Płyta Główna BIOS

Cześć.

Od razu przejdę do rzeczy, mam płytę główną MSI B250M PRO-VDH oraz pamięć RAM Patriot Viper 4 2x4GB 2400Mhz. Dzisiaj odpaliłem program CPU-Z i zauważyłem że pamięć RAM działa w 2133Mhz więc wszedłem do Biosu, zakładka Overclocking i włączyłem funkcję X.M.P po czym ramy automatycznie zmieniły taktowanie na 2400Mhz, wszystkie ustawienia zostawiłem na AUTO nic tam nie zmieniałem następnie zapisałem zmiany i uruchomiłem ponownie PC i tutaj wystąpił problem mianowicie Windows się ładuję i zaraz potem wyskakuje ekran i piszę że, wystąpił problem z komputerem i zostanie on uruchomiony ponownie i tak w kółko, dopiero gdy wyłączę X.M.P wtedy komputer działa normalnie.

Proszę o radę, co o tym myślicie czy to wina płyty głównej czy windowsa? komputer złożyłem nowy 3 tygodnie temu.

Miałem podobny problem z ustawieniem pamięci na 3200Mhz tylko u mnie bios nie wstawał nawet, upgrade bios'a pomógł

Właśnie zrobiłem dzisiaj upgrade bios'a i nic z tego dalej to samo :(

Użyłem MSi Live Update 6.

Ile masz slootów na ram na płycie wpinałeś poprawnie według instrukcji ? (dobra masz 4 sprawdziłem jak je wpinałeś) ? Edit: Znalazłem jeszcze takie coś

• 4 x DDR4 memory slots, support up to 64GB
- 7th Gen processors support DDR4 2400/ 2133 MHz*
- 6th Gen processors support DDR4 2133 MHz*
• Dual channel memory architecture
• Supports Intel® Extreme Memory Profile (XMP)**

Jaki masz procek ?

Mam tą samą płytę i ram 2400, jak masz dobrze wsadzone kości to powinno od razu wykryć 2400 bez ingerencji w bios, u mnie tak było. Bios na tej płycie nie wymaga upgradu, jest już zaktualizowany, więc powinno śmigać.

Procesor mam i7 7700.

Ramy mam włożone do 2 i 4 banku.

U mnie nie wykrywa 2400mhz, CPU-Z pokazuje wartości odpowiednie dla 2133Mhz.

Cześć.

Od razu przejdę do rzeczy, mam płytę główną MSI B250M PRO-VDH oraz pamięć RAM Patriot Viper 4 2x4GB 2400Mhz. Dzisiaj odpaliłem program CPU-Z i zauważyłem że pamięć RAM działa w 2133Mhz więc wszedłem do Biosu, zakładka Overclocking i włączyłem funkcję X.M.P po czym ramy automatycznie zmieniły taktowanie na 2400Mhz, wszystkie ustawienia zostawiłem na AUTO nic tam nie zmieniałem następnie zapisałem zmiany i uruchomiłem ponownie PC i tutaj wystąpił problem mianowicie Windows się ładuję i zaraz potem wyskakuje ekran i piszę że, wystąpił problem z komputerem i zostanie on uruchomiony ponownie i tak w kółko, dopiero gdy wyłączę X.M.P wtedy komputer działa normalnie.

Proszę o radę, co o tym myślicie czy to wina płyty głównej czy windowsa? komputer złożyłem nowy 3 tygodnie temu.