Zaraz dostanę pier*****:)

Hejka od jakiegoś tygodnia gram w POE.

Wszystko było super do czasu aż nie zwiększyłem poziomu trudności. Cruel jakoś przeszedłem ale to co przeżywam na Merciless to jakiś koszmar... Normalne moby ok, elity również daję radę ale bossy to normalnie masakra jakaś.

Niekiedy padam jakieś 2-3 razy ale niekiedy potrafię i 20 razy paść. Jeden strzał i mnie nie ma. Zresztą niektóre elity również potrafią ściągnąć w ułamek sekundy. Postać buduję blade flurry shadow, jednak oprócz wymienionych wcześniej problemów, kolejnym jest całkowity brak wypadania wartościowego loot'a. Wszystko to same śmieci, nic kompletnie nie leci... Jak mam się ubrać żeby zwiększyć przeżywalność jak wszystko to co leci jest gorsze od tego co znalazłem na normalu...

Doradzcie mi może jakiś build dla Scion lub Witch który jest przyjazny dla początkujących, zadaje obrażenia i pozwala przeżyć. Jak mam ubrać albo wyexpić postać jak na bossach tracę cały progress?

Pozdrawiam

Znajdz Party i "odbębnij" to nieszczęsne Merciless. Potem kup przedmioty (parę chaosów się chyba znajdzie?) i zacznij robic mapki, tam zaczną Ci wypadac duzo lepsze itemki.

aaa pewnie resistów nie masz. Ogarnij tak by mieć 75% na wszystko, pozdrawiam.

Kurde, nie wiem jak Cruel może być trudniejszy od Normalna. Dla mnie to Normal zawsze był trudniejszy ze zwględu na pleb itemki, niekompletne setupy gemów, brak leecha etc.
Buildów dla newbies jest pełno na oficjalnej stronie. Pamiętaj tylko, by nie robić glass cannonów. Pierw defensywa, potem ofensywa.

-Na mercu właściwie obowiązkiem jest mieć wymaksowane resisty. Bez tego będzie Ci ciężko, szczególnie na bossach. Przy dobieraniu itemków skup się właśnie na tym.

-Nie wiem czy zrobiłeś się pod energy shielda, czy life, ale dla początkujących life jest łatwiejszy do ogarnięcia. Na drzewku passywnym staraj się przemieszczać w kierunku nod z życiem, a nody bustujące obrażenia bierz przy okazji.

-zadbaj o flaski. Znajdz, albo zrób takie z instant recovery. Odnawiają mniej życia, ale robią to natychmiast, co pozwoli Ci wykaraskać się z dużych opresji.

-orby zbieraj do handlu, nie używaj ich to robienia itemów, bo to dla bardziej zaawansowanych. Zrób użytek z esencji, a mianowicie wrzucaj je w itemy, będziesz miał dodatkowo szanse na dobry rare niż tylko drop.

-sprzedawaj itemy. Przede wszystkim takie z resistami, z których sam nie będziesz miał pożytku, a dla kogoś innego mogą być całkiem fajne. Wystawiaj je tanio i w dużej ilości, a część na pewno się sprzeda.

-rób receptę na chose orby u NPC.

-i przede wszystkim farmić, farmić, farmić. Dobry do tego jest Dried Lake. Jak już jako tako się ubierzesz zacznij robić mapy.

Powodzenia

Zadbaj o Life i Resisty, kup sobie 2x ringi po 100% total resa (znajdziesz na poe.trade) są taniutkie a bardzo Ci ułatwią expienie. Postaraj się aby każdy z Twojego elementu seta miał jakieś HP role po 50-60, na body armourze znajdziesz nawet 80+ w razie czego pytaj. Linki pod Blade Flurry masz podłączone? jak masz 4L możesz dodać Life Leech Support zawsze coś pomoże jeśli chodzi o survi, upewnij się że dobrze rozdajesz punkty w PTree.

Ok coś poczytam i poszperam sobie. Wszystkiego mi brakuje. Jak dam punkty w PTree tak jak podaja ludzie na youtube albo na strone "Blade Flurry Shadow Build" to mało tam jest z zycia, wiekszość to wszystko z atakiem zwiazane, a pozatym jak rozdam punkty w zycie to nie zresetuje tego pozniej drzewka jak uzbieram itemy...

Móglby mi ktos podać jakis przyjazny build dla witch dla poczatkujacych graczy? Wiem ze na stronce glownej tego jest od groma, ale moze ktos tutaj zna cos sprawdzonego co pomoze i co ktoś testowal albo testuje:)

Jeżeli nie potrafisz ogarnąc itemków pod merciles, to wszystkimi postaciami będzie ci się grało słabo na tym poziomie, ogarnij moze pierw tego shadowa zrob na niego te resisty, idz bardziej w HP w drzewku niż w atak, jak cos zawsze orbami mozesz sobie dodac pkt cofania do drzewka wiec z tym problemu nie będzie. Jeżeli nie ogarniesz jak zrobić itemki takie jakie powinny być przynajmniej do czasu aż nie znajdziesz topowych bonów zostaje ci tylko handel bez tego albo tego daleko nie zajdziesz w PoE.

Najlepiej jakbyś podał nazwę swojego konta (konta, nie postaci) o ile masz ustawiony profil na publiczny (wchodzisz na główną stronę PoE >>> klikasz swój profil u góry >>> po prawo powinno być PRIVACY SETTINGS >>> odznaczasz set profile to private (o ile jest zaznaczone)

W ten sposób możemy zobaczyć mniej więcej jakie itemy nosisz + ile masz HP itp. Merciless jest już dość wymagający, Sam ginąłem tam po kilka-kilkanaście razy na bossach jak grałem pierwszy raz :P tyle że miałem resisty nawet na minusie, jak znajomi dali mi itemki to było o niebo lepiej. Jak coś to mogę troszkę pomóc bo i tak skończyłem z Legacy (no chyba że grasz standard to nie pomogę) a ta parę rzeczy mi zostało, bo to co cenne to już poszło na allegro :S

Najlepiej jakbyś podał nazwę swojego konta (konta, nie postaci) o ile masz ustawiony profil na publiczny (wchodzisz na główną stronę PoE >>> klikasz swój profil u góry >>> po prawo powinno być PRIVACY SETTINGS >>> odznaczasz set profile to private (o ile jest zaznaczone)

W ten sposób możemy zobaczyć mniej więcej jakie itemy nosisz + ile masz HP itp. Merciless jest już dość wymagający, Sam ginąłem tam po kilka-kilkanaście razy na bossach jak grałem pierwszy raz  tyle że miałem resisty nawet na minusie, jak znajomi dali mi itemki to było o niebo lepiej. Jak coś to mogę troszkę pomóc bo i tak skończyłem z Legacy (no chyba że grasz standard to nie pomogę) a ta parę rzeczy mi zostało, bo to co cenne to już poszło na allegro :S

Nazwa konta: Creati2k8 a nazwa postaci to Enermaxx - mozna powiedziec ze nie mam itemow bo wszystko to tylko to co lecialo mi narazie z mobkow. wiec i gemy i itemy do wymiany...

Pisałem coś o ustawieniach...

"This profile tab has been set to private or you the lack the permissions to view it."

Pisałem coś o ustawieniach...

 

 

"This profile tab has been set to private or you the lack the permissions to view it."

Juz odznaczone wszystko

Teraz już jest ok. No kiepsko z życiem i resam, coś się postaram Ci ogarnąć jak będę w domu.

1. Pewnie resy na minusie dlatego wszystko cię oneshotuje.

2. Pewnie większość pkt dawałeś w dmg, na tym 70lvlu 100% life z tree by się przydało mieć.

3. To nie jest możliwe że gear z merci jest gorszy niż z normala a to ze względu na to iż im wyższy ilvl itema tym lepsze rolle moze mieć , zwyczajnie nie umiesz rozróżniać dobrego geara.

3. Kup sobie jakieś tanie unikaty do levelowania które kosztują alcha, znacznie ułatwiają życie.

Mógłbyś jeszcze podać linka z jakiego poradnika korzystasz? Jest trochę kombinacji i chciałbym wiedzieć do czego dążysz.

1. Pewnie resy na minusie dlatego wszystko cię oneshotuje.

2. Pewnie większość pkt dawałeś w dmg, na tym 70lvlu 100% life z tree by się przydało mieć. 

3. To nie jest możliwe że gear z merci jest gorszy niż z normala a to ze względu na to iż im wyższy ilvl itema tym lepsze rolle moze mieć , zwyczajnie nie umiesz rozróżniać dobrego geara. 

3. Kup sobie jakieś tanie unikaty do levelowania które kosztują alcha, znacznie ułatwiają życie.

Napewno masz racje, kompletnie nie orjentuje sie w path of exile:)

Mógłbyś jeszcze podać linka z jakiego poradnika korzystasz? Jest trochę kombinacji i chciałbym wiedzieć do czego dążysz.

Podoba mi się taki styl rozgrywki:

Tak jak ludzie piszą, Resy na 75%, armor tez pod twoj build ( Armor, Eva, ES zalezy co robisz ) , szukaj takich zebys mial 3 resy i HP w jednym parcie. Popatrz na buildy na forum PoE bo na bank rozdajesz pkt na pałe :D

Nie polecam buildu pod Energy Shield dopóki w pewnym stopniu nie poznasz gry.

Cześć
Aż założyłem konto aby móc coś Ci napisać.
Moja pierwsza rada to dojechać do IV aktu ma mersie nawet jak byś miał padać potem nawet ze słabymi itemami nadrobisz LVL na Lege Akt I a potem na Dirleiku w party (polecam kanał /global 820 na nim ludzie piszą że szukają ludzi do robienia różnych map albo dziennych zadań u NPC.
Następne to zbieranie itemów żółtych iLVL 65+ cały set czyli broń 2H albo 1H+1H/1H+ tarcza, pierścionki, amulet, buty, hełm, rękawice, klata daje 1Chaos (2C niezidentyfikowane) u kupca a tobie i tak przyda się sprawdzanie itemów czy masz coś dobrego do noszenia jedna zakładka w skrzynce na takie rzeczy cię nie zbawi (mieszczą się w niej pełne 4 sety) a za chaosy będziesz mógł kupić to co ci brakuje. Następnie Zadbaj o to by mieć zrobione Labirynty na normalu i cruelu zawsze się znajdzie ktoś kto pomoże jeśli się spytasz (POE ma naprawdę miłych graczy i pomocnych). A no i teraz są kamienie ligowe one naprawdę ułatwiają grę ale i mogą ją utrudniać, unikaj takich jak beyond, warbands bo dają mocne moby talizman jest spoko bo daje nawet spoko amulety, ja osobiście polecam chodzić z perandus [masz skrzynki z których są coiny oraz czasem NPC który może sprzedać każdy item wiec jak ciebie nie bedzie stać to zawsze możesz napisać na globalu 820 (tylko tu nie że sprzedasz) albo /trade 820 że sprzedasz za drobną opłatą możliwość kupienia takiego itemu] + Nemasis (dość cenę może polecieć najdroższy pasek w grze ale jest na do bardzo mała szansa), a trzeci kamień to może być ze skrzynkami albo shrine(kapliczki) esencja też jest spoko bo dzięki nim możesz z białego itema zrobić żółty.
Polecam posiadanie też programu https://github.com/POE-TradeMacro/POE-TradeMacro/releases/tag/v2.1.1 do sprawdzania cen itemów od razu z poziomu gry.
Jak coś jeszcze chciał byś wiedzieć to pisz do mnie na discarda (Airon#4562) to mogę pomóc nawet rzucić groszem abyś miał na kupienie itemów ( nie gram od miesiąca już czekając na patch 3.0 wiec kasę z sezonu mogę podarować aby pomóc zaprzyjaźnić się z grą)
Link do mojego profilu w PoE https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Mosuoa/characters tym buildem na Occultist zrobiłem pierwszą 90 i bardzo dobrze mi się nim grałem tylko nie jest to tani build choć przy tańszych itemach i 5 linku też dobrze się sprawdza do farmienia map nie za wysokich.
Ostatnia rada to nie denerwój się czerp radość z tej gry ucz się co i jak a jakieś postanowienia co chcesz osiągnąć zostaw na przyszły sezon w tym postaraj się zrobić chociaż kilka zadań sezonowych bo za nie są nakładki zmieniające wygląd itp.