RuneScape 3

Witam wszystkich ostatnio szukałem gry na dłuższą zabawę i natknąłem się na RuneScape3 ktoś coś może mi powie czy jest sens zaczynać przygodę jak wygląda pvp oraz czy ktoś miły zechce mi pomóc z zapoznaniem się światem gry i wszystkim :D jak coś pisać na priv bądz tu i ja wtedy się odezwę :D

Graczy jest dużo, a sama gra jest nastawiona na grind/farmę. Co do PvP nie odpowiem, ale są tereny, w których jest open pvp (wypada z ciebie prawie wszystko wtedy).

Jak wejdziesz do gierki, to masz tutorial, który jest dosyć przyjemny. Pokazuje podstawy, a potem decydujesz co chcesz robić na sam początek - rozwinąć fishing i cooking? Ścinanie drzewek, robienie łuków?

Na początku da się grać bez premki, ale potem jest raczej potrzebna, bo niektóre crafty/skille są tylko dla premium.

Gra jest świetna ale nastaw się na to że wymaga masy czasu. Jest to sandbox, masz tam masę skilli, poczynając od typowo "bojowych" jak siła, żywotność, umiejętność posługiwania się łukiem, magia itd, aż po bardziej craftowe jak mining, fishing, smithing itd. Oprócz tego są jeszcze inne jak np. budownictwo które pozwala ci wybudować swój domek (dzieje się to na specjalnej planszy, nie ma aż takiej swobody aby go wybudować w świecie gry). Gra jest olbrzymia i bardzo rozbudowana, jednakże nastawiona na grind. O ile skille na początku lecą szybko to później musisz poświęcić na to godziny. Z tego co pamiętam żeby przejść z levela 98 na 99 (który w większości skilli jest levelem maksymalnym) potrzeba tyle expa ile z levela 1 na 75. Więc przygotuj się na ostre grindowanie. Na pewno warto spróbować, później sam ocenisz czy masz na to czas.

1. Jest też wersja Old School która na pierwszy rzut oka jest brzydsza, ale graczy jest 2x więcej niż runescape 3. No i moim skromnym zdaniem jest bardziej grywalna.
2. Gra jest bardzo sanboxowa i można w nią grać unikając jakiegokolwiek kontaktu z misjami. Ale nie spodziewaj się gry z terraformingiem.

3. Gra mocno nastawiona na grind (jak nie tylko XD) ( tym bardziej jak nie masz pieniędzy). maksymalnie umiejętność może mieć poziom 99 z czego 92 to połowa.

4. Bez konta płatnego content jest ale 10x mniej niż w przypadku membershipu. (konto posiadasz jedno i to samo na obie wersje gry. jak kupisz premium w jednym, masz też je w drugim. Oczywiście statystyki i przedmioty są inne)

5. główne źródła wiedzy i newsów to wiki oraz reddit ( 2007.runescape.wikia.com/wiki/2007scape_Wiki i https://www.reddit.com/r/2007scape/ w przypadku osrs)

6. Nie znajdziesz tu zbyt wielu polaków

7. PvP jest w obydwu wersjach gry i jest oryginalne na swój sposób.

Jak chcesz się czegoś dowiedzieć w sprawie osrs to pisz. Gram w te 2 gry od kilkunastu lat z przerwami. Mam też pewne zasoby wiedzy o Runescape 3, ale ostatni raz grałem koło rok temu.

mozna grac unikajac misji ale co to za gra jak co druga misja odblokowuje wazne umiejetnosci - lokacje - sposoby zarobku ?

Przyjemna gierka, gram od paru dni. Zastanawiam sie jak to jest z tym membershipem. Wystarczy, ze raz kupie np. na miesiac i jak sie skonczy to bd miec odblokowane te rzeczy dla premium, czy caly czas trzeba kupowac premium??

Przyjemna gierka, gram od paru dni. Zastanawiam sie jak to jest z tym membershipem. Wystarczy, ze raz kupie np. na miesiac i jak sie skonczy to bd miec odblokowane te rzeczy dla premium, czy caly czas trzeba kupowac premium??

Po miesiącu musisz kupić membersa po raz kolejny aby mieć dostęp do danych lokacji,umiejętności czy ekwipunku na konto premium ;)

Da rade w miesiac uzbierac golda zeby kupic za niego kupic to premium??

Da rade w miesiac uzbierac golda zeby kupic za niego kupic to premium??

Nie wiem jak teraz stoją ceny na GE jak i ogólnie w grze ale jeśli posiadasz wysoki poziom woodcutingu,fishingu lub jak ogarniasz minimalnie grę to na membersie idzie ciągnąć po 5,6m na godzinkę chociażby na fletchingu stojąc ciągle w banku :D

Premium jakieś bardzo drogie nie jest, na nasze wychodzi to coś w okolicach ~36 zł, wiem że kiedyś, jeszcze jak był Old School tylko to kosztowało nawet i 22 zł, no ale te czasy chyba nie wrócą :D

Niemniej według mnie to jedyne MMO w którym opłaca się płacić miesięczny abonament - tak, WoW nie jest jego wart ;) Tutaj jest ogrom contentu, owszem jest to grindownik, ale można tyle różnych rzeczy robić, że jak jedno nam się znudzi to możemy pobawić się czymś innym i potem wrócić do tamtego. Fajne są mini-gierki, ja to na nich głównie spędzałam czas, f2p gracze mają dostęp chyba tylko do 5, a premium coś ponad 60+ więc jest się czym pobawić.

Gra ktos w ogole? Skad dostac rekawice i buty np. mithril?? W GE ciezko, w sklepach nie ma, craftowac sie nie da. Tylko z dropu?? O ile rekawice kupilem w GE to butow za nic nie moge dostac

a po co ci rekawice i buty mithril ? rekawice wszystkie dostajesz z misji recipe of disaster Ale troche wymagan ma misja.

a Buty to musisz byc memberem zeby je wgl zobczyc na GE , pozatym sa rozne lepsze niz mithril.

Mam teraz 35 combat lvl wiec chyba tylko mithrille moge zalozyc?? Premium narazie nie mam, zastanawiam sie nad nim dopiero

Grasz w oldschoola? Jak chcesz to dawaj na runescape 3 wiecej do roboty jest I jak nie lubisz grac sam to lepszy od osrs :) moj nick Kaamiru jak cos

Gram na R3, ale narazie brak czau na gre. Napewno sie odezwe wkrotce

Przegrałem w Rs'a tysiące godzin i mógłbym się rozpisywać na ten temat milionami zdań ale o ile to komuś pomoże to podsumuję to krótko.

RS3 to łatwiejsza wersja gry w której możemy za realne pieniąze kupić bonusowe doświadczenie do umiejętności albo wylosować przedmioty. Zdobywanie doświadczenia jest tak przyśpieszone ze względu na niszczące updaty grę że podniesiono lvl cap umiejętności do 120lvla. Czemu? Bo wystarczy że wydasz trochę dolarów i możesz w ekspresowym tempie zdobywać exp'a jak i in-gamowe przedmioty. Do tego skórki, animacje i inne pierdoły dla dzieci które grają w tą wersję.

RS OS to kwintesencja całego RS'a. Grafika, mechanika i wszystko zatrzymane w najlepszym okresie dla tej gry. Nie za łatwa i nie za trudna ale wciąż wymagająca. Nie kupisz tu doświadczena ani nie zakręcisz "kołem fortuny" co stawia wszystkich na jednych warunkach. Aktywnie rozwijana i popularniejsza od RS3 której baza graczy to przedział 12-18 lat gotowych do wrzucenia dolarków w wirtualny świat. W OSRS istnieje duże Polskie community i to znacznie większe niż w RS3 do tego przedział wiekowy graczy to +20 ze względu na nostalgie związaną z tą wersją gry co sprawia że po prostu gra się lepiej.

Piszta na priv tu albo ING. Mój nick to 30zl, pozdrawiam.

@KoonKoutei @Hasira Jakie nicki?

@up

Ja zacząłem grać w OSRS, głównie przez Twój post na forum pare miesięcy temu. Aktualnie nie gram bo za dużo czasu poświęcałem tej grze :D

ja właśnie założyłem konto i zaczynam grać od początku w Runescape ,ponieważ na tej grze straciłem połowę swojego dzieciństwa i wcale tego nie żałuję tysiące godzin spędzonych na Cw i Wildzie i jeszcze więcej godzin na wbicie lvl capa wspominam to wszystko bardzo pięknie ! :3

Gram caly czas. Postanowilem zarobic na konto premium w grze, bez wydawania ani zlotowki :) Za tydzien powinno byc, aktualnie melee 50+

Ja zacząłem pogrywać na moim starym koncie z 20 combatem.

Nick: Patrzyk