Karta Graficzna i RAM

Witam.

Mam do Was pytanko odnośnie karty graficznej i RAM-u a mianowicie , chciałbym sobie wymienić RAM i kartę graficzna(chodzi mi tylko o sam ram i kartę)na lepszą tylko nie mam bladego pojęcia na co mam zwracać uwagę podczas takich wymiany.

I tu chciał bym zaczerpnąć waszej pomocy , czy ktoś był by w stanie mi napisać na jaka kartę mogę wymienić i ram?

Aktualnie posiadam taki sprzęt:

Procesor : Intel(R) Core(TM) i5-4440 CPU @ 3.10GHz, 3092 MHz

Płyta główna : Gigabyte H81M-H x64(chyba taka;p)

Grafika : Nivida GeForce GTX 750Ti 2gb

RAM : 8GB

Zasilacz : 450W

Interesowała by mnie karta 6-8 GB(cena do 1500 jak na teraz) , RAM. Jeśli ktoś byłby miły i pomógł będę wdzięczny. Możecie podawać swoje propozycje(jak chcecie).

Z góry dziękuje za pomoc.

GTX 1060 Gaming 6G

płyta główna jest dosyć stara, więc z ramem nie poszalejesz niestety http://www.gigabyte.us/Motherboard/GA-H81M-H-rev-10#sp

Jest nawet opcja, że masz najlepsze możliwe - odpal CPU-z lub coś podobnego by sprawdzić taktowania ramów

Co do gpu to zależy ile chcesz wydać.

GTX 1060 Gaming 6G

Kolega poleca ok karte, ale lepszym wyborem byla by wersja Gigabyte GeForce GTX 1060 Xtreme Gaming 6GB

Zas ja polecam tego radka ktory bedzie na lata: https://www.morele.net/karta-graficzna-msi-radeon-rx-580-gaming-8gb-gddr5-256-bit-dvi-d-hdmi-dp-box-rx-580-gaming-x-8g-977016/

Ramu nie zmieniaj, a dokupowac sie nie oplaca. Musialbys plyte glowna zmienic i procesor aby doda ram z ddr4 i lepszym taktowaniu tj. 2133 lub 2400mhz.

Kolega poleca ok karte, ale lepszym wyborem byla by wersja Gigabyte GeForce GTX 1060 Xtreme Gaming 6GB

 

Zas ja polecam tego radka ktory bedzie na lata: https://www.morele.net/karta-graficzna-msi-radeon-rx-580-gaming-8gb-gddr5-256-bit-dvi-d-hdmi-dp-box-rx-580-gaming-x-8g-977016/

 

Ramu nie zmieniaj, a dokupowac sie nie oplaca. Musialbys plyte glowna zmienic i procesor aby doda ram z ddr4 i lepszym taktowaniu tj. 2133 lub 2400mhz.

No no... właśnie o tę kartę mi chodziło ale się pospieszyłem ;)

a zasilacz do 580 nie za mały ? bo tak wygląda na styk

a czemu ma byc za maly staracza spokojnie 450W o ile too jakis corsair ... jak no name too raczej nie..

Tansze jak Antec, czy Silientium wystarcza. Choc wiadomo na zasilaczach sie nie oszczedza bo to podstawa. Niby 1060 wymaga min. 400w, a radek 580 min 500w.

a czemu ma byc za maly staracza spokojnie 450W o ile too  jakis corsair ... jak no name too raczej nie..

Zasilacz "CHIEFTEC GPS -450AA-101A 450W" nie wiem czy to dobra firma czy nie, a jak bym musiał wymienić zasilacz to pewnie bez wymiany innych pod zespołów to nie da rady pewnie?

Zasilacz "CHIEFTEC GPS -450AA-101A 450W" nie wiem czy to dobra firma czy nie, a jak bym musiał wymienić zasilacz to pewnie bez wymiany innych pod zespołów to nie da rady pewnie?

too chyba jakas stara konstrukcja boo juz takich nie ma

Ogolnie firma nie jest zla ...

Jakie min 500 na radka 580 starcza 450W i too zapasem ten zestaw pobiera nie wiecej niz 350W pod obciazeniem

too chyba jakas stara konstrukcja boo juz takich nie ma

Ten mój cpu ma 2 latka więc nie wiem czy aż tak stary(mogę się mylić:P) , w sumie to interesuje mnie czy mi pociągnie radeona 580;p. Bo jak bym musiał zasilacz wymieniać +coś jeszcze to wole nowego kompa poskładać;p

Zasilacz "CHIEFTEC" nie wiem czy to dobra firma czy nie, a jak bym musiał wymienić zasilacz to pewnie bez wymiany innych pod zespołów to nie da rady pewnie?

Chieftec to dobra firma, a zwłaszcza jeżeli chodzi o ich starsze zasilacze.

Mimo wszystko wziąłbym jakiegoś GTX-a 1060 może i leciutko mniej wydajny będzie ale za to zasilacz na 100% wyrobi. (chociaż stawiam że przy RX-ie 580 też by wyrobił)

Napisz jakie masz kosteczki ramów, ile ich masz i jaką częstotliwość oferują i timingi, jeżeli to jedna kostka 8Gb to nic nie stoi na przeszkodzie dokupienia drugiej :) jak to dwa moduły to albo zostajesz na tym albo wymieniasz na 2x 8GB ale czy jest sens? według mnie nie.

Twój procesor zaczęli produkować w 3 kwartale 2013 roku. Stary to pojęcie względne, ma swoje lata i nie oferuje wielkiej wydajności mimo wszystko wystarczy w zupełności do grania.

Ten mój cpu ma 2 latka więc nie wiem czy aż tak stary(mogę się mylić:P) , w sumie to interesuje mnie czy mi pociągnie radeona 580;p. Bo jak bym musiał zasilacz wymieniać +coś jeszcze to wole nowego kompa poskładać;p

ogolnie proponuje ostatecznosc

Radeon RX 570 4GB + zasilacz jak cos

I bedzie gral w coo chcesz

poniewaz GTX 750Ti 2 GB Vs Rx 570 4gb dzieli ich taka roznica ze jak zmienisz too teleportujesz sie odrazu do innego wymiaru ...

poniewaz GTX 750Ti 2 GB Vs Rx 570 4gb dzieli ich taka roznica ze jak zmienisz too teleportujesz sie odrazu do innego wymiaru ...

ogólnie interesował by mnie ten radeon 8gb bo nie chce mi się znów za 2-3 latka wymieniać grafy xD ewentualnie 6gb jakaś grafa.

ogólnie  interesował by  mnie ten radeon 8gb bo nie chce mi się znów za 2-3 latka wymieniać grafy xD ewentualnie 6gb jakaś grafa. 

no i co myslisz ze tamte karty ci posluza 2-3 lata ... ??

Sa ludzie coo kupywali gtx 980Ti ( jest herahi wyzej niz RX 580 8GB i GTX 1060 6gbi) po 2 latach odsprzedaja i znowu kupuje high endowe karty boo im sprzet nie domaga podobno ;p

Witam.

Mam do Was pytanko odnośnie karty graficznej i RAM-u a mianowicie , chciałbym sobie wymienić RAM i kartę graficzna(chodzi mi tylko o sam ram i kartę)na lepszą tylko nie mam bladego pojęcia na co mam zwracać uwagę podczas takich wymiany.

I tu chciał bym zaczerpnąć waszej pomocy , czy ktoś był by w stanie mi napisać na jaka kartę mogę wymienić i ram?

Aktualnie posiadam taki sprzęt:

Procesor : Intel(R) Core(TM) i5-4440 CPU @ 3.10GHz, 3092 MHz

Płyta główna : Gigabyte H81M-H x64(chyba taka;p)

Grafika : Nivida GeForce GTX 750Ti 2gb

RAM : 8GB

Zasilacz : 450W

Interesowała by mnie karta 6-8 GB(cena do 1500 jak na teraz) , RAM. Jeśli ktoś byłby miły i pomógł będę wdzięczny. Możecie podawać swoje propozycje(jak chcecie).

Z góry dziękuje za pomoc.