Szukam nowego MMO

Cześć, na starcie chciałbym powiedzieć, szukam gry która może nie wciągnie mnie na pare lat, lecz na miesiąc, dwa.

Wiecej nadmienię w "cechach" gry.

Gatunek: I tutaj jest mały problem, albowiem sam nie wiem czego dokładnie szukam, wszystkie gry pokroju MMORPG zostały przeze mnie ograne, Tera, Aion, GW2, WoW, naprawde wiele tytułów przypadło mi do gustu, jak i nie, przyjmijmy więc, że szukam gry której gatunek nie ma znaczenia, moze to byc shooter, moze to być MOBA, może być to również rpg.
Sprzęt: Nie ma sie czym chwalić, i3 2100, gtx 550 oraz 4gb ramu
Cechy: W tym miejscu postaram sie troche rozpisać, albowiem zależy mi przede wszystkim na dwóch rzeczach, gra nie może być stara, mam na myśli tutaj gry pokroju np. mojego ukochanego metina2, Lineage2, 4Story, odpadają również gry cholernie zawalone P2W, gdzie na kazdym kroku widać że osoby które ładują coś w gre, mają o wiele łatwiej. Zależałoby mi również na tym aby gra miała stosunkowo dużo graczy, nie chciałbym grać samemu na serwerach, bądź być w mieście/instancji jedyną postacią. Graczy może być dużo, bardzo dużo, lecz nie mało. Gra może być przeglądarkowa, strategiczna, może to byc moba, shooter jak to wspomniałem w gatunku, chodzi przedewszystkim o to żeby miała jako taki stabilny start, gra która ma rok, i czuć w powietrzu że pożyje jeszcze 4-5 lat, bardzo lubie powracac do jakiejś gry po wielu latach, jak to mialo w moim przypadku miejsce w Nostale, może ktoś kojarzy :P Jak to wspomnialem na samym poczatku, nie zalezy mi na tym by grać w tę grę nagle 5 lat bez przerwy wpatrzony w monitor, narazie powoli pogrywam w lige legend, 4-5 meczykow dziennie ale gdy jakiś mmorpg przypadłby mi do gustu, zamieniło by sie to pewnie w 2 góra 3 gry, a 3 godzinki poswiecałbym tej oto produkcji. Nie wiem czy istnieją jakieś stabilne gierki z duza ilościa graczy i bez przepchanego isu, ale możliwe że jeszcze nie zbadalem wszystkich gier :D Na dole sprobuje powiedzieć wam w co przedewszystkim celuje.


Przypadły mi do gustu:

Metin2, gra w która chyba każdy grał za młodu, gra nad którą przesiedzialem miesiącami, jak nie latami, zawsze lubie wrocic sobie i pogadać ze starymi znajomymi.

Nostale, kolejna gra od GameForge, achh pech chciał że te gry zostały akurat wydane przez tą firme, za czasow swietosci tych gierek nie było widać takiego p2w jak dzisiaj, niestety is i multum ulepszeń postaci zagwarantowało mi, że już raczej nigdy nie zagram w tę dwie produkcje.

Path of Exile, nigdzie wyzej nie wspomnialem o hacknslashach, to też gry które bardzo lubie, diablo 3 nie podpasowało mi tak bardzo, lecz poe i przedewszystkim złożoność rozgrywki dała sie we znaki i zostałem przy gierce dłuzej, niestety po czasie znudziło mi sie powtarzanie z ligi na lige tych pierwszych aktow, co za tym idzie postanowilem porzucic tą gre.

Hearthstone, karcianek tez nigdzie nie wymienilem, a są to gry ktore również bardzo lubie, w hearthstonie rozgrywka byla banalna, bardzo mi sie to w niej podobało, niestety nie bylem na tyle wytrwaly zeby grać areny i utrzymywać sie gdzieś wyzej rankingu z miesiaca na miesiąc, unlucky :D

WoW, któż nie słyszał o tej grze? Idealna. Nic dodać nic ująć. Odrzuciło mnie od niej tylko i wylacznie placenie abonamentu.

War Thunder, World of Tanks, postanowilem wspomnieć o tych dwóch grach naraz, ponieważ system badań poszczegolnych samolotow/czołgow a także sens rozgrywki jest bardzo podobny. Rozgrywka na wysokim poziomie, ale wyżej zeby przechodzić na wyzsze tiery trzeba bylo grać poraz 200 tym samym czołgiem/samolotem, nudzi mnie coś takiego.

League of Legends, gra w którą gram podczas pisania tego postu, najprawdopodobniej przez pare miesiecy nic sie nie zmieni, grać bede jak grać, mam z kim, podoba mi sie to, prostota, dużo graczy, o to chodzi.

Dragon Nest, Vindictus, instancjonowki w ktorych latamy od dungeona do dungeona, podobały mi sie obie produkcje, choć w Vindictusa przestałem bardzo szybko grać ze wzgledu na to, że "troche lagowało". Ajajaj :D


Nie przypadły mi do gustu:

Wszystkie gry pokroju przeglądarkowych gier z autotrackerami, jak ja ich nienawidze... Nastawione na kase, 0 przyjemności z gry.

Co do gier, ktore przypadly mi do gustu, bylo ich o wiele wiecej, lecz nie chcialem rozpisywać sie aż tak bardzo, głownie te gry ktore zapisalem, zapadły mi w pamieć jakoś bardziej.
Dziekuje za wszelką pomoc. Cześć :P

Jak widzę grałeś same f2p gry dlatego duzo cie nie pomoge ale łap kilka tytułów

ArcheAge - bardzo dobra gra, ale niestety p2w widac golym okiem

WoW - sam wracam dlatego iz na rynku nie ma nic co by nie było p2w, a w kazdej gdzie bedziesz mieć cos do zapłaty. Trzeba dorosnąć i odejść od gier lub placić.

Aktualnie wychodzi Albion online ale B2P i nie kazdemu moze pasować gameplay.

Tez duzo osob poleca gw2 ale ja nie :D

Dzieki wielkie za propozycje, WoW raczej odpada w moim przypadku, niestety abonament mi nie leży, jeśli już to B2P, sprawdze za chwile tego Albiona moze mnie zainteresuje, co do ArcheAge nie gralem, ale jesli widać to p2w golym okiem jak to nazwales, to raczej odpadnie. :( Mimo wszystko dzieki wielkie za propozycje :P

GW2 będzie miało za 5 miesięcy nowy dodatek, więc będziesz miał powiew świeżości i pierdyliard ludzi. Nawet teraz jest mnóóóóóstwo.

Polecam wrócić, pograć casualowo, żeby jak wyjdzie dodatek móc bez spiny grać nowy content.

Gra spokojnie pożyje jeszcze ponad 5 lat.

Dziekówka za propozycje, troche sie boje o tego GW2, mimo wszystko czuje ze mi sie znudzi :/

Witaj.
Szukam również takiej gry jak Ty i również bardzo podobną mam historię gier :) Ciekawi mnie, czy padnie jakiś fajny tytuł. Grałem w ArcheAge, ale przy wyższym poziomie gdy brak patrona ( konta premium ) no to już nie jest tak fajnie. Do połowy gry jest ok, ale potem dużo ograniczeń :P
Ja bardziej szukam gier, gdzie nie będzie miliony skilli tylko zostanie to jakoś ograniczone, dlatego w WoW'a nie grałem ze względu na ilość skilli. Ciekawe czy znajdzie się ktoś, kto zapoda fajny tytuł gierki ;)

Pozdrawiam :)

Polecam Aiona bo chyba w niego nie graliście, jest tam dość sporo skilli i trzeba się nauczyć kiedy dany skill uruchomić podczas pvp, ale wszystko jest do nauczenia, można w późniejszym czasie kupić GP (premium na miesiąc) za kase w grze choć na allegro też nie jest drogo, zależy jaki serwer się wybierze. Trzeba trochę przysiedzieć na grze aby później coś osiągnąć i móc bawić się na pvp ale pve i insty tez są spoko

Fredmen, dzieki wielkie za propozycje, niestety AION nie przyciągnął mnie na dłuzej, próbowałem, nie wyszło. Mimo wszystko uważam ze nie jest to gra zła, troche boli mnie fakt że spod GameForge, ale to jeszcze da rade przegryść. Przez ostatnie pare godzin zastanawiam się nad BDO, lecz nie jestem pewny czy mój komputer uciągnąłby ją :P Ma ktoś może podobny sprzęt i jest w stanie stwierdzić czy warto płacić?

Fredmen, dzieki wielkie za propozycje, niestety AION nie przyciągnął mnie na dłuzej, próbowałem, nie wyszło. Mimo wszystko uważam ze nie jest to gra zła, troche boli mnie fakt że spod GameForge, ale to jeszcze da rade przegryść. Przez ostatnie pare godzin zastanawiam się nad BDO, lecz nie jestem pewny czy mój komputer uciągnąłby ją  Ma ktoś może podobny sprzęt i jest w stanie stwierdzić czy warto płacić?

Zamiast zastanawiać się czy pociągnie to po prostu spróbuj, o mass pvp możesz zapomnieć

https://www.blackdesertonline.com/tryforfree

CZEKAJ NA MU LEGEND ;)

Zagraj w Conan Exiles albo glorie Victis :)

Jeszcze raz wszystkim bardzo dziekuje za propozycje, niestety przez caly czas szukam, coś mi nie wychodzi. Przez nastepne dni mam dosyc malo czasu wiec ciezko bedzie sprawdzić zaproponowane przez was tytuly, nie obraziłbym sie jeśli ktoś zapodałby wiecej tytułów, chetnie po powrocie sprobuje przetestować.

może spróbuj Margonem ;D gra liczy na niektórych serwerach po ~400 osob online caly czas (moze nie wyglada ale jest to bardzo duza ilosc napewno odczujesz to w momecie gdy bedziesz chcial miec jaks elitke tylko dla sb ) w grze co prawda nie ma zadnych instancji ale za to sa tzw "elity" czy "e2" i inne ;) społeczność jest bardzo fajna serwery żywe jesli chodzi o ekonomie to nie ma co sie martwic (mechanizm gry niepozwala by rynek byl czyms zawalony mozna zarabiac dropiac itemki na doslownie kazdym lvl) klas jest 6 gracze na kazdych poziomach , klimat gry swietnie sie prezentuje w momecie gdy walczycie gildia o dostep do terenu na ktorym znajduja sie herosy czy tytani(wyczekiwanie kilku dni az dany tytan sie zrespi jest naprawde klimatyczne ;D )

Ogrywałem już milion razy margonem :D

Aion idealne mmorpg, idealne dla pracujących i w ogóle idealne ^^

Na jego kompie Aion będzie musial działać na minimalnych a na bitwach i tak będzie mu ścinać wiec co to za przyjemność.

Drakensang-online - taki HnS MMO, pełno eventów, "trudno" o max lvl zbieranie itemków cholernie długie, ale nie jest aż tak źle ^^

Tove - minecraft MMO chodzisz zabijasz moby, zbierasz lepszy sprzet, zbierasz bloki budujesz dziwactwa po prostu cieszysz się gra ^^

MoBa Heroe of the Storm - moba jak moba ma swoje systemy i pomysl na siebie ale to ciągle moba ^^

Powiem ci że ostatnio nikt nie może znaleźć dla siebie miejsca, w MMO panuje teraz taka susza że się płakać chce :( jedyne gry jakie są warte polecenia na tą chwile to WoW,BD,TESO,GW2 czyli gry P2P i B2P gry F2P przeżywają teraz swoje najgorsze lata jak nie P2W to brak nowości jak nie brak nowości to zmiany co ludzie nie pochwalają. Jedyna gra która przyciąga jeszcze mnie soba co dopiero ma wyjść to MU Legend jednak nie dla tego że jest dobre czy coś bo MU Legend to w 85% Devilian przerobiony i właśnie też dla tego chce w niego zagrać bo devilian strasznie mi się podobał i jedyne co sprawiło że przestałem w niego grać to brak ludzi.

Ja osobiście gram tylko w HotSa, CSa i Path of Exile reszta gier to Single bo gry MMO upadają i jest to coraz bardziej widoczne.

Poczekaj na 3.0 PoE, juz nie bedzie powtarzania tych samych aktow 3 razy. 6 nowych aktow, razem 10 aktow az do mapowania.

AION jak kolega wspomnial bedzie mi lagować, bardzo, strasznie. Sprzęt nie jest nowy a poza tym ilość rzeczy naraz które wyświetlają sie w jednym momencie jest masakryczna dla mojego komputera. Aktualnie zastanawiam się, dowiedzialem się że na przełomie września dostanę nowy komputer, ktory już raczej uciągnie wszystko na 60fps, więc chciałbym zmienić leciutko temat, bo mimo wszystko nadal szukam MMO, lecz tym razem jakiegoś, które jeszcze nie wyszło, a zapowiada się ciekawie. Na 100% spojrzę na tą produkcje o piratach którą prezentowali na E3, bardzo mi sie spodobała, zna ktoś jeszcze jakieś fajne gry które warto bedzie przetestować za te 3-5 miesięcy? Dzieki jeszcze raz wszystkim którzy mi cokolwiek zaproponowali.

Hm.. Moze sprobuj Revelation Online, to nowa gra gatunku mmorpg,. byc moze przypadnie Ci do gustu.
Overwatch - za to akurat trzeba zaplacic ale na pewno o tym wiesz. Naprawde swietny "shooter?" Chyba nie do konca mozna tak nazwac te grę, bo to coś więcej. Jesli jednak nie chcesz wydawać pieniędzy, to sporboj Paladins, dosyć podobne.
Albo Guild Wars 2, równiez mmorpg, jednak rozniący się nieco od pozostalych azjatyckich produkcji, ktorych teraz na rynku jest w ciul duzo. Wielu osobom przypadła do gustu, w tym mnie, a naleze do wybrednych graczy ;p

Witam,

a słyszeliście o Islandoom? To nowa polska gra na przeglądarkę. Wygląda obiecująco. Wczoraj wieczorem na nią trafiłem. Z tego co na razie pograłem to całkiem spoko strategia. Warto zerknąć www.islandoom.com