Grafika za ok 1000zł

Siema!

Chciałbym sobie zmienić w wakacje jakoś karte graficzną, mój aktualny sprzęt to:

Intel Core i3-4160 3.6 @Ghz

8 GB Ram

Płyta Główna : B85M-HD3

Grafika : GTX 750 2 GB

Chciałem zmienić grafikę na lepszą i zastanawiam się którą kartę wybrać myślałem nad GTX 1060 lub jakiś RX 480/470

Wiem że będzie bottleneck z winy procesora ale pare klatek mnie nie zbawi - nie jest bottleneck szkodliwy dla pozostałych podzespołów ?

Widziałem na yt różne filmiki i ludzie mają gorszy procesor i gtx 1060 i gry ladnie chodza - jaka jest najlepsza karta graficzna do tego procesora ? cena okolo 1000 zl

Sugerowalem sie tym filmikiem

Sapphire Radeon RX 580 PULSE 8GB GDDR5 + w przyszłości monitor z FreeSync >75hz

Mają to być nowe czy używane? Jeśli używane, to brałbym gtx970 z gwarancją do około 2 lat znajdziesz na allegro ( za 800zł znalazłem taką, G1 Gaming), sprzedajesz ten procek co masz + to co zaoszczędziłeś za grafikę i kupujesz jakąś i5, masz wtedy setup super.

chodzi mi o nowe uzywane mnie nie interesują i procka nie chce zmieniac myslalem jeszcze nad rx 470 4 gb bo wtedy karta dziala w 100% i jest podobna wydajnosc

RX470 mogę polecić. Sam posiadam wersję Gigabyte G1. Współpracuje z procesorem G4560 i nie doświadczyłem na razie bottlenecka.

Nowszą wersją jest RX570, który jest podobny cenowo i lepszy o kilka %. Niestety ciężko z jego dostępnością.

chodzi mi o nowe uzywane mnie nie interesują i procka nie chce zmieniac myslalem jeszcze nad rx 470 4 gb bo wtedy karta dziala w 100% i jest podobna wydajnosc

znalezienie nowego RX 470 graniczy z cudem sklepy już go nie oferują został on zastąpiony RX 570

aaa to dlatego go nigdzie nie moglem znalezc, mam rozumiec ze ten 570 wiele sie nie rozni od 470 ?

https://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-geforce-gtx-1060-windforce-oc-6gb-gddr5-192-bit-2xdvi-d-hdmi-dp-box-gv-n1060wf2oc-6gd-974808/?utm_source=newsletter_20170515&utm_medium=e-mail&utm_campaign=IN_Newsletter

kupiłem tą 1060 niespełna miesiąc temu i jestem bardzo zadowolony - brak minusów

https://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-geforce-gtx-1060-windforce-oc-6gb-gddr5-192-bit-2xdvi-d-hdmi-dp-box-gv-n1060wf2oc-6gd-974808/?utm_source=newsletter_20170515&utm_medium=e-mail&utm_campaign=IN_Newsletter 

 

kupiłem tą 1060 niespełna miesiąc temu i jestem bardzo zadowolony - brak minusów

a jaki masz procesor? bo tu chodzi głównie o to ze ja mam procesor który w pelni nie wykorzysta tej karty i nie wiem czy to moze uszkodzic jakies podzespoly czy poprostu bedzie mniej fps i tyle

a jaki masz procesor? bo tu chodzi głównie o to ze ja mam procesor który w pelni nie wykorzysta tej karty i nie wiem czy to moze uszkodzic jakies podzespoly czy poprostu bedzie mniej fps i tyle

nic nie uszkodzi lol

Ale temat schodzi już na inny tor z kart za 1000 robimy za 1200 ... można tak już do 4000 i kupimy gtx 1080ti

Dla mnie pchanie się wyżej mija się z celem bo do twojego sprzętu nadaje się kart 1050ti w ostateczność jak chcesz coś wyżej to RX570 reszta będzie bez sensu.

@Dawcio221

Za rok to będzie VEGA i nowe karty Ge forca

wlasnie chcialbym cos wiecej niz 1050 ti jakas karte w okolicach 1000 zl, za rok bym zmienil procesor prawdopodobnie i stad sie pytam do tej pory myslalem nad tym gtx 1060 albo jakims radeonem

No to bierz RX570 albo 1060 w wersji 3GB.

a jaki masz procesor? bo tu chodzi głównie o to ze ja mam procesor który w pelni nie wykorzysta tej karty i nie wiem czy to moze uszkodzic jakies podzespoly czy poprostu bedzie mniej fps i tyle

i5 4690k i jeszcze planuje ze 2 lata na nim posiedzieć, jako że wciąż nie klęka przed niczym ;)

Siema!

Chciałbym sobie zmienić w wakacje jakoś karte graficzną, mój aktualny sprzęt to:

Intel Core i3-4160 3.6 @Ghz

8 GB Ram

Płyta Główna : B85M-HD3

Grafika : GTX 750 2 GB

Chciałem zmienić grafikę na lepszą i zastanawiam się którą kartę wybrać myślałem nad GTX 1060 lub jakiś RX 480/470

Wiem że będzie bottleneck z winy procesora ale pare klatek mnie nie zbawi - nie jest bottleneck szkodliwy dla pozostałych podzespołów ?

Widziałem na yt różne filmiki i ludzie mają gorszy procesor i gtx 1060 i gry ladnie chodza - jaka jest najlepsza karta graficzna do tego procesora ? cena okolo 1000 zl

Sugerowalem sie tym filmikiem