Nowa karta a stara płyta?

Witam posiadam MS-7673

Procesor Intel(R) Core(TM) i5-2400 CPU @ 3.10GHz, 3101 MHz, Rdzenie: 4, Procesory logiczne: 4

Do tego karte AMD radeon HD 6900 Series która właśnie chciałbym wymienic....

I tu moje pytanie jaką karte graficzną? Totalnie nie mam pojęcia jaka, w miare możliwości chciałbym zostawić płyte głowną i zmienic tylko karte.

Co polecicie? Jakiś GTX czy radeon R9? Czy coś innego?

Pozdrawiam

Dakkon

Zapomniales dodac najwazniejsze iel mozesz wydac :)?

hehe no tak. coś koło 200-400 euro czyli do 1500 może wiecej.

Chciałbym tym upgradem moć jak sie uda korzystać swobodnie z nowych gier itd :) przez kolejne 2- 4 lata zobaczymy :)

Myślałem o jakimś GeForce GTX albo Radeon R9 tylko czy reszta mojego kompa da rade? (płyta głowna)

Teoretycznie najlepsza jaka moze byc, tylko bez przesady :)

Moim zdaniem będzie bottleneck, ten procek mogłoby uratować tylko porządne OC, ale masz model bez odblokowanego mnożnika więc moim zdaniem powinieneś rozpatrzyć przejście na nową platformę.

Jeżeli stawiasz na swoim to nie widzę tu innego zakupu w tym budżecie jak RX580 którego nie kupisz w polskich sklepach(chyba że wreszcie dotarło zaopatrzenie) albo GTX 1060 wybierz sobie jedną i kup. (te karty też nie będą mogły rozwinąć skrzydeł przy tym procku)

Asus Strix 1060 6gb albo Gigabyte RX580 8gb ( ale to ciezko dorwac no i zasilacz porzadny tez musi byc )

Asus Strix 1060 6gb   albo Gigabyte RX580 8gb ( ale to ciezko dorwac  no i zasilacz porzadny tez musi byc )

Asus Strix to wydajne chłodzenie więc też polecam.

Gigabyte nie wiem jak teraz ale w mojej R9 390X od gigabyte wentyle to jakaś przykra sprawa, 75% ich nakładu miała fabryczne wady wentyle słyszalne z drugiego końca wioski. Gigabyte mówię nie. (jedyne rozwiązanie jakie u mnie było to zmienić chłodzenie na "ARCTIC Accelero Xtreme IV")

Przy radeonach nie widzę innego słusznego chłodzenia jak to od Sapphire.

Tak czy siak RX 580 w polsce raczej nie dostaniesz.

Nie zmienia to faktu że ten procesor będzie mocno ograniczał te karty.

Gigabyte z AUROS robi bardzo dobrą robotę. Ale nie pod ten PC. Możliwości jakie masz MAX to gtx 960 albo R9 380X. Ale to sa karty na teraz nie na przyszłość którą oczekujesz.

Ogólnie jak chcesz cos na 2 do 4 lat musisz zmieniać całą platformę. Nawet jakbyś miał proca z K i podkrecil go na tyle ile możesz to na dziś i tak już mało. Wiem bo sam zmieniłem PC rok temu z i5 2500k który był wykręcony na 4,8Ghz. Już wtedy po takim OC nie był w stanie się nawet zbliżyć do wydajności i5 6600 stock :)

Nie widze sensu kupowania gtx960 wiem ze jest botleneck ale jak bedzie chcial pozniej zmienic plyte + procka no to znow msuial by kupowac grafike. Po co kupowac 2 razy tosamo za pol roku / rok gdzie ten botleneck nie bedzie przeszkadzal w graniu.

Nic nie pisał o wymianie reszty. Pisał tylko o tym co może pasować do obecnego PieCa.

Nic nie pisał o wymianie reszty. Pisał tylko o tym co może pasować do obecnego PieCa. 

Czyli do obecnego poziomu mojego komputera cięzko jest cos dopasowac aby np pograc w Battlegrounds playerunknown ktorego obecnie posiadam i grac w niego na obecnym sprzecie graniczy z cudem.

Żadna karta tego nie zmieni?:) Co do nowego sprzetu to juz kwestia przemyslenia czy komp czy po prostu Ps4 ktore bardzo sie ostatnio rozwija w grach mmo albo to te gry chca byc dopasowane do PS4, ciezko powiedziec.

No nic jak by ktos mial jeszcze jakis pomysl chetnie skorzystam jak nie to nowy komp/Ps4 :) Trzeba pomyslec :)

Nic nie pisał o wymianie reszty. Pisał tylko o tym co może pasować do obecnego PieCa. 

I bardzo dobrze, blackwhite udowadniał, że nawet na starszej platformie z dobrą kartą da się komfortowo grać:

Co prawda GTX 1070 znacznie przekracza budżet, ale nawet na słabszej karcie powinno być dobrze.

GTX 1060 czy GTX1070 da rade choc na jakis czas?:P

w grach z narzutem na procek będziesz miał mniej fps, niżeli na mocniejszym procku z tą samą kartą, co nie oznacza że gra nie będzie działać dobrz/bardzo dobrze. Do 1080p gtx 1070 to aż nadto na youtube masz kilka filmików z testów it 2400 + 1060/1070. Robi robotę.

Jeżeli chcesz grac w Battlegrounds playerunknown to GTX 1060 to takie minimum do komfortowej gry dla oka.

Czyli GTX1060 z tego co widziałem najlepiej wychodzi kupic MSI? Czy innej firmy GB czy tez Asus?

Widziałem ze jest tez różnica w cenie miedzy 3gb a 6 gb, przy moim sprzecie lepiej kupic 3 czy 6 skoro ona i tak nie bedzie pracowac na 100%?

Kupuj 6 gb 3 obecnie to juz jest na styk. Polecam Asus Strixa

@FraMat

on ma 2400 a nie 2500k zrobionego na 4.6 :))

MSI są najlepsze 1060 ale nie są niezbędne. Jak masz okazje kupić taniej innej firmy to bierz. Dużej róznicy nie będzie.

Pytanie troche poza tematem ale co tam, pojdzie mi w miare H1Z1: King of the Kill?

Last Man Standing w miare chodzi, da sie grac! Ale chciałbym sprobowac H1Z1: King of the Kill bo BGU nie chodzi :/

Ściągnij darmowego PlanetSide 2 to ten sam silnik co w H1Z1. Będziesz wiedział.

Witam posiadam MS-7673

Procesor Intel(R) Core(TM) i5-2400 CPU @ 3.10GHz, 3101 MHz, Rdzenie: 4, Procesory logiczne: 4

Do tego karte AMD radeon HD 6900 Series która właśnie chciałbym wymienic....

I tu moje pytanie jaką karte graficzną? Totalnie nie mam pojęcia jaka, w miare możliwości chciałbym zostawić płyte głowną i zmienic tylko karte.

Co polecicie? Jakiś GTX czy radeon R9? Czy coś innego?

Pozdrawiam

Dakkon