Maehwa VS Musa

Cześć Wam!
Chciałbym się zapytać graczy tych dwóch klas napisanych w tytule tego tematu o parę rzeczy, a dokładnie o ich funkcjonalność.
Wchodząc w szczegóły - Czym się różnią te dwie klasy?
Która z nich lepiej radzi sobie na PVP oraz PVE?
Czy Combat między nimi jest różny?
Jakie są ich lepsze i gorsze strony?
Z której klasy można "wycisnąć" więcej przy mistrzowskim opanowaniu swoich mechanik?

Żeby nie było żadnych wątpliwości, chciałbym odpowiedzi dot. tylko tych dwóch klas. Na nic mi się zdadzą odpowiedzi w stylu "Kijowe są te postacie, nie opłaca się, graj Wizardem" itp.
Z góry dziękuję za odpowiedzi na moje pytania :)

Maehwa zdecydowanie jedna z lepszych klas jesli chodzi o 1v1 PVP. Musa wymaga straszie dobrego gearu żeby robic cos w pvp ale ma bardzo dobre PVE. Z której można wiecej "wycisnąć"? Imo maehwa

Obie są do 1v1, co przemawia za tym; a no brak jakichkolwiek bloków.

Styl rozgrywki przecież opiera się na castowaniu wszystkich skillów i ucieczce jak najdalej od przeciwnika dla zbicia cooldown'u lepszych skilli. Mowa tu o pvp, oczywiście porobi on coś na node warach; lecz to bardziej w przypadku musy gdzie jego skille mają zasięg, wali on głównie jakimiś aoe.

no jednakże musa pve jest nieco lepszy ze względu na więcej aoe; w pvp myślę że szala przechyla się zależnie od umiejętności gry daną postacią.

jezeli chcesz wybrac jedna z tych postaci, wybierz ta której rozgrywka Ci się najbardziej podoba. Nie wybieraj pod względem lepszy/gorszy.

Te klasy są bardzo podobne do różnic Witch/Wiz. Obie klasy sprawują się tak samo na pve i w sumie pvp, warunki są tylko takie, że każda z nich wymaga innego podejścia do stylu gry.

Musa jest bardziej AOE, ma do tego wiecej skilli, nie musi się tak bardzo przejmować pozycjonowaniem mobów, to samo jest na pvp, nazywają go spin-to-win.

Maehwa jest frontalna, bardziej interesuje ją to co dzieje się przed nią, jest też bardziej statyczna, czyli w czasie wykonywania cisów głównie stoi w miejscu, wymaga konkretnego pozycjonowania mobów i konkretnego uderzenia na pvp.

Obydwie klasy wymagają gearu, tak jak każda z klas w tej grze.

Teraz tylko od ciebie co bardziej leży w Twej naturze i w czym się lepiej i łatwiej ogarniesz :D

Co do witch/wiz to tak Wiz - Musa, Witch-maehwa :D

Musa jest aktualnie jedną z najgorszych klas na pvp za to radzi sobie dobrze w pve. Maehwa jest odwrotnością musy. Jest świetna w pvp 1v1 i fatalna w pve. Przy dobrym ogarnięciu z maehwy da się z niej wyciągnąć więcej niż z musy.

Musa jest aktualnie jedną z najgorszych klas na pvp za to radzi sobie dobrze w pve. Maehwa jest odwrotnością musy. Jest świetna w pvp 1v1 i fatalna w pve. Przy dobrym ogarnięciu z maehwy da się z niej wyciągnąć więcej niż z musy.

Mam wrażenie, że chyba źle grasz tymi klasami lub robisz dziwny build z itemów na nie.

Musa jest aktualnie jedną z najgorszych klas na pvp za to radzi sobie dobrze w pve. Maehwa jest odwrotnością musy. Jest świetna w pvp 1v1 i fatalna w pve. Przy dobrym ogarnięciu z maehwy da się z niej wyciągnąć więcej niż z musy.

Gościu dobry jesteś, musa ma kiepskie pve; ciężko ją porównać do np maga, bądź ranger'a.

pvp jak we wszystkich klasach wymaga szczypty poznania się z klasą

niektóre elementy są nadganiane innymi, np. lekko słabszy dmg AOE itd jest rekompensowany dużą szybkością przemieszczania się, dzięki temu clear speed nie jest taki wolny.

Cześć Wam!
Chciałbym się zapytać graczy tych dwóch klas napisanych w tytule tego tematu o parę rzeczy, a dokładnie o ich funkcjonalność.
Wchodząc w szczegóły - Czym się różnią te dwie klasy?
Która z nich lepiej radzi sobie na PVP oraz PVE?
Czy Combat między nimi jest różny?
Jakie są ich lepsze i gorsze strony?
Z której klasy można "wycisnąć" więcej przy mistrzowskim opanowaniu swoich mechanik?

Żeby nie było żadnych wątpliwości, chciałbym odpowiedzi dot. tylko tych dwóch klas. Na nic mi się zdadzą odpowiedzi w stylu "Kijowe są te postacie, nie opłaca się, graj Wizardem" itp.
Z góry dziękuję za odpowiedzi na moje pytania :)