Ogólne Pytania

Witam , chce wrócić po roku przerwy i po poczytaniu wątków na forum i z tegoż względu , że mam nowy sprzęt. Czytałem forum lecz chciałbym na oko jak wygląda stan gry na 6.06.2017 i mam kilka pytań.

1. Gdzie gra najwięcej polaków i w jakiej frakcji?

2. Naprawdę każda postacią można być "dobrym" ? (kiedy grałem to summoner był uważany za OP)

3. Jest coś takiego jak "buildy"?

4. Na low lvl idzie znaleźć graczy na instancje ?

5. Czy przez rok czasu dużo się zmieniło? Ulepszanie postaci (AP), wbijanie lvl, nie wiem co jeszcze mógłbym napisać...

Jeśli coś źle napisałem , proszę o wybaczenie.

Pozdrawiam :)

1.Najwięcej osób gra we frakcji czerwonej, polaków zresztą też. Czasami nie można nawet do niej dołączyć ze względu na balans. Co do serwera gdzie gra najwięcej polaków to chyba windrest który też zresztą jest przepełniony ale nadal można na nim zrobić postać.

2.Tak. Wszystko zależy od twoich umiejętności jak i obeznanie się z klasami przeciwników (jak ty możesz ich skontrować, jak oni mogą cię kontrować) no i plus jaki masz ping. Summoner był uważany za op dlatego, że nikt nie wiedział na początku jak przeciwko niemu grać. Ja na przykład nigdy nie miałem z nimi problemów(gram od samego początku). Jednak jeśli zerkniesz na ranking to w czołówce nadal najwięcej jest summonerów.

3.Na upartego można by powiedzieć, że jest. Jednak po przebudowaniu systemu skilli ich ilość drastycznie spadła. Za to zwiększyła się możliwość budowy postaci na pve dzięki przeróżnym legednarnym (złotym) przedmiotom.

4.Raczej nie ma problemów. Chociaż poniżej 50lvl gra się solo.

5.Na pewno zwiększyły się AP. Co do poziomów to do 10hm lvl wbijasz szybko później jest ciężej. Po zakończeniu fabularnych i pobocznych questow powinieneś mieć ok 7hm lvl.(50soft cap + 7hm lvl)

Aktualny lvl cap to 70lvl czyli: 50 soft cap odblokowujący wszystkie podstawowe skille + 20 hongmoon levels dające hongmoon points czyli punkty do atrybutów (atak, hp, def) i pasywki z nimi związane. Jak do tej pory ludzie mają max 15 hm lvl bo niedawno zwiększyli cap.

1. Nadal bardzo dużo ludzi gra na grupie 1-ej (Windrest, Wild Springs, Highland Gate).

2. Tutaj liczy się ogarnięcie swojej klasy przedewszystkim (szczególnie na arenie), każda klasa jest dobra jak wiesz jak nimi grać.

Co do 3-go pkt jest trochę różnić pomiędzy dungami i pvp, ale to różnica dwóch trzech skili max (więc dasz radę szybko zmienić).

4. Poniżej 50 HM6 raczej tylko robisz fabułę (A trzeba bo inaczej nie wejdziesz do paru instancji).

Teraz największe zapotrzebowanie jest na summonerów i soul fighterów (heal to podstawa na wyższych dungach i na black tower).

Jak coś zawsze możesz do mnie napisać na discordzie Iskra#8792 albo w grze IskraXIII

Witam, garść pytań ode mnie:
1. Jak wygląda sytuacja z item shopem? Jest coś, co znacznie przyśpiesza progress?
2. Jak wygląda enchantowanie ekwipunku? Wbija się itemy na + ileś tam, czy po prostu musisz zdobyć itemek i to tyle?
Pytam, bo grałem niedawno w Black Desert, lvl 58 i denerwowałem się niemiłosiernie na upgradeowanie itemów i to, że musiałem wydawać pieniądze, inb4 nie musiałeś - bez value packa i petów idzie dostać kurwicy.
I to na tyle, jeśli item shop jest łagodny i RNG nie jest aktorem głównym tej gry, to chętnie zagram.

Nic bezpośrednio co by przyspieszało progres nie można dostać nie licząc ticketa na postać z 50 lvl. Wszystko co pomogło by ci dogonić/prześcignąć innych można dostać w czasie normalnych eventów jak i (jak dla mnie ujowych) eventów z treasure chestów i boxów które musisz kupić za golda(hcoins) może ci on również dropnąć albo kupić za real kase (ncoins). Jednak możliwość kupowania za golda jak i zdobycie niechcący waluty do item shopu plus zabieg z paczkami z RNG daje przepis na to, że nikt nie nazywa gry P2W bo jeden kupi ponad 100 takich pudełek i nic nie dostanie a drugi taki otworzy 5 i ma wszystko co chciał i zarobi jeszcze kupę golda. Czyli taki Hazard to Win. Są oczywiście też i normalne eventy gdzie nie musisz wypierdzieć się z golda czy złotówek i na całe szczęście są o wiele częściej niż te z boxami.

Ciekawa sprawa jest z kupowaniem konta premium. Czym więcej ncoins / hcoins(golda) wydasz w item shopie masz większe premię. Na początku oprócz dotykowej animacji nie masz praktycznie nic. Ale co do premii ta obejmuje mniejszy koszt evoluowania ekwipunku, bonus do expa, brak cd przy tp pomiędzy miastami oraz większe nagroda za daily questy i coś tam jeszcze. Co do poziomu "bonusu" samo praktycznie się nabija. To ci dropnie albo zdobędziesz na daily dashu naleśnik z hcoins (dostajesz je też na początku przygody) a to jakiś fajny outfit/skin w promocji więc wymieniasz golda na hcoins bo się nazbierało itp. bonusy które wymieniłem są odczuwalne dopiero gdzieś na 8 poziomie bonusu (max to 10). Ogólnie konto premium można wykupić na 90 dni. Ale mało kto kupuje bo jeśli zezwoliłeś na otrzymywanie newsletters od ncsoftu to dodatkowo otrzymujesz od nich co miesiąc premke na tydzień plus jak dobrze szukasz można znaleźć klucze na kolejne 7 lub 14 dni. Bonusy dla jednych są duże dla drugich nie. Ale można się obejść i bez premki.

Robienie eq polega na tak jakby expieniu i przekuwaniu go. Najpierw poświęcając inną broń/biżuterię lub specjalne kamyki by podbić lvl i tak do 10 lvl'u broni/biżuterii a następnie potrzebujesz specjalnych składników by przekuć przedmiot aby levelować go dalej. Najczęściej jakąś konkretną broń/biżuterie i jakąś konkretną ilość danych surowców i golda. Po przekuciu znowu podbijasz poziom. Legendarnych przedmiotów się nie leveluje tylko od razu go ewoluujesz(podbijasz stage). Na naszej wersji EU/NA mamy zawsze 100% szansy, że uda nam się przekuć broń bo z tego co pamiętam na wersji KR jest tylko jakiś procent na to.

Co do RNG to występuje tylko w niektórych przypadkach podczas craftingu. Szansa na dodatkową ilość czasem crafci się 11 zamiast 10, 2 zamiast 1 albo jak w przypadku PSTS (premium silverfrost transformation stone) czy outfitów jest szansa, że ci się nie uda i szlak trafia surowce.

Witam , chce wrócić po roku przerwy i po poczytaniu wątków na forum i z tegoż względu , że mam nowy sprzęt. Czytałem forum lecz chciałbym na oko jak wygląda stan gry na 6.06.2017 i mam kilka pytań.

1. Gdzie gra najwięcej polaków i w jakiej frakcji?

2. Naprawdę każda postacią można być "dobrym" ? (kiedy grałem to summoner był uważany za OP)

3. Jest coś takiego jak "buildy"?

4. Na low lvl idzie znaleźć graczy na instancje ?

5. Czy przez rok czasu dużo się zmieniło? Ulepszanie postaci (AP), wbijanie lvl, nie wiem co jeszcze mógłbym napisać...

Jeśli coś źle napisałem , proszę o wybaczenie.

Pozdrawiam :)