Pytanie od nowego

Siemka! Chciałbym dzisiaj zacząć w B&S i mam pytanko odnośnie populacji oraz jakiejś klasy dla newbie. Ktoś coś? :D

Skoro zaczniesz już dzisiaj to zacznij i sam sprawdź. Ostatni temat z tym pytaniem był jakieś 3 dni temu więc przez taki czas raczej nic się nie zmieniło. Z Iskrą pisaliśmy wtedy, że populacja ma się dobrze. Co innego jak byś zadał to pytanie jutro po południ, bo wychodzi nowy update albo event (dowiemy się za parę godzin). Jak będzie ciekawy to ludzie wrócą albo potworzą kolejne alty a jak nie to populacja zostanie na tym poziome co dzisiaj.

Co do klas. Zależy czy preferujesz PvE czy PvP. Bo jedna klasą może ci się lepiej grac PvE a drugą PvP. Pod innym tematem pisałem, że klasy dostały swoje role pod pve i pobieżnie je opisałem. Teraz zależy w jakiej roli ty w endgame sie widzisz i jaki styl ci bardziej pasuje. Chociaż na początku zabawy nie odgrywa to zbytniej roli po prostu każdy bije dmg.

Masz co nieco o klasach w "mojej ocenie" bo po tych wszystkich updatyach niektóre opisy i oceny są nieaktualne.

Blade Master (BM) - Dps, Tank, ma bloki i party shilda. Dość łatwo znajduje party jako tank.

Poziom trudności w opanowaniu: PvE: Średni PvP: Średni

Destroyer (Destro) - Dps, spin(spin2win),grab, może osłonić siebie lub jednego sojusznika jak i go złapać i przenieść w bezpieczne miejsce. Dość łatwo znajduje party dzięki grabowi. Poziom trudności w opanowaniu: PvE: Średni PvP: Średni

Summoner (Summ) - Dps, healer, obszarowy Stealth(taka niewidzialność) , ranged ale ma kota który walczy w zwarciu i może reanimować kiedy ty robisz dmg. Bardzo łatwo znajduje party jako healer i dzięki stealthowi.

Poziom trudności w opanowaniu: PvE: Łatwy PvP: Łatwy

Force Master (FM) - Dps, party freeze, ranged. Trudno znaleźć party czy klan dodatkowo jest ich dużo, poziomy gry są skrajne.

Poziom trudności w opanowaniu PvE: Bardzo ŁatwyPvP: Bardzo Trudny.

KungFu Master (KFM) - Dps, tank, ma blok i swoje evade'y, Bleubuff(bb). Łatwo znajduje party jako tank i dzięki bufowi. Potrafi wycarrować 3v3.

Poziom trudności w opanowaniu: PvE: Trudny PvP: Bardzo Trudny

Assaisn (Sin) - Dps, taxi, obszarowy stealth, Bleubuff. Bardzo łatwo znajduje party dzięki stealthowi, bluebufowi i jako taxi. Potrafi wycarrować 3v3.

Poziom trudności w opanowaniu: PvE: Średni PvP: Trudny

Blade Dancer (BD) - Dps, spin(spin2win), grab, party shield. Dość łatwo znajduje party dzięki grabowi.

Poziom trudności w opanowaniu: PvE: Średni PvP: Łatwy

Warlock (Wl) - Dps, ranged, ma blok, Soulburn(buff), przyzywa Thralla(taki duch). Łatwo znajduje party dzięki bufowi ale ostatnio jest ich coraz więcej.

Poziom trudności w opanowaniu: PvE: Średni PvP: Średni

Soul Fighter (SF) czasami nazywają go Ki Masterem - DPS, tank, blok, healer, instant party rez, może walczyć z dystansu jak i w zwarciu. Bardzo łatwo znajduje party dzięki healowi i rezowi. Poziom trudności w opanowaniu: PvE: Średni PvP: Bardzo Trudny

Oczywiście każda klasa może tankować jeśli masz odpowiednie umiejętności, bo w tej grze liczy się mobilność.

Dobicie 50 lv to nie jest jakiś problem, w ciągu dwóch czy trzech dni można spokojnie zrobić, sporo klanów ma % do expa/ zen bean (fasolki z pvp)/ battle pointy (areny 6 vs 6) / no i najważniejsze teraz bonus do brzoskwinek (piczki).

Kamion ładnie to opisałeś :)

Siemka! Chciałbym dzisiaj zacząć w B&S i mam pytanko odnośnie populacji oraz jakiejś klasy dla newbie. Ktoś coś? :D