Powrót do gry - wybór serwera

Witam!

Planuję ostatnio powrót do Guild Warsa po dłuższej przerwie i tu nasuwa się zadawane już przez wielu pytanie - czy warto?

Byłbym wdzięczny za wszelkie informacje. - Jak wygląda teraz populacja, na jakich serwerach warto zaczynać i czy są tu jeszcze polskie aktywne gildie rekrutujące graczy.

Pozdrawiam :D

Tydzień temu również myślałem nad tym by wrócić. Póki co mam dużo frajdy ze zwiedzania starych zakamarków jak i poznawania nowości ;p jak kiedyś Ci się dobrze grało to teraz tez powinno. Odnośnie gildii to jest parę aktywnych ;)

Serwery od dawien dawna nie mają znaczenia na pve i pvp, tylko WvW. Można grac z kimkolwiek, wystarczy że jesteście z tego samego regionu.

A czy się opłaca to ciężko powiedzieć bo nawet nie napisałeś czego oczekujesz od gry.

Racja, nie napisałem tego gdyż wiem, że gra spełnia moje oczekiwania, jak mówiłem, grałem już w ten tytuł.
Odnośnie WvW. - Warto zmieniać serwer z Blacktide? Bo tam mam wszystkie postacie aktualnie.

I jeśli faktycznie są aktywne polskie gildie, to moglibyście mi jakąś polecić? Granie samemu trochę zbyt szybko się nudzi, między innymi to był powód, dla którego poprzednio z GW zrezygnowałem :D

Blactide już dawno nie istnieje na wvsw. Teraz wszystko na Gandare leci, ale nie wiem czy serwer nie jest przypadkiem "full" Sam wróciłem do GW2 kupiłem dodatek i jak na razie jest spoko nie mniej gram od zera nową postacią elementalistą i poznaje grę na nowo. Także polecam spróbować, bo np. ja pomimo swojego poprzedniego stażu w GW za dużo nie osiągnąłem a kupując dodatek mam taką motywacje.

WvsW rankingi : https://leaderboards.guildwars2.com/en/eu/wvw

Odnośnie gildii polece Ci tą w której aktualnie jestem Elita [EA]. A jakbys chciał poexplorowac mapki czy na jakieś dungi to śmiało się odezwij Raada.4960

Osobiście uważam, że nie warto. Sam wróciłem pograłem ponad w tygodnie, wymaksowałem postać, zrobiłem najlepszy gear i koniec, nie ma nic kompletnie do roboty, nie opłaca się nawet farmić bo nic to nam nie da poza lepszym wyglądem. Guild wars 2 jest grą mmo która zachowuje się jak rpg, kiedy zrobisz wszystko co możesz nie masz już celu gry. Jest to gra do skończenia i rzucenia w kąt. Jeżeli nie jesteś tam dla pvp lub wvwvw to nie wracaj, bo po kilku tygodniach max poczujesz niesmak i niezadowolenie ;)

Osobiście uważam, że nie warto. Sam wróciłem pograłem ponad w tygodnie, wymaksowałem postać, zrobiłem najlepszy gear i koniec, nie ma nic kompletnie do roboty, nie opłaca się nawet farmić bo nic to nam nie da poza lepszym wyglądem. Guild wars 2 jest grą mmo która zachowuje się jak rpg, kiedy zrobisz wszystko co możesz nie masz już celu gry. Jest to gra do skończenia i rzucenia w kąt. Jeżeli nie jesteś tam dla pvp lub wvwvw to nie wracaj, bo po kilku tygodniach max poczujesz niesmak i niezadowolenie 

Chciałbym abyś pokazał mi swój gear, legendarny armour oraz bronie, poziom cm fractali, oraz screenshoty jak raidujesz a także masz odblokowanie 100% mapki oraz jakiekolwiek osiągnięcia w pvp.

Gusta są różne, GW jest po prostu tytułem pod pewnymi względami trochę innym niż typowy mmorpg. :) Mi akurat przypadł do gustu, po części chyba przez sentyment do pierwszej części.

Gra ktoś na jakimś serwerze innym niż Gandara i Blacktide, i mógłby mi go polecić pod względem WvW?

Wysłałem ci ranking serwerów WvsW jeżeli lubisz tam grać to kieruj się tym, kto jest wyżej w rankingu :)

Więc pozostaje uzbierać gemy i się przenosić, Far Shiverpeaks nie jest jeszcze pełny.

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi :)

Lepiej zrobić nową postać w sumie

A to nie jest przypadkiem tak, że całe konto przypisuje mi się do danego serwera? Bo jeśli tak to musiałbym 3 postacie z 80 lvlem usunąć, a troszkę mi jednak szkoda.

Albo kupujesz za gemy transfer albo usuwasz wszystkie postacie. Twoj dorobek mozesz zachowac w banku.

Chciałbym abyś pokazał mi swój gear, legendarny armour oraz bronie, poziom cm fractali, oraz screenshoty jak raidujesz a także masz odblokowanie 100% mapki oraz jakiekolwiek osiągnięcia w pvp.

Tak się składa, że mam dwie postacie z 100% oraz full ascended gear :) jeżeli chcesz to zaraz podsyłam screeny, a poziom fraktali bodajże 72 bo głównie daily wykonuje :)

Chciałbym abyś pokazał mi swój gear, legendarny armour oraz bronie, poziom cm fractali, oraz screenshoty jak raidujesz a także masz odblokowanie 100% mapki oraz jakiekolwiek osiągnięcia w pvp.

A tworzenie legendarnych broni nie ma kompletnie sensu :) 3 miesiące ciągłej farmy żeby stworzyć item, który w ogóle nie podwyższa twoich statystyk i nawet nie wzbudza już respektu, bo legendarki widzi się codziennie u setek graczy :)

Tak się składa, że mam dwie postacie z 100% oraz full ascended gear  jeżeli chcesz to zaraz podsyłam screeny, a poziom fraktali bodajże 72 bo głównie daily wykonuje 

To bardzo słabo, ascendy łatwo osiągnąć teraz bo potrzeba jedynie hajsu lub clearować raidy co tydzień. A poziom frackow nie skomentuje bo to nawet T4 nie jest, pewnie nawet CM100 nie zasmakowales. Jesli robisz/robiles daily i nawet do T4 nie doszedles to dziwne majac full ascended gear, czyli odpowiednia ilosc miejsca na agonie.

Osobiście uważam, że nie warto. Sam wróciłem pograłem ponad w tygodnie, wymaksowałem postać, zrobiłem najlepszy gear i koniec, nie ma nic kompletnie do roboty, nie opłaca się nawet farmić bo nic to nam nie da poza lepszym wyglądem. Guild wars 2 jest grą mmo która zachowuje się jak rpg, kiedy zrobisz wszystko co możesz nie masz już celu gry. Jest to gra do skończenia i rzucenia w kąt. Jeżeli nie jesteś tam dla pvp lub wvwvw to nie wracaj, bo po kilku tygodniach max poczujesz niesmak i niezadowolenie 

Zgadzam sie z tym panem dokladnie tak jest. Gra starcza na max 2 miechy to nie jest takie normalne MMO tam nawet nie masz progressu, Legendarki po za wygladem nie daja ci zadnych lepszych statystyk a w kolko farmienie World Bossow czy robienie meta eventow po 500 razy, i tylko po to zeby sobie skiny wyfarmic. Ja osobiscie kupilem dodatek i podstawke 2 razy wracalem i 2 razy odchodzilem bo wialo nuda. Wbilem jak pamietam 3 klasy na max poziom ubralem w Ascenda i dalej mi sie nie chcialo.

A tworzenie legendarnych broni nie ma kompletnie sensu  3 miesiące ciągłej farmy żeby stworzyć item, który w ogóle nie podwyższa twoich statystyk i nawet nie wzbudza już respektu, bo legendarki widzi się codziennie u setek graczy 

Oczywiście że tworzenie legendarnych broni ma sens... Nie z powodu statystyk które są jak u ASC ale przez możliwość dowolnej ich zmiany, z czego legendarki z HoT'a mają również zawarte tamtejsze statystyki do wyboru. o: W momencie gdzie dostaliśmy leg armor do kolekcji, nie potrzebujesz mieć np 2-3 setów w eq albo drugiej postaci specjalnie stworzonej pod x build. Wystarczy przełączyć staty na armorze/broniach/backu, pozamieniać runki/sigile no i biżu zostaje jedynym aspektem który trzeba ewentualnie zmienić. :P

Witam!

Planuję ostatnio powrót do Guild Warsa po dłuższej przerwie i tu nasuwa się zadawane już przez wielu pytanie - czy warto?

Byłbym wdzięczny za wszelkie informacje. - Jak wygląda teraz populacja, na jakich serwerach warto zaczynać i czy są tu jeszcze polskie aktywne gildie rekrutujące graczy.

Pozdrawiam :D