Czy warto zacząć teraz grać w WOW'a?

Witam wszystkich,

Postanowiłem wrócić do gier MMORPG po dość długiej przerwie (około 5lat).
Więc, pomyślałem czy nie zacząć by przygody z wow'em po raz pierwszy i z tego powodu pojawiło mi się w głowie kilka pytań:

  • Czy warto zaczynać w obecnym czasie grę ? (Tzn. nie wyjdzie za chwilę żaden nowy dodatek, aktualizacja czy coś podobnego co ma odwrócić grę do góry nogami)
  • Jaka jest sytuacja z populacją graczy ? (Czy dużo jest osób grających, albo czy np. ponad połowa serwerów jest wyludnionych ?)
  • Na jakim serwerze obecnie warto rozpocząć grę ?
  • Czy rozpoczynanie gry (ogólnie granie ) bez znajomych ma sens ?

Z góry dzięki za odpowiedź/pomoc :)

1. Chyba tak, w sensie biorąc pod uwagę to co piszesz.

Na razie nie ma informacji o kolejnym dodatku, no ale się spekuluje tak do roku od teraz, na Blizzconie na pewno będzie już info.

Co do patchy wychodzą regularnie i są duże, ale rozgrywki nie wywracają do góry nogami. Raidy, dungi, balans postaci, questy, eventy, itemy itd.

2. Jest dobra, chociaż ciężko to stwierdzić po liczbach. Jakimś tam wyznacznikiem może być spis progressowych gildii, których jest bardzo dużo, gdzie gildie rzadko podejmują się poważnego progressu (statystycznie).

3. Na BLu masz najwięcej polaków, co ma swoje plusy i minusy: Łatwo o Polską gildię, natomiast syf na czacie globalnym (tzn,. trade).

Na innych serwerach ciężej o Polską gildię i ekonomia jest na pewno lepsza. Co do tego jakie to są gildie to jest totalnie niezależne od serwera.

4. Jeżeli nie masz ekipy, to powinienes znalezc gildię, dlatego tu polecam jednak tego BLa, bo łatwiej znalezc gildię tobie odpowiadającą. Znam ludzi którzy dezerterowali z innych serwerów, bo się nasłuchali jaki to BL nie jest, poszli na inne serwery i się okazało, że jest mało polskich gildii, a te które były - były złe.

PS. dodając jeszcze o tych serwerach, to inne serwery jakie bym polecał dla nowej osoby to Defias Brotherhood albo Silvermoon.

1. Patche są często, ale nie przewracają gry dogóry nogami.

2. Graczy wciąż jest dużo, ale też sporo odeszło szczególnie z biedniejszych rejonów europy(drogi token)

3. Polecam wszystko oprócz BL-a, fajnie że korzystają z naszego języka ale 70% społeczności to typowe cebulaki, rasiści, a od słów na K i H się nie odpędzisz.

4. Ja tak grałem przez 90% mojego czasu gry. I jest spoko, czasem spotkasz naprawdę świetnych ludzi.

Nie musisz grac sam. Podaj battletag jak juz bedziesz miec konto i postac. Wspomoge finansowo i wiedzą ;)

Ogółem warto, kawał bardzo dobrego MMORPG.

Pobrać grę, poczytać sobie o klasach, pobrać addony aby umilić rogrywkę. Serwer Burning Legion odradzam, grać z polakami fajnie, ale co za dużo to nie zdrowo i kończy się tak jak wyżej Panowie opisali. Zdecydowanie polecam Defias Brotherhood gdzie nie grają tylko polacy, a sytuacja Alianci vs Horda jest dość unormowana i nic nie przeważa jak to jest na Bl-u to da się miło pograć.

Mam jedną ważną radę, nie szukaj rozrywki w szybkim levelowaniu, bo gra ci się szybciej znudzi niż myślisz. Rób questy, przeplataj dungeonami(nie cały czas), rozwijaj profesje, znajdź gildie. I wybierz klasę, która ci się podoba, jej sposób rozgrywki i nie patrz na numerki bo numerki nie grają i będzie nudno.

Dzięki wszystkim za pomoc i za rady.

Tak, więc pobrałem wow'a i zacznę dziś grać. Pewnie na Defiasie , skoro sytuacja jest tam unormowana.

Jak coś to podaje mojego battletag'a: MatiSK#21486

Witam wszystkich,

Postanowiłem wrócić do gier MMORPG po dość długiej przerwie (około 5lat).
Więc, pomyślałem czy nie zacząć by przygody z wow'em po raz pierwszy i z tego powodu pojawiło mi się w głowie kilka pytań:

  • Czy warto zaczynać w obecnym czasie grę ? (Tzn. nie wyjdzie za chwilę żaden nowy dodatek, aktualizacja czy coś podobnego co ma odwrócić grę do góry nogami)
  • Jaka jest sytuacja z populacją graczy ? (Czy dużo jest osób grających, albo czy np. ponad połowa serwerów jest wyludnionych ?)
  • Na jakim serwerze obecnie warto rozpocząć grę ?
  • Czy rozpoczynanie gry (ogólnie granie ) bez znajomych ma sens ?

Z góry dzięki za odpowiedź/pomoc :)