Kilka pytań od przyszłego gracza

Witam,

Większość z tych pytań była pewnie zadawana już wielokrotnie, ale chciałbym wszystkie odpowiedzi mieć w jednym miejscu, a że jestem typem gracza, który lubi "przestudiować" grę zanim się za nią zabierze to trochę tego będzie :D

1. Jak to dokładnie jest z tym P2W - Wiem o udźwigu i petach dla leniwych graczy (Bo raczej koniecznością bym tego nie nazwał), a co z innymi przedmiotami, które mogą psuć rozgrywkę? Są jakieś rzeczy typu "Safe Enchantment" w IS?

2. Jak już jesteśmy przy enchantowaniu ekwipunku, jak to wygląda w tej grze? Osobiście jestem fanem robienia itemów na +1. +2, +3 [...], niestety ostatnimi czasy większość gier idzie w "Milion sposobów na ulepszenie jednego itemka", co średnio mi odpowiada, bo za dużo zabawy z tym wszystkim, ja lubię raczej prostotę. Dodatkowo jeżeli jest to pierwsze wspomniane ulepszanie, to czy itemy dostają jakiś specjalny efekt wizualny na jakichś progach?

3. Różnorodność ekwipunku - Czy na różne przedziały poziomowe znajdziemy różny ekwipunek (Coś na wzór itemów z gier HnS), czy jednak będzie to typowo oklepane "Masz 20 lvl nosisz TEN set, masz 40 lvl nosisz TEN set"?

4. Kostiumy - Czy kostiumy są dostępne tylko w Item Shopie, czy jest to coś na wzór Glamour/Fashion z FFXIV/WoW'a/GW2, itp.?

5. O co chodzi z tym całym Awakening - Wiem, że jest to jakiś boost dla klas, ale czy dobrze zrozumiałem, że niektóre przez to zmieniają całkowicie styl walki i używaną broń? Przykładowo gdybym chciał grać pod 2h miecz (Strzelam, że to będzie Warrior?) to czy po zdobyciu Awakening będę zmuszony do zmiany stylu gry/domyślnej broni?

6. Jak już przy tym jesteśmy to wiem, że to może chwile zająć ale prosiłbym o, chociażby i krótkie, opisanie wszystkich klas, w czym się specjalizują, jakieś główne wady i zalety wobec reszty, itd.

7. Serwery dzielą się na EU i US czy jest jeden ogólny serwer? Czy może też wersja od Kakao Games to wersja stricte EU? (Bo tego nie ogarnąłem ^^)

8. Co do serwerów, jeżeli jest ich kilka to na którym polecacie grać? Dodatkowo czy w grze znajdzie się dużo polaków? (Chodzi mi głównie o ugrupowania typu gildie).

9. Czy gra potrafi dać dużo frajdy w "End-Game", który w tym przypadku rozumiem jako ten etap gry 50+, w sensie czy cały świat stoi dla nas otworem, czy czeka nas żmudne grindowanie w 2/3 miejscach na przemian?

10. Jak wyglądają eventy w grze, jak pod tym względem wypada Kakao Games? Ciekawe nagrody? Fajne wydarzenia? Questy?

11. Jeżeli gracie to co Was przyciągnęło do tej gry i utrzymało w niej na dłużej? (Lubię poznawać różne opinie i perspektywy)

Zastanawiałem się nad kupnem gry, a aktualna promocja na steam popchnęła mnie do natychmiastowego zakupu. Gry chwilowo nie mogę ściągnąć, dlatego wolę się dowiedzieć tych co ciekawszych kwestii zanim "zmarnuję" 50gb miejsca na dysku :D Z góry dzięki o/

1.Bez petów jest naprawdę ciężko. Zbijesz duże grupy mobów i będziesz chodzić i zbierać pojedynczo. Udźwig za loyality możesz kupić (3500 kosztuje, dostajesz 100 dziennie).
5.Awakening to przebudzenie postaci, możesz walczyć starym stylem, a także nowym stylem. Da się to połączyć. Jeżeli chodzi o Warriora to jego przebudzenie ma właśnie 2h miecz.
7. EU i NA
8. Megaserwer, z kanałów możesz się przełączać dowolnie. No i teraz doszedł Steam, a konta zwykłe chyba nie mogą wbijać na Steam, więc póki co widzę 4 osobne kanały.
11. Przede wszystkim styl walki, nie klikasz "1" albo "2" ciągle.

-

1. o tym sie nie wypowiem, gdyz item shopem sie interesowalem

2. ekwipunek(armory i bronie) do +7 masz 100% na wbicie, nastepnie zmniejsza sie szansa na powodzenie oraz za kazdym razem, kiedy nie wyjdzie ci ulepszenie dostajesz fail stacka, ktory podnosi szanse na kolejne ulepszenie, a jezeli uda ci sie ulepszyc to zuzywasz wszystkie fs; bronie oraz zbroje mozesz ulepszyc do +20; bizuterie natomiast mozesz ulepszyc do +5, do ulepszenia zamiast kamieni uzywasz bizuterii tego samego typu, przy niepowodzeniu znikaja oba naszyjniki czy cokolwiek, co bedziesz ulepszal, dlatego lepiej robić biżu na failstackach

3. mozesz nosic co chcesz

4. istnieje rowniez kostiumy, ktore mozesz wytworzyc poprzez granie http://orcz.com/Black_Desert_Online:_Lifeskill_Costume_Crafting

5. o tym sie nie wypowiem

6. o tym sie rowniez nie wypowiem, gdyz nie doszedlem wszystkimi klasami do awakeningu, ktory jednak troche styl rozgrywki zmienia

7. serwery dziela sie na EU oraz NA, na ktorym chcesz grac wybierasz w launcherze

8. wydaje mi sie ze lepiej grac na EU i tak, polakow jest duzo

9.nie chcialbym cie wprowadzic w blad, wiec sie o tym nie wypowiem

10. mowiac szczerze to eventami sie niezbyt przejmowalem, lecz w ostatnim za 1h gry dostawales 10 monet, a 30 mogles wymienic na boxa,z ktorego dropilo glownie eq, na ktorym mozna bylo dosyc duzo zarobic

11. system walki oraz to ilosc mobow, kocham bicie duzych grup potworow

1. nie, nie ma są tylko moon'y które odnawiają durablity które znów jest potrzebne do dalszego upgradowania (można je też dość tanio kupić na rynku choć szybko schodzą ale dodawane są też na bieżąco)

2 do +7 100% potem % spadają i zaczyna się zabawa.

3. powiem tak, powiedzmy, że masz dużo pieniędzy na jednej postaci, chcesz zacząć grę na nowej postaci, nic Ci nie stoi na przeszkodzie żeby od razu kupić sobie całe eq zrobione i nigdy go już nie zmieniać :)

4. większość w IS ale są też za friko
5. nie chcę mi się tego tłumaczyć ale możesz się przełaczać między dwoma trybami dość szybko
6. tutaj wejdź sobie na jakąś stronę na temat gry pl i poczytaj
7. masz do wyboru
8 jest jeden mega serwer podzielony na channele, najlepiej grać na 1 i 2 na start bo jest tam exp boost
9. dawno nie grałem ale jak doszedłem do 55 lvl to około 60% mapy miałem odkryte a ogólnie fabułka i tak dalej (która strasznie próbowałem robić) udało mi się dociągnąć tylko dla miejsca startowego i 2 miasta do 80% ale teraz dodali jeszcze jakiś podwodny świat itp więc jeszcze więcej zwiedzania

10. eventy? moim zdaniem spoko na święta w grudniu dostawało się peta oraz konia bodajże na 5 tierze
11h. przyciągneło mnie to, że guru hejtował tę grę i ja też hejtowałem ale kiedyś stwierdziłem, że nie wolno iść ślepo za stadem sprawdziłem i stwierdziłem, że gra jest miodzio, przestałem grać bo mam studia ale na wakacje może wrócę :D

PS. polecam Witch na start najprostrza postać do solowania bossów i expienia, heal + wysoki dmg + dash = immortal

1. Jak to dokładnie jest z tym P2W - Wiem o udźwigu i petach dla leniwych graczy (Bo raczej koniecznością bym tego nie nazwał), a co z innymi przedmiotami, które mogą psuć rozgrywkę? Są jakieś rzeczy typu "Safe Enchantment" w IS?

Można grać bez IS znam takie przypadki ale nie powiem IS pomaga.

2. Jak już jesteśmy przy enchantowaniu ekwipunku, jak to wygląda w tej grze? Osobiście jestem fanem robienia itemów na +1. +2, +3 [...], niestety ostatnimi czasy większość gier idzie w "Milion sposobów na ulepszenie jednego itemka", co średnio mi odpowiada, bo za dużo zabawy z tym wszystkim, ja lubię raczej prostotę. Dodatkowo jeżeli jest to pierwsze wspomniane ulepszanie, to czy itemy dostają jakiś specjalny efekt wizualny na jakichś progach?

Nie ma efektów specjalnych, ulepszanie jest przyjemne i bardzo łatwe w opanowaniu :)

3. Różnorodność ekwipunku - Czy na różne przedziały poziomowe znajdziemy różny ekwipunek (Coś na wzór itemów z gier HnS), czy jednak będzie to typowo oklepane "Masz 20 lvl nosisz TEN set, masz 40 lvl nosisz TEN set"?

Tu od 1 lvl do ostatniego możesz latać w boss secie jeżeli go masz :) ważny jest +

4. Kostiumy - Czy kostiumy są dostępne tylko w Item Shopie, czy jest to coś na wzór Glamour/Fashion z FFXIV/WoW'a/GW2, itp.?

5. O co chodzi z tym całym Awakening - Wiem, że jest to jakiś boost dla klas, ale czy dobrze zrozumiałem, że niektóre przez to zmieniają całkowicie styl walki i używaną broń? Przykładowo gdybym chciał grać pod 2h miecz (Strzelam, że to będzie Warrior?) to czy po zdobyciu Awakening będę zmuszony do zmiany stylu gry/domyślnej broni?

6. Jak już przy tym jesteśmy to wiem, że to może chwile zająć ale prosiłbym o, chociażby i krótkie, opisanie wszystkich klas, w czym się specjalizują, jakieś główne wady i zalety wobec reszty, itd.

7. Serwery dzielą się na EU i US czy jest jeden ogólny serwer? Czy może też wersja od Kakao Games to wersja stricte EU? (Bo tego nie ogarnąłem ^^)]

EU jest US jest Rosyjski jest Koreański są też privy ale najlepiej grać na Eu (strefy czasowe )

8. Co do serwerów, jeżeli jest ich kilka to na którym polecacie grać? Dodatkowo czy w grze znajdzie się dużo polaków? (Chodzi mi głównie o ugrupowania typu gildie).

9. Czy gra potrafi dać dużo frajdy w "End-Game", który w tym przypadku rozumiem jako ten etap gry 50+, w sensie czy cały świat stoi dla nas otworem, czy czeka nas żmudne grindowanie w 2/3 miejscach na przemian?

W tej grze jest ciągle coś do zrobienia nie ma nudy problem jest tylko wtedy gdy nie możesz się zdecydować

10. Jak wyglądają eventy w grze, jak pod tym względem wypada Kakao Games? Ciekawe nagrody? Fajne wydarzenia? Questy?

11. Jeżeli gracie to co Was przyciągnęło do tej gry i utrzymało w niej na dłużej? (Lubię poznawać różne opinie i perspektywy)

Ja powiedziałem że jeżeli będzie Wiedźmin Online to zmienię grę :P. Gra mi się podoba jest co robić. Ładna grafika, przyjemna mechanika postaci i walki wszystko na +++

Coś źle tu ludzie piszą.. Bronie do +7 bez spalenia,amor +5 a biżuterie od razu pali jak się nie uda ;) z tym że bizu znika.

Witam,

Większość z tych pytań była pewnie zadawana już wielokrotnie, ale chciałbym wszystkie odpowiedzi mieć w jednym miejscu, a że jestem typem gracza, który lubi "przestudiować" grę zanim się za nią zabierze to trochę tego będzie :D

1. Jak to dokładnie jest z tym P2W - Wiem o udźwigu i petach dla leniwych graczy (Bo raczej koniecznością bym tego nie nazwał), a co z innymi przedmiotami, które mogą psuć rozgrywkę? Są jakieś rzeczy typu "Safe Enchantment" w IS?

2. Jak już jesteśmy przy enchantowaniu ekwipunku, jak to wygląda w tej grze? Osobiście jestem fanem robienia itemów na +1. +2, +3 [...], niestety ostatnimi czasy większość gier idzie w "Milion sposobów na ulepszenie jednego itemka", co średnio mi odpowiada, bo za dużo zabawy z tym wszystkim, ja lubię raczej prostotę. Dodatkowo jeżeli jest to pierwsze wspomniane ulepszanie, to czy itemy dostają jakiś specjalny efekt wizualny na jakichś progach?

3. Różnorodność ekwipunku - Czy na różne przedziały poziomowe znajdziemy różny ekwipunek (Coś na wzór itemów z gier HnS), czy jednak będzie to typowo oklepane "Masz 20 lvl nosisz TEN set, masz 40 lvl nosisz TEN set"?

4. Kostiumy - Czy kostiumy są dostępne tylko w Item Shopie, czy jest to coś na wzór Glamour/Fashion z FFXIV/WoW'a/GW2, itp.?

5. O co chodzi z tym całym Awakening - Wiem, że jest to jakiś boost dla klas, ale czy dobrze zrozumiałem, że niektóre przez to zmieniają całkowicie styl walki i używaną broń? Przykładowo gdybym chciał grać pod 2h miecz (Strzelam, że to będzie Warrior?) to czy po zdobyciu Awakening będę zmuszony do zmiany stylu gry/domyślnej broni?

6. Jak już przy tym jesteśmy to wiem, że to może chwile zająć ale prosiłbym o, chociażby i krótkie, opisanie wszystkich klas, w czym się specjalizują, jakieś główne wady i zalety wobec reszty, itd.

7. Serwery dzielą się na EU i US czy jest jeden ogólny serwer? Czy może też wersja od Kakao Games to wersja stricte EU? (Bo tego nie ogarnąłem ^^)

8. Co do serwerów, jeżeli jest ich kilka to na którym polecacie grać? Dodatkowo czy w grze znajdzie się dużo polaków? (Chodzi mi głównie o ugrupowania typu gildie).

9. Czy gra potrafi dać dużo frajdy w "End-Game", który w tym przypadku rozumiem jako ten etap gry 50+, w sensie czy cały świat stoi dla nas otworem, czy czeka nas żmudne grindowanie w 2/3 miejscach na przemian?

10. Jak wyglądają eventy w grze, jak pod tym względem wypada Kakao Games? Ciekawe nagrody? Fajne wydarzenia? Questy?

11. Jeżeli gracie to co Was przyciągnęło do tej gry i utrzymało w niej na dłużej? (Lubię poznawać różne opinie i perspektywy)

Zastanawiałem się nad kupnem gry, a aktualna promocja na steam popchnęła mnie do natychmiastowego zakupu. Gry chwilowo nie mogę ściągnąć, dlatego wolę się dowiedzieć tych co ciekawszych kwestii zanim "zmarnuję" 50gb miejsca na dysku :D Z góry dzięki o/