Postać do wszystkiego

Witam serdecznie, może moim pytaniem wywołam "g0wno burze" ale bardzo ciekawi mnie Wasze zdanie.

Jaka postać, Waszym zdaniem jest dobra do wszystkiego?

Mam na myśli jedną postać do wszystkich trybów gry tj. Rajdy, Fractale, sPvP, WvW oraz Open World.

I nie chodzi mi tutaj o postać w stylu zapchaj dziura tylko użyteczna postać w każdym z trybów.

elementalista , mesmer , warrior , ranger - oczywiście ze specjalizacjami z HoT

Tak na prawdę to każda klasa, ale wymaga to jednego rzadkiego artefaktu zwanego mózgiem i talentu zwanego pomyślunkiem xD. Parę przykładów :

- ranger aka druid, zawsze użyteczny wszędzie, kto nie lubi heala, heala i jeszcze na dokładkę heala? :P

- guardian, tak samo zawsze użyteczny, rozdaje na lewo i prawo egidę, do tego might, usuwanie condi i masa innego stuffu

- revenant aka herald ma jedno motto : "buffy, buffy, kto chce darmowe buffy?" i wszystko jasne, mile widziany wszędzie, w optymalnym składzie raidowym zazwyczaj jest ich dwójka, by każdy miał buffy :)

- mesmer, skrócanie czasu odnowienia skilli... kto by tego nie kochał? :D No dobra, jakby się już ktoś taki znalazł, to zawsze może potankować jako chronomancer (na raidach jako tanka się bierze w sumie głównie chrono)

- necro, minony, masa survi, jak całe party zdycha to on jako ostatni najczęsciej stoi (co jest też ważne, bo może np podnieść kogoś kto niedawno padł... bo ma dwa paski hp, zwłaszcza z talentem że ta forma ducha aktywuje się automatycznie przy śmiertelnym ciosie - zero ryzyka wtedy że przez podnoszenie gostka ty padniesz), oprócz tego ma też trochę CC i condi (dps nie redukowany przez pancerz)

W sumie to tak jak pisałem - każda klasa, ale nie chce mi się już rozpisywać bo wszystkie wymagają osobnego podejścia i to w każdym z tych trybów. Generalnie radzę dobrać postać pod względem upodobań (choćby z wyglądu skilli), a potem się w każdym trybie sprawdzać i testować. I nie daj sobie wmówić że np takim thiefem nie pograsz WvW, aren, czy dungeonów :P. Poważnie - każda klasa jest tu tak zaprojektowana by była mega użyteczna... aczkolwiek każda w inny sposób. Jak na WvW lubisz wielkie bitwy armii... to raczej zamiast thiefa byś wolał ele lub rangera (zasięg, AoE). Tak samo jak lubisz leczyć to raczej nie bierzesz warriora, tylko druida.

Podaj klasę/klasy nad jakimi się zastanawiasz (albo tu albo na pw), a ja ci ładnie rozpiszę tak na szybko co dana klasa może na którym trybie robić. Bo najważniejsze to wiedzieć co jest czym - w party tutaj jest miejsce dla każdego, aczkolwiek trzeba umieć grać daną postacią i robić swoje. Czyli thief na WvW ma biegać i wyłapywać samotne owieczki które biegają z zaopatrzeniem albo jako wsparcie na pole bitwy, revenant buffować wszystkich i wszystko, a guardian chronić - np używając skilla który blokuje/odbija pociski, co jest nieocenione w walce pozycyjnej, a elementalista wypalać skille w odpowiednim czasie (np kiedy chrono odpala buffa na skrocenie cd). Co jest bardziej przydatne? Ciężko ocenić. Po prostu każdy musi zrobić swoje i nie pchać się w robotę innych - jak ele pójdzie sobie pobiegać po polu by złapać posiłki... to najczęsciej kończy się to śmiercią i jego (papierek) i całego zergu (bo braknie dpsa). Z kolei jak thief stoi w środku teamu, a martwi wrogowie ożywają i biegną do zamku wspomóc swoich to raczej jest średnim thiefem a wy możecie tak walczyć w nieskończoność chyba że stanie się cud i atomówka u nich wybuchnie zabijając wszystkich :P. Z kolei thief na dungeonach/raidach/fractalach też ma miejsce. Jako DPS. Aczkolwiek to już wymaga dość dobrego ogarnięcia postaci by wywalić odpowiedni dps, a jednocześnie nie paść. Aczkolwiek da się. I to nie znaczy że jest "zapchaj dziurą" - ot, ktoś musi dps wywalić, tak jak ktoś musi leczyć i tankować. A czemu akurat mialby to być thief a nie np ele? Bo (i tu pewnie zaskoczę niektórych) thief ma większy dps na jednym celu, tak jak i większą przeżywalność (o ile jest się ogarniętym to można przeżyć prawie wszystko, łącznie z wojna nuklearną na pełną skalę).

@Pharaun Chcesz mu polecić Necro na Raid'y? Czy też Revenanta? Jeśli @RothBein chce postać do każdego z trybów to niestety opcja 'każda klasa' odpada ... I nawet posiadanie wysokiego IQ tu nie pomoże gdy ludzie nie chcą brać niektórych klas lub ich preferowany build 'nie działa' na danym wingu lub Bossie. Za to zawsze jest miejsce dla chrono, druida, czy PS warriora i jeśli masz power i condi build na tempeście to też zrobisz każdy Wing

Na nekro jako reaper spokojnie wytankujesz każdy raid, a revenant jako herold jest mile widziany na KAŻDYM raidzie. I to nawet nie jeden revenant, bo podczas raidu MUSISZ mieć cały czas might, fury, protection, regen i quickness. Od tego pierwszego jest warrior, od ostatniego jest najczesciej mesmer, resztę buffów załatwia głównie herald w zależności od potrzeb. I mówi ci to osoba która na bieżąco czyściła wszystkie skrzydła (kiedy jeszcze poradników nawet nie było w planach), a teraz biega z nowymi w gildii i pomaga im w ich robieniu.

A to "ludzie nie chcą brać niektórych klas" to jestem ciekaw skąd wytrzasnąłeś xD. Pewnie to są te same mądrości jak ta "zerk-meta" jakiś czas temu, co każdy latał w zerku, a potem zdychał w 5 sekund xD. Ot, po prostu masz różne grupy. Jak grupa ma już chrono-tanka to nie pchasz się tam reaperem-tankiem, proste. I byłem w wielu grupach raidowych gildyjnych i po za gildyjnych i nigdy nie zostałem wykopany na żadnej klasie. Ba, najczęściej potem nawet leciałem z tą samą grupą kolejne skrzydła na nekro-tanku czy na innym thiefie :P. A o heroldzie to nawet nie będę mówił bo dobry herold jest na wagę złota. I to tak bardzo, że ludzie wręcz mnie prosili o zmianę z warriora czy ele na herolda (przynajmniej ci z którymi już kiedyś grałem na różnych postaciach - scena raidowa stety lub niestety nie jest jakas ogromna i większość ludzi się kojarzy po jakimś czasie) :P. Tym bardziej że herold ma coś czego nie ma inna klasa - wydłużanie czasu buffów co się przydaje w zasadzie każdej innej klasie poczynając od stackowania quickness przez chrono, a kończąc na warriorze z might.

Dokładnie tak jak mówi Attre, niestety nie można wierzyć ślepo w gadanie typu "każdą klasą idzie coś ugrać jak się ma mózg". Niestety aktualnie balans i przydatność elitarnych specjalizacji jest mocno zachwiany, i ArenaNet niezbyt sobie z tym radzi. Wczoraj był stream z nowych elitarnych specjalizacji więc może po dodatku PoF coś się tutaj zmieni.

Generalnie Druid na raidy jest must, must have no bo w sumie to jedyny aktualnie typowy healer. Szczerze nie śledziłam elitek z PoF i nie wiem czy którejś klasie dodają nową speckę-healera, ale fajnie by było bo jak dla mnie bez sensu, że tylko jedna specka jest healerem.

Chronomancer, którym ja gram, jest zarąbisty. Może być tankiem, jak także "offtankiem" tj. build bardziej nastawiony na ultility i dmg, ale nadal może tankować. Ja bardzo często gram właśnie tym drugim bo niestety Tougnessa mam trochę za mało i jak wbija na raid jakiś gościu z prawie full ascended mający tougnessa blisko 2k, to ja z samymi exoticami nie mam co do niego startować i silą rzeczy on zostaje tankiem xD

Na nekro jako reaper spokojnie wytankujesz każdy raid, a revenant jako herold jest mile widziany na KAŻDYM raidzie. I to nawet nie jeden revenant, bo podczas raidu MUSISZ mieć cały czas might, fury, protection, regen i quickness. Od tego pierwszego jest warrior, od ostatniego jest najczesciej mesmer, resztę buffów załatwia głównie herald w zależności od potrzeb. I mówi ci to osoba która na bieżąco czyściła wszystkie skrzydła (kiedy jeszcze poradników nawet nie było w planach), a teraz biega z nowymi w gildii i pomaga im w ich robieniu.

 

A to "ludzie nie chcą brać niektórych klas" to jestem ciekaw skąd wytrzasnąłeś xD. Pewnie to są te same mądrości jak ta "zerk-meta" jakiś czas temu, co każdy latał w zerku, a potem zdychał w 5 sekund xD. Ot, po prostu masz różne grupy. Jak grupa ma już chrono-tanka to nie pchasz się tam reaperem-tankiem, proste. I byłem w wielu grupach raidowych gildyjnych i po za gildyjnych i nigdy nie zostałem wykopany na żadnej klasie. Ba, najczęściej potem nawet leciałem z tą samą grupą kolejne skrzydła na nekro-tanku czy na innym thiefie . A o heroldzie to nawet nie będę mówił bo dobry herold jest na wagę złota. I to tak bardzo, że ludzie wręcz mnie prosili o zmianę z warriora czy ele na herolda (przynajmniej ci z którymi już kiedyś grałem na różnych postaciach - scena raidowa stety lub niestety nie jest jakas ogromna i większość ludzi się kojarzy po jakimś czasie) . Tym bardziej że herold ma coś czego nie ma inna klasa - wydłużanie czasu buffów co się przydaje w zasadzie każdej innej klasie poczynając od stackowania quickness przez chrono, a kończąc na warriorze z might.

Typowa osoba ktora nawet vg nie zabila xD. No ale czego mozna sie spodziewac po czlowieku ktory "clearuje" rajdy w knight elku czy nawet nie potrafi napisac poprawnie herald xD

Nie zeby cos ale jak chcesz grac revkiem ktory jest viable pod rajdy to nawet glinta nie bierzesz tylko krasnala i mallyxa. Wiec zadnych boonow nie bedziesz dawal swojemu party. Might daje ci warrior i elkowie, fury condi ps i druidzi, protection nie jest wymagany a nawet jak potrzebujesz protection to wystarczy stone spirita na druidzie wybrac i juz masz jakies tam protection, regen nie jest wymagany, ale zwykle druid to daje bo jego regen aktualnie cos daje, a reszta regenu od innych klas jest useless, quickness jak sam powiedziales chrono. Te "wydluzanie buffow" jest tak bardzo dobre ze chrono w meta buildzie ma juz wbudowane 100% boon duration i taki herald mu nic nie robi, a warrior nawet bez boon duration potrafi zapewnic 25 might 100% uptime. Oczywiscie ze ludzie nie chca brac innych klas jak chrono, berek, ele, druid i ranger jesli chodzi o pugi. Powodzenie w czyszczeniu rajdow takim guardem i necro, bo moge ci zagwarantowac ze pugujac bedziesz mial spore problemy ze znalezieniem squadu grajac tymi klasami. Polecam nie zwazanie na ten post, bo to sa same brednie.

Tak na prawdę to każda klasa, ale wymaga to jednego rzadkiego artefaktu zwanego mózgiem i talentu zwanego pomyślunkiem xD. Parę przykładów :

- ranger aka druid, zawsze użyteczny wszędzie, kto nie lubi heala, heala i jeszcze na dokładkę heala? 

- guardian, tak samo zawsze użyteczny, rozdaje na lewo i prawo egidę, do tego might, usuwanie condi i masa innego stuffu

- revenant aka herald ma jedno motto : "buffy, buffy, kto chce darmowe buffy?" i wszystko jasne, mile widziany wszędzie, w optymalnym składzie raidowym zazwyczaj jest ich dwójka, by każdy miał buffy 

- mesmer, skrócanie czasu odnowienia skilli... kto by tego nie kochał?  No dobra, jakby się już ktoś taki znalazł, to zawsze może potankować jako chronomancer (na raidach jako tanka się bierze w sumie głównie chrono)

- necro, minony, masa survi, jak całe party zdycha to on jako ostatni najczęsciej stoi (co jest też ważne, bo może np podnieść kogoś kto niedawno padł... bo ma dwa paski hp, zwłaszcza z talentem że ta forma ducha aktywuje się automatycznie przy śmiertelnym ciosie - zero ryzyka wtedy że przez podnoszenie gostka ty padniesz), oprócz tego ma też trochę CC i condi (dps nie redukowany przez pancerz)

Aegis guardiana jest bezuzyteczny bo wszystko go sciaga na rajdach i w zasadzie w meta buildzie w zasadzie go nie rozdaje. Juz chrono moze lepiej rozdawac aegisa niz guardian xD

Revenanta wyjasnilem wczesniej. Mozna nim grac, ale build ktory jest w mecie nie robi tego co piszesz

Necro jest ch*jowy bo jego dps polega na combowaniu ice fieldow co jest niemozliwe poprzez nadpisywanie fieldow przez fire fieldy od warriora i etheral oraz light od mesmera. Necro sie nie gra pod miniony poza open worldem xD. Argument z condi nietrafiony, bo wiekszosc class w mecie jest condi.

Chronomancer, którym ja gram, jest zarąbisty. Może być tankiem, jak także "offtankiem" tj. build bardziej nastawiony na ultility i dmg, ale nadal może tankować. Ja bardzo często gram właśnie tym drugim bo niestety Tougnessa mam trochę za mało i jak wbija na raid jakiś gościu z prawie full ascended mający tougnessa blisko 2k, to ja z samymi exoticami nie mam co do niego startować i silą rzeczy on zostaje tankiem xD

Ale ponoc nie masz HoTa xD. Zreszta, na chrono przed ostatnim patchem mozna bylo wytankowac kazdego bossa na 1080 toughnessa (nie liczac CMow na w4). Zreszta ciekawi mnie jaki robisz quickness uptime na egzotykach, pewnie zaden (chyba ze pokombinowalas z dublonami w trinketach).

Ta gra na serio nie wspiera jednoklasowosci. Robienie altow w tej grze jak tak proste, gearowanie ich jest tak proste ze nie ma sensu siedziec na jednej klasie. Mozna, ale po co skoro sie traci sporo? Raidowanie na jednej klasie to samobojstwo.

@Pharaun nie wiem skąd ty bierzesz takie mądrości.. Wystarczy otworzyć LFG na raidach i jest wszystko wiadome co ludzie chcą za klasy. Skąd to wytrzasnęłam? No nie wiem.. może stąd, że pykam trochę te raidy i interesuje się tym co się dzieje z klasami po patchach? W przeciwieństwie do Ciebie bo z tego co pisałeś to wygląda to na mega noob squad który Gorse nie może zrobić lub nawet VG a info masz sprzed 1,5 roku gdy ludzie kombinowali by wcisnąć reve do squadu. DPS'y są różne w zależności od HitBox'a. W obu sprawdza się najlepiej tempest chociaż na bossy o małym HitBoxie można pójść też Condi DPS berserkiem (który po ostatnim balans patchu kręci fajny dps), condi engi/thief a na duży HitBox ujdzie też guard. Natomiast 2xchrono, 2xdudu, 2xPS'ki i 4xDPS to podstawa squadu na 10'osobowy raid. Na low man trochę inaczej to wygląda.

Na stronie gildi na "q" widziałem że jedynie CPS warior jest brany na wszystkie raidy i jest potrzebny na wszystkie bossy. Tym samym buildem można też robić fractale.

@RothBein W każdym squadzie na raid jest miejsce dla 2 chrono (w zależnosci od bossa są to 2DPS chrono lub 1 tank i 1 dps) , 2 druidów (magi i condi,2xmagi lub 2xCondi) i 2 cPS. To jest podstawa squadu na raid. Reszta to DPS'y ale jak pisalam wyżej są różne w zależności od HitBox'a Bossa. Głównie preferowany jest Tempest jeśli masz power i condi build.

Z tych buildów na fractale pójdziesz też DPS chrono, cPS, Tempestem, druidem magi jak i condi. Inaczej to wygląda na WvW tam będziesz potrzebował inny gear i build. Chyba, że idziesz tempestem pod dps do zergu. Tam z tego co pamiętam dużo się nie zmienia.

Witam serdecznie, może moim pytaniem wywołam "g0wno burze" ale bardzo ciekawi mnie Wasze zdanie.

Jaka postać, Waszym zdaniem jest dobra do wszystkiego?

Mam na myśli jedną postać do wszystkich trybów gry tj. Rajdy, Fractale, sPvP, WvW oraz Open World.

I nie chodzi mi tutaj o postać w stylu zapchaj dziura tylko użyteczna postać w każdym z trybów.