wbijania max poziomu i zbieraniu coraz lepszego ekwipunku, dzięki któremu możesz robić end game - tak samo jest w PoE. Wszystkie mechaniki z lig są dostępne pod postacią dodatkowych modów w mapach (z tego co mi wiadomo)

Nie wszystkie mechaniki z lig są dostępne za pomocą zany/modow w mapach. Breacha na standardzie nie uświadczysz, to samo perandusa i wiele innych lig.

Dzięki, trochę mi to rozjaśniło sytuację.

Nie wszystkie mechaniki z lig są dostępne za pomocą zany/modow w mapach. Breacha na standardzie nie uświadczysz, to samo perandusa i wiele innych lig.

http://pathofexile.gamepedia.com/Zana,_Master_Cartographer#Crafting (y)

Wiki nie jest zaktualizowane, zaloguj się do gry lub przeczytaj patch notes 2.6.0 a potem odnoś się do wiki.

Cześć, ściągam i zaczynam grać, więc mam pytania.

1. Czy da się z sztyleciarza zrobić łyka?

2. OD jakiej ligi zacząć?

3. I jakim serwer, gdzie gra duże graczy w tym polskich?

4. Jak expić, bo walałbym grind? Eksterminacja istnień to moje nowe hobby nowe hobby.