Problem z OBS/nagrywanie gier

Cześć,

przewałkowałam już internet w poszukiwaniu pomocy i żadne z rozwiązań, które znalazłam nie pomogło, więc jesteście moją ostatnią deską ratunku. Problem polega na tym, że moje gry oraz kamera działają płynnie na podglądzie (oraz sama gra kiedy w nią gram działa idealnie), ale kiedy już filmik zostanie nagrany to się zacina. OBS łapie na tyle mało klatek, że nie da się tego oglądać. Choć jak widać na filmiku - w samej grze, w tym przypadku Counter Strike: GO, klatki utrzymują się powyżej 100 FPS.

Próbowałam grzebać w ustawieniach OBSa, zmieniać rozdzielczość nagrywania, FPS itd, ale nic nie pomaga.

Wideo:

Parametry mojego komputera:

Procesor: IntelCore i5-6600K CPU @ 3.50 GHz 3.50 GHz

Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 1070

Pamięć RAM: 16 GB

System operacyjny: Windows 10 64bit

Monitor: Acer G246HL

Dodam na koniec, że Shadow Play z NVIDIA działa bez zarzutów, jednak nie używam go, bo nie ma wystarczająco dużo dodatków, żeby mnie zadowolić. Bardzo zależy mi na OBSie i liczę na pomoc.

Mam podobnie - gdy gram w HotS'a, mam stałe 60 fps, ale na nagraniu w OBS jest ok.20, a czasem nawet mniej.

Na początek spróbuj sprawdzić, czy masz wszystko dobrze poustawiane (np. tutaj gość tłumaczy:)

Spoiler
<div class="ipsSpoiler_contents">
	<div class="ipsEmbeddedVideo">
		<div>
			<iframe allowfullscreen="true" frameborder="0" height="270" src="https://www.youtube.com/embed/MXVD3SB5Pw8?feature=oembed" width="480"></iframe>
		</div>
	</div>

	<p>
		 
	</p>
</div>


Następnie możesz pokombinować z enkoderami. W zakładce Wyjście/Output w enkoderach możesz sprawdzić:

- x264 i zużycie na veryfast, jeśli ścina, obniżasz dalej do superfast albo ultrafast. Enkodowanie to obciąża bardziej procesor, ale jakość jest lepsza przy mniejszym bit rate - możesz ustawić ok. 2500-3000 i będzie spoko,

- NVENC (jako że masz kartę NVIDIA) i nieco wyższy bitrate - tak z 3000-4000. Ustawienie to powoduje, że obciążony jest procesor karty graficznej, ale praktycznie nie widać tego podczas gry ani podczas nagrywania - dlatego właśnie ShadowPlay tak dobrze działa.

Sam używam Action!, bo ShadowPlay ma strasznie biedną jakość audio, brak podziału na ścieżkę mikrofonu i ścieżkę dźwięku, do tego kamerka jest chyba w formacie 4:3, co wygląda dziwacznie. Sam też chciałbym używać OBS, ale nie wiem w czym do końca leży problem - zawsze jak odpalam apkę, już widzę spadek klatek - nie ważne czy gram na low czy na ultra.

Mnie również wydaje się, że chodzi o bitrate - miałem identyczny problem, w moim przypadku był on początkowo za wysoki jak na mój sprzęt. Według mnie powinnaś spróbować ustawić wartość niskiego progu, dajmy na to 2000 - nagrać coś 30 sekundowego i sprawdzić, następnie stopniowo zwiększać bitrate aż do uzyskania zadowalającej jakości obrazu (oczywiście jeśli to bitrate faktycznie okaże się przyczyną "żabkowania"). Następnie zajmij się eksperymentowaniem na typie enkodowania, tak jak wyżej napisał Crayten.

Powodzonka :)

Problemem tutaj jest głównie procesor - i5 słabo sprawdza się przy streamowaniu, mam to sprawdzone, kilku moich znajomych - streamerów zmieniło go na i7 i problem sam się rozwiązał.

Pomóc mogą ewentualnie:

- Wyłączenie wszystkiego co się da co działa w tle.

- Zmniejszenie bitrate (3000 to już i tak za dużo, bardziej celowałabym w granice ok. 2000)

- Zmniejszenie samych ustawień graficznych w grze wedle zasady - tym mniej fpsów w grze tym płynniej działa stream.

Ale to i tak nie da gwarancji, że będzie to działać jako tako. Aktualnie właśnie, dokładnie wczoraj, takie rady podrzuciłam jednemu streamerowi Smite co właśnie tez ma i5 i mocno ograniczyło to przycięcia ale płynnym obrazem to bym tego nie nazwała i nie ogląda się go zbyt rewelacyjnie :P

Sam OBS przecież pokazuje aktualną liczę klatek, zgubionych pakietów, czy obciążenia procesora, więc łatwo śledzić co jest przyczyną. Bitrate lepiej zostawić w okolicach 3000 bo poniżej w dynamicznych grach będzie to zwyczajnie wyglądało słabo. Zresztą też sam bitrate chyba bardziej obciąża łącze, bo wysyłany jest płynniejszy obraz

Yep, to co napisał Nvminer, podczas nagrywania sprawdzaj na obsie ilość klatek i czy okienko obok bitratu jest zielone żółte czy czerwone, plus wykorzystanie procesora, grafiki i ramu. Zobacz gdzie leży problem, napisz i postaramy się coś zdziałać

Bitrate zmniejszony, niższa jakość kamerki, wszystko w tle wyłączone, jakość nagrywania zaniżona, niższe ustawienia graficzne w grze - problem pojawia się nadal.

Zużycie CPU waha się od 10 do 15%. Nie streamuję, tylko nagrywam. Ilość klatek to cały czas 60 FPS.

Sciagnij i przetestuj actiona. Mailem podobnie na obs musialem zanizac bitrate a wtey nagranai nei wygladaly jzu tak dobrze . Przy actionie nagrywam bez zanizania bitrate , zero spadkow fps.

A eksperymentowałaś na różnych kodekach? :)

Problem w tym, że kompletnie się nie znam na eksperymentowaniu, dlatego też napisałam temat tutaj.

Co do Action - zupełnie mi ten program nie odpowiada.

Cześć,

przewałkowałam już internet w poszukiwaniu pomocy i żadne z rozwiązań, które znalazłam nie pomogło, więc jesteście moją ostatnią deską ratunku. Problem polega na tym, że moje gry oraz kamera działają płynnie na podglądzie (oraz sama gra kiedy w nią gram działa idealnie), ale kiedy już filmik zostanie nagrany to się zacina. OBS łapie na tyle mało klatek, że nie da się tego oglądać. Choć jak widać na filmiku - w samej grze, w tym przypadku Counter Strike: GO, klatki utrzymują się powyżej 100 FPS.

Próbowałam grzebać w ustawieniach OBSa, zmieniać rozdzielczość nagrywania, FPS itd, ale nic nie pomaga.

Wideo:

Parametry mojego komputera:

Procesor: IntelCore i5-6600K CPU @ 3.50 GHz 3.50 GHz

Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 1070

Pamięć RAM: 16 GB

System operacyjny: Windows 10 64bit

Monitor: Acer G246HL

Dodam na koniec, że Shadow Play z NVIDIA działa bez zarzutów, jednak nie używam go, bo nie ma wystarczająco dużo dodatków, żeby mnie zadowolić. Bardzo zależy mi na OBSie i liczę na pomoc.

Witam, chciałbym odświeżyć temat. Mianowicie obs gubi klatki po około 20minutach stremowania. Stremuje ładnie na jakości 1280x720. Przy zbliżeniu się do 20minuty stremu, obs gubi klatki jak szalony. Zmniejszałem rozdzielczość nawet do 960x540 i tak samo po ok. 20minutach obs robił swoje ;/, czyli gubił klatki. Nie mam pojęcia co mogę jeszcze zrobić.Internet mam 12/4. Obciążenia procesora się waha się od 80-99% karta graficzna ok 80%. Na początku myślałem, że procesor nie wyrabia, ale dlaczego dopiero po 20minutach zaczyna się coś dziać? Proszę o jakąś radę. A stremuje gre Player Unknown Battleground.

Mój komputer:

Grafika : NVIDIA GeForce GTX 1060 6GB
Procesor : i5 - 7500
Płyta główna : MSI B250M PRO-VDH
RAM : 16.GB
Monitor : LG MP59G (1920x1080@75Hz)
Windows 10

Do streamowania OBS do nagrywania Bandicam i po problemie.