Wizerunek Ojca Świętego Jana Pawła Wołyńskiego

Witam wszem i wobec. Ten sezon dyskusji toczyć się będzie wokół osoby Papieża Polaka. Był on i jest osobą powszechnie szanowaną w naszym kraju, wydaje nam się, iż zrobił same wspaniałe rzeczy. Ale czy na pewno? Pośrednio doporowadził m.in. do plagi HIV a postawa i przyzwolenie na krycie pedofili, których w Kościele jest co nie miara, to tylko nieliczne z jego licznych występków.

Nie odmawiam mu tego, co zrobił dobrze, jednakże chciałbym zaznaczyć, że postać ta nie była 'święta'.

Zapraszam do dyskusji i proszę o zachowanie kultury. Tematem nadrzędnym jest postać, historia i poglądy JP2 a nie mowa nienawiści.

Nigdy nie byłem zagorzałym katolikiem a nawet można powiedzieć że jestem deistą, jednak wielokrotnie miałem okazję zobaczyć że Jan Paweł II był człowiekiem który bronił pewnych wartości, żył według pewnych zasad. Był na tyle dobrym i skromnym człowiekiem że nie muszę prowadzić dyskusji na jego temat, bo każdy wie i miał okazję na pewno ujrzeć że był to dobry człowiek, a te wszystkie wyssane z palca oszczerstwa to tylko robienie wam ludziom wody z mozgu bo wierzycie w każde gówno jakie wpaja wam telewizja.

"Pośrednio doporowadził m.in. do plagi HIV a postawa i przyzwolenie na krycie pedofili, których w Kościele jest co nie miara," @Xasarm Skąd ty to możesz wiedzieć, bo obejrzałeś reportaż w telewizji? bo komuniści nie odpuścili mu po 89 i dalej propagowali takie gówno na jego temat? Ślepe wierzenie we wszystko co ktoś powie można uznać za łatwowierność i brak własnego osądu w pewnych sprawach.

Niestety ale nawet jeżeli chciałbym prowadzić dyskusję to nie ma z kim, bo powyższa "wrzuta" świadczy tylko o tym że z tego forum zrobiło się niezłe bydło, ludzie bez jakiejkolwiek ogłady i mózgu oglądają filmiki tego typu jak ten powyższy, gdzie jakiś pajac sobie klnie a ludzie z pustką w mózgu się cieszą, ale to śmieszne ohoho, koń by się uśmiał. Robienie z siebie idioty w XXIw jak widać przyciąga tłumy ludzi, którym z kolei robi się tą samą papkę z mózgu. Ale to tylko taka moja mała dywagacja.

@G3Ryon A było, miedzy innymi, takie dość medialne śledztwo reporterskie na początku tego wieku, film nawet na jego podstawie nagrali. To jeśli chodzi o pedofilię.

A HIV? Polecam poczytać, co tzw. papaj pisał, jakie nauczania i zalecania. Biskupi Afrykańscy potraktowali je bardzo powaznie. Breviarium Fidei chyba da się za darmo z internetu pobrać, pewnie nawet z poświęconego serwera.

edit

A co do skromności. Wydaje mi się, że skromne osoby nie chodzą w butach wyszywanych złotą nicią...

Niestety ale nawet jeżeli chciałbym prowadzić dyskusję to nie ma z kim, bo powyższa "wrzuta" świadczy tylko o tym że z tego forum zrobiło się niezłe bydło, ludzie bez jakiejkolwiek ogłady i mózgu oglądają filmiki tego typu jak ten powyższy, gdzie jakiś pajac sobie klnie a ludzie z pustką w mózgu się cieszą, ale to śmieszne ohoho, koń by się uśmiał. Robienie z siebie idioty w XXIw jak widać przyciąga tłumy ludzi, którym z kolei robi się tą samą papkę z mózgu. Ale to tylko taka moja mała dywagacja.

W twórczości Pana Łukasza Stanisławowskiego świadomy odbiorca doszuka się niebanalnych nawiązań do całego dorobku kultury polskiej oraz żydowskiej, które lustrują obecne społeczeństwo, puentując przy tym jak nikt inny jego przemiany i dzisiejsze wartości populacji. To przede wszystkim filantrop, jednak aby zrozumieć istotę jego rozważań trzeba dokładnie przeanalizować całość jego twórczości.

W twórczości Pana Łukasza Stanisławowskiego świadomy odbiorca doszuka się niebanalnych nawiązań do całego dorobku kultury polskiej oraz żydowskiej, które lustrują obecne społeczeństwo, puentując przy tym jak nikt inny jego przemiany i dzisiejsze wartości populacji. To przede wszystkim filantrop, jednak aby zrozumieć istotę jego rozważań trzeba dokładnie przeanalizować całość jego twórczości.

Idąc twoim tokiem myślenia, w mojej porannej kupie też można by się doszukiwać wielu niebanalnych nawiązań, no bo przecież teraz głębszych przemyśleń i wartości można szukać w każdym "youtubowym" gównie, bo tak ktoś sobie powiedział i basta.

Ja mogę zrobić kanał o spuszczaniu gówien w toalecie a przy tym elokwentnie nawiązywać do wielu poważnych tematów, które dadzą taki sam efekt jak w filmach tego całego "testovirona", niestety ale prawda jest taka że ludzie głównie oglądają jego filmiki dlatego że co chwile słychać wulgaryzmy , bo bez nich nie da się normalnie wyrazić emocji prawda?

Traktować film testovirona jako dosłowność. To dopiero jest "zrobienie się bydła na forum". Gdzie te lata świetności :(

Lustracja sp. Papieza na mmorpg.org.pl.. ah no tak, wakacje :)

Ah, to tak. Szkoda, ze nie wiesz, jak działa system Kawy i sie wypowiesz.

Witam wszem i wobec. Ten sezon dyskusji toczyć się będzie wokół osoby Papieża Polaka. Był on i jest osobą powszechnie szanowaną w naszym kraju, wydaje nam się, iż zrobił same wspaniałe rzeczy. Ale czy na pewno? Pośrednio doporowadził m.in. do plagi HIV a postawa i przyzwolenie na krycie pedofili, których w Kościele jest co nie miara, to tylko nieliczne z jego licznych występków.

Nie odmawiam mu tego, co zrobił dobrze, jednakże chciałbym zaznaczyć, że postać ta nie była 'święta'.

Zapraszam do dyskusji i proszę o zachowanie kultury. Tematem nadrzędnym jest postać, historia i poglądy JP2 a nie mowa nienawiści.