Zamazany kolorowy obraz

Witam, mam taki problem, otóż moj obraz zmienia swoją barwe po lekkim ruszeniu kabla (a dokladniej lacznika kabla z komputerem) orazjest lekko zamazany. Gdy przelączam z karty graficznej na plyte jest to samo, kiedys wygladalo to tak ze obraz tez nie byl stabilny ale wystarczylo dobrze nastawic kabel ;/. Wymienilem kabel, wtyczke. Co moze byc przyczyną problemu ? ;/ http://pl.tinypic.com/r/2ex6jio/9

może wejście w monitorze.

Na zdrowy rozum pierwsza myśl jaka się nasuwa to kabel, albo wejście od monitora, więc nie wiem po co to pytanie? załatw inny kable albo ten sprawdź na innym monitorze, ludzie używajcie trochę tego co macie na szyi :>.

@Motasina "Na zdrowy rozum pierwsza myśl jaka się nasuwa to kabel, albo wejście od monitora, więc nie wiem po co to pytanie? załatw inny kable albo ten sprawdź na innym monitorze, ludzie używajcie trochę tego co macie na szyi :>." - a ty widzisz, czy próbujesz zabłysnąć ?

Wiele monitorów ma opcję autoustawiania obrazu, może spróbuj kilka razy tego użyć.

Na zdrowy rozum pierwsza myśl jaka się nasuwa to kabel, albo wejście od monitora, więc nie wiem po co to pytanie? załatw inny kable albo ten sprawdź na innym monitorze, ludzie używajcie trochę tego co macie na szyi :>.

Pozwól, że ci pomogę

"Wymienilem kabel, wtyczke."

Już widzisz?

Miałem tak niedawno. Kabel był nie dopięty, bo wydawało mi się, że wszedł a jednak dało się go bardziej dopchać. Upewnij się też, że te dwa bolce są dobrze wkręcone aby się nie obsuwał. Zwykle luźno jest przy wejściu do monitora, bo jest pod górkę więc grawitacja sprzyja osuwaniu ale nie zapomnij sprawdzić też wejścia w obudowę.

Jeżeli to coś innego, to powiedz nam od kiedy jest problem. Jak długo masz monitor i kabel, etc.

Podejrzewam że to problem monitora albo karty graficznej możliwości jest kilka. Pamiętam że u mnie kolor robił się lekko zielony to był to problem gniazda karty graficznej pamiętaj ze monitory pracują w RGB jeśli widzisz że jeden z tych kolorów jest bardziej widoczny to przede wszystkim sprawdza się kabel, kartę i monitor ale z tego co piszesz oznaczało by że jest spora szansa na jakieś drobinki na złączach karty graficznej.

Na zdrowy rozum pierwsza myśl jaka się nasuwa to kabel, albo wejście od monitora, więc nie wiem po co to pytanie? załatw inny kable albo ten sprawdź na innym monitorze, ludzie używajcie trochę tego co macie na szyi :>.

 

@Motasina "Na zdrowy rozum pierwsza myśl jaka się nasuwa to kabel, albo wejście od monitora, więc nie wiem po co to pytanie? załatw inny kable albo ten sprawdź na innym monitorze, ludzie używajcie trochę tego co macie na szyi :>." - a ty widzisz, czy próbujesz zabłysnąć  ?

Super. Czyli wszedłeś i zaproponowałeś dwa rozwiązania:
1. Wymiana kabla - co autor już uczynił
2. Sprawdzenie wejścia w monitorze - o czym już mówiłem ja

Dzięki za pomoc łap plusika

Jakiego wejscia używasz? HDMI? VGA? DD? Zmien na kabel obsługujący inny rodzaj wejscia. Jak problem zniknie znaczy ze wina na zlaczu albo grafiki albo monitora. Jak problem dalej bedzie to sam minitor albo grafika ma problem. Wtedy trzeba kombinowac i podłączyć monitor pod inna skrzynie. Jak nie bedzie problemu znaczy że grafika. Jak bedzie znaczy ze monitor.

Super. Czyli wszedłeś i zaproponowałeś dwa rozwiązania:
1. Wymiana kabla - co autor już uczynił
2. Sprawdzenie wejścia w monitorze - o czym już mówiłem ja
Dzięki za pomoc łap plusika

@Motasina Jak napisałem te 2 sposoby przychodzą do głowy w pierwszej kolejności, najlepiej niech podepnie INNY MONITOR rozumisz czy nie rozumisz skoro te 2 sposoby nie pomogły to może być coś innego więc niech podepnie INNY MONITOR -dlugo jeszcze chcesz to kontynuować geniuszu?

Tak tak ja tam widzę jeszcze jedno rozwiązanie mianowicie inny monitor :-)

Masz like za starania

Wyprobuje monitor kolegi a jak nie pomoze oddam go do naprawy, dziekuje wszystkim za starania +++

Witam, mam taki problem, otóż moj obraz zmienia swoją barwe po lekkim ruszeniu kabla (a dokladniej lacznika kabla z komputerem) orazjest lekko zamazany. Gdy przelączam z karty graficznej na plyte jest to samo, kiedys wygladalo to tak ze obraz tez nie byl stabilny ale wystarczylo dobrze nastawic kabel ;/. Wymienilem kabel, wtyczke. Co moze byc przyczyną problemu ? ;/ http://pl.tinypic.com/r/2ex6jio/9