Upgrade pc

Witam. :) W najbliższym czasie planuje dodać mocy mojemu już staremu piecykowi, dlatego chcę aby ktoś mi w tym pomógł. Do wydania mam ok. 3500. Zmienić chciałbym procesor, kartę graficzną, obudowę i płytę główną.

Moje obecne podzespoły:

karta graficzna - MSI r9 270x Gaming 2GB

procesor - AMD Fx 6300

płyta główna - jakiś Asus :P nie pamietam

RAM - jakiś tam goodram 8G w jednej kości

Zasilacz - też jakiś :P ale jego nie zmieniam bo nada sie w 100%

A o resztę to już mniejsza. :)

Ogólnie sprzęt ma być do grania w FHD. Miło by było gdyby większość gierek "szła" w >60 fps na najwyższych ustawieniach graficznych.

I teraz zostaje pytanie jakie podzespoły wybrać. Co do karty graficznej to myślałem nad gtx 1070, ale niedługo mają wyjść nowe Radeony Vega więc nie wiem czy czekać czy brać :p. Resztę zostawiam Wam, a i jeszcze pytanie odnośnie ramu. Obecnie mam DDR3 więc nie wiem czy brać płytę obsługującą DDR4 (szkoda mi trochę budżetu na RAM:unsure: ) i zmienić kości czy zostawić i wybrać płytę z ddr3. Z góry dzięki za pomoc :D.

W budżecie do 3500 tysia nie kupisz gtx 1070, chyba że będziesz ostro ciąć na innych podzespołach(nie polecam tego zabiegu). Na Vege nie czekaj bo strata czasu, AMD miało dużo czasu na przygotowanie czegoś konkurencyjnego. Wyszło coś co daje strasznie nierówne wyniki w benchmarkach kosztem dużej ilości pobieranej energii(co za tym idzie zasilacz moim zdaniem minimum 650w) i dużymi temperaturami(co za tym idzie koniecznie dobra wentylacja obudowy). Możliwości jakie masz to albo GTX 1060 albo RX 580, o ile GTX. 1060 uważam za rozwiązanie na obecne czasy o tyle RX 580 może być lepszy na przyszłość(z względu na DX12 czy Vulkan... Chociaż też jest ciepła grafika). Tu zaczyna się problem... Nie ma RXow i nie bedzie jeszcze jakiś czas, wszystko przez kryptowalute(jak są to w cenie astronomicznej). Zostaje ci GTX który wraca do normalnych cen(polecam z pamieciami 9gbps). Coś bym ci złożył, ale najwcześniej w piątek. Obecnie jestem na wakacjach i piszę z smartfona(kobieta w sklepie mierzy ciuszki :D wiec mam chwilę) i nie chcę mi się bawić w takie operacje na telefonie :P

https://www.morele.net/inventory/info/tRhLql/

Pozwolilem sobie dolozyc 8gb ram dd4 2400mhz do zestawu, bo ram tez bedziesz musial wymienic.

To powinno styknac. Kod na darmowa wysylke i zlozenie - W3FHN58JFW

Witam ... to na start :) https://www.morele.net/inventory/info/gZIVCH/ - wpakuj w starą obudowę . Miłej zabawy .

Pozdrawiam .

Nie wiem czy wykorzysta potencjał tej grafy(ktorej sam mi proponowałeś @NDS hehe, pozdrawiam :P ) przy tym procku. Poza tym przy płycie B150 musi chyba wgrać update biosu. Na morele to platna opcja. :)

Oj tam da rade :) . A Biosa se może na morelach do grać :) . Ile kasy taki sprzęt ... wiesz jak to jest :) .

Pozdrawiam .

Ja bym był za opcja od @NDS aczkolwiek zmieniłbym płytę główną na B250. Nie będzie wtedy potrzeby aktualizacji biosu, a cena taka sama. :)

Dzięki wszystkim za propozycje :) ogarnąłem jeszcze parę stron i mam coś takiego. Trochę nagina budżet no ale co zrobić :P

Intel I7 6700 (używany) ~950 zł

AsRock B250M Pro4 ~ 330 zł

Crucial 8 GB 2400 MHz CL15 ~ 250 zł

Palit GTX 1070 JS ~ 2150 zł

SilentiumPC Fera 3 ~ 110 zł

SilentiumPC Gladius M35 ~ 200 zł

Po drodze wyszło, że muszę zmienić cooler i RAM. Myślicie ze taka konfiguracja będzie "ładnie" działać czy coś zmienić?

Jeżeli palit gtx to w wersji gamerock. O ile można zaktualizować bios na MOBO z chipsetem B150 i używać na nich procesorów 7 generacji o tyle nie wiem czy na plytach głównych B250 można używać procesorów 6 generacji. Tak swoją drogą do jakich gier?

Edit: ok można :)

H1Z1 KOTK, CS GO, BF4, GTA V, Middle earth shadow of mordor, Arma 3 i myślę że różne nowsze gry, które na moim aktualnym sprzęcie nie ruszą :P A jaka jest różnica między wersją JetStream a gamerock? Na stronie producenta podane jest, że obsługuje procesory 7 i 6 generacji

Jak Arma 3 to faktycznie i7 sie przyda. Różnica w tych grafikach to głównie wydajność chłodzenia. Możesz rozważyć tego Zotaca co zaproponował @NDS(sam teraz będę się za niego zabierać)wyjdzie taniej :).

Zotac jest szybszy ( mocniejszy zegary GPU bazowe i boost bija palita na pysk ) ma 5 fazową sekcje zasilania wiec nie trza mu zasilacza mocniejszego niż 450 W ... i ma 5 lat gwarancji ... ale rób jak chcesz , w końcu kto bogatemu zabroni :) . I dopłać do Fortisa rev. 2 bo i7 lubi się rozgrzać :) .

Pozdrawiam .

Ciężka sprawa z tymi grafikami :) za 250 zł więcej mam gtx 1080 i teraz nie wiem co robić. Czy między 1070 a 1080 jest duża różnica wydajności? I czy opłaca się dołożyć te pare słówek? Gram w FHD więc nie wiem czy taka 1080 by się w tej rozdziałce nie "marnowała".

Różnica jest. A sens jest zawsze. Jak nie teraz to może za jakiś czas bedziesz inwestować w monitor 1440p(bo 4K to za słabe dzisiejsze grafiki) z odświeżaniem 120/144hz.

Okej. Dzięki wszystkim za pomoc:) żeby tylko wakacji starczyło, bo będzie grane :D

Witam. :) W najbliższym czasie planuje dodać mocy mojemu już staremu piecykowi, dlatego chcę aby ktoś mi w tym pomógł. Do wydania mam ok. 3500. Zmienić chciałbym procesor, kartę graficzną, obudowę i płytę główną.

Moje obecne podzespoły:

karta graficzna - MSI r9 270x Gaming 2GB

procesor - AMD Fx 6300

płyta główna - jakiś Asus :P nie pamietam

RAM - jakiś tam goodram 8G w jednej kości

Zasilacz - też jakiś :P ale jego nie zmieniam bo nada sie w 100%

A o resztę to już mniejsza. :)

Ogólnie sprzęt ma być do grania w FHD. Miło by było gdyby większość gierek "szła" w >60 fps na najwyższych ustawieniach graficznych.

I teraz zostaje pytanie jakie podzespoły wybrać. Co do karty graficznej to myślałem nad gtx 1070, ale niedługo mają wyjść nowe Radeony Vega więc nie wiem czy czekać czy brać :p. Resztę zostawiam Wam, a i jeszcze pytanie odnośnie ramu. Obecnie mam DDR3 więc nie wiem czy brać płytę obsługującą DDR4 (szkoda mi trochę budżetu na RAM:unsure: ) i zmienić kości czy zostawić i wybrać płytę z ddr3. Z góry dzięki za pomoc :D.