Czy warto wrócić do Blade & Soul

Witam,

Chciałem zapytać tych co grają jak to jest teraz w B&S chodzi mi tutaj o:

  • ludność graczy
  • gildie
  • pvp
  • pve

Chce zacząć od początku gdyż swoją przygodę zacząłem 1-2 miesiące po wydaniu ją na światło dzienne.

I od tamtej pory nie grałem. Wiadomo nie miałem zbytnio dużych osiągnięć ale wtedy widziałem dużo graczy na "prowincjach" :)

I proste pytanie czy warto ?

Dziękuje, pozdrawiam !

Warto na pewno. Ludzi jest nadal bardzo dużo jak i ludzi (gra ma się dobrze). Na pewno nie warto wybierać WLa czy FMa (tych klas jest po prostu niezły nadmiar, szczególnie w gildiach polskich)

Ludzi sporo, windrest na czerwono "crowd" jednak jak wiadomo przez lobby można zaprosić ludzi/kumpli którzy grają na innych serwerach/grupie serwerów.

Dodali jakiś czas temu możliwość dołączania do pseudo klanów zwane social clanami. Taka gildia/klan z okrojonymi właściwościami gdzie można poprosić o pomoc/dowiedzieć się czegoś. Najczęściej są używane jako akademie do jakiś normalnych klanów i przenoszą cię gdy osiągniesz wymagane przez nich AP.

Clany teraz szukają ludzi z przynajmniej 900 AP by robić BT takie coś ala raid. 24osobowa (4teamy) legendarna instancja gdzie liderzy sami zapraszają ludzi.

Co do pvp z 1v1 nie ma problemu, są ludzie którzy grają tylko i wyłącznie pvp nie robiąc nawet fabularnych questów. Co do tagów tu trzeba trochę poczekać ale gdy jest daily challenge z questem od tagów nie ma problemów z ludźmi.

6v6 jeśli nie masz jako takiego ekwipunku i shildów pod pvp(critdef) nie masz za bardzo co tam szukać.

PvE co kto lubi, ale jeśli chodzi o początek to z tego co wiem broń którą lewelujesz dostajesz teraz bodajże na 43-45 lvl'u a nie na początku i wymaksowanie jej kosztuje teraz grosze. Pod koniec za ukończenie questów fabularnych dostajesz aurę, peta, i gemy dające ap.

Co do klas. WL ile by ich nie było zawsze są mile widziani przez sb (taki party buff). FM jest sporo, można by rzec od cholery i ciężko znaleźć nim team ale co tu dużo o nich mówić naprawdę mało jest dobrych force masterów co widać na rankingach (tylko ok 300 fms ma lp1600+ gdzie takich summonerów albo bladedancerów jest po 1000!!!)

Gra pomału daje wrażenie posiadanie coś na wzór trójcy. Wszędzie szukają tankerów (BM, KFM) healerów (summ[Stealth], SF) bufferów (Assa[Stealth/Taxi], WL, KFM) Grabów (Destro, BD) Taka prosta moja podziałka, oczywiście każdy może być dpsem/tankiem jeśli czuje się na siłach i ma umiejętności ale party heal, grab i buff mają tylko te które podałem.

Mam nadzieje, że usatysfakcjonowałem cię tą odpowiedzią i sam zdecydujesz czy warto wracać czy nie.

@IskraXIII , @Kamion Dzięki wielkie to nie ma na co czekać pobieram i robię nowe konto i widzimy się w środku ;)

Temat do zamknięcia !

Najwięcej osób gra nadal na grupie 1, nie wiem jak na grupie 3-ciej teraz (ale mało tam nie ma). Jakbyś szukał pomocy śmiało napisz do mnie pma-a na IskraXIII albo na discordzie Iskra#8792

Warto zagrać w Blad and Soul teraz bo po ostatnim patchu dużo ludzi się burzyło itd.?

Ględzenie ślepych o kolorach. Jak chcesz to wbijaj, AŻ tak się nie pozmieniało i AŻ tak pustkami nie wieje. Bo nie oszukujmy się - 97% ludzi gada. Ale nic po za tym. Ludzi jakoś nie ubyło., nikt nie cierpi, nikt nie umiera, jest wszystko po staremu. :P

Rada na przyszłość : nie kieruj się nigdy newsami, tematami na forach itd. Bo tam się udzielają tylko ci co czegoś chcą - pomocy, albo ci co są niezadowoleni by ponarzekać. Reszta gra i nie mają ochoty pisać ani nikogo na siłe zatrzymywać. :)

wlasne 2 dni temu wbilem nowa konto i bardzo przyjemnie:) naprawde!:D pozdrawiam

'nadal' jest właśnie od płaczków którzy i tak grają w bns ale sobie lubią ponarzekać. Bardzo dużo osób gra a i to dość łatwo nadgonić 'wyższe' lvl. Trzeba być sumiennym i lecisz jak torpeda :)

Witam,

Chciałem zapytać tych co grają jak to jest teraz w B&S chodzi mi tutaj o:

  • ludność graczy
  • gildie
  • pvp
  • pve

Chce zacząć od początku gdyż swoją przygodę zacząłem 1-2 miesiące po wydaniu ją na światło dzienne.

I od tamtej pory nie grałem. Wiadomo nie miałem zbytnio dużych osiągnięć ale wtedy widziałem dużo graczy na "prowincjach" :)

I proste pytanie czy warto ?

Dziękuje, pozdrawiam !

Na jakim serwerze gra najwięcej polakow

Jinsoyun. Aktualnie serwery są podzielone jedynie na regiony/wersję językowe EU: Eng, DE, FR. Oczywiście nie ma ograniczeń na dungach, kumpli z innych serwerów/wersji możesz spotkać na crosie.