Aion Najlepszy Czas

Przed rozpoczęciem chciałbym zaznaczyć, że ten tekst będzie skierowany do potencjalnie nowych graczy którzy zastanawiają się czy opłaca się zacząć swoją przygodę z Aion'em i starych graczy którzy rozważają ewentualny powrót do gry.

Ze względu na to, że nie widziałem na ten temat żadnego News'a. Chciałbym wam opisać zmiany jakie zaszły ostatnio w Aion'ie a także opisać pokrótce co przyniesie najbliższa przyszłość. Mam nadzieję, że pomoże to niektórym podjąć decyzję o ewentualnym rozpoczęciu swojej przygody w Atreii lub powrotu do gry. Ok więc zaczynajmy!

Po pierwsze P2W. Gra przez niektórych była uważana za p2w "w mojej opinii" ze względu na dwa przedmioty które znajdowały się w Item Shopi'e. Według mnie poza tymi item'kami nie ma zupełnie nic co dawałoby faktyczną przewagę graczom płacącym nad graczami którzy nie wydają swoich ciężko zarobionych pieniędzy w item shop'ie. Wiecie już o jakich item'kach piszę? Tak zgadliście! Są to:

1. Wszechpotężny Kamień Zaklinający

icon_item_enchant_exceed_01.png

2. Święte Serum Udoskonalenia

icon_item_2stenchant_water_m01.png

Ale dlaczego o nich teraz piszę? Ponieważ teraz możemy zdobyć te item'ki normalnie w grze. Jak zapytacie. Już odpowiadam. Drop'ią one teraz ze wszystkich instancji na 66+ lvl.

Są to sprawdzone i potwierdzone informację.

Lista:

- Kroban Base

- Library of Knowledge

- Garden of Knowledge

- Adma Ruins

- Elemental Lord's Laboratory

- Arkhal's Hidden Space

Tzw. KKM'y zostały ulepszone a lvl'e mobk'ów zwiększone do 75 lvl. Teraz także tutaj macie szansę na drop ww. itemk'ów.

- Miren Fortress

- Krotan Fortress

- Kysis Fortress

Spora lista prawda? Brawo Game Forge!

Według mnie to najważniejsza sprawa. Ale napiszę jeszcze kilka zdań na inne tematy.

Ok więc co dalej?

EXP

Wielu graczy odeszło ze względu na zwiększony lvl cap. z 65 na 75 lvl. Fakt jest taki, że żeby wbić 75 lvl potrzebujemy baaardzo dużo czasu.

Tak prezentuję się zestawienie które pokazuję ile exp'a potrzebujemy na kolejne poziomy.

Co mogę powiedzieć dalej jest ciężko, ale już nie tak jak po wejściu Patch'a 5.0

Mamy na stałe włączony Buff +50% do EXP a w weekendy 100%. mamy powtarzalne dzienne Quest'y na nowych mapach, które dają sporo Exp'a i Kinah (waluta w grze). Mamy Rift of Oblivion (jednoosobowa instancja) za którą mamy około 270 milionów Exp'a no i mamy nowy system Siege. Nie będę się rozpisywał o zmianach w Siege'ach najważniejsze jest to, że teraz przed Siege'em bierzemy Quest'y za wykonanie których dostajemy około 400 milionów Exp'a.

Set PvE. Najlepszą opcją na ta chwilę jest Pandaemonium Battlefield i Sanctum Battlefield

W każdą niedzielę o godzinie 21 dostajemy powiadomienie o możliwości wzięcia udziału w wydarzeniu. Wchodzi tylko pierwsze 380 osób z serwera.

Po zakończeniu każdy dostaję skrzynkę Potężna Skrzynia z Zapasami Legionu Prigga z niej zaś zależnie od naszego szczęścia wypada:

Skrzynia z Wyposażeniem Legionu Prigga (gorsza)

Ulepszona Skrzynia z Wyposażeniem Legionu Prigga (lepsza) Najlepszy Set PvE w grze.

Na koniec kilka ciekawostek:

- Zmniejszono trudność wszystkich Instancji/Dungeon'ów na lvl 66+ (wszystkie z listy)

- Dodano optymalizację pod Siege możemy ją włączyć w opcjach grafiki w grze lub poprzez skrót Shift+F11.

- Dodano "Custom Skill"

Czyli tworzenie własnych łańcuchów skilli. Możemy ustawić sobie coś takiego, że pod jednym klawiszem mamy do 4 skill'i (jakich chcemy) dzięki temu mamy mniej wciskania więcej miejsca na pasku skill'i.

02242017-Skills.png

- Patch 5.5 wychodzi pod koniec wakacji. A w nim znajdziemy:

Narakali

Nowa "Makarna" 12 osobowa Instancja. Ma być nową najtrudniejszą Instancją w grze.

- Windy Gorge

Nowy rodzaj Battleground'ów. Bardzo duży instancjonowany obszar na którym walczyć będą drużyny 24 vs 24.

- Revamp map startowych Poeta i Ishalgen

Patch 5.6

Tower of Challenge

Jednoosobowa instancja składająca się z 40 pięter. Po przejściu każdego piętra dostajemy nagrody.

Patch 5.8

Eye of Reshanta

220170614150707.png

Powrót "Oka Reshanty" może w przyszłości doczekamy się powrotu Katalamów.

- Patch 5.5 wychodzi pod koniec wakacji. A w nim znajdziemy:

Wersja Eu nie dostanie 5.5, tylko 5.6 i nie wiadomo kiedy wejdzie na serwery, wg ostatniego Ask Aion "jak będzie jeszcze ciepło" (coś w tym stylu).

czyli pewnie tradycyjnie sierpień :| dużo moich znajomych przestało grać, nie dlatego, że trzeba się pomęczyć z lvl, tylko dlatego, że rośnie p2w, że są głupie formy, w 5.5 dają jakieś głupie miniony, w 5.6 gs z fearem (chociaż wg mnie nie rożni się to od parala xD), instancje pvp, to chyba są tylko z nazwy. Po prostu Aion nie ma tego czegoś, co pokochaliśmy, jak zaczynaliśmy grać. Nowi gracze nie będą wiedzieć, o co chodzi :|

W zasadzie śmiało mogę napisać, że na Barusie przestali grać ci najlepsi gracze (przynajmniej po stronie elków), a zostali najwięksi zapaleńcy, którzy wydali Hajs na grę i im teraz szkoda kończyć.

Zauwazylem że jako nowy gracz trzeba bardzo dużo czasu poswiecic aby pobawic się na pvp a chyba w grach mmo o to chodzi, bo bez setu pvp po 2-3 hitach postać laduje w piachu, lepiej już raczej nie będzie jak za dawnych czasów...

Martwi mnie ostatnio podejście graczy do gier mmorpg. Ludzie płaczą, że gry robione są pod casuali, że wszystko można osiągnąć w tydzień i przekreślają taką produkcje. Gdy gra jest trudna i trzeba się wysilić, żeby zdobyć poziom i ekwipunek - też źle, bo strata czasu, za trudno, bo płacący gracze osiągną to szybciej itd. Ludzie, zdecydujcie się czego chcecie... Zmiany w Aionie idą na plus, zarówno dla nowych graczy, jak i starych. Nie ma tu sytuacji, jak w większości gier, że nowy content i wszelkie zmiany, wprowadzane są tylko dla weteranów. Tutaj mamy zawsze coś, co zadowoli starego gracza, jak i nowego. Mówienie, że gra X czasu temu była lepsza, a teraz to kompletna kupa, jest bezsensowne. Gra się rozwija, co powinno być ogromnym plusem. Pamiętam, jak weterani Aiona odchodzili od gry, bo brakowało im contentu, teraz ten content jest dodawany, więc nie ma co ubolewać. Wybierając grę f2p, trzeba liczyć się z jakąś formą 'płać by wygrywać', a raczej 'płać, żeby mieć wszystko szybciej od innych'.

Zauwazylem że jako nowy gracz trzeba bardzo dużo czasu poswiecic aby pobawic się na pvp a chyba w grach mmo o to chodzi, bo bez setu pvp po 2-3 hitach postać laduje w piachu, lepiej już raczej nie będzie jak za dawnych czasów...

To chyba dobrze? Chciałbyś żeby było tak, że np. Ty grasz 5 lat "budujesz swoją postać" w grze i przychodzi Ci jakiś nowy gracz pogra 2 tygodnie i ma wszystko i nie wiem kosi na pvp. W Aion'ie trzeba sobie zapracować na szacunek :D

To chyba dobrze? Chciałbyś żeby było tak, że np. Ty grasz 5 lat "budujesz swoją postać" w grze i przychodzi Ci jakiś nowy gracz pogra 2 tygodnie i ma wszystko i nie wiem kosi na pvp. W Aion'ie trzeba sobie zapracować na szacunek 

Może źle to opisałem, grając w Aiona trzeba mieć multum czasu bo jest dużo rzeczy do zrobienia, chodzi mi o czasowe (tygodniowe i dzienne) questy, tak samo questy na kase, jeśli człowiekowi coś wypadnie i nie może wejść na grę to już jest w plecy bo przepadnie mu coś co zaczął, to wolalbym jak jest w bdo że sobie grinduje spoty i kasa leci, wchodze na pare godzin zdobywam 50kk i mogę coś za to kupić a jak grałem to przecież setow do pvp albo pve nie można kupić tylko trzeba chodzić na insty, a wkurzalo mnie jak miałem tylko 2h wolnego i nie można było znaleźć ludzi aby inste zrobić już nie mówić o wykonaniu i grając przypuscmy 3 miesiące zbieralo się najgorszy set do pve z garniakow, nie mówiąc o słabych q na kasę aby mieć na gp

I bardzo dobrze, że nowi gracze muszą zapracować na sety i rywalizacje PvP. Nie po to inni grają latami aby jakiś casual ich kosił, który pograł kilka tygodni.

Dopóki auction house zablokowany słabo się gra :P
Równie dobrze można by grać w aiona na singlu, brak trade w grze mmo jest trochę słabe

Może źle to opisałem, grając w Aiona trzeba mieć multum czasu bo jest dużo rzeczy do zrobienia, chodzi mi o czasowe (tygodniowe i dzienne) questy, tak samo questy na kase, jeśli człowiekowi coś wypadnie i nie może wejść na grę to już jest w plecy bo przepadnie mu coś co zaczął, to wolalbym jak jest w bdo że sobie grinduje spoty i kasa leci, wchodze na pare godzin zdobywam 50kk i mogę coś za to kupić a jak grałem to przecież setow do pvp albo pve nie można kupić tylko trzeba chodzić na insty, a wkurzalo mnie jak miałem tylko 2h wolnego i nie można było znaleźć ludzi aby inste zrobić już nie mówić o wykonaniu i grając przypuscmy 3 miesiące zbieralo się najgorszy set do pve z garniakow, nie mówiąc o słabych q na kasę aby mieć na gp

Rozumiem Cię i nie bronię tytułu, bo ma na pewno swoje wady jak wszystkie inne gry. Ale akurat dla kogoś takiego jak ja który gra 3-5 dni w tygodniu zależy od tygodnia wracam po 16 do domu i loguję gram max do 22 i np. na takie Runatorium nie pójdę nigdy, ale ogólnie ten system w Aion'ie ma to też swoje plusy. Chodzi mi o to, że poniekąd gra sama organizuję Ci w pewien sposób jak możesz spędzić swój czas w niej. Bo wiesz, że o danej godzinie możesz gdzieś iść i coś zrobić np. SWB jakieś Arenki itd. Mi ogólnie to bardzo odpowiada, bo w innych tytułach logowałem i stałem w mieście 2 godziny bez sensu czekałem aż gdzieś pójdziemy coś zrobimy. W między czasie można robić jakieś daily, dungeon'y, kkm'y, solo, grind itp. Też dobrym posunięciem było wprowadzenie tych Quest'ów powtarzalnych na zbieractwo które dają coś około 1,8kk kinah.

Dopóki auction house zablokowany słabo się gra 
Równie dobrze można by grać w aiona na singlu, brak trade w grze mmo jest trochę słabe 

Najważniejsze to znaleźć gildię z którą będziesz chodzić na kkm'y, dungeon'y. Ludzie Ci powiedzą jak i gdzie zarabiać na GP. Do 66 lvl jest on Ci nie potrzebny, tak samo jak AH. Z tych wszystkich Quest'ów dostaję się tyle Scroll'i na bieganie i potek, że w zupełności wystarczy na początek. Po kupieniu pierwszego GP już naprawdę łatwo to przychodzi następnym razem. Był kiedyś jakiś poradnik na forum jak zarobić/zdobyć pierwszy GP.

Bez GP ta gra niema sensu według mnie, zmusza gracza do wydania 40zł na pierwszy Gold Pack, bez niego i zaprzyjaznionej gildii lub osób które cię wezmą na instancje początkowe, wbicie przynajmniej 40lvl jest uciążliwe, mając gp, jest dużo łatwiej. Nie wiem jak teraz wygląda sytuacja na Barusie, kiedyś to był najdroższy serwer w grze :) dzięki polaczkom, ceny GP dochodziły do takich absurdów że początkowy gracz miał mocno pod górkę :) np: cena GP na Perento - 60kk, na Barusie - 120 :) Druga sprawa to tzw. end game, czyli typowe pvp gdzie bez setu nawet zwiedzanie mapek mija się z celem :) A na set kiedyś trzeba było duuużo czasu poświęcić, nie wiem jak jest teraz. Cała moja wypowiedź tyczy się okresu z przed 4-5 lat, teraz może jest łatwiej.

Bez GP ta gra niema sensu według mnie, zmusza gracza do wydania 40zł na pierwszy Gold Pack, bez niego i zaprzyjaznionej gildii lub osób które cię wezmą na instancje początkowe, wbicie przynajmniej 40lvl jest uciążliwe, mając gp, jest dużo łatwiej. Nie wiem jak teraz wygląda sytuacja na Barusie, kiedyś to był najdroższy serwer w grze  dzięki polaczkom, ceny GP dochodziły do takich absurdów że początkowy gracz miał mocno pod górkę  np: cena GP na Perento - 60kk, na Barusie - 120  Druga sprawa to tzw. end game, czyli typowe pvp gdzie bez setu nawet zwiedzanie mapek mija się z celem  A na set kiedyś trzeba było duuużo czasu poświęcić, nie wiem jak jest teraz. Cała moja wypowiedź  tyczy się okresu z przed 4-5 lat, teraz może jest łatwiej.

Nieeeee to teraz się pozmieniało dużo. Po pierwsze nie 40 a 10zł. Tyle kosztuję Aion na płytce w środku masz kod na GP. Po drugie Teraz od 1 do 60 lvl nikt nie chodzi na instancję Nochasa, Fire Temple i inne "Pierwsze Dungeon'y "już dawno poszły w zapomnienie. Teraz najszybszym sposobem na wbicie 66 jest robienie Kampanii i Ciemnoniebieskich Quest'ów po kolei na kolejnych mapach. Był najdroższy bo był najnowszy :P Teraz cena GP to 95-100kk Serumka 90kk i All Powerfull 75kk. Na tych powtarzalnych Quest'ach spokojnie 100kk tygodniowo zarobisz. Quest'y polegają na zebraniu 20 itemk'ów>oddajesz>bierzesz kolejny Quest itd. Na dobrą sprawę osoby które nie mają czasu na grę jak kolega wyżej mogą logować robić te Questy i zbierać Kinah a później kupić EQ za zebrane kinahy.

Jeśli chodzi o serwer to który jest "najmlodszy" i najbardziej jest oblegany? Może jeszcze raz spróbuje swoich siłB)

No to się pozmieniało, to już GP nie kosztuje 10 euro? Może jest łatwiej, ale szukanie i kupowanie Aiona na płytce to też ciężko zdobyć. Chyba że jakieś reedycje wyszły :) Poza tym gra z założenia jest f2p, więc .... Co do reszty mogę się zgodzić, dawno nie grałem i pewnie sporo nowości jest, pozdrawiam :)

Aion od GF może w mniejszym stopniu, ale dalej jest P2W.

Jeśli chodzi o serwer to który jest "najmlodszy" i najbardziej jest oblegany? Może jeszcze raz spróbuje swoich sił

Ja proponuję Ci nasz Polski serwer Barus :D po stronie Asmo oczywiście ;) jest jednym z 3 najbardziej obleganych serwerów.

No to się pozmieniało, to już GP nie kosztuje 10 euro? Może jest łatwiej, ale szukanie i kupowanie Aiona na płytce to też ciężko zdobyć. Chyba że jakieś reedycje wyszły  Poza tym gra z założenia jest f2p, więc .... Co do reszty mogę się zgodzić, dawno nie grałem i pewnie sporo nowości jest, pozdrawiam 

Ja mówię o tej wersji pudełkowej, normalnie na stronce wychodzi hmm dziwnie bo GP kosztuję 99 Aion Coin a najmniejszy pakiet to 60 Aion Coin za 19,99zł, później 180 Aion Coin za 49,99zł także nie wiem xD ja w sklepie nie kupuję tylko w grze :P ogólnie na allegro masz 100kk po 18-20zł. Czyli wychodzi 20 zł za GP :D

Również pozdrawiam

Aion od GF może w mniejszym stopniu, ale dalej jest P2W.

Pokaż mi itemy P2W z Aion Shopu

Jest jakaś stronka z bulidami ? Może spróbuję zagrać w Aiona :)

Gra w której nie ma się dostępu do trade house bez zakupienia dodatkowej rzeczy, aby dostać ten dostęp jest p2w.

Jak dobrze mieć Veteran account ;3

Jest jakaś stronka z bulidami ? Może spróbuję zagrać w Aiona 

Ogólnie tutaj masz kalkulator "Stygm"

http://aion.mouseclic.com/tool/stigma?lang=pl

Build'ów jako takich nie ma nigdzie dostepnych. Tzn na różnych stronkach mozna znaleźć lub na oficjalnym forum.

Zawsze jest tak, że Build pod PvE jest innny niż pod PvP. Jak coś mogę pomóc coś stworzyć/poszukać :)

Gra w której nie ma się dostępu do trade house bez zakupienia dodatkowej rzeczy, aby dostać ten dostęp jest p2w.

Ja tak na to nie patrze, ale ok, każdy ma swoje zdanie. Pisałem wcześniej o Quest'ach na Kinah itd. więc w tydzień można zarobić na Gold Pack'a. Z czegoś serwery muszą utrzymać żeby można było grać :D