Rs3 czy old

Hej,

Grałem w rs jakieś 10 lat temu. Chce zacząć od nowa ale nie mogę się zdecydować czy wybrać rs3 czy old. Jaki polecacie i dlaczego? Jakieś + i - ?

Jeżeli znasz rs sprzed 10 lat i to on rozkochał Cię w sobie, to zdecydowanie OSRS. Ciężko wymieniać plusy jednej i drugiej, bo to są zupełnie inne gry. RS3 jest w szczególności łatwiejszy dla casuala i lepszą grafikę (ale nie to się liczy w MMORPG). OSRS wymaga zdecydowanie dłuższego grindu, ma około 2x większe community i jest bez przerwy ulepszane. Spróbuj zagrać przez chwilę w to i w to. Możesz przeczytac o tym jak zacząć w osrs w moim poście na ten temat. Jeżeli masz jeszcze jakieś pytania to pisz :3.

Jak wyżej.
OSRS to klasyk, ale nie każdemu powrót do korzeni przypadł do gustu.
Ja mimo, iż zaczynałem w 2006r chyba, to bardziej podoba mi się RS3, więcej contentu, więcej skilli, jest co robić.

Jeżeli znasz rs sprzed 10 lat i to on rozkochał Cię w sobie, to zdecydowanie OSRS. Ciężko wymieniać plusy jednej i drugiej, bo to są zupełnie inne gry. RS3 jest w szczególności łatwiejszy dla casuala i lepszą grafikę (ale nie to się liczy w MMORPG). OSRS wymaga zdecydowanie dłuższego grindu, ma około 2x większe community i jest bez przerwy ulepszane. Spróbuj zagrać przez chwilę w to i w to. Możesz przeczytac o tym jak zacząć w osrs w moim poście na ten temat. Jeżeli masz jeszcze jakieś pytania to pisz :3.

OSRS ma 2x większe community? ;) chyba wtedy jak na RS3 jest maintance.

@TRZECIAK chyba wpadłeś w jakąś dziurę czasoprzestrzenną i nie zauważyłeś. Przesadziłem może z 2x więcej, ale z 1,5x to już na 100%. Wystarczy wejść na stronę ze statystykimi ilości graczy live i wcześniej. Osrs ma więcej graczy już od 2016 roku. Nie mówiąc już o community. Wejdź na jakąkolwiek stronę typu YouTube, Twitch, Twitter etc. Content z osrs jest większy kilkukrotnie.

niedziela, godzina 14:48

rs 63895 online

osrs 38832 online

To, że OSRS jest bardziej popularny na twitchu itp to w 100% się z Tobą zgadzam, ale jest to dlatego, że OSRS wymaga znacznie mniej uwagi niż rs3.

Pogrywam sobie w starego scape i nowego i ani razu nie widziałem, żeby w osrs było więcej online.

A zdajesz sobię sprawę, że na liczbę online na głównej stronie składa się zarówno rs3 jak i osrs? ;p

Nie daje to co prawda 2x większego online, ale od ponad roku rs3 ani na chwilę nie przebił old schoola w liczbie zalogowanych ludzi.

A to do old schoola to oni jeszcze jakiś content wypuszczają? o.O Niby jaki skoro skilli jest chyba ciągle tyle samo (nawet nie jestem pewna czy Summoning tam jest) ? Sama grałam kiedyś na old schoolu (jak jeszcze nie było rs3), ale teraz, bez sensownego nowego contentu jakoś nie widzę sensu by w niego grać. No chyba, że mnie wyprowadzicie z błędu, ale wydaje mi się, że JaGeX jakoś dużo czasu mu nie poświęca.

A to do old schoola to oni jeszcze jakiś content wypuszczają? o.O Niby jaki skoro skilli jest chyba ciągle tyle samo (nawet nie jestem pewna czy Summoning tam jest) ? Sama grałam kiedyś na old schoolu (jak jeszcze nie było rs3), ale teraz, bez sensownego nowego contentu jakoś nie widzę sensu by w niego grać. No chyba, że mnie wyprowadzicie z błędu, ale wydaje mi się, że JaGeX jakoś dużo czasu mu nie poświęca.

Starają się naprawić błędy przeszłości. Wprowadzane updaty są konsultowane z graczami, cały czas dodają coś nowego.

Old school to bossy, pvp, farmienie itemów.

Rs3 to kolorowe aury i ubranka z item shopa + kazualizacja skilli. Magiczne lampy z exp, bonus weekendy i inne cuda na patyku.

Jedyny minus to to, że już dawno nie ma z kim grać.

@TRZECIAK http://www.misplaceditems.com/rs_tools/graph

A to do old schoola to oni jeszcze jakiś content wypuszczają? o.O Niby jaki skoro skilli jest chyba ciągle tyle samo (nawet nie jestem pewna czy Summoning tam jest) ? Sama grałam kiedyś na old schoolu (jak jeszcze nie było rs3), ale teraz, bez sensownego nowego contentu jakoś nie widzę sensu by w niego grać. No chyba, że mnie wyprowadzicie z błędu, ale wydaje mi się, że JaGeX jakoś dużo czasu mu nie poświęca.

No to trochu źle Ci się wydaje. Co tydzień w czwartek wrzucają nowy content, raz mniejszy, raz większy, ale w ciągu ostatnich dwóch lat dodali tam takie mnóstwo pierdół że ło ja. Pierwsze z brzegu to nowy kontynent Zeah, nowy Jad z możliwością zdobycia nowego bisowego Fire Cape'a, Raidy, Last Man Standing, Wintertodt, interaktywną mapę, co święto typu walentynki, halloween nowy, unikalny event z króciutkim, ale mega przyjemnym questem, mają w planach na ten rok nowe questy, Fossil Island- nową wyspę z dużą ilością nowych sposobów skillowania, z tego co kojarzę, nowy raid/rozbudowanie poprzedniego. Modzi są przekomunikatywni, robią dla gry strasznie dużo, trzymają bardzo bliski kontakt ze społecznością przez reddita. Cud mniut szczerze mówiąc, jeśli ktoś ma ochotę wrócić i trochę pogrindować to jest do czego, serio.

Abonament tani, na daną chwilę trwa Special Summer i kosztuje 55 zł za 3 miesiące grania, jest możliwość zarobku na abonament in-game.

Zdecydowanie polecam RS3, OSRS już się skończyło - Ci co mieli zacząć w niego grać zaczęli dawno temu i tylko sentyment trzyma ich jeszcze w grze.

RS3 ma obecnie wszystko lepiej zorganizowane i jest po prostu lepszą wersją tego co ma OSRS.

Zdecydowanie polecam RS3, OSRS już się skończyło - Ci co mieli zacząć w niego grać zaczęli dawno temu i tylko sentyment trzyma ich jeszcze w grze.

 

RS3 ma obecnie wszystko lepiej zorganizowane i jest po prostu lepszą wersją tego co ma OSRS.

O tak, wykres wrzucony przez @KoonKoutei rzeczywiście tylko potwierdza to co mówisz :P

Ludzi w OSRS przybywa z każdym nowym roczkiem, popatrz sobie co się dzieje z RS3. Dla podpowiedzi tylko tak rzucę, że od 2015 liczba spada.

Zdecydowanie polecam RS3, OSRS już się skończyło - Ci co mieli zacząć w niego grać zaczęli dawno temu i tylko sentyment trzyma ich jeszcze w grze.

 

RS3 ma obecnie wszystko lepiej zorganizowane i jest po prostu lepszą wersją tego co ma OSRS.

Czy to jakiś troll XD? Community osrs rośnie ciągle. To właśnie RS3 tylko utrzymuje resztki ludzi posiadających jakikolwiek sentyment do swojego pierwszego konta ( czyli pewnie kasy i lvlów). @Adavald chyba problemem jest nastawienie graczy EOC. Na ich oczach gra upada, a Jagex skupia swoje siły na osrs. Typowy przykład fanboy-izmu. Argumenty rzucane zupełnie wbrew faktom podanym w poprzednich odpowiedziach, oraz ogólnodostępnych statystyk w internecie.

Sentyment sentymentem, ale nie da się grać z nowym kombatem, hitami z azjatyckich mmo i idiotycznym interface.

Jak już jesteśmy w temacie, mogę oddać konto jak ktoś chce pograć, nie gram od combat evolutiona. Kto pierwszy na priv

Niby grałeś w starego RS'a, ale ten nowy jest na prawdę dobrą produkcją. Daj mu szanse, jak ci sie nie spodoba, to pograj w classic.

Niby grałeś w starego RS'a, ale ten nowy jest na prawdę dobrą produkcją. Daj mu szanse, jak ci sie nie spodoba, to pograj w classic.

Próbowałem kilka razy na przestrzeni ostatnich paru lat. I nowego i old. Ale jak nie ma z kim gnoić AP i nie ma nawet AP to cały sens grania odpada. Grałem tylko dla klanowego pvp.

#Edit

Chyba dodawali membersa za kasę w grze? Ile to kosztuje na old schoolu? Orientuje się ktoś?

Próbowałem kilka razy na przestrzeni ostatnich paru lat. I nowego i old. Ale jak nie ma z kim gnoić AP i nie ma nawet AP to cały sens grania odpada. Grałem tylko dla klanowego pvp.

 

#Edit

Chyba dodawali membersa za kasę w grze? Ile to kosztuje na old schoolu? Orientuje się ktoś?

Tzw Old School Bond kupisz za około 2.7m coinsów, 1 Bonda mozesz wymienić na 14 dni membersa. Często są promocje typu "3 bondy=2 miesiące memba" etc. Na yt jest masa poradników jak w szybki sposób zarobić na f2p bez większych wymagań skilów. Co sprytniejszym udaję się w 10-12h.

Dodam coś od siebie w temacie :)
Grałem w RS tak przed wejściem EOC (chyba to był ten update) długo długo i czerpałem z tego naprawdę wiele przyjemności głównie z PVP :)
I teraz zastanawiam się nad "powrotem" do RS tylko nie wiem na którą wersje się zdecydować do której się przekonać ( grałem nie tak dawno temu w OSRS i RS3)
Pracuję więc nie mam za wiele czasu na farmę i głównie interesuję mnie szybka farma kasy i od razu pvp ( no nie ukrywam uwielbiam pvp w RS i uważam ze to jedno z lepiej rozwiązanych pvp w grach). A wiem bo oglądałem filmy ze w RS3 zostało to trochę uproszczone dla takich osób jak własnie ja, nie przeszkadzało mi rózwnież pvp na darkscape ( jeden z wersji rs gdzie było otwarte pvp) a jak dobrze się orientuje to był system combat włąsnie z rs3 tylko o coś ucięty :)
Z drugiej strony boje sie ze farma kasy i czasu( to przedewszystkim) pójdzie na marne bo nie spodoba mi sie nowy system walk :) jakaś porada :) ?

a i dodam że wolałbym nie wydawac na początek realnej kasy więc dobra opcja jest bound z OSRS

Jeszcze zapomnieliscie dodac, ze osrs ma wiecej online bo 50% to boty. Na kazdym swiecie jakim bys sie niezalogowal to w kazdym miejscu zdatnym do botowania jest full botow.

Forum z skryptami do osrs ma chyba wieksza populacje niz forum mmorpg.org.pl ;)

Takze , ten.

Jesli jestes hardkorem, masz za duzo czasu, kochasz pvp i strach przed utrata wszystkiego przy smierci to wybieraj osrs! Jak za starych dobrych czasow.

A Jesli jestes zwyklym ziomkiem co ma szkole, prace i nie ma kupy czasu na gre to mysle ze RS3 bylby lepszym wyborem . Bo w szybszym czasie znajdziesz sie na etapie w ktorym bedziesz mogl sie cieszyc w pelni gra.

Pozatym RS3 ma zdecydowanie lepsze PVM i Questy sa o nieboooo lepsze !

Bonda w RS3 mozesz kupic tez za walute w grze. Co wiecej, duzo szybciej na bonda uzbierasz.