Prosta, nieskomplikowana gra MMORPG

Witajcie.


Tak jak w nazwie tematu. Szukam prostej, nieskomplikowanej gry mmorpg, w którą będę mógł sobie zagrywać w krótkich sesjach. Aktualnie gram w WoWa, ale nie mam co robić kiedy skończę wszystko na dany dzień i oczekuję na rajd :P

Singlówek też nie chcę, wolę mmo bo po prostu lubię grać z ludźmi.

Gra obojętnie czy 3D, 2D, 2,5D czy co tam jeszcze wymyślono. Zależy mi jedynie, żeby to była pełnoprawna gra mmorpg, nie żaden HnS, MOBA, karcianka czy survival/fps itd. Tylko MMORPG.

Sprzęt da sobie radę ze wszystkim.

Cechy :

1. Pełnoprawna gra mmorpg, najlepiej f2p.

2. Prosta gra, bez parcia na bycie TOP. Chcę po prostu sobie włączyć grę, pójść na spota, pograć jakieś pvp czy dungeona, podropić jakieś itemy, pogadać z ludźmi itd. Dobrym przykładem jest Tibia. Jeszcze jak mi się chciało w nią grać to właśnie zabierałem sobie trochę matsów, później godzinka czy dwie na spocie bez większego ciśnienia na nic. Pozbierałem loota, sprzedałem i miałem na następny raz. Zero stresu :P

3. Kilka klas do wyboru.

4. Gra nie nastawiona na party. Po prostu, chcę włączyć grę i iść coś tam sobie porobić, a nie zbierać party przez godzinę czy coś.

5. Drop z mobów(w sensie wartościowy, jak np. w Tibii lub MuOnline), handel, ulepszanie przedmiotów, auction house będą wielkim plusem.

6. Przyzwoita ilość graczy, brak widma zamknięcia w ciągu kilku tygodni lub miesięcy, wydawca który interesuje się swoim produktem, a nie tylko kosi hajsy z item shopa na wszystkim co możliwe.

7. Najlepiej, żeby była już wydana, a co najmniej w wersji BETA bez nadchodzącego resetu.

Gry, które mi się podobały:

1. World of Warcraft - Nadal gram aktywnie.

2. Final Fantasy XIV - Czekam na Stormblood.

3. Tibia - Pierwsze MMO w jakie grałem, dla mnie niemal idealny grindownik z dropem itp, ale nie chce mi się już grać.

4. Ultima Online - Dobra giera, ale tak jak w przypadku Tibii, przejadał mi się.

5. Blade and Soul - PVP daje radę, ale nietety po zmianie neta nie mogę grać swobodnie, gdyż pingi mnie niszczą, a nie mam zamiaru inwestować w żadne programy 3rd party.

6. Guild Wars 2 - Dobra giera, ale nie mam dodatku, a na podstawce nuda.

7. Maple Story - Może nawet bym wrócił, ale jakoś nie mam ochoty na sidescrollera.

8. Wakfu/Dofus - Przejadło mi się, poza tym chce czegoś zwykłego.

Gry, które nie przypadły mi do gustu/nie są prostymi grami, których szukam.

1. Archeage - Fajna gra, ale wymaga ogromu czasu, nie tego szukam.

2. Blade Desert - j/w

3. Aion - j/w

4. LoTRO - Nie potrafiłem się od niej przekonać.

5. Skyforge - Strasznie szybko mi się znudziła.

6. Cabal Online - Jedna z tych gier, w którą zagrywała się masa moich znajomych, a ja nie ptorafiłem siędo niej przekonać nawet na moment.

No i to w sumie tyle.