HOT - kupić czy poczekać?

Powiem tak : jak ktoś się zastanawia czy kupić HoT TYLKO przez to że za rok MOŻE wyjdzie dodatek to polecam nie grać w ogóle w mmorpgi. Bo tak to ja ci powiem że nie opłaca się wowa kupować, bo za rok będzie nowy dodatek, a legion w battlechescie za 2 dychy. I tak jest ze wszystkim. Moim zdaniem to bezsens. Wiecie kiedy warto się zastanawiać czy się opłaca kupowac? Kiedy by zapowiedzieli że np za miesiąc wychodzi dodatek. Okej, wtedy się zgodzę - sam bym poczekał. Ale tak to co? Ten rok/półtorej czekać? To albo wcale nie kupisz tego dodatku (bo wciagnie cie inne mmo) albo za rok coś się wydarzy i przestaniesz grać w mmorpgi lub w ogóle przestaniesz grać.

Odp jak dla mnie : jeśli to pytanie jest TYLKO przez to że kiedyś tam może jakiś dodatek będzie to kupuj w ciemno. A jeśli to pytanie jest psychologicznym "przeniesieniem" (tego że gra ci się nie podoba, ale nie chcesz sie przyznac do tego i wymyslasz sobie powody) to nie kupuj bo AŻ tak się nic nie zmieni

PS - Hasira, to ty zamierzasz czekać półtorej roku lub dłużej bo "może" wtedy wyjdzie dodatek? xD Więc trochę pewnie poczekać ci przyjdzie xD

Robię tak na razie ściągam wersje F2P ale czy jak kupie z dodatkiem to czy będę musiał odnowa się rejestrować czy wystarczy że kupie dostane kod i w kleję tylko do mojej postaci PS ile waży wersja F2P

Kupujcie dodatek ludzie, w promocji wydacie na to grosze, a będziecie mieli gotową postać pod nowy kontent. I macie minimum pół roku roboty.

Panowie spokojnie, nie mam konta f2p tylko legacy bo ja GW2 miałam kupiony pre-order 

 

Właśnie o to chodzi, że jak się poczeka i te według was "biedaki" będą gonić na contencie hota to lepiej bo będą tam ludzie. Po wyjściu drugiego dodatku pewnie wszyscy normalnie by zapomnieli o hotowych mapach. Wystarczy trochę pomyśleć, nie jest to trudne  

 

Poza tym kto tu w ogóle mówi, że hot będzie dla f2p? Nie, będzie w pakiecie z drugim dodatkiem. Wole zapłacić raz 100 zł za oba dodatki niż 150 (bo 100 zł drugi dodatek + 50 hot). Nie jestem cebulakiem, po prostu dla mnie GW2 jest przeciętny i liczę na spore zmiany wraz z drugim dodatkiem. Jeśli ich nie będzie to pewnie i tak nie zdecyduje się na zakup.

Jak mowilem, nie wiemy czy beda zmiany w F2P czy posiadacze samej podstawki dostana HoTa po nastepnej premierze dodatku. Nie wiadomo. Oczywiście, że każdy zapomni o starych mapach, bo po nerfie AB nie ma na nich nic ciekawego i są tylko potrzebne w niewielkim stopniu do kolekcji na legy armora. Nie dotyczy mapek z LS3, bo one akurat dają trinkety czy ciekawe skin transfery. Nie będzie kto gonił za contentem, albo ludzie beda siedziec na vanilli lub na nowych mapkach.

Zyskujesz aż 50 zł tracąc około 6 miesięcy gry. No, deal życia.

@Hasira dodatek przy najlepszych wiatrach dostaniemy grudzień/styczeń.. Coby nie było to jednak jest 5-6 miesięcy więc prawie pół roku. Reasumując - nie szkoda było Ci wydać x zł na pre-order podstawki GW2 ale żeby kupić dodatek w ciągu 2 lat już tak i teraz Twoim argumentem jest "bo przecież niedługo dostaniemy kolejny dodatek".. To jest jedna z gorszych argumentacji jakie słyszałam. Tracisz masę contentu i będziesz z nim bardzo do tyłu, w sumie to już jesteś przez zwykłe.. W sumie jak to nazwać? Przez taki kaprys? Nie wyobrażam sobie zaczynać LW3 bez wymaxowanych masterech, a tym bardziej nie wyobrażam sobie podejścia do następnego dodatku, nie tykając fabuły HoT + fabuły LW3 ani masterek.... Już pomijając jak tracisz w każdym aspekcie gry (PvP, WvW, PvE) nie mając dostępu do specek z HoTa...

W gw2 pve wazna jest fabuła. Nie dość że z Hot dostajesz story to jeszcze LS3. Okej można kupić następny dodatek razem z Hot ale taka osoba będzie "sto lat za murzynami". W chwili obecnej sporo osób robi jeszcze mapki hot więc masterki i SP będzie łatwiej zrobić, co ułatwi start w nowym contencie. Później będziecie sobie pluć w brodę że tak późno zaczeliscie.

Właśnie na to czekam, na pomyślunek Arenanet w sprawie starego contentu. Już przez ich debilizm do lamusa odeszli World Bossowie i w sumie fractale też. W GW2 nie gram już od dawna i po prostu czekam na lepsze czasy ;) Bo aktualnie ArenaNet robi identyczny błąd co Blizzard - rób milion dodatków, rób do nich content, który idzie w zapomnienie przez kolejny nowy dodatek. Kompletny debilizm i marnotrawstwo.

Może sama siebie oszukuje i pewnie nie pomyślą i nie zrobią zmian w tym kierunku, ale daje im jeszcze szanse :) Dlatego mnie osobiście nie pali się by kupować tego Hota, zresztą skoro twierdzicie, że jego content potem i tak odejdzie do lamusa to w sumie po co zawracać sobie nim głowę? Poza tym mówię wam, jeśli będzie pakiet hot + drugi dodatek, to ludzie będą sprawdzać content hota chociażby z ciekawości i - jeśli Arenanet by pomyślało - wcale ten content nie musiałby odchodzić do lamusa i nadal byłby grany.

Właśnie na to czekam, na pomyślunek Arenanet w sprawie starego contentu. Już przez ich debilizm do lamusa odeszli World Bossowie i w sumie fractale też. W GW2 nie gram już od dawna i po prostu czekam na lepsze czasy  Bo aktualnie ArenaNet robi identyczny błąd co Blizzard - rób milion dodatków, rób do nich content, który idzie w zapomnienie przez kolejny nowy dodatek. Kompletny debilizm i marnotrawstwo.

No to raczej nie masz na co czekać. Dziwne porównanie, bo GW2 otrzymało dopiero pierwszy dodatek, wiec porownanie do WoWa tak troche nie na miejscu jesli chodzi o ten aspekt. World Bossy zawsze były contentem ktory sie zergowalo dla przyjemnosci, dalej mozna je farmic. Nie mozna ich nazwac zapomnianym contentem, jak po Hocie jeden z nich (Shatterer) dostał kompletnego reworka. Dostałaś także 2 nowe fractale po wyjściu HoTa oraz wiecej nagrod z nich. Te aktywności nie odeszły do lamusa. Jedynie co odeszło do lamusa to dungi, ale samo ANet powiedziało, że to legacy content i nie ma zamiaru dalej go wspierać: "jak chcecie instancjonowane 5 man pve to macie fracki".

Czuje się jakbym czytał post osoby która z grą wspólnego nic nie ma.

Poza tym mówię wam, jeśli będzie pakiet hot + drugi dodatek, to ludzie będą sprawdzać content hota chociażby z ciekawości i - jeśli Arenanet by pomyślało - wcale ten content nie musiałby odchodzić do lamusa i nadal byłby grany.

Nie będzie: większość ludzi która kupi następny dodatek to ludzie którzy już HoTa mają. Jak mówiłem, są rzeczy które wymagają dalej HoTa (nowe legendarki, legendary armor), ale to dotyczy mniejszosci.

Skoro powiedziałeś, że fractale odeszły do lamusa, to mam wrażenie że z grą masz zerową styczność... Porównanie do WoWa kompletnie nietrafione, bo Blizzard wydał 6 dodatków, a ArenaNet wydała jeden i jest w trakcie prac nad drugim. Nie widzę sensu rozmowy z osobą, która tak bardzo mija się z prawdą i to jeszcze w taki sposób...

tbh GW2 to jednak gra ściśle związana z fabułą, więc dla jej samej powinieneś chcieć kupić HoT.

Hasira myślałam, że jesteś jednak poważniejszym człowiekiem.. Trochę się zawiodłam. :|

Ludziska, nie ma sensu na siebie "najezdzac" (wystarczy że w sejmie to robią). Dla mnie gw2 to przede wszystkim bardzo wciągające story. Wszystko wokół to tylko niesamowicie smakowita otoczka. A pomijając content z HoT'a moim zdaniem ludzie zrobią sobie krzywdę bo tu chodzi o poznanie historii przebudzenia smoków. Nie jestem fan boyem bo ANet zrobiła wiele rzeczy które mi się nie podobają i za to ich "hejtuje", ale maja jedna z najwspanialszych opowieści z gier MMO.

To prawda, że tak wspaniały tryb jak dungeony dostały po d*pie,ale robiąc ostatnio nową postać spokojnie skompletowałem set z CoFa oraz AC oczywiście ludzi nie ma tak jak kiedyś, bo wszyscy właśnie przenieśli na bardziej opłacalne fraktale oraz rajdy. Nie wiem co masz na myśli, że worldbossowie poszli do lamusa skoro zawsze jest ludu, aby je ubić. Kiedyś też miałem takie nastawienie, że zawsze mi coś w tym gw nie pasowało ofc są rzeczy które można zmienić ale od momentu jak kupiłem hot nie mam czasu na myślenie tylko kminie jak wymaxować masterki xd

Na dungi chodzi całkiem sporo osób. Ostatnio zbierałem tokeny do legendarki i nie miałem problemu że znalezieniem ludzi na CM. Na WB jest masa ludzi i sporo ogłoszeń na LFG world boss train. No szkoda że nie mogę udostępnić triala z HoT'a, bo zrobiłbym to z wielką przyjemnością żeby zachęcić ludzi do gry.

Jeśli ktoś jest zainteresowany to znowu obniżyli cenę z kodem do 9.19 GBP na cdkeys.com (wcześniej bylo 11.99). Mi wyszło ok. 46zl.

jak myślicie co ludzie z arena.net dla nas przygotowali jak niedługo maja 5 urodziny Guild wars 2 (28 sierpnia)

Prezenty dla postaci, to co roku :) Teraz raczej kazdy zyje nowym epizodem ls'a a potem dodatkiem

Pewnie scroll do 50 lvla. Pakiet Dye i może jakiś glider urodzinowy.

Pokazali w końcu nowy dodatek do Guild wars 2 ścieżka ognia co o tym sądzicie ???? czy jak zakupie teraz gw2 nowy dodatek 22.września to będę miał wraz z poprzednim dodatkiem ?? bo chce hot kupić już 10 sierpnia

22.9.2017 startuje.

Pokazali w końcu nowy dodatek do Guild wars 2  ścieżka ognia co o tym sądzicie ????   czy jak zakupie teraz  gw2 nowy dodatek 22.września  to będę miał wraz z   poprzednim dodatkiem ??  bo chce hot kupić już 10 sierpnia

Dodatek kosztuje 30 euro, w pakiecie PoF + HoT = 50 euro.

@Hasira jak tam czekanie na dodatek licząc, że dostaniesz razem z nim HoT? XDDD