PC do 3200 zł

Witam,

Chce złożyć peceta bądź kupić gotowca, kwota jaką dysponuje to 3200 zł, najlepiej gdyby nie było problemów z odpaleniem takich gier jak:

Rainbow Six Siege

Playerunknown Battleground (wiem, że tu optymalizacja jest słaba, ale aktualnie na lapku na średnich detalach 50-55 fps stałych to nie problem, więc tak by chodziło jak najpłynniej)

League of Legends

Cabal Online

Witcher 3

Byłbym wdzięczny za propozycje z jakimś monitorem, jednak, jeśli ma to bardzo wpłynąć na wydajność PC (cięcia kosztów na słabszych częściach) to po prostu osobno kupię jakiś średniej klasy i póki co na nim oblece a całą kwote przeznacze na samą jednostkę centralna.

Do takich pozycji jest potrzebny rx580 albo gtx 1060. Ja bym unikał gtx 1050ti bo to grafika na chwilę obecną. No i tu zaczyna się problem. Nie złożysz obecnie komputera, całkiem możliwe że nawet do jesieni. Powod prosty nie ma kart graficznych... Nigdzie! A jak są to ceny sa astronomiczne. Na allegro RX i GTX który kosztował na początku czerwca 1300zł kosztuje obecnie pod 3000 tysie. Tak więc czekaj do jesieni. Unikaj używek!

Powód jest prosty. Bitcoiny(i ich pochodne) i koparki do nich. Wpisz na google wszystko ci się wyjasni :)

Ciężka sprawa. W tych zestawach jest 1060/RX580. Generalnie jestem w szoku jak mocno ceny poszły w górę. Jeśli potrzebujesz pc na teraz to pozostaje tylko 1050Ti 4GB, którego ceny poszły i tak do góry o... 200 złotych. 3200... monitor z 600 złotych. Zostaje Ci 2,6k. Przy tej kwocie aktualnie masz I5-7500 i GTX 1050TI. Nic innego nie złożysz.

Najbardziej szkoda mi osób, które zakładają temat licząc, że sobie za niedługo odpalą nowego pc, a tu taka przykra niespodzianka. :/

Nie ukrywam, że zamysł był taki, że niedługo odpale już gre na nowym sprzęcie, ale jak tak wygląda sytuacja to nie najlepiej się zapowiada. Czytałem gdzieś, że radeony (tak wiem, że się grzeją) są dobre jakościowo do ceny (o wiele tańsze od gtx) więc może w tym kierunku bym poszedł? Czekanie do jesieni też od razu nie jest pewna sytuacja, bo może być tak, że ceny nadal będą utrzymywać się na podobnym poziomie.

Druga sprawa, dlaczego unikać używanych pecetów?

Unikaj używanych kart graficznych, bo będą to zmarnowane karty po koparkach. Radeony są dobre, ale topowe modele to RX 470/480/570/580. Cena ich skoczyła dwukrotnie. Nie ma ich na morele/x-komie, są za to na licytacjach na allegro.

O kurde.. z tego co widzę to nawet ceny tych radeonów wahają się w granicach 2 tysięcy zł za sztuke, ciężki orzech do zgryzienia.

No jest ogolnie trageria :) wszystko przez kryptowalute. Ja swojego RX 480 sprzedałem za 1700zł :)(nowego kupiłem za 1260zł). Miałem kupić GTX 1070... no wlasnie miałem wszystko cacy pięknie, niby był w sklepie i w ogole. A po 3 dniach odesłali mi kase na konto i wysłali maila ze jednak "sorry" ale nie mamy :). Teraz jestem bez grafiki :D. Ale teraz mam czas na nadrobienie lektur i może skoncze modernizowac swojego QUADa :D

Czyli w rezultacie może i wyszło to na lepsze :P

Wychodzi na to, że póki co będę musiał zostać przy lapku i powstrzymać się z jego sprzedażą.

https://www.purepc.pl/karty_graficzne/wartosc_kryptowaluty_ethereum_i_zcash_spada_koniec_goraczki

Może nawet się ceny pozmieniają szybciej niż myślałem :)

Witam,

Chce złożyć peceta bądź kupić gotowca, kwota jaką dysponuje to 3200 zł, najlepiej gdyby nie było problemów z odpaleniem takich gier jak:

Rainbow Six Siege

Playerunknown Battleground (wiem, że tu optymalizacja jest słaba, ale aktualnie na lapku na średnich detalach 50-55 fps stałych to nie problem, więc tak by chodziło jak najpłynniej)

League of Legends

Cabal Online

Witcher 3

Byłbym wdzięczny za propozycje z jakimś monitorem, jednak, jeśli ma to bardzo wpłynąć na wydajność PC (cięcia kosztów na słabszych częściach) to po prostu osobno kupię jakiś średniej klasy i póki co na nim oblece a całą kwote przeznacze na samą jednostkę centralna.