Jaka Klasa na sam poczatek jest najlepsza w aionie

hej wszystkim chce rozpocząć grę w aiona jaka najlepiej klasa grac i jak się rozwijać szukam pomocy przedtem grałem w metina i diablo i troszkę wowa

Graj tym co ci się podoba, wszystkim bedziesz dawał rade.

Graj tym co ci się podoba, wszystkim bedziesz dawał rade.

Dokładnie graj tym kim lubisz i tym kto Ci się podoba :)

Do startu nowego serwera jeszcze parę dni jeśli chcesz dobrze zacząc do sobie potestuj klasy, jeśli dobrze ogarniasz klawiaturę (skilli jest sporo, zerkni sobie na filmiki na YT) to każdą klase ogarniesz, podobno to nie brać na początek sina bo trzeba miec dobry skill i gear aby radzic sobie na pvp. Tutaj mała pomoc, może któraś Ci przypadnie do gustu :)

Nie zabieraj się jedynie za Assassina, reszta zdecydowanie do wyboru.

Nigdy tego nie zrozumiem. Czemu odradzacie na starcie człowiekowi klasę assassina? Jeśli ma ogólne pojęcie i świadomość, że dużo ma do przyswojenia na tej klasie i będzie musiał spędzić trochę czasu na samym poznaniu klasy oraz nauczeniu się wymaganych "technik" to czemu miałby nim nie zagrać? Może akurat autor posta ma smykałkę do sinów? Co za banda pajaców odradza i zniesmacza od razu tą klasę. Jeśli nie potrafisz nią grać to faktycznie się do niej nie dotykaj Vaylence, ale daj wolną rękę osobom, które mają ochotę nią zagrać. Znawcy_XD_topkek

Jedyne co odradzam to healerow, bardow.

Powod prosty, sa to postacie, ktore w odroznieniu od innych potrzebuja 2-3 sety gearu na rozne affixy itd. a to jest bardzo czasochlonne.

Jako nowa osoba bieraj dps, jaki ci sie podoba. Assasin/Ranger beda najtrudniejsi.

Nigdy tego nie zrozumiem. Czemu odradzacie na starcie człowiekowi klasę assassina? Jeśli ma ogólne pojęcie i świadomość, że dużo ma do przyswojenia na tej klasie i będzie musiał spędzić trochę czasu na samym poznaniu klasy oraz nauczeniu się wymaganych "technik" to czemu miałby nim nie zagrać? Może akurat autor posta ma smykałkę do sinów? Co za banda pajaców odradza i zniesmacza od razu tą klasę. Jeśli nie potrafisz nią grać to faktycznie się do niej nie dotykaj Vaylence, ale daj wolną rękę osobom, które mają ochotę nią zagrać. Znawcy_XD_topkek

Gdybyś długo grał w Aiona... to byś pewnie wiedział, że bez dobrego pingu, waveingu, dobrego geara Assasin jest ciężki do gry, nowi gracze szybko sie zniechecająi zmieniają klase: "miał być duży dmg, a bije słabo", "jest papierowy" itp. Chce to niech bierze, jego wybór ale dla nowego gracza w Aion... śmiechłem.

Trochę się podepnę pod temat. Czy Templar z greatswordem będzie w porządku dla początkującego gracza? Chodzi o to, czy jak będę chciał sam pobiegać na PvE to czy będę miał wystarczający DMG, żeby nie bić jednego mobka w nieskończoność :D I czy na wyższych levelach Temp jest chętnie brany do grup? I czy muszę mieć osobny ekwipunek do tankowania i do gry solo?

Z tego co widziałem, zacząłeś niedawno grać w Aiona, a wypominasz mi mój staż xD Faktycznie, śmiechłem. Jeśli chodzi o sina to jest to jedna z niewielu klas gdzie właśnie skill>gear. Jest mnóstwo dobrych sinów nawet na barusie, wystarczy popytać czasem co i jak jeśli chodzi o rotacje i to jak nim grać, żeby robić to z dobrymi cyferkami. Wejdź sobie na arenkę (o ile dobiłeś już ten 66 XD) sinem, z przeciętną wiedzą i przeciętnym gearem. Jesteś w stanie kontrować skille przeciwnika i wsadzić mu trochę dpsa,a potem wejdź na takiego gladiatora, który jest "Podstawową" klasą, jakże łatwą i przyjemną dla nowych graczy. Spróbuj z tym przeciętnym gearem i przeciętną wiedzą, ze stygmami domyślnymi zdjąć przeciwnikowi chociażby 5%hp XD Padniesz prędzej niż sinem XD Ping? Nie musisz mieć światłowodu i ms'u na poziomie 5 XD Wystarczy stały do 100 i idzie coś zdziałać, waveing(???) to jest takie ciężkie? Rozpocząć animacje aa i wsadzić skilla? Jeśli tak to widzę żeś utalentowany XD A o gearze już wspomniałem ^^ Jeśli dziecko wchodzi do gry i liczy że wystarczy klikać losowe klawisze na klawiaturze to raczej, że będzie chciał zmienić klasę XD Jeśli podchodzi do tego osoba, która wie co się dzieje i potrafi przyswajać na bieżąco, to raczej nie jest to problem. Jeśli więc jesteś świeżutkim graczem aionka i powtarzasz co zasłyszałeś od tych zdeterminowanych graczy, którzy płaczą o p2w i gold packa bo przecież do 65 poziomu jest Ci potrzebny do tylu rzeczy to nie mam raczej nic więcej do dodania. Lvlowałem niejedną postać i kinahy były mi potrzebne do powiększania slotów w EQ i na teleporty. Jest inaczej?

Jeśli chodzi o templara i grę solo to GS jest naprawdę okej, jednak na insty raczej będą Cię brać jako tank z 1hand swordem i shieldem. Generalnie jest tak, że to właśnie brakuje healerów i tanków więc jest łatwo się dostać na insty. A jeśli chodzi o ekwipunek do gry solo to róznie, są zwolennicy Greatsworda, inni zaś wolą shielda i 1hand'a wszystko zależy od preferencji jednak jeśli chodzi o insty to tak jak napisałem zazwyczaj jesteś uważany za tanka i stackujesz aggro na sobie skillami do zwiększania prowokacji, a żeby trochę więcej wytrzymać (a starasz się trzymać całe party żeby nikt nie dostawał obrażeń jeśli to możliwe) potrzebujesz tej tarczy :D Jeśli chodzi o PVP to Ci lepsi templariusze zmieniają w czasie walki między Greatswordem a 1hand swordem i shieldem. Tak więc Twoja wola jak to rozegrasz, na pewno spotkasz na swojej drodze wiele osób, które pomogą Ci poznać mechanikę gry i innych postaci, o ile nie jesteś jakimś pustelnikiem XD

Jeśli chodzi o templara i grę solo to GS jest naprawdę okej, jednak na insty raczej będą Cię brać jako tank z 1hand swordem i shieldem. Generalnie jest tak, że to właśnie brakuje healerów i tanków więc jest łatwo się dostać na insty. A jeśli chodzi o ekwipunek  do gry solo to róznie, są zwolennicy Greatsworda, inni zaś wolą shielda i 1hand'a wszystko zależy od preferencji jednak jeśli chodzi o insty to tak jak napisałem zazwyczaj jesteś uważany za tanka i stackujesz aggro na sobie skillami do zwiększania prowokacji, a żeby trochę więcej wytrzymać (a starasz się trzymać całe party żeby nikt nie dostawał obrażeń jeśli to możliwe) potrzebujesz tej tarczy  Jeśli chodzi o PVP to Ci lepsi templariusze zmieniają w czasie walki między Greatswordem a 1hand swordem i shieldem. Tak więc Twoja wola jak to rozegrasz, na pewno spotkasz na swojej drodze wiele osób, które pomogą Ci poznać mechanikę gry i innych postaci, o ile nie jesteś jakimś pustelnikiem XD

Dzięki za szybką odpowiedź :)

Lubię czasem pobiegać solo ze względu na brak czasu, ale jak mam trochę więcej to chętnie załapuję się na party :D W każdym razie potestuję sobie bronie i zdecyduje czy będę cały czas latał z tarczą czy solo jednak wybiorę dwuręczny miecz :) ale boję się, że przy tej pierwszej wersji będę bił zbyt wolno...

Po pierwsze panowie proszę o spokój łączmy się nie dzielmy ^^. Chill. Ok więc może ja się wypowiem z racji, że gram od 2012 roku. Moją pierwszą postacią był Glad (5 lat) a teraz gram Sinem. Po pierwsze co do Sina, jeżeli interesuję Cię gra PvE to spokojnie możesz go brać. Teraz są Chain/Makra/Combo Skille nie wiem jak to nazwać :D jest mnóstwo poradników na ten temat na yt. Także ogarnięcie Sina jest teraz o wiele prostsze niż kiedyś. Reszta przyjdzie z czasem sama :) co do Templara tutaj sprawa nie wygląda tak prosto. Po pierwsze jeżeli chodzi o grę Solo / PvE to jest spoko, fajnie się biega i zabija mobki ponieważ Templar ma dużo hp i dużą przeżywalność. Co to tego, że będą Cię brać na Instancję jako Tank to jest różnie. Ponieważ teraz ludzie wolą / karzą wziąć Sina lub Socra żeby robił i jako Tank i jako DPS xD

Każda klasa ma takie umiejętności, które wymagają określonej broni. Templariusz posiada skille, które wymagają po prostu zwyczajnej broni, obojętnie jakiej, czy to greatsword czy 1 hand i shield, ale są też skille, które bazują np na shieldzie bo animacja umiejętności jej używa. Więc jeśli jesteś templarem z GS'em to nie użyjesz wszystkich dostępnych skilli.

Każda klasa ma takie umiejętności, które wymagają określonej broni. Templariusz posiada skille, które wymagają po prostu zwyczajnej broni, obojętnie jakiej, czy to greatsword czy 1 hand i shield, ale są też skille, które bazują np na shieldzie bo animacja umiejętności jej używa. Więc jeśli jesteś templarem z GS'em to nie użyjesz wszystkich dostępnych skilli.

i na odwrót z 1h+tarcza nie użyjesz wszystkich skilli. Można sobie tak poustawiać paski skilli że za jednym kliknięciem. Przechodzisz płynnie z jednego trybu w drugi. Tak samo z EQ za jednym kliknięcie zmieniasz Set z PvE na PvP itd.

Po pierwsze panowie proszę o spokój łączmy się nie dzielmy ^^. Chill. Ok więc może ja się wypowiem z racji, że gram od 2012 roku. Moją pierwszą postacią był Glad (5 lat) a teraz gram Sinem. Po pierwsze co do Sina, jeżeli interesuję Cię gra PvE to spokojnie możesz go brać. Teraz są Chain/Makra/Combo Skille nie wiem jak to nazwać   jest mnóstwo poradników na ten temat na yt. Także ogarnięcie Sina jest teraz o wiele prostsze niż kiedyś. Reszta przyjdzie z czasem sama  co do Templara tutaj sprawa nie wygląda tak prosto. Po pierwsze jeżeli chodzi o grę Solo / PvE to jest spoko, fajnie się biega i zabija mobki ponieważ Templar ma dużo hp i dużą przeżywalność. Co to tego, że będą Cię brać na Instancję jako Tank to jest różnie. Ponieważ teraz ludzie wolą / karzą wziąć Sina lub Socra żeby robił i jako Tank i jako DPS xD

Wiesz Adartaer gdyby nie to, że każdy właśnie znawca tego typu odradza na starcie klasę, która jest naprawdę przyjemna jeśli chodzi o movement, gameplay czy sam wygląd sina z daggerem/swordem na plecach to naprawdę się zastanawiam na jakiej podstawie ktoś ma mu odradzić danej klasy jeśli nie napisał swoich preferencji odnośnie klasy. W dodatku historia postów gdzie piszę, że w środę zaczął swoją przygodę z aionem XD

i na odwrót z 1h+tarcza nie użyjesz wszystkich skilli. Można sobie tak poustawiać paski skilli że za jednym kliknięciem. Przechodzisz płynnie z jednego trybu w drugi. Tak samo z EQ za jednym kliknięcie zmieniasz Set z PvE na PvP itd.

Dokładnie tak! Tylko wspomniałem o tym, żeby się nie bał, że "o ja jednak nie gram gsem bo skilli nie mogę używać niektórych" :)

Zawsze najłatwiejszą postacią z fizoli był Gladiator, nic się nie zmieniło, z magusów to Spiritmaster chyba, nie każcie grać koledze sinem czy tankiem czy healem, bo go ludzie na instancji zjedzą razem z butami. Owszem też jestem zwolennikiem tego że powinno się grać tym co się podoba, ale jak ktoś zaczyna przygodę z Aionem, mimo że tą grę sprowadzili do poziomu trudności klocków dla 5 latków, to i tak granie na początek postacią trudną szybko może zrazić. Z drugiej strony jak ktoś dobrze ogarnie swoją postać to w grze ma miód i maliny :) Jak większość graczy też polecam wypróbować każdą klasę i wybrać to w czym najlepiej się czujesz. Z nowszych klas typu gunner, czy bard lub mech, też jest masa frajdy tylko trzeba ogarnąć klasę :)

Zawsze najłatwiejszą postacią z fizoli był Gladiator, nic się nie zmieniło,  z magusów to Spiritmaster  chyba, nie każcie grać koledze sinem czy tankiem czy healem, bo go ludzie na instancji zjedzą razem z butami. Owszem też jestem zwolennikiem tego że powinno się grać tym co się podoba, ale jak ktoś zaczyna przygodę z Aionem, mimo że tą grę sprowadzili do poziomu trudności klocków dla 5 latków, to i tak granie na początek postacią trudną szybko może zrazić. Z drugiej strony jak ktoś dobrze ogarnie swoją postać to w grze ma miód i maliny   Jak większość graczy też polecam wypróbować każdą klasę i wybrać to w czym najlepiej się czujesz. Z nowszych klas typu gunner, czy bard lub mech, też jest masa frajdy tylko trzeba ogarnąć klasę 

Akurat healer na pierwszą postać jest naprawdę dobry jeśli ktoś lubi, zazwyczaj healera wszędzie wezmą bez większych wymagań dotyczących setu więc łatwo zarobić sobie żeby potem ubrać drugą postać czy poznać grę chociażby przez poznanie instancji na których się będzie gearować. Jeśli mówimy o PVE to jasne, gladiator nie jest niczym wymagającym. Jednak aion to 75% PVP, a przynamniej tak mi się wydaje przez otwarty świat, wypady do lokacji przeciwnej frakcji żeby dostać się do insty, siege,arenki itp itd. Więc wracając do glada i PVP, cieplutko Cię pozdrawiam jeśli uważasz, że gladiatorem idzie coś zrobić w pvp na starych serwerach bez extend'a, 3 stygm do pvp które nie są takie tanie i są core do pvp no i dobrego setu jak to gladiator :v Nie chcę się kłócić, naprawdę, każdy patrzy na to ze swojej strony i stara się to przedstawić najlepiej jak się da, ale nie zniechęcajcie ludziom gry tylko dlatego, że wam nie pasuje dana klasa :)

http://aioninfo.com/online/

zobaczymy czy gambit gameforga dobije ta gre czy przedluzony jej zycie na 2lata

50% pop to totalne minimum dla sensownej gry.

100% to 5500 czy tam 5000

Juz widze co chca zrobic,

przewiduje totalny merge "legacy serwerow" z 2 starych francuski wyjdzie 1, z angielskojezycznych wyjdzie 2gi, z niemieckimi to samo.

Dlatego, dodaja 4 serwery ^_^

Wiec zostana:

2 angielskojezyczne (stare zmergowany i nowy)

2 francuskie (stare zmergowane i nowy)

Polski stary/nowy (do mergu pozniej):P