Jaki monitor 144Hz

Witam, chcę zakupić najlepszy możliwy monitor 144hz do 1400zł.

Fajnie jak by miał opcje Flickerfree, narazie patrzyłem narazie na dwa modele

BenQ ZOWIE XL2411 e-Sport

Oraz

Asus VG248QE

ViewSonic XG2401 jeśli masz kartę AMD

Nvidia

W takim razie AOC G2460PG, który niestety wykracza ponad budżet o 200zł, ale ma G-Sync. Osobiście uważam, że nie warto kupować monitora 144HZ bez G-Sync/Freesync.

Jeśli bardzo Ci zależy na tym, aby zmieścić się w budżecie to myślę, że LG 24GM77-B Cię zadowoli

Nie musi być G-sync może nie ma rozrywania ekranu, ale jest troszkę większy input lag niż bez choć mniejszy niż przy v-syncu. Weź monitor z 144hz ten który będzie tańszy kolory dostosujesz pod siebie i będzie git.

Nie musi być G-sync może nie ma rozrywania ekranu, ale jest troszkę większy input lag niż bez choć mniejszy niż przy v-syncu. Weź monitor z 144hz ten który będzie tańszy kolory dostosujesz pod siebie i będzie git.

Ten większy input lag to max kilka milisekund, żaden człowiek nie zauważy różnicy, bo nie jest robotem. Brak adaptive synca za to powoduje screen tearing, który można naprawić przy pomocy VSync, ale który za to powoduje stuttering, jeśli nie ma się nadmiaru fps. Autor tematu pewnie nie posiada GTX 1080Ti (bo kto kupowałby monitor FHD do 1080Ti), a nawet ta karta nie osiąga 144fps w niektórych najnowszych tytułach bez zmniejszania detali.

Domyślam się (popraw mnie jeśli się mylę), że Bartekson posiada co najwyżej GTX 1070, który bez obcinania detali nie jest w stanie wygenerować 144 klatek w najnowszych grach, a co najwyżej około 100. Powoduje to zauważalne (w porównaniu do tych kilku ms input lagu) pogorszenie doznań z gier.

Rozumiem, masz racje co do tego lecz ja przy GTX 970 potrafię wyciągnąć w CS:GO 200+ fps, Quake Champions 140 fps, Overwatch 144 fps lock podczas streamowania na i7 4970k. Co do nowych gier to nie widzę innej gry która by wymagała tych 144 fpsów by wykorzystać w pełni monitor, a taki AOC G2460FQ 144hz kosztuje 980zł bez G-sync a model różniący się tym że ma G2460PG kosztuje 1600zł.
@edit
Od siebie dodam ze nie posiadam g-sync bo gram na Benq xl2411 i nie przeszkadza mi to a jakbym miał to był nie włączył ze względu na te kilka milisekund różnicy input laga, wiem że to głupie ale wolałbym już dopłacić do 240hz bez g-synca mimo że tylko CS:GO by to wykorzystało

Rozumiem, masz racje co do tego lecz ja przy GTX 970 potrafię wyciągnąć w CS:GO 200+ fps, Quake Champions 140 fps, Overwatch 144 fps lock podczas streamowania na i7 4970k. Co do nowych gier to nie widzę innej gry która by wymagała tych 144 fpsów by wykorzystać w pełni monitor, a taki AOC G2460FQ 144hz kosztuje 980zł bez G-sync a model różniący się tym że ma G2460PG kosztuje 1600zł 

Ja wychodzę z założenia, że każdy posiadacz przyzwoitego komputera będzie chciał nieraz zagrać w jakiegoś nowego/wymagającego single playera i przy tym mieć jak najlepsze doznania. Jeśli autor ma zamiar grać tylko i wyłącznie w takie gry, jakie wymieniłeś to prawda, adaptive sync nie jest mu potrzebny.

EDIT: Ewentualnie jeśli autor bierze pod uwagę możliwość zakupu (w przyszłości mniej lub bardziej odległej) GPU od czerwonych to może kupić tego ViewSonica z FreeSync, o którym wcześniej wspomniałem. Na karcie zielonych nie będzie miał adaptive synca, ale gdy zmieni na czerwonych to już tak.

Posiadam MSI GTX1070 Gaming X, głównie chciałem przetestować go w cs'ie bo mój aktualny 60hz nie wykorzystuje 300 stałych klatek a już grałem na 144hz i muszę powiedzieć że jestem b.milo zaskoczony. :)
Podajcie swoje typy i coś z tego wybiorę.

ViewSonic XG2401, AOC G2460PG lub LG 24GM77-B. O wszystkich trzech zdążyłem już wspomnieć

Z tanich to Acer XB240HBMJDPR i LG 24GM77-B

Ale z lepszych do 1400zł

iiyama G-Master GB2488HSU i nowy LG 24GM79G

AMD FreeSync™ nie będzie działało na mojej karcie, tak?

AMD FreeSync™ nie będzie działało na mojej karcie, tak?

AMD FreeSync działa tylko na kartach AMD, więc nie

ja mam acer xb240h z funkcja 3d ready. Gram na nim w cs:go i JEST SPOKO. Dokupilem tez ten zestaw nvidii 3d vision i JEST EXTRA.

POLECAM

ja mam acer xb240h z funkcja 3d ready. Gram na nim w cs:go i JEST SPOKO. Dokupilem tez ten zestaw nvidii 3d vision i JEST EXTRA.

Czy przypadkiem każdy monitor, który ma 120Hz+, nie jest 3d ready? Ja nawet zapomniałem o istnieniu Nvidia 3D Vision i uważam, że prawie 800zł za taką zabawkę, która jest ledwo wspierana to trochę za dużo.

Czy przypadkiem każdy monitor, który ma 120Hz+, nie jest 3d ready? Ja nawet zapomniałem o istnieniu Nvidia 3D Vision i uważam, że prawie 800zł za taką zabawkę, która jest ledwo wspierana to trochę za dużo.

Nie, monitor musi mieć wyraźnie podane, ze jest 3d ready.

Przykład: Chciałem kupić sobie to maleństwo

http://www.currys.co.uk/gbuk/computing/pc-monitors/pc-monitors/acer-predator-xz350cu-full-hd-35-curved-led-monitor-with-mhl-10142196-pdt.html

no, ale niestety- 3d od nvidii tam nie działa.

Ja swoje okulary kupiłem na ebay za £40, stan idealny. Dla mnie jest to alternatywa dla oculus rift, z którego obraz jest bardzo niewyraźny. Na 3d ready mam tak zwaną "żyletę".

Ogólnie mam zrobiony w domu cały kokpit do pilotowania statu w Elite Dangerous: HOTAS, wysuwany monitor na ramieniu teleskopowym, tracker głowy, 3d i fotel z wibracjami.

Jeżeli grasz tylko w CS:GO to jasne, nie zawracaj sobie głowy. Jeśli jednak chciałbyś kiedyś pozwiedzać galaktykę, czy pograć w inne symulatory- takie zabawki dodają immersji.

Aaa to nie jest tak ze większość monitorow 120hz i tak mozna podkręcić na 144hz?

Witam, chcę zakupić najlepszy możliwy monitor 144hz do 1400zł.

Fajnie jak by miał opcje Flickerfree, narazie patrzyłem narazie na dwa modele

BenQ ZOWIE XL2411 e-Sport

Oraz

Asus VG248QE