Ktos w to w ogole gra?

Tym razem troche inne pytanie, jak w temacie.

Pustki na lokacjach startowych rozumiem. Brak chetnych na low lvl instancje tez.

Ale gdy dobilem 100lvl, po 20min czekania na daily dungeon w Klaipeda mialem 3 chetne osoby i zrezygnowalem. Gra wydaje sie po prostu opustoszala, w miescie ludzie to wylacznie sklepy, malo graczy.

Gram na EU Fedimian, nie wiem czy to ma znaczenie.

średnio online gra 3k ludzi serwerów jest 4? 5? już nawet nie pamiętam podziel sobie, odejmij boty, odejmij ludzi na AFK i masz bardzo mały wyniczek, od zawsze wiadomo że im więcej serwerów tym gra wydaje się martwa nawet jak miała by 2x/3x więcej ludzi niż tutaj, a oni i tak robia nawet 1000 serwerów bo na starcie się zarabia, a gra ma tylko w nazwie MMO bo grając czujesz się jak w pierwszym lepszym Single Player. Gdzie te czasy gdzie były góra 2 serwery podzielone na region EU i NA i zacheciało to do gry bo po prostu byli ludzie.

gra jest pusta bo są lepsze mmorog, mmo od tego dużo ludzi się skusiło na bd za 5 euro na steam.

Polecam grać NA, Klaipeda jak już. Jest tam większość ludzi. Osobiście gram od miesiąca i jest spoko, graczy jest dość sporo na większość ważniejszych instancji.

Ostatnio wbilem lvl cap i z regoly bylo duzo ludzi. Nie odczuwalem samotnosci. Zagrac zawsze warto i najlepiej z kims aby miec pt na dungeony startowe. Gra jest dobra ale tworcy na starcie zaprzepascili szanse na sukces przez chore ograniczenia.

Z ToS jest taki problem, że twórcy sami nie wiedzieli co chcą zrobić, (nie mają na kogo zwalić, że im się ktoś wtrącał bo sami byli też wydawcą). Stworzyli kilkadziesiąt przepięknych lokalizacji które są bardzo małe i przelatuje się przez nie w dosłownie kilka minut, czyli totalne marnotrawienie roboczogodzin, instancje są na do zrobienia na raz (szczególnie teraz po roku i kilku patchach), no główny problem, obiecywano grindownik z wbijanie lev miesiacami itp, i o ile na początku rzeczywiście były takie momenty kiedy gra wymagała trochę grindu to okazało się, że wogólę jest do tego nie przystosowana, ani mechaniką ani terenami ( do 260 lev do grindu na 50+ map nadawało się 3-4) nie mówiąc już resie mobków co minute itp. Teraz to wogólę nie ma sensu - 330 wbite bez minuty grindu i q na 230 lev zatrzymane czy jakoś tak. Na max mamy farmę i tu kolejny problem, np obecnie najlepsza broń jest z 40 pietra ostatniej najtrudniejszej instancji ( farma tokenów), żeby tam się dostać trza mieć trochę gorszą broń - której zrobienie kosztuje majątek ench w postaci +, kamyków i bles kilka- kilkadziesiąt razy więcej - miesiące grania, po czym jest ona kilkanaście razy lepsza niż ta za tokeny - zanim znowu się jej nie zenchatuje ochnaście razy, wyda setki kk co potrwa kolejne kilka miesięcy przez który leży ona nieużywana, w miedzy czasie wychodzi dodatek/patch i okazuje się że już nie jest najlepsza ;) . Mnie właśnie np to wyłączyło z gry bo mało że Tower - instancja z tokenami- jerst strasznie nudna - są przestoje gdzie przez kilka minut nic się nie robi, trwa strasznie długo i jest kompletnie bezcelowa bo sprzęt na niej zdobyty jest tylko na niej potrzebny, do farmy na upownie wystarczy 100x tańszy z farmy, co się sprowadza do tego co wyżej napisałem o broni. Pvp nie istniej GvG nie istnieje, więc zdobywanie lepszego eq nie ma specjalnie sensu i farmnie tower które jest end game mija się z celem. To podsumowuje cała grę, przepiękna grafika ale bez sensu zbudowane mapy, kilkadziesiąt klas, ale przed patchem kompletnie zepsuta mechanika używania skilli z low klas, idea gry kompletnie nie przemyślana, co przekłada się na strasznie zmarnowany potencjał gry która mogła być jedną z najlepszych na rynku mmorpg.

Byc moze jak wyjda kolejne aktualizacje rebalansujace gre cos znowu drgnie. Ost patch byl dosc dobry bo podwoil populacje. Na 3 miechy? Jakos tak. Duzo trzeba zmienic nadal ale chyba ludzie do konca nie skreslili tytulu i po kolejnych patchach dadza kolejna szanse.

O rany, jest gorzej niz sadzilem :D

To na razie daje sobie spokoj.

A moze Wy polecicie jakies fajne MMO?

Sporo juz probowalem, BnS, Vindictus i inne dungeonowki, WoW, Wildstar, Last Chaos, Rift, Aion, GW2 odpada bo online srednie, BDO odrzuca premium w grze b2p, Runescape...

Poki co mam na PC TERA (nie gram bo czekam az w nowym roku wyjdzie Brawler Human) i Warframe (jeszcze nie odpalona - jakies opinie?)

BDO odrzuca premium w grze b2p,

GW2 odpada bo online średnie

???

w black desercie nie ma żadnego premium, a w guild warsy gra więcej osób niż w te Twoje Last Chaos, Rift, Aion i Tera razem wzięte

W BDO jest kobto premium, ponoc jakies warte uwagi pety w IS. Poza tym mi nie pojdzie, za wysokie progi :D ogolem wg opinii ludzi, by w kiare grac trzeba co nieco wlozyc w IS, inaczej ograniczenia.

GW2 - niby jest F2P (trial bardziej), ale juz iles razy slyszalem ze liczba graczy online nie zachwyca. Zreszta co chwile nowe dodatki (wypada kupic, a cena spora) a nie jestem jakims zwolennikiem dokupowania dodatkow.

Zreszta generalnie to ja szukam zapychacza czasu do premiery MU Legend, wiec wydawanie cholera wie ile tez jest niezbyt sensowne.

W BDO jest kobto premium, ponoc jakies warte uwagi pety w IS. Poza tym mi nie pojdzie, za wysokie progi  ogolem wg opinii ludzi, by w kiare grac trzeba co nieco wlozyc w IS, inaczej ograniczenia.

 

GW2 - niby jest F2P (trial bardziej), ale juz iles razy slyszalem ze liczba graczy online nie zachwyca. Zreszta co chwile nowe dodatki (wypada kupic, a cena spora) a nie jestem jakims zwolennikiem dokupowania dodatkow.

Zreszta generalnie to ja szukam zapychacza czasu do premiery MU Legend, wiec wydawanie cholera wie ile tez jest niezbyt sensowne.

Ileś razy słyszałeś że online nie zachwyca i ileś razy zrobili Cię w...

Online w GW2 jest na prawdę bardzo porządny, do każdego trybu zawsze są chętni ludzie. Praktycznie na każdej mapie na której można, biega kilku commanderów a z nim większe lub mniejsze party. Akurat jeśli chodzi o populacje, to GW2 zawsze siedzi na pierwszym szczebelku gier B2P wraz z ESO i nie zapowiada się żeby coś to zmieniło. I jak co chwilę nowe dodatki? Skąd Ty takie info bierzesz? Heart Of Thorns wyszedł prawie dwa lata temu, i od początku wystarczyło kupić tylko sam dodatek do którego była dołączana podstawka żeby cieszyć się całym możliwym contentem gry. Item shop jest czysto kosmetyczny, z paroma tam pierdołami ułatwiającymi życie, ale raz że można to dostać za walutę gry, a dwa że na prawdę... obejdzie się. Da się to kupić w tym momencie za około 8 dyszek, czasem widywałem chyba nawet mniej. Gra ma swoje wady, jasne, ale wśród zalewu kupy na rynku MMO i tak zasługuje na pochwały.

przecież ci mowię, że nie ma premium w black desert XD a kasy nie trzeba zbyt wykładać, podchodzisz do tego jak jednorazowego zakupu, czyli po prostu nieco droższa gra, aczkolwiek można się i bez tego obyć, po prostu jest to nieco upierdliwe.

jak szukasz zapychacza to pograj w PoE, Dota czy Overwatcha, do większości mmo potrzeba trochę przysiedzieć.

Sprobuj MasterXMaster i zapraszam do mnie na PW. Powoli Cie wprowadzimy do gry. Jest to moba z elementami RPG. Mamy tutaj tryb moba 5v5, arenki pvp 3v3, tryb pve z roznymi poziomami trudnosci, ponad to tutoriale, zabawne mini gry i eventy specjalne gdzie dropia unikatowe przedmioty. Gra ma duzy potencjal i codziennie zdobywa nowych fanow.

BDO odpada, jak biore b2p to mimo wszystko oczekuje gry w spokoju a nie sr** sie z IS.

GW2 spelnia w sumie oczekiwania, az zaluje teraz ze posluchalem i odpuscilem jak bylo promo, podstawka plus dodatek za 65 :/ moze macie jakies stronki z promo?

I wiem ze tam jest ten free trial, jakie sa ograniczenia?

PoE odpada, zabawa z ligami nie dla mnie a standard pusty.

MOBA tez

BDO odpada, jak biore b2p to mimo wszystko oczekuje gry w spokoju a nie sr** sie z IS. 

GW2 spelnia w sumie oczekiwania, az zaluje teraz ze posluchalem i odpuscilem jak bylo promo, podstawka plus dodatek za 65 :/ moze macie jakies stronki z promo?

I wiem ze tam jest ten free trial, jakie sa ograniczenia?

 

PoE odpada, zabawa z ligami nie dla mnie a standard pusty. 

MOBA tez

Teraz chyba jest jakaś promocja na gw za 50 zl o ile dobrze pamietam.

Poe standard pusty : HAHAHAHA :)

BDO odpada, jak biore b2p to mimo wszystko oczekuje gry w spokoju a nie sr** sie z IS. 

GW2 spelnia w sumie oczekiwania, az zaluje teraz ze posluchalem i odpuscilem jak bylo promo, podstawka plus dodatek za 65 :/ moze macie jakies stronki z promo?

I wiem ze tam jest ten free trial, jakie sa ograniczenia?

 

PoE odpada, zabawa z ligami nie dla mnie a standard pusty. 

MOBA tez

Oraz uważasz że gry B2P kosztują 40zł i za taką cenę nie będzie sr** się z item shopem w grze jakościowo lepszej od AAA.

GW2 nie potrzebujesz podstawki z tego co wiem dodatek to zawsze podstawka+dodatek.

Są takie ograniczenia że możesz spokojnie sobie już teraz robić krainki bez ograniczeń z podstawki.

PoE nigdy nie było i nigdy nie będzie pusty, a zabawa z ligami to chyba najlepsze co może człowieka w takiej grze spotkać, zawsze fresh ekonomia, zawsze kupa ludzi.

Nigdzie nie napisałem, że oczekuję od gry B2P ceny 40zł, BDO po prostu ma tyle skrajnych opinii, że nie mam zamiaru go kupować.
GW2 w sumie nawet spoko, z tym że póki co szukam wypełniacza do czasu MU Legend

A co do PoE - ligi nie są dla mnie, nie ciekawi mnie pracowanie nad postacią 3 miesiące po czym schodzi na "martwą ligę".

Celowo uczyłem określenia pusty standard, bo takie właśnie opinie słyszałem o standardzie w PoE. Tytuł sam w sobie baaaardzo ciekawy, lecz właśnie po zapytaniu, czy warto grać na standard, usłyszałem, że raczej nie bo to gra nastawiona na ligi.

Jestem typem gracza który lubi pracować i ulepszać jedną postać długo, a nie kończyć z nią po 3 mcach

Tym razem troche inne pytanie, jak w temacie.

Pustki na lokacjach startowych rozumiem. Brak chetnych na low lvl instancje tez.

Ale gdy dobilem 100lvl, po 20min czekania na daily dungeon w Klaipeda mialem 3 chetne osoby i zrezygnowalem. Gra wydaje sie po prostu opustoszala, w miescie ludzie to wylacznie sklepy, malo graczy.

Gram na EU Fedimian, nie wiem czy to ma znaczenie.