Karcianka dla kogoś kto chciałby spróbować TCG, bez pay2win

Witajcie! Jak w temacie, szukam jakiejś gierki TCG, chciałbym spróbować w jakąś pograć, na początku tylko dla chillku, ale może z czasem coś osiągnąć. Jest na rynku coś bez P2W?
Fajnym dodatkiem było by, gdyby można było grać na PC i Androidzie.

Nie ma takiej.

Każda karcianka w domyśle jest P2W, nie tylko wirtualna, ale i realna.

Spróbuj pokemon TCG online. Łatwo dostać karty za darmo i są specjalne tryby gry (nawet turniejowe) gdzie działają tylko startery, których jest całe mnóstwo do wyboru i odblokowania. Dodatkowo gracze mogą się wymieniać kartami. Chyba najmniej p2w z wszystkich karcianek jakie kojarzę.

Również polecam Pokemon. Karty wpadają łatwo, często i przyjemnie, tak jak Love wspomniał są tryby, w których gra się określonymi taliami, więc nowy gracz nie powinien napotkać bariery wyjadaczy.

W sumie oprócz pokemonów nie przychodzi mi na myśl żadna inna popularna gra TCG online. Także z tego rodzaju zmuszony jestem również ową produkcję polecić. Z CCG (w takich tytułach nie można się wymieniać) poleciłbym Gwenta od CDP Red. Na obecny moment gra jest w fazie CB ale nie tak trudno o klucz. Niestety tak jak w każdej karciance początki są ciężkie i trzeba pozbierać karty do jakiś początkowych talii. Aczkolwiek muszę powiedzieć, że robi się dość szybko i nawet bezboleśnie. System nagród pozwala nam na postęp nawet gdy przegrywamy. Do tego dochodzi plus, że paczki składają się z 4 losowych kart i piątej którą wybieramy z 3 wylosowanych, co pozwala nam szybciej zdobyć pożądane dla nas karty. Sama gra prezentuję bardzo unikalne podejście do tematu karcianek co jest jej największym atutem. Mecze są wymagające a element losowości został wyeliminowany do minimum. Do tego całkiem przyjemne uniwersum Wiedźmina.

Polecam Gwinta, jako F2P zrobilem 15 range (maksymalna na ten moment) w okolo 2 miesiące grając casualowo bez spiny, moze tylko na 14stej sie troche spialem. Karty legendarne leca co okolo 20 beczek. Ja sam mam juz okolo 18 legend, wiekszosc scrafcona. Problem polega tylko na tym, ze to closed beta, która ma sie niby kończyć w 2giej polowie maja. Wtedy wchodzi full wipe i restart wszystkiego. Niestety nie można jeszcze grac na Androidzie, ale myśle, że to tylko kwestia czasu. Klucze też można łatwo dostać, ostatnio poleciała fala i prawie każdy dostał po 3 klucze dla znajomych. A nawet jeśli to słyszałem, że na g2a po 1$ można kupic.

Ja gram bez wydawania kasy w the elder scrolls Legend i mam prawie 100%kolekcji ,nie ma na rynku lepszej karcianki,awtym miesiącu będzie już na androida.

Ja gram bez wydawania kasy w the elder scrolls Legend i mam prawie 100%kolekcji ,nie ma na rynku lepszej karcianki,awtym miesiącu będzie już na androida. 

nieźle, skąd to info?

Osobiście poleciłbym Duelysta jeśli szukasz f2p, obecnie tylko na pc/mac ale już istnieje beta na iOS'a a na andku ma wylądować w najbliższych miesiącach. Jedna z najbardziej f2p friendly karcianek na rynku (a grałem właściwie we wszystkie), karty zdobywa się dosyć łatwo ale najlepsze jest to że dosłownie podstawowym deckiem można wbijać wysokie rangi. Co do pokemonów, mogę także polecić głównie ze względu na możliwość wymiany kartami, ilość kart, wersję na androida oraz piękne arty, niestety nie każdemu pasuje powolne tempo rozgrywki i duża losowość związana z ciągłymi rzutami monetą. Nawiązując do przedmówców, gwint także jest ciekawą karcianką, ale osobiście odrzuciła mnie mechanika rozgrywki i ciągłe kalkulowanie czy już odpuścić czy jeszcze przeczekać jedną turę, czułem się trochę jakbym grał w pokera i ostatecznie po kilkunastu godzinach zrezygnowałem.

nieźle, skąd to info? 

Info pochodzi z mojego konta. Nie ma w grze nic p2w, chyba że uwazasz że posiadanie innego wyglądu tej samej karty za must have...

Osobiście poleciłbym Duelysta jeśli szukasz f2p, obecnie tylko na pc/mac ale już istnieje beta na iOS'a a na andku ma wylądować w najbliższych miesiącach. Jedna z najbardziej f2p friendly karcianek na rynku (a grałem właściwie we wszystkie), karty zdobywa się dosyć łatwo ale najlepsze jest to że dosłownie podstawowym deckiem można wbijać wysokie rangi. 

Duelyst jest spoko, sama w niego dużo grałam, ale to nie jest typowa karcianka tylko takie jakby szachy + karcianka. No i z tym podstawowym deckiem, że można wbić wysokie rangi to tak zależy, ja na podstawowym wbiłam chyba najwyżej Silver 15, ale to było na początku bety, teraz grają w tą grę niestety głównie wyjadacze, którzy mają legend na pęczki. Nie mówię, że gra jest zła, ale jest po prostu trudna, jeszcze co patch zmieniają niektóre karty o 180 stopni powodując nie raz, że jakiś deck staje się kompletnie useless i musisz go całkiem zmienić... Strasznie niestabilna pod tym względem jest.

Wiem też, że dużo osób swego czasu chwaliło HEX, ale jako, że jest ono od gameforge to podchodziłabym do niego z dużą rezerwą.

Jest też taka karcianka jak Spellweaver, ale raczej już upadła, nigdy nie miała zbyt wielu graczy, ale jest w języku polskim co jest sporym +. Można tam też wyhaczyć sporo darmowego golda/kryształów/paczek bo starają się zachęcić ludzi do siebie jak tylko mogą.

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi! Postaram się sprawdzić Pokemon oraz ESO : Legends, mam nadzieję, że przy którejś zostanę na długo :)

Jeśli pasuje Ci Hearthstonowaty styl rozgrywki, to możesz spróbować Legends, chociaż moim zdaniem gra jest zbyt prosta w sensie możliwości jakie daje, chociaż nadal lepsza od hsa pod względem systemu progresji, gdybym miał ją opisać w kilku słowach, powiedziałbym "hs z dwoma liniami". Gra nie jest zła, chociaż system Prophecy to moim zdaniem najgłupsza rzecz w tej grze, niepotrzebne RNG, lubię za to system run, którymi dobierasz karty po otrzymaniu obrażeń. Co do Pokemon TCG grałem tylko chwilę, i nie jestem fanem Pokemonów, więc nie znam się za bardzo, ale od znajomych słyszałem, że im się podoba.

Grą, którą chciałbym Ci polecić, jest Spellweaver - moim zdaniem najlepsza karcianka na rynku, przegrałem w nią około 1100 godzin według Steama i chociaż czuję się nią już trochę zmęczony, to nadal loguję się codziennie i gram kilka meczy albo jakiegoś drafta, najważniejsze plusy i minusy:

+Gra czerpie najlepsze rzeczy z MtG i poprawia jego największe bolączki, czytaj mana flood/mana screw

+System, który to robi, nazywa się Divine Offering, w skrócie: możesz wyrzucić kartę z ręki, żeby spojrzeć na 5 górnych kart decku: możesz wziąć spośród nich jednego "landa", oprócz tego po zagraniu landa za manę dobierasz kartę

+6 kolorów, bardzo podobnych do tych z MtG, które można dowolnie łączyć

+System wbudowanych w grę turniejów, codziennie odbywa się kilka, są wśród nich te dedykowane nowicjuszom, constructed bo1 i conquest, draft bo1 i bo3

+Triale, czyli coś podobnego do areny z hsa

+Uczciwy system progresji, w grę można grać bez wydawania złotówki, i uzbierać na deck w rozsądnym czasie, nie to co w Hsie, gra jest jedną z najbardziej szczodrych obecnie gier na rynku

+System walki oparty o speed kreatury, w skrócie kreatury mogą atakować siebie nawzajem lub herosa, lecz tylko, kiedy mają większy lub równy speed - zapobiega to znanemu z MtG budowaniu nieprzebijalnego boarda i czekanie na przełamanie impasu

+Mała, lecz wystarczająca do gry oraz przyjazna, społeczność

+Wymagająca, strategiczna rozrywka

+Kampania fabularna z dużą ilością misji, z której karty można zdobyć normalnie z pakietów i scraftować, w przeciwieństwie do Hsa, gdzie kampanię trzeba odblokować za dużą sumę golda lub $$, żeby dostać karty

+Co miesiąc odbywa się turniej, w którym każdy może wziąć udział, do wygrania jest nagroda pieniężna i waluta premium

-Tutorial nie jest najlepszy

-Gra może wydawać się przytłaczająca dla nowych graczy, lecz warto się przełamać i poznać ją lepiej

-Czasami długo się czeka na grę, głównie w nocy

-Cięzko jest znaleźć jakieś decklisty, szczególnie te budgetowe, jednak jest to możliwe

-Raczej niewiele contentu na Youtube, są dwa większe kanały, niedawno powstał trzeci i kilka mniejszych, więc jest lepiej

Gra jeszcze nie ma wersji na urządzenia mobilne, ale devsi, którzy btw są bardzo profesjonalni i słuchają graczy, pracują nad nią. Jeżeli chciałbyś spróbować gry, możesz odezwać się do mnie na priv, to wyślę ci refa, który da ci na start trochę golda i możesz dodać mnie w grze, gdybyś miał jakieś pytania. Pozdro. Dobrycy ;)

Duelyst jest spoko, sama w niego dużo grałam, ale to nie jest typowa karcianka tylko takie jakby szachy + karcianka. No i z tym podstawowym deckiem, że można wbić wysokie rangi to tak zależy, ja na podstawowym wbiłam chyba najwyżej Silver 15, ale to było na początku bety, teraz grają w tą grę niestety głównie wyjadacze, którzy mają legend na pęczki. Nie mówię, że gra jest zła, ale jest po prostu trudna, jeszcze co patch zmieniają niektóre karty o 180 stopni powodując nie raz, że jakiś deck staje się kompletnie useless i musisz go całkiem zmienić... Strasznie niestabilna pod tym względem jest.

 

Wiem też, że dużo osób swego czasu chwaliło HEX, ale jako, że jest ono od gameforge to podchodziłabym do niego z dużą rezerwą.

 

Jest też taka karcianka jak Spellweaver, ale raczej już upadła, nigdy nie miała zbyt wielu graczy, ale jest w języku polskim co jest sporym +. Można tam też wyhaczyć sporo darmowego golda/kryształów/paczek bo starają się zachęcić ludzi do siebie jak tylko mogą.

Możliwe, że po prostu miałaś zły deck/pecha albo moje doświadczenie w karciankach pozwoliło mi na lepsze rezultaty bo budgetowym deckiem wbiłem kilkukrotnie diament, na forach jest dużo postów osób które w pierwszym miesiącu gry wbijają najwyższe rankingi ale fakt, są to zazwyczaj osoby przechodzące na duelysta z innych tcg/ccg. Jeśli chodzi o spellweavera to muszę się zgodzić jest to dobra karcianka, ale tak jak wspomniałaś to raczej dogorywająca karcianka a OP chce czegoś w czym w przyszłości będzie można starać się o wysokie rankingi i współzawodniczyć z innymi. Mogę jeszcze polecić Eternal Card Game chociaż gra według mnie jest dosyć niestabilna pod względem bazy graczy, natomiast sypie w użytkownika mnóstwem kart i sposobów na ich zdobycie oraz posiada dobrze działającą wersję na andka.

Witam ostatnio zacząłem grać w The Elder Scrolls: Legends na Androida bardzo ciekawa gierka. polecam nie wiem czy słyszeliście ale wychodzi niedługo nowa karcianka Phageborn TCG na pewno warto spojrzeć

Faeria i Cards and Castles :D Polecam.
W tą drugą można grać zarówno na androidzie jak i na kompie, a faeria niedługo będzie także dostępna na urządzenia mobilne.

Cards and Castles jest mało znana, ale szczerze zakochałem się w tej grze. Gra posiada świetna grafika, super art style, mnóstwo kart, dynamiczne i szybkie mecze i wiele możliwości na stworzenie unikalnego decka. Prosta gra, a daje dużo frajdy i satysfakcji :D

Ja gram bez wydawania kasy w the elder scrolls Legend i mam prawie 100%kolekcji ,nie ma na rynku lepszej karcianki,awtym miesiącu będzie już na androida. 

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi! Postaram się sprawdzić Pokemon oraz ESO : Legends, mam nadzieję, że przy którejś zostanę na długo 

Witam ostatnio zacząłem grać w The Elder Scrolls: Legends na Androida bardzo ciekawa gierka. polecam     nie wiem czy słyszeliście ale wychodzi niedługo  nowa karcianka  Phageborn TCG na pewno warto spojrzeć

Zdecydowanie polecam The Elder Scrolls: Legends. Nie ma tam najmniejszego p2w, a karty zdobywa się w bardzo łatwy sposób w porównaniu do wielu innych karcianek. Przykładowo co 3 wygrane dostajesz średnio 15-20 golda oraz jedną kartę losowej jakości. Dodatkowo można farmić kryształy służące do crafcenia kart (wiadomo, że nie jakieś kosmiczne ilości, ale zdecydowanie wystarczy żeby nowy gracz mógł sobie wycraftować kartę, którą chciałby bardzo mieć). Areny również są doskonałym miejscem do farmienia kart (maksymalnie 7 zwycięstw można zrobić, co wcale nie jest takie trudne, a za 7 zwycięstw dostaje się 3 lub czasem 4 paczki z kartami).

Zapraszam wszystkich zainteresowanych na mój kanał Twitch, na którym chętnie odpowiem na pytania związane z grą w miarę mojej wiedzy i możliwości:

https://www.twitch.tv/vetr0

Zapraszam również do grupy na facebooku, poświęconej tej karciance. Tam również można znaleźć dużo pomocnych osób.

https://www.facebook.com/groups/1916793795213623/

Edit:

Zapomniałem dodać, że jest jeszcze opcja Twitch dropów, która około raz dziennie daje możliwość otrzymania 600 golda LUB 1500 kryształów LUB jednej legendarnej karty. Szczegóły o tym również znajdziecie na moim kanale. Po prostu wpiszcie na czacie !drops

Również polecam TES:Legends. Po pierwsze RNG nie ma aż tak dużego wpływu na nasze gry - deck działa tak jak go zrobimy. Po drugie system dwóch linii, który nam daje większe możliwości taktyczne, jest również system run (za każde zadane 5pkt obrażeń przeciwnikowi zbijamy jego rune dzięki czemu nasz rywal dobiera kartę) - trzeba się zastanawiać czy atakować, czy może odpuścić w tej turze. Po trzecie system kart z proroctwem - świetna sprawa, która niejednokrotnie odwraca losy potyczek (dla tego trzeba myśleć czy zbijać runę czy nie - proroctwo powoduje, że karta może być zagrana podczas tury przeciwnika za darmo). Do tego świetna meta gry w której grywalnych jest kilkanaście decków(!!). Według mnie jedna z lepszych karcianek na rynku, a na pewno lepsza od HS'a.

Witajcie! Jak w temacie, szukam jakiejś gierki TCG, chciałbym spróbować w jakąś pograć, na początku tylko dla chillku, ale może z czasem coś osiągnąć. Jest na rynku coś bez P2W?
Fajnym dodatkiem było by, gdyby można było grać na PC i Androidzie.

Miesiąc temu wyszła gra Fable fortune f2p na steam polecam sam w nią gram